Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר הטרמפיסטים

BMW_525_89
שימו לב! השרשור הזה בן 7135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאני נוסע בראש בעין לאריאל וחזרה (וזה כמעט כל יום) - אני בד"כ לוקח טרמפיסטים, פשוט אני מרגיש רגוע יותר בחוצה שומרון כשאני לא לבד ברכב (לך תדע, מה יהיה)

כל זאת בארבעה תנאים:

1. הם עומדים יפה בתחנה (ולא רצים אליך ברמזור/עצור)

2. הם עומדים במקום מאובטח (ליד המחסום, בתוך אריאל, בתוך ראש העין וכד')

3. הם עומדים במקום שאני יכול לעצור בו מבלי לסכן את עצמי, אותם ואת הנהגים האחרים.

4. הם לא נראים לי שיכורים/מסוממים/מחבלים פוטנציאליים.

בנסיעות אחרות - הכל תלוי במצב הרוח ועד כמה אני מממהר, ועדיין עם אותם ארבעה תנאים.

הערת אגב: אני תמיד חמוש באקדח ומיומן היטב בתפעולו (כולל בתוך הרכב). כנראה, שאם לא כך היה המצב, הייתי חושש להכניס לרכב אנשים זרים (לא חשוב, חיילים, ילדים, כוסיות - כולם מסוגלים לשדוד/לדקור)

פשש אקדח, יצא לך פעם להשתמש בו כנגד טרמפיסט עויין?

אני בדרך כלל מסתפק בכלים שיש לאבא שלי (פעם זה מברג, פעם זה מסור חשמלי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פשש אקדח, יצא לך פעם להשתמש בו כנגד טרמפיסט עויין?

אני בדרך כלל מסתפק בכלים שיש לאבא שלי (פעם זה מברג, פעם זה מסור חשמלי)

תצחק, תצחק... כבר אחד ניסה להראות איזה גבר-גבר הוא (לא בטרמפ אבל מה זה קשור). הספיקה הרמת חולצה (כמובן, רק כדי להכניסה למכנסיים). גבר-גבר מיד הפך לגברבר וחזר לעיסוקיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהיה לי רכב, הייתי לוקח מעט, אבל ממש מעט, למה ?

אני בנאדם, מזל נאחס, עד שיש נכונות, זמן, מקום להעלות מישהו, או שהוא עם עוד אדם, או שזה לא בכיון, ואני משתדל מאוד שלא להעלות חיילים רק מהמחשבה שאם מישהו יתפוס אותם הם יצטערו על הרגע.

ותתפלאו אולי לשמוע, אבל גם כוסיות עוברות סינון...

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חב'רה, כולנו ישראלים.........אחים.

דבר ראשון חיילים(לוחמים במיוחד) הם קדושים ומי שלא מעלה, שיתבייש!!!:twisted:

חוץ מחיילים אני מעלה המון טרמפיסטים, כמובן שעברו סלקצייה(בעין).

כוסיות.........מנסיון,לרוב ממש נצלניות: יש'ך שיחה? סיגרה? שומע, אני צריכה לX , נכון שתעשה עיקוף בישבילי???!!!

במקרה הזה יש שני אופציות:

1. את הנצלניות מוריד כבר בכניסה לעיר היעד.(כמובן שלא נותן כלום בדרך)

2. יש גם חמודות, איתם כמובן אני יותר נחמד.8)

היה לי פעם מיקרה שההיתי תקוע בלי סיגריות ונסעתי לעפולה לחברה שלי, עצרתי לבחורה (כוסית) ולקחתי אותה, בדרך ביקשתי סיגריה והיא ענתה שאינה מעשנת. כבר בכניסה לעפולה ביקשה שאני יעצור לה ואחכה שניה. לא הבנתי למה אבל משום מה חיכיתי.

כעבור מספר רגעים היא חוזרת אלי , מודה לי ונותנת לי קופסת סיגריות.

יש אנשים טובים בדרך...

תזכרו גם את הרגעים שאתם תפסתם טרמפים בלילה, בקור, בלי סלולה בפלאפון(אין למי להתקשר) ומובן שגם בלי כסף.

