Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסע גאמבול ישראלי - פרארי ולמבורגיני על אספלט ישראלי

ניר_1985
שימו לב! השרשור הזה בן 4030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הם מתעלמים ממה שכתבתי ,הם פשוט חיים באיזה משטר צבאי ,אסור זה אסור ומותר זה מותר ואין באמצע !! גם כשלפעמים החוקים עצמם לא צודקים ,בשבילם זה לא משנה ,תעשה מה שאומרים לך ואחרי זה תחשוב .

אני לא רוצה לחיות ככה ,לא מוכן להיות סיני שמקשיב ועושה מה שאומרים לו .

דרך אגב שומאכר ,ניק מעניין בחרת לך :) לא יודע אם ראית אותו נוהג בגשם ,אבל הוא היה אחד הנהגים היותר נועזים שאני מכיר אבל זו לא הסיבה ששבחרת את הניק הזה ,נכון ?

תתפלא אבל יש נהגים שעולים על הנתיב השמאלי ,וכלל לא מודעים לעובדה שיש רכבים שמוכנים לעבור על המהירות המותרת וממשיכים בהצמדות לנתיב השמאלי ,תוך כדי סיכון מיותר שלי ושל נהגים אחרים ובמקרה של צפצוף עוד יוציאו לך אצבע משולשת .

לא פעם ולא פעמיים נתקלתי בנהגים כאלה .

חוץ מזה במדינתנו יש חוקים מוזרים : למשל נותנים גם לזקנים בני 85 להמשיך לנהוג כסדרם שלא לדבר על כל מיני קולנועיות חשמליות שעולות לך על כביש מהיר והכל חוקי למהדרין ,בו נדבר על התקנת מגני חזירים ברכבי 4x4 וכננות , מצד שני פנס בתקן אמריקאי הוא סכנה ממשית לציבור או קסנון שהורכב לפי כל החוקים הנדרשים ,אסור בתכלית האיסור. הגדלת ג'אנט מעל המידה המותרת בחוק הוא סכנה קיומית אבל צמיג של לינג-לונג מותר ואפילו מומלץ .

עזוב אני יכול להביא לך כל כך הרבה דברים שמסכנים אותי ואותך ,שהושרשו על-ידי מדינת ישראל ואף אחד לא עושה משהו בנידון !!

אבל אם אני חס וחלילה חציתי קו הפרדה בכביש שומם ב 5 בבוקר או עשיתי דריפט במגרש חנייה נטוש ,זהו ! רצחתי לפחות 5 הולכי רגל ועשיתי תאונה חזיתית עם נפגעים ,ואם הגדלתי את הג'אנט מעבר להוראות יצרן ,הרכב שלי משופר בשיפורים בלתי חוקיים ואני רוצח בפוטנציה ,הלכתי הרכבתי בית מנורה שמיועדת לתאורת קסנון ,קניתי נורות קסנון יקרות ,הרכבתי אותם ,מממ לא,לא,לא אסור !!! ,אבל רכב שאין בו תאורה מתאימה כלל או מכוונת לשמיים ומסנוורת את כל הנהגים מסביב ,זה סביר ומתקבל על הדעת ??

אוי אני יכול להמשיך כאן יום שלם ,כל הכתיבה נועדה להמחיש ,שאין כאן שחור ולבן ,אנחנו רחוקים מארופה ומארה"ב שנות אור !!! בכל מה שנוגע לתרבות נהיגה או תרבות מוטורית וגם כשמנסים להשלים את הפערים ,תמיד יהיו אלה שיגידו ,לא זה אסור :) בואו נעשה מחאה שקטה באינטרנט וננהג מאחורי סימולטורים ועל הכביש נהיה הכי סטריליים שאפשר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה פשוט מאוד:

אתה לא תמיד יודע מה יש שם.

גם אם אתה חושב שאתה יודע אם מישהו מגיע ממול, יכול להיות שלא.

המחיר שמשלמים והסיכון הם כל כך גדולים שזה לא שווה את זה.

אם זה באמת במגרש חניה נטוש ואתה יודע שאתה לא פוגע באף אחד, תעשה מה שבא לך.

להיפך, אני מעדיף שתעשה את זה שם.

כל הקטע הוא החשיבה קדימה והיכולת להתמודד עם מניעת סיכונים.

זה באמת מיותר להשוות בין נהג שמעצבן אותך כי הוא נוסע לאט למישהו שיכול להכניס את רוב הנהגים לפאניקה כי הוא נכנס לנתיב שלהם או עושה דברים שהם לא מבינים.

