Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכב לנסיעות ארוכות

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 7752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אנחנו רוצים לקנות רכב חדש ויש כמה דרישות רק שלא הגענו בבית לאיזו הסכמה אז אני יעזר בכם.

הרכב יסע מת"א לבאר שבע לפחות 3 פעמים בשבוע פלוס בשאר הימים מרחובות לת"א וחזרה, הגיר לא משנה (רגיל או אוטומטי), מנוע 1600 (לא משנה דיזל או בנזין), שיהיה אמין ויעשה בערך בין 40 ל 50 אלף ק"מ בשנה!

אני הצעתי מזדה 323 כמובן 1600 כי זה מה שרוצים, בבית חשבו על הונדה אבל הראתי להם שהיא יקרה מידי ולכן אין טעם לבזבז הרבה כסף לרכב שנועד לסוע הרבה ולקבל כיסוח (המנוע יעבוד בטורים גבוהים). יש אפשרות לדיזל אבל לא מצאתי יפאני דיזל שעולה לי בראש אבל מצד שני רוצים 1600! (לא יודע מה ההיגיון בנסיעות שכאלה במיוחד שהמנוע יעבוד קשה)

בקיצור אם למישהו יש הצעה לרכב אמין עם מרווח פנים כמו בהונדה סיביק, ושיסחב טוב את הנסיעות הארוכות האלה ושיעמוד בדרישות אז תציעו בבקשה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בק"מ של 40-50 אלף בשנה - אך ורק דיזל. בנזין יהיה בזבוז אדיר של כספים. סדר גודל של אלפי שקלים בשנה...

בחישוב פשוט - בנזין יצרוך 1:10 בממוצע, כלומר כ-5000 ליטר בשנה. נניח 23000 ש"ח על דלק בשנה.

דיזל יצרוך נניח 1:15 בממוצע, כלומר כ- 3000+- ליטר בשנה. נניח 8000 ש"ח בתחנות עם הנחה ממוצעת.

אגרת הטסט השנתית של הדיזל תהיה יקרה בכמה אלפים אבל החסכון יהיה עדיין של יותר מ-10000 ש"ח בשנה...

מה התקציב במדויק? רק כך אפשר יהיה לעזור יותר טוב.

(למרות שהדרישות קשות... אני לא יכול לחשוב על משפחתית דיזל מרווחת כמו הונדה ובאותו טווח המחירים...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תקציב, העיקר שהרכב יעשה את העבודה. הבעיה היא ההתעקשות על יפני כמו הונדה, ואני הצעתי אפילו אוקטביה דיזל.

באירופאי אני רואה אפשרויות גדולות יותר אבל לא רוצים ממש

אין יפנית דיזל במקרה?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש אוקטביה שנת 2000 1.9 טורבו דיזל ידנית. הרכב כמעט עם 90000 ק"מ והראה אמינות ראוייה לשבח. בנסיעה מנהלתית אנחנו עושים 1/18 ןאם לוחצים אז 1/15. המושבים הם המושבים של הקונצרן והאיבזור סטנדרתי, לא פחות מדי לא יותר מדי. נוחות הנסיעה טובה מאוד וכן שיכוך הרעשים.

המחיר שלה די מפתה.

אבל בכל אוםן כדאי להזמין נסיעת מבחן כי לא כולם אוהבים את האוטו.

בהצלחה

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה.

רכב מאד נעים לנסיעה ולנהיגה .

אם המרווח מאחור לא מהווה בעיה , היא ממש מומלצת.

מטוס? :shock:

ממש לא , ביצועי האוקטביה בגרסה הידנית הם של משפחתית 1.6 אוטומטית ממוצעת.

באוטומטית הביצועים חלשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה.

רכב מאד נעים לנסיעה ולנהיגה .

אם המרווח מאחור לא מהווה בעיה , היא ממש מומלצת.

מטוס? :shock:

ממש לא , ביצועי האוקטביה בגרסה הידנית הם של משפחתית 1.6 אוטומטית ממוצעת.

באוטומטית הביצועים חלשים.

TDI ידנית תהיה מהירה יותר ממשפחתית ממוצעת. וזה מניסיון עם TDI אוטומטית. מטוס

היא לא.. אבל היא בהחלט יותר מהירה מהממוצע, המון מומנט. (דובר על הTDI בתגובה

של המטוס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת השאלות.

יש כמה סוגי TDI , אני נהגתי בגרסת 90 כ"ס.

יש תחושת מומנט טובה , גם תחת עומס.

אין לה מה לחפש מול משפחתית אוטומטית מודרנית מבחינת ביצועים (קורולה 1.6 , סיוויק 1.6 לדוגמא).

