Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תעודת זהות ודרכון ביומטרי - למה מתנגדים לזה?

ytimsit
שימו לב! השרשור הזה בן 432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 385
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

YaromHahaum

סתם במקרה היה לי 10 דקות פנויות אז נכנסתי לכתבה, קראתי אותה, נכנסתי לטוויט שכביכול ממנו זה התחיל, יש שם שירשור שם בחור שאומר שכביכול כל המידע שמצאו על אותו שר או מי שזה לא יהיה, הוא מידע פומבי שאפשר להשיג באתר של הכנסת שלהם (או מה שזה יהיה) בלי קשר למספר האישי שלו שהוא פירסם.

למה אנשים בכלל מורשים לפרסם מידע לא אמיתי וליצור פאניקה מכלום. הא כן, שכחתי, זה הרי חדשות, יש סיבה שאני לא קורא אותם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

raidan , לאחר קריאה מעמיקה חוזרת של המקור , ושל כתבות נוספות ב IndiaTimes משהו כתב שהמספר שנחשף שמקושר למספר הזיהוי הביומטרי , שייך למזכירה שלו לפי האתר של בית הנבחרים ההודי. https://www.indiatimes.com/technology/news/trai-head-posts-his-aadhaar-online-challenging-hackers-they-quickly-leak-his-email-phone-no-350227.htmlhttps://www.indiatimes.com/news/india/after-posting-personal-information-of-trai-chairman-hacker-dares-pm-modi-to-put-his-aadhaar-number-online-350255.html

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

הרי ידוע שהחוליה הכי חלשה באבטחת המידע הוא המשתמש. אבל אנחנו תמיד בטוחים שמי שמחזיק במידע הזה לא ימכור אותו תמורת כמה שקלים.

https://www.themarker.com/law/1.6413650

או במילים אחרות, אם אתם ילידי 1988 -1993 , אז מכרו אתכם דרך מיטב.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב , זה לא לקח הרבה זמן להודים ,

ותמורת 35$ ניתן לקנות pacth שיאפשר לך להוסיף אנשים למאגר הביומטרי שלהם ,

כלומר אם חפצה נפשכם להיות אזרחי הודו , או להפוך את השכן לאזרח הודי ,

אפשר כעת להרשם למאגר ביומטרי שלהם, מכל נקודה בעולם , ולהוסיף לשם מידע כאוות נפשך.

https://www.huffingtonpost.in/2018/09/11/uidai-s-aadhaar-software-hacked-id-database-compromised-experts-confirm_a_23522472/

נו מי מרים את הכפפה ורושם את שיטרית / דרעי למאגר... :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

נכנסתי רשמית למאגר הנתונים החשאי של הקג"ב.

או במילים אחרות הוצאתי דרכון ביומטרי היום. (כאילו שיש לי ברירה) שאלו אם אני רוצה גם תעודת זהות?

סירבתי כי מילא היא לא יוצאת לשום מקום.

את התשלום ביצעתי דרך אתר משרד הפנים. מי שמסרב לתת טביעת אצבע, הדרכון יהיה בתוקף 5 שנים

עם טביעת אצבע ל 10 שנים. (התשלום נשאר זהה) עכשיו נשאר רק להשתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שזו שטות לא להוציא תז באותה הזדמנות. המידע עליך נלקח ממילא, אבל תחוייב להחליף את התז תוך 2-3 שנים, עוד בילוי במשרד הפנים.

ובניגוד למה שכתבת, תעודת הזהות היא תעודה חיונית שבלעדיה לא תוכל לבצע פעולות מסוימות. למשל בבנק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או במילים אחרות הוצאתי דרכון ביומטרי היום. (כאילו שיש לי ברירה) שאלו אם אני רוצה גם תעודת זהות?

סירבתי כי מילא היא לא יוצאת לשום מקום.

חבל מכיוון שבעתיד תצטרך לגשת שוב פעם למשרד הפנים לשם הוצאת תעודת זהות ביומטרית. לידיעה כללית, אם חלילה התעודה הנוכחית הולכת לאיבוד או נגנבה תצטרך להוציא ביומטרית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, מודה שלא חשבתי על זה לעומק. עוד לאחר המתנה ארוכה לתור דרך האתר.

למה הפקיד לא איים עלי לעשות כאן ועכשיו בלי יכולת להתחמק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://mobile.mako.co.il/news-money/tech-q4_2018/Article-e2969afd5f37661004.htm

והנה התשובה האמיתית לשאלה בכותרת. לכל מי שתהה

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט הזה שבכל העולם יושבים חפים מפשע בבתי הכלא זהה למשפט

בכל מקרה נהרגים אנשים בתאונות דרכים. אולי בגלל זה לא צריך אכיפה וחוקי תנועה

או בכל מקרה פורצים לבתים. אז למה צריך משטרה (דוגמא לא הכי טובה..)

זה שיש בעיה , לא אומר שצריך לאפשר משהו שרק יגביר אותה.

זיהו כזה יגרום להרשעה בטוחה ולך תוכיח שאין לך אחות.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שלא צריך לאפשר לזה לקרות,בגלל זה ציינתי שמאמין שימצא לזה פתרון. (יהיה חמור אם לא)

האנלוגיה על הכלא הייתה כדי לומר שלא צריך את המאגר הביומטרי

כדי להכניס חפים מפשע לכלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שזו שטות לא להוציא תז באותה הזדמנות. המידע עליך נלקח ממילא, אבל תחוייב להחליף את התז תוך 2-3 שנים, עוד בילוי במשרד הפנים.

בהנחה שהתקנה הזו תצא אל הפועל בשנת 2020.

יהיה לא פשוט לנפק ת.ז חדשה עבור מיליוני תושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שתהיה הארכה,ועוד אחת, ועוד אחת, ואף אחד לא יקבל כרטיס אדום.

אני אצטרך לחדש דרכון בקרוב, ובאותה הזדמנות גם תז. גם זה בזבוז זמן מספיק

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...