עם הכל, זה כביש ציבורי ויש שם גם נהגים חדשים וגם אמהות\סבתות\ילדים\נהגי אוטובוס\נהגי מירוצים ומה שלא תרצה. אין לך את הזכות להחליט מה יפול בגורל של אחרים.

ולא, לא תמיד אתה יכול באמת לצפות מה יש קדימה, גם אם אתה ממש בטוח שכן.

היה שם רוכב אופניים בצד הכביש כמו שרואים באחד הסרטונים.

איך אתה חושב שהוא הרגיש שם?

אם סתם נוסעים לידו, אין בעיה. אבל מה היה קורה אם הוא היה פוגש את כל הרכבים בדיוק באזור של אמצע סיבוב שבו מחליטים לסטות?

פתאום זה כבר לא כיף כי הוא מרוח על הקיר.

אפשר להבין על איזה אנשים מדובר? למה להתעלם מהעובדות שצויינו ? שעות הבוקר המוקדמות, אין כמעט אנשים בכביש, ולמרות שאין כמעט אנשים בכביש לא עוברים קו הפרדה רצוף, אלא אם כן שדה הראיה מאפשר את זה וגם לא באופן שיטתי. אני אישית לא עובר על הקו הלבן אבל התגובה שלכם לאלה שעברו היא קיצונית וחסרת הגיון מעשי.

שתדע שהתחסדות, ייפות נפש וצביעות זה אחד מסוגי הטמטום הכי גרועים שיש, כי בדיוק התנהגות כזאת יוצרת שממון מוטורי שקיים בארץ והמתנה למשיח. וזה לא משנה אם אתה נוסע על על אריאל אטום, אלפא 156 (2.0 אוטומט ) או אלטו 88.

הבעיה שלי ספציפית עם הקבוצה הזו היא שיש שם אנשים שלא כל כך מיומנים בנהיגה אלא פשוט אוהבים לנהוג, ליד אנשים שהם מהנהגים הטובים ביותר בארץ.

זה אומר שלא כולם מבינים את אותם כללי בטיחות ,ובשיירה של 60 מכוניות זו בהחלט בעיה אם מישהו מחליק על הרכב שמקדימה או אם זה שמאחוריו לא קולט שהוא צריך לבלום כי הנהג שלפניו במצוקה.

אם הכבישים האלו היו סגורים רק בשבילם, מבחינתי שייסעו איך שבא להם.

אני רק חושב מה היה קורה אם אמא שלי או אחותי היו נוסעות בדיוק באותו יום מכיוון חיפה לכיוון מטה.

60 רכבים שכמעט כל אחד מהם מאיים ופולש למסלול שלהן?

לא נראה לי שהן היו עולות שוב על ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצר, שורה תחתונה צאו מהבועה בשם קארספורום.

עובדתית עפ"י התוצאות המזעריות, נראית נוכחות לא דלה מהאירוע הראשון מסוגו ו"איכשהו" האנשים כן ידעו שלא תקועים בתחת של עצמם על המתרחש ולא צריך להיות הכי קרוב לצלחת של מארגני האירוע, פשוט צריך להיות טיפה בתחביב קצת יותר מלשבת כאן בפורום 8 שעות ביום ולהתרגש מהודעות על "איך לעשות טיפול עשרת אלפים לI30".

אנשים שבאמת מעניין אותם התחביב בשם ספורט מוטורי ימצא כל דרך לדעת גם על אירועים ה"לא מאורגנים" מסוג זה.

וכל אחד נהיה לי צדיק על הכביש ומינימום בוחן תנועה איך עברו על קו הפרדה רצוף ונכנסים לפניה בלי שדה ראיה... :|

יוסי פרנקוס,

ואתה מיומן נהיגה בגלל שאתה 40 שנה על הכביש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנימה לא מאמין שיש הרבה במה לשחק.

אני רק יכול להגיד לך שהירידה הזאת לפסים אישיים היא עלובה ופתאטית.

אתה לא מכיר אותי, אין לך מושג מי אני וכן, אין לך את הזכות לשחק אפילו בחייו של נרקומן.

בשם האדרנלין והכיף שלכם אתם מוכנים לעלות על הכביש ולשחק בחיים של אחרים ואני בכלל לא מדבר על הזלזול בחוק שמראה אטימות בכללי. אחר כך מדברים פה על תרבות נהיגה ותרבות מוטורית. קודם תורידו את הפצצות המתקתקות האלה מהכביש.

