Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק על הקוים, רק על הקוים" התופעה של חניה כפולה

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 1499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעבר התייחסתי לתופעה המכוערת הזו באחד מהטורים שלי,

בעקבות זאת פרסמתי במשך מספר חודשים, ואני עדיין מפרסם מפעם לפעם תמונות של לוקים במחלה הנוראית הזו.

הרשיתי לעצמי לצרף את הקטע:

"הם חיים בינינו, נראים ממש כמוני וכמוך, יש בהם בעלי רמות הכנסה שונות, בעלי מקצועות חופשיים, אקדמאיים, שכירים, עצמאיים, חובבי תחרויות קפיצה בחבל, נשים, גברים, מנהלי היי-טק ופועלים קשי יום, סטודנטים, זקנים וצעירים. המכנה המשותף לכולם היא המחלה, מחלת ה"פארקינגסון". אנשים אלו סובלים מהפרעת נכות נוראית. בשל כשל מוטורי בסיסי הם אינם מסוגלים להחנות את כלי רכבם כראוי בתוך הסימנים המיועדים לכך. אתם תבחינו בישבן מכוניתם בולט אל נתיב הנסיעה שלכם, במרחק העצום בין דופן המכונית לשפת המדרכה, מרחק הגורם לך לתהות האם הם הלכו ברגל מהמכונית למדרכה או שמא לקחו מונית? תמצא אותם חונים בניצב למדרכה כשחצי מכונית בחנייה אחת ומחציתה באחרת, חונים באלכסון תוך חסימת שתי חניות ולעיתים יותר. אלו הם "נכי החניה". אין הרבה מה לעשות איתם, וזה כנראה באמת ובתמים הרבה מעבר לתחום הבנתם, בפעמים בהן הערתי על כך לחונים הסתיים הדיון בקרבה לקטטה או סתם בחוסר הבנה מוחלט להטפה.

אבל מדובר ביותר ממפגע עירוני, מדובר בסימפטום לחזירות, להתנהגות הרואה בשאר משתמשי הכביש כאלו שאינם ראויים ליחס או התחשבות ותפיסת האחר כלא ראוי למתן תשומת לב. אני חונך כאן פינה קטנה בה אפרסם מדי חודש "חבר" במסדר חולי הפראקינגסון שנתפס בעדשת המצלמה, זיהית את עצמך? ברוך הבא למועדון..."

אגב, בעקבות הטור, הגיעו מדי חודש אי אלו תמונות שהוכיחו שהמציאות העקומה עולה על כל דמיון...

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רעיון נחמד, אבל לדעתי לא ניתן לבצע אותו, אלא אם כן הפקח רואה מי הראשון שחנה באלכסון.

:mm_yeah:

ל'

מה זה משנה מי חנה ראשון?!

מי שחנה ועלה על הפס עבר חוק שיקנס.

האנשים לא צריכים להיות תוכים , אם אחד עלה על הפס שהשני יתרחק חניה ויחנה כמו שצריך!

במקומות אחרים בעולם גוררים מקבלים קנסות ומשחיטים את הרכב שעומד לא נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה באמת חושב שכשאר אנשים יראו שאין חניה ליד אותו בן אדם בשביל להחנות כמו שצריך,

הם באמת יתחילו לחפש חניות אחרות? אני אתן לך את התשובה - הם יחנו לידו באלכסון.

90 קמ"ש זו רק המלצה (:roll:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי לא מכיר את התופעה שבה נהגים חונים על הקוים ולא בינהם?

היום בבוקר יצאתי מביתי, ונתקלתי בתופעה הזו כבר בחניה המשותפת של הבתים.

זה מתחיל עם נהג אחד שחונה באלכסון ומחוץ לקוים התוחמים את החניה לרכב, וממשיך לרכב שמגיע וחונה לצידו, כמובן שהנהג הבא חונה מעט רחוק יותר כדי לאפשר לדלתות של הרכב להפתח, וזה ממשיך הלאה.

הגעתי למרכז הקניות ברמת גן, וגם שם התופעה לא פסחה על מתחם החניה.

החניה מסודרת, הקוים נראים ברורים לעין, ונהגים/נהגות לא מקדישים עוד תמרון קטן כדי להתחשב ולהחנות בין הקוים.

אז השרשור הזה מוקדש לכל "מאותגרי החניה" והבריונים שחונים מחוץ לקוים וגורמים לחניות להצטמצם ולנהגים להחנות את רכבם מרחק גדול יותר.