תהיו יותר נחמדים, תעזרו.

ג'ניה

:king:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרמפיסטים מכל סוג ומין, דת וצבע, גודל ומספר... תמיד, ככל הניתן. לא מסנן אף אחד... אם יש תור, זקנים קודם חיילים בסוף (לחיילים כולם עוצרים, מה גם שיש להם כרטיסיה).

עד היום לא פיספסתי אחד... לא קרה שמישהו ניסה לחטט לי בתיק או משהו בסגנון... הרוב דוקא משאירים מתנות...

טרמפיסט זה תמיד מישהו עם סיפור מעניין לספר לך, גם אם הוא נודף סירחון יש לזה סיבה טובה. הדרך מתקצרת פלאים כשיש מישהו חדש באוטו...

... אני גם לא משאיר טרמפיסט באמצע שומקום, לוקח אותם עד פתח ביתם. תענוג.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת על זה שאולי אין טרמפים ישירים(קווים שירים). אולי הוא צריך להגיע מעזה לגליל. אז מישהו שהיה בדרך הקפיץ אותו לפ"ת כי זה הכי רחוק שהוא הגיע והוא מחכה לטרמפיסט שיקח אותו למקום אחר.

חוץ מזה יש חיילים שנוסעים גם מהבית לבסיסים, אצלי ביציאה מהשכונה מידיי פעם יש חיילים ביצאה שתופסים טרמפים בכדי להגיע לצריפין.

1. ורצית להגיד בזה מה בידיוק ?

2. חיילים מצריפין ? שילכו מצידי ברגל לשם.

3. תאמין לי שמכל מקום בארץ אתה יכול להגיע לכל מקום בעזרת תחבורה ציבורית (מניסיון)

4. חיילים שמגיע להם טרמפ באמת ובתמים לא מבקשים אותו במרכז הארץ (שוב מניסיון) אלא רק בתוך הרצועה או בישובי איו"ש

5. אני בתור אחד ששירת בדרום הרצועה לא התביישתי להרים את האגודל, הרי אני מגן על האנשים האלו, אני לא חושב שלתפוס איתם טרמפ זה כ"כ נורא לעומת מה שעשינו שם.

6. החיילים שמגיעים כל יום הבייתה, לא יקרה להם כלום אם הם יגיעו שעה אחרי הבייתה, חוץ מזה אני בטוח שהם יכולים להסתדר טוב מאוד, סמוך עליהם שיש להם את הדרך הקבוע שלהם.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ורצית להגיד בזה מה בידיוק ?

2. חיילים מצריפין ? שילכו מצידי ברגל לשם.

3. תאמין לי שמכל מקום בארץ אתה יכול להגיע לכל מקום בעזרת תחבורה ציבורית (מניסיון)

4. חיילים שמגיע להם טרמפ באמת ובתמים לא מבקשים אותו במרכז הארץ (שוב מניסיון) אלא רק בתוך הרצועה או בישובי איו"ש

5. אני בתור אחד ששירת בדרום הרצועה לא התביישתי להרים את האגודל, הרי אני מגן על האנשים האלו, אני לא חושב שלתפוס איתם טרמפ זה כ"כ נורא לעומת מה שעשינו שם.

6. החיילים שמגיעים כל יום הבייתה, לא יקרה להם כלום אם הם יגיעו שעה אחרי הבייתה, חוץ מזה אני בטוח שהם יכולים להסתדר טוב מאוד, סמוך עליהם שיש להם את הדרך הקבוע שלהם.

טוב, מה אני אגיד לך, אתה לא רוצה אל תעלה! :x

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצחק, תצחק... כבר אחד ניסה להראות איזה גבר-גבר הוא (לא בטרמפ אבל מה זה קשור). הספיקה הרמת חולצה (כמובן, רק כדי להכניסה למכנסיים). גבר-גבר מיד הפך לגברבר וחזר לעיסוקיו.