נתון 80-120 שלה עומד על קרוב ל11 שניות בידנית בעוד שמשפחתית אוטומטית1.6 טובה עושה זאת בפחות מ-9 שניות. שלא נדבר על נתון תאוצה מהמקום.

אני מאמין שבגרסאות החזקות יותר שלהTDI המצב שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תקציב, העיקר שהרכב יעשה את העבודה. הבעיה היא ההתעקשות על יפני כמו הונדה, ואני הצעתי אפילו אוקטביה דיזל.

באירופאי אני רואה אפשרויות גדולות יותר אבל לא רוצים ממש

אין יפנית דיזל במקרה?

ביפני אין דיזל, למעט אוונסיס אם אני זוכר נכון... תוך שנה שנתיים יהיה, די בטוח...

בנוגע לאוקטביה - היא לא מרווחת כמו הסיוויק. לא קרוב...

בכל מקרה, ספר להוריך שההבדלים בין דיזל לבנזין הם של 15000 ש"ח בשנה בערך על דלק, נראה מה יגידו...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת השאלות.

יש כמה סוגי TDI , אני נהגתי בגרסת 90 כ"ס.

יש תחושת מומנט טובה , גם תחת עומס.

אין לה מה לחפש מול משפחתית אוטומטית מודרנית מבחינת ביצועים (קורולה 1.6 , סיוויק 1.6 לדוגמא).

נתון 80-120 שלה עומד על קרוב ל11 שניות בידנית בעוד שמשפחתית אוטומטית1.6 טובה עושה זאת בפחות מ-9 שניות. שלא נדבר על נתון תאוצה מהמקום.

אני מאמין שבגרסאות החזקות יותר שלהTDI המצב שונה.

קרוב לוודאי שבגרסאות החזקות יהיו נתונים טובים בהרבה.

אבל השאלה היא איזה עוד אופציות יש. אם מחפשים מכונית לרייסים, תשכח מהאוקטביה,

כי היא לא בנוייה לזה, יש לה נתונים בסדר ותו לא.

אם לא רוצים צרפתיות ו/או רק יפניות האופציות די מצומצמות, ולא זולות.

אז יש שתי אופציות, או לקנות 1.6 בנזין ולשלם לא מעט על דלק.

או להתפשר על מה שיש. עוד אופציה היא פולקסווגן בורה, איתה האוקטביה חולקת שילדה,

ובעלת מנוע מעודכן עם 100 כ"ס בגרסת הטורבו דיזל, אני לא יודע אם יש גרסה ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא 1600 ?

לנסיעות כאלה ארוכות ובתדירות כזאת גבוהה אני הייתי הולך על דיזל ראה את חישובו הפשוט של רוני.

ובדיזל אם כבר דיזל אז למה 1.6 קחו איזה 1900 אוקטביה או בורה משהו בסיגנון - נהגי מוניות לא טועים. :lol:

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם צודקים לגבי הדיזל, אבל זה הולך להיות רכב עבודה של העסק ואני רק מציע להם הצעות (לא ממש מקשיבים) בכל אופן אני נעזר בכם כדי להציע להם. אם הם יחליטו כך או אחרת זה לא בעיה שלי כי לי יש את האוטו שלי אני חופשי מלבקש הסעות אז לא מעניין אותי ממש. אבל תודה לכם על ההצעה

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בטוח לא לנטיס! המושבים + כיול מתלים גורם לרוב האנשים הנורמליים כאבי גב אחרי 30דק' נסיעה (בלי להתיחס לשאר הבעיות).

2. מנוע לא נתחן בנסיעות עללו - ההפך הוא נכון. אני מעדיף רכב שעבר 100K בינעירוני על אחד עם 30K בתוך תל-אביב (כמובן בתנאי שהרכב מטופל).

3. נסיון אישי: פיאט אונו 60 (1108 סמ"ק). בשלושת השנים הראשונות אצלי נסעה בקושי 30K. בשנה רבעיית הוספתי לזה 65K - חוץ מטיפולים שוטפים וטיימינג ב40K לפי הספר - כלום. דרך הגב, רכב נוח למדי.

4. נסיון של חבר: בחור היה עתודאי, גר בנתניה, שירת בתל השומר ועבד ביוקנעם. תעשו חשבון לבד. ב96 הוא קנה מגאן אוט' חדשה, הייתה אצלו שנתיים (עד לשיחרור), קרוב ל130K, טיפולים שוטפים וזהו. אחרי זה רכב עבר לאימא שלו, שבשלוש שנים הוסיפה 10K :) ונמכר עקב חוסר שימוש :)

הייתי ממליץ על אימפרזה - ביליתי שלוש שנים עם דגם הקודם (ליסינג), הייתה נוחה למדי (לא יותר מדי), אבל החדשה אמורה להיות טובה יותר.

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...