מדי פעם יש לי תחושה שבCF יש מרקם אנושי שלא תמצאו בשום מקום אחר, אנשים אכפתיים שדואגים לסביבה ולזולת וזה גורם לי להשאר פה בפורום הזה למרות שלפעמים אני נתקל באנשים איגנורנטים וקלי דעת שמתרצים את מעשיהם החמורים ב"אני רוצה". תדחו את הסיפוקים שלכם, או שתמצאו פרטנרית חדשה למיטה כי כנראה ממש משעמם לכם, ילדים קטנים עם רישיון להרוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shay_u,

עכשיו הצצתי בפרופיל שלך, ולהפתעתי גיליתי שאתה מעט קטן בגילך לדבר על פרטנרית למיטה וכו'..

יש לך רישיון בכלל? חוץ מלמכוניות מתנגשות?

ובCF יש מרקם רקוב שתקוע בעולם משלו, יש ספורט מוטורי ויש CF.

ו, עברנו את הגיל הזה של הייד-פארק לא? עם ציטוטים של אנשים אחרים והוספתם לחתימה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר האחרון שאתה צריך לדאוג לגביי זה חיי המיטה שלי, אני מבטיח לך שלא חסר לי כלום :)

וזה האמת קצת בעוכרייך ש"ילד" בן 18 יותר בוגר ואחראי ממך, אתה לא חושב שהגיע הזמן להתבגר?

אני מתערב איתך שאני לא הראשון שאומר לך את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אם יש עוד מישהו בסגנון שי_יו או יוסי פרנקוס, שמעוניין להתעלם מעובדות רשומות, ולהמשיך לצאת בסיסמאות ומשפטים ללא בסיס כמו כ"פצצות מתקתקות על הכביש", "ילדים עם רישיון להרוג" (רוב המשתתפים בגיל של ההורים שלך , אני לא , אני ילד מתלהב עם רישיון להרוג בן 22) , "אם אמא שלי הייתה על הכביש " ועוד משפטים שנועדו להראות כמה הם בוגרים, ובעלי תרבות "מוטורית" (תוך כדי התעלמות ממה שאני אומר ודביקות בסיסמאות) - זאת הבמה שלכם עכשיו.

אתם אוהבים לזרוק את המילה תרבות מוטורית ללא להבין מה המשמעות שלה, בUK יש לדעתכם מספיק תרבות מוטורית? אותו מקום בו מארגנים כבר עשרות שנים את מירוץ אופנועים TT הקטלני, בכבישי Isle of man המפותלים. ממוצע של הרוג למרוץ כל שנה בלי לדבר על האימונים שמתבצעים שבועיים לפני המירוץ, על כבישי isle of man כשהם לא חסומים מהציבור! בשנה האחרונה במהלך האימונים נהרגו 5 אנשים 3 רוכבים ו2 אזרחים תמימים. עכשיו בוא נראה את מומחי הספורט והתרבות המוטורית (ספורט מוטפורומי ותרבות מוטורית בבתי קפה) באים לאנגלית ואומרים להם שהם חסרי תרבות מוטורית.

אז ליוסי פרנקוס אני מציע לך ולבני משפחתך להמנע מלהגיע לכבישים מפותלים והרריים במהלך חייכם, שלא יעוף לך איזה אופנוען רוצח לתוך השמשה כי הם שם כל בוקר בנוסף לחובבי רכב שמגיעים לפעמים, וכמובן לא רק בבית אורן, אלא בכל העולם כי זאת לא המצאה ישראלית טיולי נהיגה בכבישים מפותלים, בכל מקום בעולם אתה יכול למצוא Petrol heads בשעות מוקדמות בכבישים מפותלים.

ולShay_u אני מציע לקחת קורס נהיגה מתקדמת, כדי שאם תבהל ממשהו בכביש לא תבלום חזק מידי או יהיה קצת רטוב תמשיך ישר בתת היגוי ובהלם שאתה לא יודע מה לעשות. בעוד כל הנהגים שאתה מעביר עליהם ביקורת לא יכנסו למצב הזה מלכתחילה.

BMW E30 325i Coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shay_u, עכשיו שאני מפנים שככל הנראה גם אין לך רישיון ו\או אין לך מושג על מה אתה מדבר. אגב אני אף פעם לא מזלזל בגיל חס וחלילה אני בעצמי מגיל מאוד צעיר בתחום, אני מזלזל רק בגלל תוכן ההודעות שלך. אני חושב שאין צורך לרשום סתם הודעות כדי להגדיל את מונה ההודעות, תראה את פרנקוס כמה יש לו, ומה זה עוזר? :-D

BMW E30 325i Coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אתה מוציא דוגמאות מטיזינאבי כדי להוכיח שגם אם בן אדם נהרג זה לא אומר שאין תרבות מוטורית. תבין אין לי בעיה שתעוף מהכביש לתוך תהום אם אתה עושה את זה לעצמך (אני כמובן גם לא מאחל לך דבר כזה חלילה), אבל יש לי בעיה שתערב בזה מישהו שנקלע לאיזור במקרה, וכרגע אתה בדרך הבטוחה. עשרות פלצנים כמוך שהיו בטוחים שהם מלכי הכביש הרגו בסוף מישהו, אני רק מקווה שזה לא יקרה גם לך. לשאלתך, יש לי רישיון ואני מתכוון לקחת קורס בנהיגה מתקדמת גם בלי המלצתך, עכשיו תענה אתה לי:

האם אני הראשון שטוען שאתה צריך להתבגר?

