Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BMW X3 - רכב מיותר?

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לומר לך את האמת - אני לא כל כך מבין במפלצות בנות הכלאיים הללו. מבחינתי אין שום הבדל בין כבישטח או כבישביל, ו-X5 זה לנדקרוזר מפואר ותו לא (וכן, אני יודע שלטויוטה יש הילוך כוח וכולי)

אני רק זוכר מבחן בין ה-X5 למתחרים שלו (מבית מרצדס למשל) והוא נחשב לאחד מהטובים ביותר.

רוני

הוא נחשב לאחד הטובים מבחינת גימור, נוחות ואיכות אבל בשאר הוא די חלש

והקאיין דרך אגב מצויינת בשטח - במיוחד הטורבו!

בעולם-"זאת זכות לתת שרות"

בארץ- "אתה חייב לתת לי שרות! אני קניתי את הכיסא שאתה יושב עליו!":evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא נחשב לאחד הטובים מבחינת גימור, נוחות ואיכות אבל בשאר הוא די חלש

והקאיין דרך אגב מצויינת בשטח - במיוחד הטורבו!

הקאיין לא לבד..

גם אחיו מבית VW, הטוארג' נחשב לאחד מרכבי הכבישטח היותר טובים בקטגוריה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר אישית שזה אוטו חרא..

מה שאני אומר, זה שלמרות כל מה שג'רמי ואנשים כאן יכולים להגיד,

העובדות מחכות מעבר לאוקינוס. כמה שתגידו הרכב לא טוב, הרכב מיותר, סתם רכב, חרא רכב וכו'..

בארה"ב יש אנשים שמחכים בתור בשביל להזמין את הרכב!!

אני לא חושב שיש הרבה מכוניות שמחכים בשבילהן בתור..

זה משהו מטורף! כמו... כמו... מאזדה לאנטיס ומאזדה 3 בארץ! :p

נשמע מוזר. בדיקה קטנה מגלה שההבדל במחיר בין X3 ל-X5 בעלי מנוע זהה (3.0) בארה"ב הוא 4500 דולר. קצת יותר מ-10% מהמחיר הכולל. אם ה-X5 כל כך יותר טוב, אין שום סיבה שלא להשקיע את הסכום הנוסף בשביל לקנות אותו. הדבר היחיד שיכול לשחק לטובת ה-X3 הוא עובדת ייצורו גם עם מנוע 2.5 זול בהרבה (זול ב-7000 דולר מדגם ה-3.0). זה בעצם נותן לאנשים ג'יפ מגודל מבית ב.מ.וו במחיר מאוד נוח.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, גם אני חשבתי שהרכבים האלו מיותרים, או חילול הקודש.

אבל אחרי שיטוט מקרי בכלמיני פורומים, הצלחתי להבין את ההגיון האמריקאי.

זה פשוט יותר שימושי. לא יאומן, אבל אנשים אשכרה גוררים דברים עם קייאן, שלא לדבר על מרחב פנים (שאמנם לא עולה בהרבה על סדאן מקבילה, אבל עדיין קיים).

שלא לדבר על מקומות בהם יורד שלג בחורף וצריך את ההנעה הכפולה ומרווח הגחון.

על אותו בסיס, היה אפשר לטעון שסדרה 7 ודומותיה הן מיותרות. בסך הכל, כל טיעון נגד הSUV-ים האלו, תקף גם כאן (צריכת דלק, זיהום, משקל גבוה, גודל, בטיחות לצד השני בשעת תאונה, אפילו ראוותנות).

העניין הוא שעם הזמן, הסגמנט הזה זכה להשקעה עצומה בR&D, וכיום כבר אין למכונית כמו קייאן חסרונות לעומת סדאן טובה (אפילו סדרה 5). אפילו אם משלמים קצת בפאן הדינמי (וזה בכלל לא בטוח במקרה הספציפי הזה, שהרי הקייאן נמצאת בליגה אחרת לחלוטין גם לעומת הX5), מקבלים הרבה בתמורה (מרחב, הנעה כפולה, אפילו יכולת שטח לא רעה בחלק מהדגמים).

אל תשכחו שאלו לא מפלצות בנוסח הSUV-ים האמריקאים, אלא מכוניות קטנות בהרבה, ויש להן התנהגות כביש נהדרת, בניגוד לתוצרת יפן המשווקת כאן (לנד קרוזר וחבר מרעיו).

כל מה שאתם מכירים מג'יפים, נמחק כשבאים לX5\קייאן\טוארג\XC90 וכו'.

אז מיותרות? בטוח שלא יותר מS קלאס.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אותו בסיס, היה אפשר לטעון שסדרה 7 ודומותיה הן מיותרות. בסך הכל, כל טיעון נגד הSUV-ים האלו, תקף גם כאן (צריכת דלק, זיהום, משקל גבוה, גודל, בטיחות לצד השני בשעת תאונה, אפילו ראוותנות).