לא צחקתי עליך (למרות שזה נשמע כך), פשוט באמת עניין אותי אם יצא לך להשתמש בו כנגד טרמפיסט שניסה לעשות בעיות...

דרך אגב, זה הגיוני להחזיק אקדח בהתחשב בכבישים שבהם אתה נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנסעתי ברחבי הארץ הייתי לוקח לעתים רחוקות חיילים ורק חיילים. (כי אני זוכר את עצמי בתור חייל יוצא, או יותר נכון, מנסה לצאת מכל מני חורים בדרום ובצפון הביתה)

הכי בעאסה זה להעלות מישהו מסריח בחורף שמזיין את השכל.

קצת פחות, כשהטרמפיסט מבקש ממך לא לעשן ברכב (שלך) כי "זה מפריע לי".

אבל לפעמים, כמו שקרה לי פעם אחת בדרך חזרה מחודש מילואים בהר דב, עצרתי בצומת קדרים לקנות בייגלה ושתייה וכשחזרתי לרכב 'הותקפתי' ע"י חייל עטור זקן שלא היה מבייש את אליהו הנביא. העליתי את אותו חייל (בחוסר חשק מופגן) שהציג עצמו כקצין דת מאחד הבסיסים בצפת. השיחה התגלגלה היה מעניין מאוד מה גם שבאזור צומת גולני קצין הדת החל מגלגל והתבשמנו לנו בזר קוצים ריחני, שלוות עולמים... כמה טוב....

החיים לפעמים מפתיעים דווקא כשאנחנו לא בדיוק מצפים\רוצים\מוכנים וכו'.

הבהרה: אינני ממליץ או מעודד לנהוג תחת כל השפעה שהיא!

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה של הרוב פה שלא עוצרים לטרמפיסטים זה לא מסיבות ביטחוניות, אלא הם לא רוצים לצאת פרייארים כי הם לוקחים מישהו באוטו שלהם.

אדם.

אולי אלה שלא עוצרים לטרמפיסטים "הם לא רוצים לצאת פראיירים",

אבל אני בטוח שטרמפיסטים גם לא רוצים לצאת פראיירים וזה לא בגלל שהם נשארו בלי כסף (ממש מסכנים פשוט רחמים, היו חושבים על זה לפני זה)

וזה לא בגלל שהם גרים ברחוב נידח (מוניות מגיעות לכל מקום) זה בגלל שהם משחקים אותה ראש קטן!

כל אחד שיוצא מהבית ויודע שלא יהיה לו איך לחזור היה חושב על לקחת איתו כסף למונית או אוטובוס.

אף אחד לא חייב לקחת טרמפיסטים בגלל שהם "מסכנים",

כל אחד דואג לעצמו אז בבקשה תעשו לי טובה, אתם רוצים לקחת טרמפיסטים בבקשה אף אחד לא עוצר אותכם אבל אל תטיפו לאף אחד.

אתם עושים אותם מסכנים כאילו.... מה אני אבא שלהם שידאגו לעצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא יצא לי להעלות מישהו שאני לא מכיר טרמפ על האוטו, בכל מקרה אם כן- או כוסיות, או ילד, או חייל במדים.

בקשר אלי, הפעם האחרונה והיחידה אני חושב שעליתי על טרמפ היה בחופשה שלי בספרד, שהייתי צריך לחזור מפגישה עם מישהי מהעיר השכנה לעיר של המלון שלי באמצע בלילה ברגל, כי להפתעתי בניגוד לאטובוסים שעובדים מקומית עד 3, בין הערים אין אחרי 23, ומוניות רצו 20 יורו (!) ולא היה עלי כי הכסף היה במלון- תוצאה- הליכה בכביש ראשי 20 ק"מ. כשהייתי על הכביש פתאום עוצר לידי קטנוע ושואל בפליאה מה אני עושה שם, אוקצור עליתי על טרמפ בקטנוע לאיזה ק"מ שניים. לדעתי הרבה יותר בטוח מלעלות על אוטו שאתה לא יכול לצאת ופתאום מוציאים עליך אקדח (לא סביר אבל אפשרי... וכל הכוח שיש לי לא יעזור לי במקרה כזה..), ככה על הקטנוע גג הוא סוטה מהדרך, בהזדמנות הראשונה במהירות נמוכה שנינו נופלים :evil:

בכל מקרה מאד מסוכן לעלות ככה, אני עולה רק אם ממש אין אלטרנטיבות אחרות, אני בכל מקרה ברוך השם בעל כוח פיסי וגבר (ככה שאני לא הכי פוחד שיאנסו אותי) אבל בתור אישה (קל וחומר כוסית) או בתור ילד, בחיים לא הייתי עולה על טרמפ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אלה שלא עוצרים לטרמפיסטים "הם לא רוצים לצאת פראיירים",

אבל אני בטוח שטרמפיסטים גם לא רוצים לצאת פראיירים וזה לא בגלל שהם נשארו בלי כסף (ממש מסכנים פשוט רחמים, היו חושבים על זה לפני זה)

וזה לא בגלל שהם גרים ברחוב נידח (מוניות מגיעות לכל מקום) זה בגלל שהם משחקים אותה ראש קטן!

כל אחד שיוצא מהבית ויודע שלא יהיה לו איך לחזור היה חושב על לקחת איתו כסף למונית או אוטובוס.

אף אחד לא חייב לקחת טרמפיסטים בגלל שהם "מסכנים",

כל אחד דואג לעצמו אז בבקשה תעשו לי טובה, אתם רוצים לקחת טרמפיסטים בבקשה אף אחד לא עוצר אותכם אבל אל תטיפו לאף אחד.

אתם עושים אותם מסכנים כאילו.... מה אני אבא שלהם שידאגו לעצמם.

תתפלא, אבל לבית שלי מוניות מפחדות ליסוע, ואם הם מסכימות לקחת אז הנהגים רוצים 90 שקל לנסיעה של רבע שעה מקסימום :-x .

המטרה של הטרמפיסטים היא לא לעשוק את הנהגים האחרים, הם רוצים מה שאתה רוצה-להגיע הביתה. פשוט להם אין את האמצעים להגיע לשם ברכב משלהם.

אני לא מנסה להטיף פה לאף אחד, מי שרוצה לעצור טרמפים-אחלה, זה מעשה מבורך :smile: .

מי שלא-אוקיי אני מסוגל להבין.

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צחקתי עליך (למרות שזה נשמע כך), פשוט באמת עניין אותי אם יצא לך להשתמש בו כנגד טרמפיסט שניסה לעשות בעיות...

דרך אגב, זה הגיוני להחזיק אקדח בהתחשב בכבישים שבהם אתה נוסע.

לא, עם טרמפיסטים עדיין לא היו בעיות. אני פשוט משתדל לבחון את הבן אדם בעין לפני שהוא נכנס לרכב, כל השיחה המקדימה מתקיימת דרך חלון חצי מורד ועם דלתות נעולות (כן, תתחילו לרדת עלי שאני פרנואיד)

ולגבי הכבישים - חוצה שומרון זה לא הדוגמה היחידה (ולאו דקווא המסוכנת ביותר), פשוט שם הנסיעה היא יום-יומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מדינות בהן אין דבר כזה טרמפ. כל מכונית היא בעצם מונית והתשלום (הזעום) הוא לפי הק"מ או מפתח אחר. כך אין אף פעם בעיה של זמינות תחבורה ציבורית כי תמיד יהיה מי שישמח לאסוף נוסעים.

בשנות השבעים היתה בארץ שביתת מוניות ואישרו לכל בעל רכב לקחת נוסעים בשכר שנקבע (נדמה לי שזה היה חמש לירות). זה יכול להיות לא רע גם היום. אני בטוח שרבים מהכותבים הנחרצים למעלה היו פתאום מוכנים ברצון לקחת טרמפיסטים תמורת כסף...

אני דרך אגב לוקח רק חיילים. כבר שכחתי מה עושים עם כוסיות, ובני חמש-עשרה שמנסים לעלות ברמזור מעצבנים גם אותי.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...