תעשה טובה, עד שזה יקרה, תשתדל לא להרוג אנשים כי בבריטניה זה בסדר.

כאן נגמר הויכוח האינפנטילי הזה וכולי תקווה שבגלל האגואיזם וחוסר האחריות שלך לא תהרוג מישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויכוח הזה נגמר בהחלט כי אין לך יותר מה להגיד (בנושא גם לא היה לך לפני) אלא רק להמשיך במשפטים כלליים שנשמעים לך בוגרים באוזן, אבל בתכלס למי שמשתתף פה בדיון מבין שאין לך מושג על מה אתה מדבר. ואני שמח שהויכוח האינפנטילי נגמר, וכדי שיהיו פחות ויכוחים אינפנטילים בפורום הזה אני ממליץ לך להבא להגיב רק בנושאים שאתה מבין בהם, ושאתה יכול לתרום להם. :-)

BMW E30 325i Coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצר, שורה תחתונה צאו מהבועה בשם קארספורום.

Shay_u,

ובCF יש מרקם רקוב שתקוע בעולם משלו, יש ספורט מוטורי ויש CF.

עם הערות כאלה, למה אתה מגיע לפה בכלל?

טוב אם יש עוד מישהו בסגנון שי_יו או יוסי פרנקוס, שמעוניין להתעלם מעובדות רשומות, ולהמשיך לצאת בסיסמאות ומשפטים ללא בסיס כמו כ"פצצות מתקתקות על הכביש", "ילדים עם רישיון להרוג" (רוב המשתתפים בגיל של ההורים שלך , אני לא , אני ילד מתלהב עם רישיון להרוג בן 22) , "אם אמא שלי הייתה על הכביש " ועוד משפטים שנועדו להראות כמה הם בוגרים, ובעלי תרבות "מוטורית" (תוך כדי התעלמות ממה שאני אומר ודביקות בסיסמאות) - זאת הבמה שלכם עכשיו.

אתם אוהבים לזרוק את המילה תרבות מוטורית ללא להבין מה המשמעות שלה,

.

תרבות מוטורית? אני בכלל לא בטוח שאתה מבין על מה אתה כותב. אתה נראה כמלא זעם ותסכול. למעשה נראה שאבדת שליטה. בדיון. אבל אני מאוד מקווה שהנטיה הזאת, לאבד שליטה לא תוקפת אותך גם בכביש...

הויכוח הזה נגמר בהחלט כי אין לך יותר מה להגיד

הויכוח לא נגמר. shay_u כתב דבר הגיוני, עם צניעות, וללא כל שמץ של מרובעות או צביעות:

פעם אחת, בחמש (או בשש לא זוכר בדיוק) בבוקר, בירידות לטבריה איזה אידיוט (שאתה די מזכיר לי אותו, לא כי אתה אידיוט אלא כי אתם עושים שטויות בלי לשים ז') החליט שהוא לבד על הכביש ושהוא בוחר שעה ומתגרזן על הכביש. נפגשנו בסיבוב כשהוא מנסה לבצע איזה דריפט על 3/4 מהנתיב שלי. אני ראיתי את המוות בעיניים והבלנו המסכנה שלי אכלה בלימה שהיא בחיים לא אכלה. אני ראיתי את המוות בעיניים, במיוחד לאור העובדה שהייתי (והנני עדיין) נהג לא מנוסה (אז חודשיים בדיוק על הכביש) ושלא היה לי מושג איך להתנהל במצב כזה.

אני מאחל לך שבשם הצורך שלך תקבל איזה שלילה עסיסית לפני שתוריד מישהו, ותלמד לעשות את השטויות שלך במקומות שלא מסכנים אף אחד אחר.

כשמדובר בכביש ציבורי, תנהג גם ב140 קמ"ש אם תנאי הדרך מאפשרים (אני גם לא אפריע לך), אבל הדברים שתיארת כאן מסוכנים גם ב5 בבוקר.