העניין הוא שעם הזמן, הסגמנט הזה זכה להשקעה עצומה בR&D, וכיום כבר אין למכונית כמו קייאן חסרונות לעומת סדאן טובה (אפילו סדרה 5). אפילו אם משלמים קצת בפאן הדינמי (וזה בכלל לא בטוח במקרה הספציפי הזה, שהרי הקייאן נמצאת בליגה אחרת לחלוטין גם לעומת הX5), מקבלים הרבה בתמורה (מרחב, הנעה כפולה, אפילו יכולת שטח לא רעה בחלק מהדגמים).

קודם כל אני מסכים, גם סדרה 7 מיותרת. 5 זה המקסימום שעוד הגיוני להוציא עליו כסף. אבל היא עוד לוגית יחסית ל-X5 מבחינת עלויות.

חוסר ההגיון של סיגמנט ה-SUV נעוץ במחירו ועלות תפעלו לעומת מכונית "נורמלית" מקבילה.

עכשיו, אני מכיר משפחה עם 3 ילדים + מטפלת שנוסעת הרבה בסופי שבוע ואכן יש להם סיבה טובה לרכוש SUV. הם באמת צריכים את כל הגודל הזה. אבל אנחנו יודעים שג'יפ הוא יותר רכב פוזה מרכב פרקטי ורוב הרוכשים לא בדיוק זקוקים ליכולות שלו הפרקטיות שלו בשינוע אנשים ומטענים ובטח שלא ליכולות השטח....

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שלא טענתי שכל הסגמנט הזה של ה-SUV הוא מיותר. זה נושא לדיון אחר לגמרי. כל שטענתי הוא שחשיבות קיומו של ה-X3 מוטלת בספק, שכן אין לו יתרונות על אחיו הגדול, אלא רק חסרונות (והרבה), והוא לא זול יותר משמעותית.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שלא טענתי שכל הסגמנט הזה של ה-SUV הוא מיותר. זה נושא לדיון אחר לגמרי. כל שטענתי הוא שחשיבות קיומו של ה-X3 מוטלת בספק, שכן אין לו יתרונות על אחיו הגדול, אלא רק חסרונות (והרבה), והוא לא זול יותר משמעותית.

רוני

התוכוונתי בתגובה שלי למה שאמרו שלומי ועפר. לגבי מה שאתה אומר, אני מסכים לחלוטין.

ראית, אגב, את המבחן בCAR שהשווה בין הX5 והX3?

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני מסכים, גם סדרה 7 מיותרת. 5 זה המקסימום שעוד הגיוני להוציא עליו כסף. אבל היא עוד לוגית יחסית ל-X5 מבחינת עלויות.

חוסר ההגיון של סיגמנט ה-SUV נעוץ במחירו ועלות תפעלו לעומת מכונית "נורמלית" מקבילה.

לגבי מחיר הרכישה: במקרה של הX5, הוא נמוך יותר לעומת סדרה 5, לפחות עם אותו המנוע.

מדובר על הבדל של 30-40K לטובת הX5 לרוחב קשת הדגמים (530 מול 3.0, 545 מול 4.4).

מצד שני, כמובן שהשוואה כזו היא מעט לוקה, בגלל הביצועים העדיפים של ה5 עם אותו המנוע, אבל גם אם נשווה את הX5 4.4 ל530, להן ביצועים זהים, הX5 יקרה יותר ב130 אלף שקל - בערך 20, 25 אחוז. סביר.

עכשיו, מישהו אי פעם השווה בין X5 לסדרה 5, מבחינת עלויות תפעול? בין דגמי הדיזל, נניח, או ה4.4 ל545. אני לא רואה סיבה, מלבד צריכת דלק, שהX5 תעלה יותר לתחזוקה.

לא שאני אישית הייתי בוחר בX5 4.4 לעומת ה545 (היקרה מעט יותר), אבל אני בהחלט יכול להבין את מי שכן.

אם מנטרלים את השיקול הכלכלי, שממילא משחק פחות בגבהים האלו, רואים שזה לא רע, ובטח לא כמו לרכוש פורד אקספלורר, או ואריאציה אחרת של משאית חלוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכוונתי בתגובה שלי למה שאמרו שלומי ועפר. לגבי מה שאתה אומר, אני מסכים לחלוטין.

ראית, אגב, את המבחן בCAR שהשווה בין הX5 והX3?

לא ראיתי, אולי תסכם אותו? (בעצם - באיזה גיליון זה? לא מזמן קיבלתי את כל הגיליונות מ-98 עד לפני חודש בערך - תודה פיני :wink: )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה את יוני, או יולי.

אני לא זוכר מה היה הverdict, פשוט כי גם הם ייללו על הדמיון הרב בין שתיהן :-)

אני אחפש היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...