Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול זכרון דברים מול סוחר רכב שלא הזדהה כסוחר

שימו לב! השרשור הזה בן 4838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיכום של העובדות:

ביום שישי האחרון(4 בפברואר 2011) חתמתי על זכרון הדברים הבא עם סוחר רכב שלא הזדהה בפני כסוחר רכב אלא כסוחר צעצועים המוכר את הרכב של חמו שיש בידיו יפויי כח על הרכב מכיוון שהבעלים נכות ונמצא במוסד טיפולי:

זכרון דברים בין איליה לבין רוני בן סימון על מכירת רכב מסוג סיטרואן סי 4 2006 מספר רשיון XXX סוכם על המחיר של 58,500, ניתן מקדמה בסך 1500 ש"ח במזומן שאר הסכום ינתן עם מסירת הרכב.

מי שמפר את העסקה מפסיד 10%.

המוכר מצהיר בזאת שהרכב יד ראשונה פרטי שאין עיקולים ואין שיעבודים ואין תאונות ועיקולים

חתמתי על זכרון הדברים ללא בדיקה של רשיונות הרכב ותעודת הזהות של המוכר - טעות הנבעה מתמימות דעת ואמון מלא באנשים העומדים מולי - "מוכר" הרכב ומתווך שתווך בינינו וכביכול לא היה מודע לעובדה שהאדם סוחר רכבים.

הבאתי מקדמה לסוחר ונפרדנו לדרכנו תוך סיכום כי נמשיך את הליך הקנייה ביום ראשון.

במהלך סוף השבוע ויום ראשון התברר כי:

א' - הרכב ממושכן

ב' - וכי אותו רוני בן סימון מוכר הרכב לא רק שאינו הבעלים של הרכב ואין כלל שום יפויי כח אלא שהרכב רשום על שם גדי שלו ובידיו שטר סחר, על פי שזכרון הדברים נחתם עם רוני ולא עם גדי שהרכב רשום עליו

ג' - המתווך טוען שבכלל לא ידע שאותו מוכר הוא סוחר רכבים ואינו אדם פרטי

ד' - ביום ראשון התברר כי הרכב נמכר על ידי זוג מבוגר לאותו גדי בחודש דצמבר וכי שולם עליו סכום של 40 אלף ש"ח

ה' - לאחר עימות עם המוכר והבהרה כי פעלתי בתמימות תוך דעה כי אני קונה את הרכב מאדם פרטי ולא סוחר רכבים בקשתי לבטל את העסקה וקבל את כספי בחזרה, רוני הסוחר שקיבל ממני את המקדמה סירב לפתור את העניין בדרכי נועם וטען כי עלי לשלם לו את עשרת האחוזים שעליהם הוסכם בזכרון הדברים

עכשיו השאלה כיצד מגיעים לפתרון הבעיה?

יש עד שהיה נוכח איתי כאשר אותו רוני הציג את עצמו בתור סוחר צעצועים המוכר את הרכב בגלל נסיעה לסין,

קיימות הקלטות של שיחות עם רוני וגדי שבהן הם לא מזדהים כסוחרי רכב.

כמובן יש חוק האומר כי סוחר רכבים חייב להזדהות כסוחר רכבים (חוק מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות), התשס"ח – 2008 )

הדרך פעולה שאני אנקוט:

הגשת תלונה למשטרה

הגשת תלונה למס הכנסה - העלמות מס - אין לי שום ספק כי המוכר לא דיווח ולא מתכוון לדווח על המקדמה שהוא קיבל ועל הסכום המלא במידה והוא היה מקבל - ביקש אותו במזומן.

הגשת תלונה למשרד התחבורה - כי סוחרי הרכב הבאים הפרו את חוק מכירת רכב משומש - שניהם רשומים כשסוחרי רכב מורשים.

וכמובן תביעה בבית משפט על סכום המקדמה, תוך דרישה לביטול העסרה ובנוסף שכר טרחת עורך דין, הוצאות משפטיות, ועגמת נפש.

האם יש עוד משהו שאני יכול לעשות?

אשמח לשמוע את המלצותכם בנושא וכמובן המלצות על ערכי דין טובים בתחום.

להלן ההודעה המפורטת המופיעה בקטגוריית יעוץ ברכישת רכב:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=362120

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס בנוכל בכל הכח ובכל חזית אפשרית כדי שידיו יהיו קשורות כשהוא יבוא לעבוד על מישהו אחר בפעם הבאה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך בשירשור הקודם שיעבוד=מישכון .

המוכר אכן הפר את ההסכם - זיכרון הדברים.

קודם כל תשלח בדואר רשום עם אישור מסירה מכתב למוכר שבו אתה מודיע על ביטול ההסכם עקב הפרת ההסכם מצידו וכן תדרוש ממנו החזר המקדמה + תשלום הפיצוי המוסכם.