מה הבעיה במה שכתב?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה התכתשויות וכמה שטויות נכתבו בשרשור הזה על כלום..

נראה שרוב הכותבים פה בכלל לא צריכים להשתתף בפורום הזה. זה פורום של אוהבי נהיגה ומכוניות. לא ידועה לי רמת המיומנות של כל החבר'ה הנוהגים פה. לפי התגובות, כנראה שלא ממש גבוהה.

אני נוטה להאמין שהחבר'ה בעלי המכוניות המרהיבות שהשתתפו במסע יודעים דבר או שניים בנהיגה. ובנוגע לעיקול ההוא בבית אורן. כחיפאי לשעבר אני מכיר את הכביש הזה היטב וגם את העיקול המדובר. כל מי שרוצה להשתעשע קצת, בפנייה הנ"ל ולמרות הקו הרצוף, יכול לראות עוד הרבה לפני סיבוב ההגה מה קורה בנתיב הנגדי. גם אני, נהגתי ועודני נוהג להשתעשע בעיקול הזה, ודווקא משום שיש שדה ראייה מצויין קדימה (להבדיל מרוב העיקולים העיוורים בכביש הזה).

לא צריך למתוח כזו ביקורת על החבר'ה האלה, תנוחו קצת. סיבובים למיניהם הם רגעי החסד המעטים בהם קהילה של אוהבי נהיגה בישראל יכולה ליהנות באמת. וכל עוד אין סיכון של משתמשי הדרך (ושאף אחד לא יגיד לי שהיה סיכון פה כי לא היה!), הכול בסדר. אגב, לפי הסרטון, נראה שהם בכלל נסעו מאד לאט בעיקול הזה. ורוכב אופניים שתפס את הנתיב, גרם לכך ששלוש מכוניות ראשונות יזוזו לנתיב הנגדי.

ואני חייב להגיב על ההערה של הבחור עם הליאון TSI שטוען שראה את השיירה עוקפת אותו למרות פס הפרדה רצוף. כשאני נוהג לעתים בכבישים כאלה (אשתאול, נס הרים לדוגמה) ונהג כמוך ,שאולי לוקח פניות כמו קשישה בת 80, מפריע לי, אני באמת הייתי שמח שהיה מאפשר לי לעקוף אותו בבטחה אם קצת היה סוטה לשוליים. נהגי משאיות עושים את זה, אין סיבה שנהג רכב פרטי לא יעשה זאת. אם אתה רואה נהג מאחוריך עם יותר יכולות נהיגה משלך, אנא שים את האגו בצד ותן לו לעקוף אותך. לחילופין, היית יכול להצטרף אל השיירה אם היית יודע לנהוג כמו חלק מהנהגים שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הערות כאלה, למה אתה מגיע לפה בכלל?

בכדי להגיב לך ולאנשים כמוך וגם בכדי לצחוק על רוב הקהילה כאן שקוראים לעצמם אוהבי מכוניות (שלא יודעים דבר או שניים על תרבות ספורט מוטורי).

פלצנים בני 17-18 שבקושי סיימו מלווה או שעוד לא הגיעו לשיעור ה 13 בשיעורי נהיגה ועוד על "סוזוקי באלנו" נכנס לפאנקיה שמישהו טיפה הוציא זנב בפניה לא ממש צריכים להתערב בנושאים הקשורים לנהיגה ונכונות שבה.

סורי, ביום נכנסים למעלה מכ-1000 משתמשים שמתוכם כ200 בערך מבינים על מעט נהיגה, ספורט מוטורי, ושיפורים (שיפורים מהמילה לשפר את יכולת הרכב - ולמפגרים שבין שאר ה800 משתמשים, המצדיעים לכתבות הנכתבות בעיתונים ובכתבות של YNET אשר מוציאים אותנו כעבריני תנועה) אז זה לא נקרא אוהבי התחביב אלא אם כן ואתם חבורה שמביאה ביד על פוסטרים של פורשה התלויים עד עכשיו על ארון בגדים או על הדלת של החדר שלכם

room5.jpg

ובנימה זו, נראה לי שצריך כבר לנעול את התרד לפני שעוד איזה פלצן בן 17 יקפוץ על הכביש בבלימה פתעומית בגלל איזה זנב בחוץ ויסכן יותר את עוברי האורח שנימצאים בסביבה מאשר אותו בחור עם M1 שבסה"כ יודע דבר או שניים על נהיגה בטוחה ותרבות מוטורית.

לילה טוב, מחר בית ספר, הרי צריכים לסיים את שנת הלימודים בהצלחה רבה שאחרי זה יהיה אפשר להספים את הפורום בחופש הגדול שבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...