קחו לכם עוד 20 שניות כדי לפתוח את הדלת של הרכב ולראות שאכן אתם בתחום החניה שלכם ושלא "גלשתם" לחניה נוספת.

ל'

זה באמת מעצבן בטירוף!!!

צודק!, אהבתי

:lol:

גיל מאוויס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, ומה תגידו על מורה לנהיגה שחונה על שתי חניות? שלשום ראיתי אחד כזה. התקשרתי אליו כדי להמליץ לו על מורה לנהיגה שילמד אותו לחנות בין הקווים, אבל לצערי הוא לא ענה. אולי הוא בדיוק למד כיצד חונים :evil:

מה תגיד על מורה לנהיגה שאומר לתלמיד להחנות בחניית נכה ושהוא רק הולך להוציא כסף...:|

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר כשחפשתי מקום חניה , הבחנתי ברכב שחנה באלכסון ותפס 2 חניות.

כשהערתי לנהגת על כך ענתה לי :" ככה אני יודעת לחנות ".

והיא לא נשמעה לי צינית אלא דוברת אמת לגמרי.. :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה מי חנה ראשון?!

מי שחנה ועלה על הפס עבר חוק שיקנס.

האנשים לא צריכים להיות תוכים , אם אחד עלה על הפס שהשני יתרחק חניה ויחנה כמו שצריך!

במקומות אחרים בעולם גוררים מקבלים קנסות ומשחיטים את הרכב שעומד לא נכון

ואתה באמת חושב שכשאר אנשים יראו שאין חניה ליד אותו בן אדם בשביל להחנות כמו שצריך,

הם באמת יתחילו לחפש חניות אחרות? אני אתן לך את התשובה - הם יחנו לידו באלכסון.

בדיוק.

אי אפשר להעניש נהגים אשר חונים כחוק כל הזמן, ובגלל אדיוט אחד שחונה באלכסון לתת להם קנס.

זו דעתי.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת שודים כתבה:

אי אפשר להעניש נהגים אשר חונים כחוק כל הזמן, ובגלל אדיוט אחד שחונה באלכסון לתת להם קנס

אפשר גם אפשר,

בדומה לכך שגם אם אנהג כחוק, אבל בגלל הטמבל שתקוע בנתיב השמאלי אצטרך לעקוף מימין - אני אקנס.

במקרה זה את הטמבל בנתיב השמאלי מחליף חולה ה'פארקינגסון', אז נכון שכמו בעקיפה מימין, אפשר לחנות לידו עקום גם כן - זה לא אומר שאי אפשר להעניש על זה.

ההבדל אגב הוא שעקיפה מימין היא אקט קצר, שמתבצע נקודתית ולא סיטואצייה מתמשכת כמו חניה עקומה שגוררת חניה עקומה שגוררת חניה עקומה וכן הלאה.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי לא מכיר את התופעה שבה נהגים חונים על הקוים ולא בינהם?

היום בבוקר יצאתי מביתי, ונתקלתי בתופעה הזו כבר בחניה המשותפת של הבתים.

זה מתחיל עם נהג אחד שחונה באלכסון ומחוץ לקוים התוחמים את החניה לרכב, וממשיך לרכב שמגיע וחונה לצידו, כמובן שהנהג הבא חונה מעט רחוק יותר כדי לאפשר לדלתות של הרכב להפתח, וזה ממשיך הלאה.

הגעתי למרכז הקניות ברמת גן, וגם שם התופעה לא פסחה על מתחם החניה.

החניה מסודרת, הקוים נראים ברורים לעין, ונהגים/נהגות לא מקדישים עוד תמרון קטן כדי להתחשב ולהחנות בין הקוים.

אז השרשור הזה מוקדש לכל "מאותגרי החניה" והבריונים שחונים מחוץ לקוים וגורמים לחניות להצטמצם ולנהגים להחנות את רכבם מרחק גדול יותר.

קחו לכם עוד 20 שניות כדי לפתוח את הדלת של הרכב ולראות שאכן אתם בתחום החניה שלכם ושלא "גלשתם" לחניה נוספת.

ל'

המצב שאתה מתאר הוא לא נורא. מה שבאמת גרוע זה חניה באלכסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, ומה תגידו על המקרה הבא שהייתי עד לו בארץ:

הייתי במרכז קניות בנתניה ואז הגיעה בחורה עם גולף GTI, מהכניסה לחניון היא מיד נתנה רברס הישר לתוך חניית נכים, תוך שהיא לא עוברת על החוק בכך שהיא חונה בחניית נכים, היא מקפידה לחנות על 2 חניות נכים !!!

