Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע להתנהלות לאחר תאונת נזק בלבד (100% אשמת הפוגע).

שימו לב! השרשור הזה בן 3351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

לפני יומיים, בעת שעמדתי ברמזור אדום (לאחר המתנה של מעל ל 20 שניות), התנגש בי רכב מאחור.

את ה"תאונה" עצמה ניתן לראות כאן (לא רואים את הרכב הפוגע בגלל שהפגיעה מאחור, אך בהחלט "מרגישים" את הפגיעה):

הנהג הפוגע אמר מיד שהוא מודה באשמה ויש לו ביטוח מקיף ולא תיהיה כל בעיה.

הנזק הוא:

- דלת תא המטען התעקמה מעט בנקודה מסוימת (לטענת הנהג זה לא יכול להיות ממנו, אך אני

יודע בוודאות שזה לא היה שם קודם).

- גם הפתח למפתח של דלת תא המטען יצא מהמקום וכעת זז לכל הכיוונים (שמתי לב לכך רק לאחר שחזרתי הביתה).

לרכב שלי אין ביטוח מקיף אלא צד ג' (פונטו ספייס 2001).

כעת בחברת הביטוח שלי מציעים שמאי מטעמם, רכב חליפי בעת התיקון ותיקון במוסך הסדר (של שלמה סיקסט).

לפי מה שהוסבר לי, עלי לשלם לכולם בצ'קים דחויים (אני מתנהל רק באשראי ומזומן, כך שגם זאת בעיה) ולהמתין לכך

שחברת הביטוח של הפוגע תשלם זאת.

האם יש התנהלות עדיפה על כך?

בסה"כ הנזק הוא לא גדול ויתכן שתיקון במוסך + פחח יעלו פחות מאלף ש"ח (הפוגע רוצה רק דרך הביטוח).

אני מעוניין להוציא על כך את מינימום הכסף הנדרש, מבחינתי הרכב גם ככה לא במצב מושלם - ארצה שיחזירו

את המצב לקדמותו (לא פחות מכך וגם לא יותר) במינימום התעסקות ותשלומים.

אשמח לשמוע עצות ממי שעבר תהליך דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול ללכת למוסך הסדר, או להתנהל עצמאית. כך או כך הכסף אמור לחזור אליך, השאלה תוך כמה זמן.

להלן הוראות במקרה ולא הלכת למוסך הסדר:

תמצא פחח מומלץ ותעשה שם את התיקון, על התיקון תשלם בצ'קים דחויים ל90 יום, כנ"ל התשלום לשמאי.

את דוח השמאי לאחר התיקון אתה נותן לסוכן שלך+ פירוט הוצאות נוספות(השכרת רכב חלופי, הפסד ימי עבודה וכו). ואז הסוכן שלך תובע את הביטוח של האשם.

אם הסוכן שלך הוא *רא, כמו שהיה לי לפני כמה שנים, אז את המסמכים אתה אוסף, מצלם ב3 עותקים, ותובע בתביעות קטנות את הנהג+חברת הביטוח שלו.

מחכה כחצי שנה או יותר(לי לקח 8 חודש) מגיע למשפט, זוכה, מקבל צ'ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"סוכן" שלי זה וובי.

לגבי ימי עבודה וכו' - לדעתי מדובר בתיקון שלא ייקח יותר משעתיים ברוטו, כך שמבחינתי חבל בכלל להתעסק

עם רכבים חלופיים ותביעות על הפסד ימי עבודה :-) .

אני חייב צ'קים בשביל התהליך הזה או שיש אפשרות לעשות זאת אחרת?

אם אני חייב צ'קים, אזמין מהבנק ואמתין קודם להגעתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות ליצור קשר עם הביטוח של הפוגע ולתקן במוסך הסדר שלהם (בהנחה שהם ייקחו אחריות) בלי לשלם כלום.

השאלה היא איזה מוסכים יש להם בהסדר ואיך התיקונים שלהם, ועוד שאלה זה אם הם ייקחו אחריות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו האפשרות המועדפת עלי (במקרה זה). הסוכנת מוובי טענה שאכן יש אפשרות כזאת בחלק מחברות

הביטוח, אך חברת איילון (חברת הביטוח של הפוגע) אינה מציעה אפשרות כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכנת בוובי מציעה אולי סיוע בהליך של "דרישה בשם"? (מציע לך לגגל את המונח)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"סוכן" שלי זה וובי.

לגבי ימי עבודה וכו' - לדעתי מדובר בתיקון שלא ייקח יותר משעתיים ברוטו, כך שמבחינתי חבל בכלל להתעסק

עם רכבים חלופיים ותביעות על הפסד ימי עבודה :-) .

אני חייב צ'קים בשביל התהליך הזה או שיש אפשרות לעשות זאת אחרת?

אם אני חייב צ'קים, אזמין מהבנק ואמתין קודם להגעתם.

אני רק יכול לספר לך שבמקרה דומה אצלי לפני כחודשיים, יצרתי קשר עם שמאי פרטי (אלי עמרן מהפורום, מומלץ !!!!) והלכתי על המסלול שנקרא "גלובלי" שאומר שאני משלם רק לשמאי מייד, ממשיך לנסוע על הרכב, לא מכניס אותו למוסך ורק כשמגיע הצ'ק מחברת הביטוח אני לוקח והולך למוסך שאני בוחר.