עוד תבהיר באותו מכתב כי בכוונתך לפנות בתלונה לרשויות (משטרה ומשרד התחבורה) - פנייה למס הכנסה מיותרת בעיניי אבל אפשרית.

רצוי שאת המכתב ינסחעבורך עורך דין - עלות מכתב התראה שכזה לא אמורה להיות גבוהה.

אם כל זה לא יועיל ולא תקבל חזרה את כספך, אל תהסס להגיש נגדו תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות. ספק בעיניי אם יהיה לך כדאי להעסיק עו"ד לשם הגשת תביעה שמגיעה למקסימום 7,000 ש"ח (החזר המקדמה + 10% הפיצוי המוסכם).

בנוסף הגש תלונה רשמית לרשויות שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך שלמה,

ובנוסף העובדה שרוני ציין בזכון הדברים כי המוכר של הרכב האם היא הפרה של החוזה?

ומחר אתחיל בהליכים נגדו.

redroze תודה רבה לך על העידוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך אחת מעשית

האם בדקת את הרכב פיזית במכון? האם הרכב תקין?

קניה מסוחר לא מוסיפה יד

כאשר הרכב תקין ואם הזוג המבוגר באמת יד ראשונה אז נשארנו עם המישכון.

לטובת מי המישכון?

אתה משלם חלק מהכסף לבעל המישכון שמוריד את ההגבלה ואת יתרת הכסף למוכר.

הדרך השניה היא להיכנס באם אמא שלהם , הדרך המשפטית שכבר הוצגה על ידי העו"ד + כל הסוכריות שהבאת : מס הכנסה משטרה וכו'

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בכוונתי להמשיך את העסקה עם הסוחר לאחר שהוא רימה אותי והוליך אותי שולל בהסתרת העובדה שהוא סוחר,

הדרך השנייה היא הדרך שבה אנקוט, רק רציתי לשאול מה עוד יש ביכולתי לעשות בכדי שאני לא אפספס כלום ובאמת אשתמש בכל הכלים העומדים ברשותי בכדי להשיב את כספי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לו אני השופט , הייתי שואל אותך את השאלה,

אתה קונה רכב או קונה את המוכר?

אם הרכב תקין ועבר / יעבור בדיקה מדוקדקת במכון לפי בחירתך אז תבצע את העיסקה . זו עצתי.

נדמה לי שנפגעת מהשקרים ומהעובדה שעשו עליך רווח מכובד.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מאד חשובה לי המהמנות וההתרשמות ממוכר הרכב בעיסקת רכישת רכב מיד שנייה. ניסיון החיים שלי לימד אותי שגם אם נצא מנקודת הנחה שמכון הבדיקה של הרכב אינו מוטה ואינו נוטה לכסת"ח לא תמיד הבדיקה שם מגלה את כל הליקויים ברכב. גם בדיקה אצל מוסכניק המהימן עליי לא תמיד מגלה את כל העבר של הרכב.

לכן לי אישית חשוב לקנות רכב מ"משפחה טובה" - מאחר ו"המשפחה הטובה" מלמדת אותי הרבה יותר על מצבו של הרכב ורמת התחזוקה הקודמת שלו מאשר בדיקה במכון בדיקה.

ישה,

זהו ההסבר מדוע יש כאלו שמהימנות וזהות המוכר חשובה להם לא פחות ממצב הרכב הנרכש ככל שהדבר מתגלה בבדיקות כאלו ואחרות. זו התשובה לשאלתך לו היית שופט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלמה

אני מסכים איתך שזהות המוכר מבית טוב חשובה מאוד.

הקונה פה כבר הגיע אל היד הראשונה זוג מבוגרים והתרשם כי הם מבית טוב לכן זה שבאמצע נכנס גורם שעשה על הקונה שלנו כאן קופה , לא קשור לטיבו של הרכב.

לכן אמרתי הרכב טוב, קנה , הרכב גרוע אל תיקח גם בחצי חינם.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הספציפי הזה קבעה הזהות - אני סמכתי על מי שייעץ לי וזה מה שהפיל אותי, ברגע שניסו לעבוד עליי ערערו את כל האמון בעסקה.

היום המתווך החזיר בשם המוכר את המקדמה וחתם על חוזה ביטול עסקה וכי לא שני הצדדים יבואו בטענות עתידיות.

הכל נגמר בטוב,

כמו שכתבתי בפוסט הקודם, אעצור כאן את ההליכים נגדו, אני בטוח שכל הכנופיה עוד תקווה קשות על ההתחזויות וסיפורי השקרים הללו.

