Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתן אימונים אישיים בחדר כושר בשבת, ע"פ דיני עבודה האם מגיע 150%?

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 2952 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מצליח למצוא תשובה לשאלה שלי בגוגל ובפורום כמובן יש מומחים שלפעמים לוקחים את אדון גוגל בסיבוב אז אני מנסה את מזלי.

אני מאמן באחד מחדרי הכושר המסחריים. מבצע משמרות ואימונים אישיים. השכר על אימון אישי מורכב משכר בסיס שעתי + בונוס, כך זה גם מופיע בתלוש השכר. כלומר, השכר השעתי הבסיסי הינו 25 שקלים לשעה, על אימון אישי למשל אני מרוויח 75 שקלים לשעה כאשר הם מורכבים מ25 שקלים בסיס + 50 בונוס. טריק יעיל למדי כדי לשלם למדריכים הפרשות נמוכות יותר כי הן נגזרות משכר הבסיס.

השאלה שלי היא כזו - במידה ואני מעביר אימון אישי בשבת, האם אני זכאי לדרוש 150% על השכר השעתי הבסיסי? מניח שעל הבונוס לא אבל ההיגיון אומר לי שעל ה25 שקלים אני יכול לדרוש זאת.

מה דעתכם?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה...גם אני לא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית לעניין הזה (למרות שקול ההגיון אומר שכן,זה נחשב כשעות שבת,במיוחד אם יש שעון נוכחות במקום העבודה).

קורולה 1.6 2002, גולף 2.0 2004, 206 1.6 2003, איביזה 1.6 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה נורא קשה למצוא https://www.hilaporat.co.il/article.php?id=258

תמורה בגין עבודה בשבת/בחג

סעיף 17 לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951, קובע את התמורה בגין עבודה במנוחה שבועית וחל גם לגבי עבודה בימי חג, ולפיו:

במקרה שעובד עבד בשעות המנוחה השבועית/חג או בחלק מהן:

א. ישלם לו המעסיק בעד שעות אלה שכר עבודה לא פחות מ-1.5 משכרו הרגיל. היה שכרו של העובד, כולו או חלקו, לפי כמות התוצרת, ישלם לו המעסיק בעד כל יחידה שנעשתה בשעות המנוחה השבועית/חג שכר עבודה לא פחות מ-1.5 מהשכר המשתלם בעד כל יחידה שנעשתה בשעות העבודה הרגילות.

ב. יתן לו המעסיק, במקום שעות המנוחה השבועית שבהן עבד, שעות מנוחה במספר ובזמן שנקבעו בהיתר שלפיו הועסק העובד (רק במקרה שהעובד הועסק במנוחה השבועית עפ"י היתר).

במקרה ששכרו של העובד משולם על בסיס של חודש או של תקופה ארוכה יותר, יהא המעסיק זכאי ליתן לעובד, במקום הגמול המפורט בסעיף א' לעיל, מנוחה של שעה וחצי לפחות תמורת כל שעה משעות המנוחה השבועית שבה עבד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה את זה כמובן שראיתי. יש פה עניין אחר - אף אחד לא מחייב אותי לאמן בשבת. הלקוחות מעוניינים להתאמן בשבת וזו החלטה שלי האם לעשות זאת או להגיד להם לא. לכן יש לי ספק.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם למעביד יש הנאה מזה שפלוני רוצה להתאמן בשבת?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעסיק בעצם לא משנה אם פלוני יתאמן בשבת או באמצע שבוע. הרצון הוא יותר של הלקוחות. מה שקורה כשאני מסרב לאמן בשבת בעצם הם מנצלים לאט יותר את חבילת האימונים שרכשו.

הגיונית אני חושב שבמידה ואני כן מאמן בשבת אז מגיע לי 150% על שכר הבסיס - על ה25 שקלים. חוקית לא יודע אם אני צודק כי בעצם לא מחייבים אותי לאמן בשבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה את חובתו של המעסיק לשלם לך 150% על כל העבודה, לא רק על הבסיס.

ו-כן, יש למעסיק עניין שהאימונים יבוצעו בשבת. אם לא יהיו אימונים בשבת חלק מהלקוחות לא יחדשו את המנוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטת מצליח מכיר?

אם על ידי אימון בשבת חבילת האימון מתכלה יותר מהר , ואח"כ רוכשים חדשה המעביד נהנה.

לכן דרוש על כל ה 75 ש"ח , תתפשר על ה 25 ש"ח במידת הצורך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורשום את כל שעות העבודה ליום בו תסיים לעבוד שם, כולל מה שולם ומה לא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתכם שבאידאל המקום מרוויח מכך שמאמנים גם בשבת ועל כן עליו לשלם. אבל אנחנו בארץ ישראל ובפועל על כל ה75 ש"ח כנראה אין סיכוי. גם על ה25 אני בספק אם אצליח לגרום לזה מכיוון שאני לא מוצא התייחסות בחוק לנסיבות הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה נסיבות?

מה שקובע זה האם עבדת בשבת כן או לא?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך להתעקש על זה. נראה מה יצא.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיים לימדו אותי לא להתעקש

יש לך אלטרנטיבה אם תגיעו לפיצוץ?

מקסם את מה שניתן כרגע,

נהל רישום מדוייק מה לא קיבלת , ואם מתישהו תחליט לפרוש בשיא, יהיה לך בסיס עובדתי לתבוע את ההפרשים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כזה פשוט - ואני אסביר.

יש הבדל בין מאמן נגיד של חדר כושר שעפ"י חוק חייב להיות במקום על מנת לפקח על המתאמינים ולענות על שאלותיהם. מאמן כזה הוא הכרחי לפעילות המכון בשבת ועל המעסיק לשלם לו 150% עפ"י חוק. כנ"ל גבי עובדי ניקיון / קבלה מנהלה שזו המשמרת שלהם.

הבעיה היא לגבי אימונים אישיים. במקרה כזה מועד האימון נקבע בין המתאמן לבין המאמן - אף אחד לא מכריח את המאמן לבצע אימונים אישיים בשבת. כשמתאמן קונה חבילת אימונים המכון עושה תחשיב עלות תועלת כמה עולה לו להעסיק את המאמן, וכמה הוא רוצה להרוויח. לפיכך יתכן שעל אימון בשבת המכון יפסיד כי הוא יצטרך לשלם למאמן יותר בעבור האימון ללא שהלקוח שילם יותר.

לפחות לפי המקובל במכון בו אני מתאמן, לא מוכרים "אימוני שבת" ולא מחייבים את המתאמנים להיענות לבקשות של מתאמנים להתאמן בשבת - אם המכון מחייב את המאמן להיענות לבקשה המתאמנים להתאמן בשבת - אז הוא מחוייב לשלם תוספת - אחרת לא.

לו יוחלט שאימון בשבת עולה 50% יותר לללקוח - גם המאמן יוכל לדרוש את שלו.

המאמן האישי שלי לא מוכן לעבוד בשבת גם בשביל 300%.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...