החיסרון בדרך הזו שחברת הביטוח מורידה את המ"עמ על התיקון מהסכום.

על מוסכי ההסדר ושמאי ההסדר של חברות הביטוח וניגוד האינטרסים שלהם אתה יכול לקרא בהרחבה בפורום.

ולגבי הנזק - הנזק לא תמיד ייראה מבחוץ. בדקת שלא התכופפו קורות מתכת פנימיות ? שאין שברים בפנסים או חלקים אחרים שקשורים לקורות המתכת שמאחורי הפגוש ? עדיף ששמאי יראה את הרכב וייתן הערכה מדוייקת יותר על הנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אין לדעת איזה נזק מסתתר מבלי שיבדוק זאת בעל מקצוע (ממה שאני ראיתי, לא מצאתי משהו - אך קטונתי

מלהעריך נזקים :-) ).

שאלתי את הסוכנת לגבי האפשרות שהצעת במייל (משום מה כך היא "מתקשרת" איתי), כעת ממתין לתשובתה.

כמובן שאעדיף להזמין שמאי מוכר ומומלץ, לתקן בינתיים את העיניין של המנעול ובהמשך לתקן גם את תא

המטען כשאקבל את הכסף (או להשאירו ככה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

מוובי אמרו לי שאכן יש אפשרות שאזמין שמאי מטעמי שיעריך את הנזק - ואז אשלח לוובי את החשבונית (עלות השמאי) + הדוח של

השמאי בכדי שהם ידרשו זאת מחברת הביטוח של הפוגע (כך אוכל לבחור אם לתקן רק אחרי שאקבל את הכסף).

martines, המון תודה על ההצעה, ניראה שזאת האפשרות הכי טובה עבורי.

לגבי שמאי - ראיתי שאלי עמרן מומלץ, אנסה לפנות אליו בהמשך היום או מחר.

מה המחיר הנהוג עבור השירות? הבדיקה מתבצעת בביתי או שעלי להגיע למשרדו של השמאי?

אם יש עצות נוספות להתנהלות, בהחלט אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאים לוקחים משהו בין 700 ל 1000+ .

בעיקרון השמאי מגיע אליך, ונדמה לי שהשכר כולל כבר את עלות הנסיעה שלו (הרי סיכוי טוב שהרכב של הלקוח לא יכול לעשות את הנסיעה :-) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לקחת שמאי שהוא בין היתר גם שמאי של איילון (חברת הביטוח של הנתבע)?

עדיף לא.

ההסבר הוא ששמאי שמופיע ברשימות של חברת ביטוח רוצה להמשיך להופיע שם כי הם מפנים אליו לקוחות. השמאי הזה יש לו אינטרס להמשיך ולהשאר ברשימה הזו, ואם הוא יעשה משהו שלא ימצא חן בעיני חברת הביטוח (למשל לתת שומה שתראה גבוהה מידי) הוא עלול לעוף מהרשימה.

קח שמאי אובייקטיבי, ולא שמאי מטעם חברת ביטוח.

אל תשכח שיש המון אינטרסים מוסתרים שאתה כלל לא מודע אליהם מאחורי כל חברת ביטוח וסוכני הביטוח שלה, ושפועלים נגדך.

במקרה שלי התברר לי שסוכני ביטוח מקבלים מהמוסך לכיס שלהם משהו כמו 10% מערך התיקון של הרכב שהם שלחו אליו. ואצלי הסוכני ביטוח עמדו בתור וממש התחננו לקבל את דוח השמאי כדי להעביר את הרכב ל"מוסך מעולה שעשה עבודה מעולה לאבא שלי וגם לאחי"

עריכה אחרונה על ידי martines
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מהביטוח לחצו מאוד על שמאי שלהם ותיקון במוסך שלמה סיקסט.

כרגע הכיוון הוא שמאי מטעמי וקבלת הכסף עבור הנזק, הלאה אחליט מה ואיפה לתקן.

חשבתי על שמאי שנמצא ברשימה של איילון (מבלי לומר לו שזה מיועד לתביעה נגד איילון) - כי אז כשיגישו

לאיילון את הדרישה לתשלום, הם יתקשו לטעון שהשמאי העריך לא נכון, כי הרי הוא "מככב" גם כשמאי שלהם,

אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח שמאי שלך, את הדו"ח אתה שולח לחברת הביטוח של הפוגע ומבקש את הכסף תוך 14 יום.

ישלמו כולל המע"מ ( גם אם טרם תיקנת, אלא אם אתה עוסק מורשה שאז אתה יכול לקזז את המע"מ )) יופי, לא משלמים , בית משפט לתביעות קטנות .

את התיקון תעשה במסוך שלך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכנת שלי אמרה שאעביר לה את החשבונית על מחיר השמאי בצירוף הדוח שלו המעריך את הנזק והיא תדאג לדרוש

את הפיצוי מחברת הביטוח.

יש לי סיבה להעדיף שלא לעשות זאת אלא לנסות ולהתנהל ישירות מול חברת הביטוח של הפוגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...