ואני בטוח שיהיו מספיק אנשים שלא יעשו איתם עסקים או יטילו ספק בעסקאות עם אנשים מפוקפקים אחרים ובמיוחד לא יהיו תמימים כמוני - יבצעו את כל הבדיקות גם אם מדובר בביבי עצמו (אולי על אחת כמה וכמה אם זה הוא..) כמובן עכשיו ניתן למצוא את כל הסיפור בגוגל ואני בטוח שיהיו אנשים שניתן לקרוא להם חכמים - לומדים מנסיונם של אחרים, וזה מספיק בכדי למגר את התופעה הזאת, כמובן מסופקת כאן רשימה של כלים להתמודדות עם מצבים דומים - שאני דוגל במס הכנסה - כי ברגע שמס הכנסה מתערבים ומתחילים להקפיא נכסים ומחרימים את כל הספרים ומטילים ספק בכל העסקאות - ומתחילים לבחון תחת זכוכית מגדלת, אנשים כאלה לא יוכלו לפעול וזה מאוד מרתיע אותם.

תודה על כל העזרה והתמיכה!

עכשיו גם אני החכמתי ולמדתי בדרך לרכב החדש שלי.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנתיים בדקתי רכב שאבי ביקש לרכוש.

נפגשנו עם המוכר "שבסה"כ עוזר לאחותו למכור את הרכב".

הרכב היה במצב מצויין ואפילו במחיר אטרקטיבי מאוד.

הפרטים שרשומים ברשיון הרכב ,הצורה שבה הוא דיבר ,מצב הניקיון של הרכב ,העובדה שלא היה ברכב חפצים אישיים והתשובה שלו לגבי פרט מסוים, הסגירה את היותו סוחר והוא הכחיש כמובן.

למרות שחשוב אופיו של האדם שאתה מתכוון לקנות ממנו רכב ,החלטנו בכל זאת לרכוש, כי הוא היה ממש מציאה מבחינת מחיר ומצב הרכב.

טפו טפו טפו הרכב עדיין מצויין.

הקטע המצחיק בסיפור: כשהגענו לדואר להעברת בעלות נפגשנו עם "גיסו" כבן 60, אחרי שהוא חופר לי שאחותו סטודנטית צעירה המחפשת רכב קטן וחסכוני במקום זה.

כשמישהו צועק טיפש ואני מסתובב, זה אומר שאני טיפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם המקרה וצודק הקונה שרצה את כספו כי הרכב משועבד/ממושכן.

אבל למה בסיפורים כאן נשמע כי רכב מסוחר זה תמיד צרה.

אוכל מסוחר זה לא בעיה ורכב כן.

חומר למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בסוחר. גם אוכל שנקנה מסוחר לא ישר יכול להיות מוצר פגום (ולעיתים מסוכן).

לדוגמא: פרשת הבשר ה"מתובל" של טיב טעם.

כל מעשה שנועד להסתיר מידע על מצבו וטיבו של המוצר הנמכר הוא עבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בסוחר. גם אוכל שנקנה מסוחר לא ישר יכול להיות מוצר פגום (ולעיתים מסוכן).

לדוגמא: פרשת הבשר ה"מתובל" של טיב טעם.

כל מעשה שנועד להסתיר מידע על מצבו וטיבו של המוצר הנמכר הוא עבירה.

אתה צודק.

אבל מצטיירת כאן תמונה בפורום המשפטי כי כל הסוחרים נוכלים.

זה נכון שהרבה רכבים שלא נמכרים בקלות מסיבות שונות מגיעים לסוחרים ולפעמים עוברים מעיר לעיר.

צריך לבדוק כל עיסקה בקפדנות ולא לחתום על כלום עד שלא בטוחים ב 100%.

אני לא מוצא לנכון לחתום עם מוכר זיכרון דברים בשביל שישמור לי את הרכב עד התשלום הסופי.

אני בודק טוב טוב את הרכב קובע עם המוכר בדואר מעביר בעלות ומשלם.

אם אחרי כל הבדיקות שלי שעל אחריותי לעשות נמצא פגם ברכב לאחר הקניה אני מאשים את עצמי.

אני לא מדבר על דברים פליליים שנעשים ברכב בשביל למכור על זה יש מקום לתבוע.

דרך אגב אני לא סוחר אבל מכיר כמה הגונים וישרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב את הסוחרים שבפורום , אצטט את הבדיחה הישנה בשינוי קל:

"למה תמיד טוענים שכל הפוליטיקאים* מושחתים**? זה ממש לא הוגן ש-99% מהם מוציאים שם רע לאחוז אחד"

* סוחרים, עורכי דין, אינסטלטורים, שיפוצניקים, קבלנים, מתווכים, רופאים, בנקאים,...

** שקרנים, רמאים, נוכלים, תחמנים, עצלנים, גנבים,...

...מלא והשלם בהתאם לנסיבות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...