Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תעודת זהות ודרכון ביומטרי - למה מתנגדים לזה?

ytimsit
שימו לב! השרשור הזה בן 426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חוסר האמון שלי נובע מהדרך בה פחות או יותר אנסו את הכנסת לחוקק את החוקים ואחר כך כל המשפטים סביב המכרזים להקמת ותחזוקת המערכת. הכל מסריח מפוליטיקה ובעיקר מאינטרסים כלכליים של כמה מקורבים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 385
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כתוב במאמר

'מהדוח שחובר על ידי הממונה על היישומים הביומטריים במערך הסייבר הלאומי "

Sent from ...

למה הממונה בעצמו לא יוצא בהודעה רשמית לעם ישראל ? אל תגיד לי שהוא ביישן :-P

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד, זה למרות שגם ככה אני נמצא במאגר כזה או אחר בגלל העבודה.

לכו תדעו למה זה ישמש בעתיד, פריצות וכו'.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הממונה בעצמו לא יוצא בהודעה רשמית לעם ישראל ? אל תגיד לי שהוא ביישן :-P
הרבה יותר פשוט. הוא עובד מדינה (לפחות אמור להיות , לפי החוק רק עובדי מדינה צריכים לעבוד עם המאגר ) ולדעתי אסור לו להתראיין בפומבי סתם ככה. אז הדרך היא "להדליף" מסמך כלומר לקחת עיתונאי כלשהו ולהראות לו את המסמך בלי לתת לו עותק.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהכתבה במאקו היא גיבוב של שטויות עדיין לא אומר שהמאגר הביומטרי נשמר כראוי.

שומר נפשו ירחק. במוקדם או במאוחר המאגר ידלוף. הפיתוי גבוה מדי ולהבדיל מכל המאגרים האחרים מידע ביומטרי אי אפשר להחליף.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה יותר פשוט. הוא עובד מדינה (לפחות אמור להיות , לפי החוק רק עובדי מדינה צריכים לעבוד עם המאגר ) ולדעתי אסור לו להתראיין בפומבי סתם ככה. אז הדרך היא "להדליף" מסמך כלומר לקחת עיתונאי כלשהו ולהראות לו את המסמך בלי לתת לו עותק.

יש לנו אחלה של "

ממונה על היישומים הביומטריים במערך הסייבר הלאומי" אני מקווה שהוא לא לקראת פרישה בכדי לפתוח חברה חיצונית לניהול מאגרי מידע.

רק רגע...אם אתה אומר שהבחור הדליף מידע איך אפשר בכלל לסמוך על העבודה המקצועית והמעמיקה שלו בנושא ?

שוב פעם מה שפורסם לדעתי זה לא מטעם גורם מוסמך כולשהוא אלא שליפה של מידע מאתרים שונים ושילובם שבמאמר 'מקצועי'.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אז הבטיחו לנו שהכל נשאר בידיים של עובדי ממשלה מסורים. וכולם עברו סיווג בטחוני ,

ושהמאגר לא יצא החוצה. ויהיה בחזקתה של חברה פרטית.

וכולנו האמנו. או שלא.

https://www.israelhayom.co.il/article/615851?fbclid=IwAR1LCPs7LSYIi0_U_dlhqZxIe7oXIuNcVC84hp0ANALLl_Z5DC3qSSp544k

אז החליטו בנתיים לגבות את הנתונים על שרת של חברה פרטית. וזה רק מה שאנחנו יודעים.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הבטיחו לנו שהכל נשאר בידיים של עובדי ממשלה מסורים. וכולם עברו סיווג בטחוני ,

ושהמאגר לא יצא החוצה. ויהיה בחזקתה של חברה פרטית.

וכולנו האמנו. או שלא.

https://www.israelhayom.co.il/article/615851?fbclid=IwAR1LCPs7LSYIi0_U_dlhqZxIe7oXIuNcVC84hp0ANALLl_Z5DC3qSSp544k

אז החליטו בנתיים לגבות את הנתונים על שרת של חברה פרטית. וזה רק מה שאנחנו יודעים.

הכל עניין של זמן מתי הוא יצא החוצה, אין כלל שאלה של אבטחה - והוא יצא.

לצערנו את הקולות השפויים לא שמעו והמפלצת הזו דהרה קדימה וכולנו תקועים עם זה.

כעת ימי בחירות ואני מקווה שלא נמצא את עצמנו שוב עם רשומות/מרשם/אגרון שדלפו החוצה ושכל העם חשוף.

הרע במיעוטו - לעשות דרכון/ת"ז בלי שמירת נתונים ל 5 שנים (לך תאמין שלא שומרים) אך זו לפחות הדרך המינימלית לחשיפת פרטים.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אנקדוטה משעשעת:

"בגלל שאין לי טביעות אצבעות (אף פעם לא היו לי) לא הצליחו לצרף אותי למאגר הביומטרי"

קישור לפייסבוק:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156426572236622&id=654761621&comment_id=10156426589516622&notif_t=comment_mention&notif_id=1548964251621634&ref=m_notif

אנשים שנולדו נטולי טביעת אצבעות:

https://healthy.walla.co.il/item/2912402

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ששרה לא מוכנה להמתין בתור לצילום במשרד הפנים.

נכון להיום תעודות הזהות הישנות תקפות. אין כל מניעה להזדהות בהן בקלפי. אפילו כאשר מוציאים תעודה ביומטרית הישנה נותרת תקפה למשך 2-3 חודשים (הפינה נגזרת ומודבקת עליה מדבק המגדירה התוקף).

חוץ מזה, אנחנו יודעים בדיוק מדוע משפחת נתניהו נמנעת משימוש בטלפון נייד, כרטיס אשראי ושאר אמצעים המקובלים על אנשים מהיישוב בעולפם המודרני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חה... יש כאן תשובות טובות.

אני חשבתי יותר לכיון של הדאגה מהמאגר עצמו כפי שעלה כאן בדיון מספר פעמים.

לי יש עדיין תעודת זהות מהסוג הישן, רק בגלל שאין לה פג תוקף של 10 שנים כמו לסוג החדש, למעשה לא מדויק בעוד כשלוש שנים כל אזרחי המדינה יחייבו לשאת תעודה מהסוג החדש, אך כפי שזה נראה או כפי שקורא במדינת הלבנט התוקף יתארך ויתארך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שבאיזה שהוא שלב אנשים יתחילו לקבל זימון למשרד הפנים, גם אם סיום התהליך יידחה בשנה או שנתיים.

ממילא דרכונים מאבדים את תוקפם, ומי שהולך להוציא דרכון יוציא כבר תעודת זהות, אני מניח שעד 2021 או 2022 זה כבר יקיף למעלה ממחצית אזרחי ישראל.

לזכות לשכת מרשם האוכלוסין בחיפה - התהליך שם היה יעיל מאד, עמד בזמנים (למעשה בשעה שהייתי מיועד להתקבל כבר הייתי בדרכי לצאת מהלשכה) היה מסודר מאד. גם לבן שלי, שעשה את אותו תהליך בת"א היתה התרשמות דומה. הבעיה היחידה היא ה-mug shot, אשתי ראתה היום לראשונה את תעודת הזהות שלי והיתה מזועזעת מהמראה של בעלה (משום מה בדרכון אני נראה פחות מזעזע, למרות שמדובר אותו פריים. אני חושב שיש איזה הבדל בגוונים בהדפסה).

אהה. שכחתי. המעבר בנתב"ג היה זריז במידה לא תאומן. אבל העיכוב בהגעת המזוודות קיזז את זה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...