עם כל המתינות שלי המתנתי בסבלנות שהיא תצא מהרכב, ואז פניתי אליה בצורה הבאה:

אני: סליחה, את סובלת מנכות ?

הנהגת: לא, למה ?

אני (מצביע לה על צבע המרצפות עליה חנתה והשלט שממש מאחורי רכבה): כי את חונה בחניית נכים ולא נראית כמו אחת שסובלת מנכויות.

היא: אה, כן, זה רק ל-10 דקות.

אני: ואין מצב שב-10 דקות הקרובות יבוא לכאן נכה או שניים ?

היא: זה רק ל-10 דקות.

חיכיתי שהיא תצא מהפריים כדי ליצור את "התמונה המושלמת", והסבתי את תשומת לב שוטר שבדיוק חלף במקום והלכתי לאכול.

חצי שעה מאוחר יותר יצאתי חזרה לכיוון רכבי, הגולף עדיין חנתה שם, דו"ח לא היה על השמשה.

אז הנה, להנאתכם, תמונה:

norm_2DD6571BCAB549CABBF45B270E2F983A.JPG

מחקתי את המספר כיוון שייתכן ובעל הרכב הינו חבר בפורום ואני לא רוצה להלבין את פניו, אז אם אתה בעל הרכב ומזהה אותו, תגיד לאישתך שלא תתנהג כמו סוציומטית מגעילה, זו לא החנייה של אבא שלה ולא של אמא שלה, ולמרות שהיא היתה עם ילד ברכב והיתה צריכה להוציא עגלה וכו' זה לא תירוץ, גם אני הגעתי בדיוק יום קודם לאותו חניון בדיוק בשעה עמוסה, גם אני הייתי עם תינוק ברכב וגם אז חניות הנכים היו פנויות, ההבדל היחיד הוא שאני הסתובבתי בחניון רבע שעה עד שמצאתי חנייה חוקית.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקחים עירוניים, כמו גם שוטרים, אינם נכנסים למגרשי חניה פרטיים ומחלקים בהם דוחו"ת. בזמנו היתה נהוגה במוסדות שונים הדבקת אזהרות על חלונות הרכבים החונים באופן הזה, עם דבק קשה מאוד להסרה. אין לי מושג מדוע השיטה הזו נעלמה. פתרון יעיל יהיה חיוב רכב שכזה בתשלום עבור שתי חניות, כמובן עם הודעה מאירת עיניים בנוסח הזה בפתח החניון, כמו גם איסור כניסה חוזרת של רכב כזה לחניון. בשיטה הקיימת, לפיה כלי הרכב מצולמים עם כניסתם, יישום אמצעי כזה הוא פשוט למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה מנתניה? זה נראה כמו היכין סנטר, וכל שישי ניתן לראות בחניות הנכים כמה וכמה רכבים של אנשים שאינם נכים, האמת כבר מאסתי מלהעיר לאנשים, כשראיתי נכה מחפש חנייה ולא מוצא כי איזה אחד חנה כפול ועוד איזה כמה שלא נכים ,פשוט עצרתי את הנכה ,הזזתי את הרכב שלי שחנה בשורה הראשונה (ממש מול החניות נכים) ונתתי לו להיכנס, כמובן כל זה אחרי שהוא אמר לי שלא צריך וכאלה ,אך התעקשתי, לי אישית אין בעיה להחנות רחוק יותר וללכת 25 שניות מיותרות ,אבל לפחות אני יודע שאני לא בן של %$^& והמצפון שלי נקי.

הרבה פעמים קורא לי שאני נוסע בכביש ואומר לעצמי "אחח אם רק הייתי שטר עכשיו!"

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי אמנם מאוד מעצבנת התופעה של חניית נכים ובמיוחד חניה כפולה , אבל את האמת יותר מעצבן אותי לראות

אנשים בריאים יוצאים ממכוניות בעלי תו נכה והולכים להם לעניינם מבלי שזה מפריע לאף אחד.

ואם לגולף הזאת היה תו נכה זה לא היה מציק פה לאף אחד.

אני אומר שחניות הללו אמורות להיות עבור אנשים מוגבלים פיזית בניידות , נכים ללא רגליים , אואנשים כאלה שממש קשה להם ללכת ,

ולא כל מי שיש לו תו נכה פתאום נהיה נכה .

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...