Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בעל ביטוח מקיף הוכר כאובדן גמור על ידי השמאי. מה הלאה?

שימו לב! השרשור הזה בן 4140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

הרכב שלנו הוגדר על ידי השמאי כאובדן גמור (הערכת תיקון הנזק של 101% ממחיר המחירון)

לרכב יש ביטוח חובה ומקיף.

רציתי לדעת מה עלי לעשות כעת (לצערי התשובות שאני מקבל מביטוח ישיר לא ממש מלאות)

רציתי לדעת מספר דברים:

1. האם עלי להשאיר ברכב את כלי הנהג (נאמר לי על ידי השאמי כי במידה ומשהו חסר אני אחוייב עליו)

2. למיטב הבנתי אוכל לקבל החזר על ביטוח החובה (נשארה כחצי שנה לפקיעת הפוליסה).

3. לרשות מי עובר הרכב? לרשות השמאי או לרשות הביטוח? קיבלתי תשובה מאחד מנציגי הביטוח כי השמאי יעזור לי למכור את שרידי המכונית אבל זה נראה לי מוזר שכן אני אמור לקבל החזר של מחיר המחירון של שווי הרכב לפי מה שאמרו לי)

4. כיצד עלי לטפל בהחזר של אגרת הרישוי (טסט), נשארו לרכב עוד 11 חודשים (עשינו טסט רק לפני חודש)

האם יש עוד דברים שעלי לדעת?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

הרכב שלנו הוגדר על ידי השמאי כאובדן גמור (הערכת תיקון הנזק של 101% ממחיר המחירון)

לרכב יש ביטוח חובה ומקיף.

רציתי לדעת מה עלי לעשות כעת (לצערי התשובות שאני מקבל מביטוח ישיר לא ממש מלאות)

רציתי לדעת מספר דברים:

1. האם עלי להשאיר ברכב את כלי הנהג (נאמר לי על ידי השאמי כי במידה ומשהו חסר אני אחוייב עליו)

2. למיטב הבנתי אוכל לקבל החזר על ביטוח החובה (נשארה כחצי שנה לפקיעת הפוליסה).

3. לרשות מי עובר הרכב? לרשות השמאי או לרשות הביטוח? קיבלתי תשובה מאחד מנציגי הביטוח כי השמאי יעזור לי למכור את שרידי המכונית אבל זה נראה לי מוזר שכן אני אמור לקבל החזר של מחיר המחירון של שווי הרכב לפי מה שאמרו לי)

4. כיצד עלי לטפל בהחזר של אגרת הרישוי (טסט), נשארו לרכב עוד 11 חודשים (עשינו טסט רק לפני חודש)

האם יש עוד דברים שעלי לדעת?

תודה רבה

1. כל דבר שהוא חלק אינטגראלי של הרכב ( חלק מהרכב ) אתה חייב להשאיר ברכב.

2.או לבטל את הביטוח החובה או להעביר לרכב הבא.

3 הכל תלוי בסוג התביעה, תביעה לפוליסה או כנגד צד ג'

במידה ותביעה לפולסה הרכב עובר לרשות המבטחת (חברת הביטוח)

במידה ותביעה כנגד צד ג' השמאי לא חייב אבל בדרך כלל עוזרים במציאת רוכש לשרידי הרכב, ערך השרידים נקבע ע"י השמאי ובדרך כלל נע בין 8%-10% מערך הרכב , אשר משולמים לך ע"י רוכש שרידים (מורשה בעל תו לסחר בחלקים משומשים הנחיית אתגר)

ואתה מפוצה ע"י ביטוח של צד ג' ב הפרש בין המחירון המקובל בניכוי ערך השרידים.

דוגמא

הרכב שווה 10,000 ערך השרידים 8% (800שקל) אתה תקבל 800 מהמגרש רוכש השרדים ו9,200 מהביטוח של צד ג'.

קיימת אפשרות בתביעה כנגד צד ג' שתמורת ערך השרידים אתה רשאי להשיאר את שרידי הרכב ברשותך.

4. לגבי החזר מאחר והשמאים מחוברים היום באון לין למערכת ממשל זמין והשבתת הרכב מתבצעת בצורה מקוונת תוך מספר שבעות תיגש עם צי'ק שלך ועל הצי'ק יש לרשום בגדול "מבוטל" למשרד הרישיון הקרוב לביתך למלא מסמכים וההחזר אגרת רישוי יופקד לחשבון הבנק אשר מופעים בצ'יק

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן עזרת מאוד. אני מאוד מודה לך. יש לי מספר שאלות קטנות (בחברת הביטוח שלי, למרות השירות הישיר, לא כל כך יודעים על השאלות האלה ולוקח להם יותר מדי זמן...)

הרכב היה מבוטח בביטוח מקיף והתביעה היא כנגד הפוליסה.

1. מה הכוונה בחלקים אינטגרלים ברכב? הבנתי כי כלי נהג עלי להשאיר הרכב (האם עלי להשאיר בנוסף גם אפוד זוהר, הוא אבד לי בעת התאונה ואני ממש לא רוצה שחברת הביטוח תוריד לי מהכסף שאני אמור לקבל סכום מופרח עבור האפוד הזוהר)

2. האם אני יכול לקחת למשל רדיו דיסק שהתקנתי בעצמי ברכב? והאם עלי לשים במקומו רדיו אחר (האם רדיו נחשב חלק אינטגלי)?

3. מחברת הביטוח נאמר לי כי אקבל החזר לפי המחירון של לוי יצחק, לאחר השקלולים של ההורדות (מספר ידיים וק"מ). מנסיונך, האם חברות הביטוח נוהגות להחמיר ולהוריד יותר מאשר המחירון של לוי יצחק נותן? (מחיר ההמחירון שהעריך השמאי בבדיקה הוא של כ 16,000. לפי לוי יצחק שווי הרכב לאחר שקלול הוא 14,700) כמה אני צריך לצפות לקבל מהביטוח שלי?

שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים אינטגראלים + חלקים אשר הותקנו ברכב כחלק מאיבזור הרכב ע"י יצרן הרכב.

אתה יכול לקחת את האפוד הזוהר , הרדיו דיסק את העץ ריח (כמובן במידה והם לא מקוריים).

לגבי תשלום , חברת הביטוח בודקת את עברו הביטוחי של הרכב ומשכללת את ערך הרכב בהתאם לפרמטרים משתנים כגון : מד אוץ,מס בעלים וכו', כמובן במידה וברכב קימים נזקים שלא קשורים לאירוע הנ"ל ינוכו מערך הרכב.

בדרך כלל חברות הביטוח בתביעה לפוליסה לא מערימות קשיים (לפי הנסיון שלי ) כמובן ישנם יוצאים מן הכלל מאחר וחברת הביטוח מתנהלת לפי גחמם של פקידי התביעות.

זה בדרך כלל נפתר ע"י קצת שרירים .

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...