Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוו"ד שלילי על מוסך מרוץ - מורשה מזדה ופורד

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 3087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, זה כנראה הולך להיות קצת ארוך, לכן אני אתחיל בתקציר -

שירות בינוני מינוס במחירי פרמיום.

אני אתחיל בקצת רקע, כי הוא חשוב כאן. ההורים שלי מבוגרים מאוד, אפשר להגיד זקנים.

יש להם מזדה 2, שנת 2008 שנרכשה בחברה.

אחת לשנה אבא שלי לוקח את האוטו לטיפול במוסך, כרגע הוא מאושפז ולכן אמא שלי לקחה את האוטו לטיפול השנתי.

המוסך הוא מורשה מזדה/פורד וממוקם באזור התעשייה הצפוני של קרית ביאליק.

אמא שלי לא מבינה כלום ברכבים. כלום. בנוסף, היא אדם הוגן במיוחד, ונותן אמון בקלות יחסית.

היום בבוקר היא הכניסה את האוטו לטיפול השנתי, אני הצטרפתי אליה רק כאשר באנו לשחרר את האוטו.

היא מראש אמרה למי שקיבל אותה שהיא לא מבינה כלום ושיעשה מה שצריך.

הטיפול הוא שגרתי, שום דבר שצריך תיקון. הרכב נסע 41,000 ק"מ אבל מכיון שהוא בן 7, זה נרשם במוסך כטיפול 105,000 ק"מ.

היא קיבלה הצעת מחיר של 1600 ש"ח כולל מע"מ. במחיר הזה תומחרו 4 פלאגים במחיר של 129 ש"ח לאחד(!) לפני מע"מ ולפני עבודה. היא אשרה את הטיפול.

בצהריים התקשרו אליה מהמוסך וטענו שצריך להחליף צלחות ורפידות (הרכב עבר 41,000 ק"מ) ובנוסף שיש צורך בליטוש פנסים. כמה הכל יעלה? עוד 1400 ש"ח. סה"כ 3000 ש"ח. שוב אמא שלי אשרה.

הצלחות והרפידות הישנות אצלי בבגז', עוד לא בחנתי אותם לעומק. ממבט ראשוני יש שם עוד הרבה בשר. אני כמובן דרשתי לקבל אותם.

כשבאנו לקחת את האוטו הצטרפתי אליה. כשראיתי את החשבון הזדעזתי.

החשבון המצורף הוא אחרי שהתווכחתי איתם והורידו ממנו 200 ש"ח.

הלכתי לאוטו לראות מה בדיוק בוצע.

כבר מרחוק ראיתי שלא שטפו את האוטו - נכון, אני לא משלם על זה ולכן לא דורש, אבל בהרבה מוסכים אחרים זה מקובל. ניחא. ניגש לפנסים, הימני נראה בסדר, השמאלי לא נראה כאילו עבדו עליו. אבי, מנהל המוסך טוען שאי אפשר לדעת מראש "איך זה יצא".

הוא כמובן לא ציין את זה בשיחת הטלפון.

אני אומר לאמא שלי להיכנס ולהניע, יש בעיה עם השלט, לפעמים פותח ולפעמים לא. הצפצוף והאיתות שעבדו בנעילה ופתיחה לא עובדים. מראה לאבי, הוא מנסה להתעסק עם השלט בסוף שולח את אחד העובדים שיקח את האוטו למתקין סמוך. העובד מגיע עם בגדים מלוכלכים של עבודה במוסך, נכנס לרכב ופשוט מתיישב. שום כיסוי למושב.

אבי טוען שזה יקח 10 דקות. אני אחרי חצי שעה הייתי חייב לחזור לעבודה שלי. רק אחרי שעה אמי מעדכנת אותי שהם סידרו את זה.

עכשיו, אתם תטענו, ובצדק שמדובר במוסך מורשה ואלו המחירים.

אני חושב שבמוסך ראו את אמא שלי והבינו מיד עם מי יש להם עסק. פלאגים ב 500 ש"ח לפני מע"מ לא מדליק אצלה שום נורה. רפידות ב 330 ש"ח לפני מע"מ כנ"ל.

אם לפחות היו מסבירים שיש חלקים חליפיים שעולים פחות. אם ההבדל בין מקורי לתחליפי היה קטן, מילא.

אם לפחות הייתי רואה פנסים מלוטשים ברמה גבוהה. אם לפחות הייתי בא ורואה אוטו רחוץ ונקי כדי לרכך את האלמנט.

לי לא היה מה ללמוד פה, אבל לפחות אמא שלי למדה משהו.

שכל אחד יסיק את המסקנות שלו.

Capture.jpg

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בא בטענות לגבי המחיר, כמו שאני בא בטענות לגבי העובדה שראו אשה זקנה לבדה, שלא מבינה שום דבר ברכבים ואמרו בוא נעשה קופה.

כמובן שאף אחד לא טרח להסביר לה למה בדיוק מחליפים, או להזכיר שיש גם תחליפי.

הפלאג הוא אירידיום, מחזיק בקלות 70-80 אלף ק"מ. הרכב שלה עבר 41 אלף ק"מ.

אף אחד במוסך לא טרח לציין את זה.

כנ"ל לגבי רפידות שהורדו מהרכב ויש עליהם עוד בשר ל 15-20 אלף ק"מ לפחות.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הבא כבר השבעתי את אמא שלי שהיא מביאה את הרכב אלי ואני מטפל בעניין.

אין ספק שחוסר הידיעה שלה תרם לתוצאה הסופית.

אני רק בא להראות איך ניצלו יפה יפה את העניין במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כמה זמן אמורים להחליף נוזל קירור ברכב הזה לפי ההוראות ?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...