Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות EGR בשוורולט אופטרה- בעייה אצל היצרן

kashkash
שימו לב! השרשור הזה בן 4544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

התרשמתי מלא מעט אתרים שברכב מסוג שברולט אופטרה ישנה בעיה שחוזרת בהמון רכבים ואני בעלי הרכב נקראים בכל זמן קצר לשלם את מיטב כספנו בעבור תיקון EGR !!!

פניתי לחברת UMI והם בקשו הוכחות שיש בעיה אצל היצרן.

בבקשה,

מי שיש לו , היתה לו בעית EGR ברכב מסוד שברולט אפטרה בלבד,

נא השאר מייל, טלפון או כל דרך ליצור קשר.

הגיע הזמן שנפסיק לבזבז כסף על בעיית יצרן.

אפילו המוסכניקים מודעים לבעיה- כן- כן במוסכי UMI , אבל לצערי הם מפחדים להתלונן- ואולי בצדק.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם אני החלפתי שסתום EGR באופטרה למקורי לפני חודש (1,450 ש''ח החלק)

כעבור 1,000 ק''מ שוב ישנה אותה התקלה, השבוע אני אכנס לדיאגנוסטיקה ואם זה שוב פעם השסתום אז אחליף אותו באחריות. אני רואה לפי דבריך שהבעיה תחזור עוד ועוד.

ואם מתעלמים ממנה, מה קורה?

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תופעה מוכרת ברכבי אופל אסטרה שבהם מותקן שסתום EGR חשמלי שנוטה להיסתם מהר מאוד מאדיי שמן ונוצרת שכבת שומנית/פיח שמקטינים את שטח החתך של פתיחת השסתום ובין הייתר השסתום עלול להתפס במצב סגור/פתוח.

אני מחליף כול שנתיים את השסתום באופל של אחותי לאחר שהיא מתלוננת על התקלות הבאות:

ירידה בביצועי המנוע

המנוע כבה לקראת עצירה

סל"ד סרק לא עגול

אני רכשתי שסתום תחליפי=מקורי של חברת Pierburg בעלות של 950 שקלים והחלפה היא פשוטה מאוד (10 דקות עבודה).

דרך אגב הבעייה לא חייבת להיות באיכות הייצור או כשל תיכנוני של הייצרן אלא גם מהסיבות הבאות (חלקן בצורה עקיפה גורמות לנזק לשסתום):

1. נסיעות קצרות ורבות בעיר.

2. נשם מנוע סתום.

3. שימוש בשמן אשר לא עומד במפרטי הייצרן.

4. מילוי שמן מעבר לסימן MAX.

6. גומיות שסתומים ייבשות או שחוקות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תופעה מוכרת ברכבי אופל אסטרה שבהם מותקן שסתום EGR חשמלי שנוטה להיסתם מהר מאוד מאדיי שמן ונוצרת שכבת שומנית/פיח שמקטינים את שטח החתך של פתיחת השסתום ובין הייתר השסתום עלול להתפס במצב סגור/פתוח.

אני מחליף כול שנתיים את השסתום באופל של אחותי לאחר שהיא מתלוננת על התקלות הבאות:

ירידה בביצועי המנוע

המנוע כבה לקראת עצירה

סל"ד סרק לא עגול

אני רכשתי שסתום תחליפי=מקורי של חברת Pierburg בעלות של 950 שקלים והחלפה היא פשוטה מאוד (10 דקות עבודה).

דרך אגב הבעייה לא חייבת להיות באיכות הייצור או כשל תיכנוני של הייצרן אלא גם מהסיבות הבאות (חלקן בצורה עקיפה גורמות לנזק לשסתום):

1. נסיעות קצרות ורבות בעיר.

2. נשם מנוע סתום.

3. שימוש בשמן אשר לא עומד במפרטי הייצרן.

4. מילוי שמן מעבר לסימן MAX.

6. גומיות שסתומים ייבשות או שחוקות.

חבל על כספך על חלק לא מקורי.

לך למכון אופל שברולט UMI רציני שאינו מורשה ותבקש שינקו לך את הEGR עם חומר ממיס מיוחד שאוכל את הפיח.. הם סותמים אותו ונותנים לחומר לשהות בתוך כרבע שעה החלק חוזר להיות כמו חדש!! עלות כולל מעמ כולל עבודה 400 שח במרכז אמריקה חיפה

אגב לגבי העניין שאתה רוצה להתלונן עליו.. אתה לא תצליח כיוון שהבעיה היא לא בחלק. הבעיה היא במדינת ישראל ובאיכות הדלק כמות הפיח שמצטברת שם היא לא סבירה והבעיה לא כזו שכיחה במקומות אחרים באירופה (מה שאומר המוסכניק שלי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

התקדמתי בעשייה והתחלתי לבדוק מול נציגי UMI

וכן המנהל האזורי- שאמר לי ולא בחוכמה שEGR מתקלקל בעיקבות אופן נסיעה.

אין קשר ידידי בין אופן הנסיעה ל-EGR!!!

מיכוון שאנו מודעים כבר לכמות לא קטנה של רכבים עם אותה הבעיה,

נשמח לקבל עוד תגובות של אנשים עם בעיית EGR ע"מ שנפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

ניתן להשאיר מייל ל-

[email protected]

תודה רבה

נחזור לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הידע הטכני שלך לקבוע שדבריי מנהל השירות לא נכונים ? ראית פעם איך שסתום EGR נראה במציאות ? ראית איך מצטבר לכלוך על השסתום ?

נסיעות קצרות ורבות בעיר+שימוש בשמן אשר לא עומד במפרטי הייצרן+נשם מנוע סתום=EGR תקול.

אין לכם שום קייס נגד הייבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק השאלה היא כמה פעמים החלפת את השסתום הנ"ל בגולף שלך?

אצל אבי באודי הוחלף השסתום לפני חודשיים לאחר שהמקורי משנת 96 הפסיק לתפקד.

אולי ברכבים המדוברים ישנה בעייה תכנונית שגורמת לסתימה בשסתום.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אם לטענתך הבעיה היא רק שהשסתום ניתפס מפיח (וזה 99% מהמקרים של תקלה בEGR ברוב הרכבים) אז מדוע לא לנקות את הפיח ביסודיות ולהרכיבו בחזרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק השאלה היא כמה פעמים החלפת את השסתום הנ"ל בגולף שלך?

אצל אבי באודי הוחלף השסתום לפני חודשיים לאחר שהמקורי משנת 96 הפסיק לתפקד.

אולי ברכבים המדוברים ישנה בעייה תכנונית שגורמת לסתימה בשסתום.

היי, בחיים לא יצא לי להחליף שסתום EGR בגולפים שהיו ברשותיי מכיוון שבגולף דור 4 מנוע 1.6L לא קיים שסתום כזה ובגולף הנוכחית גולף דור 5 השסתום עדיין תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אם לטענתך הבעיה היא רק שהשסתום ניתפס מפיח (וזה 99% מהמקרים של תקלה בEGR ברוב הרכבים) אז מדוע לא לנקות את הפיח ביסודיות ולהרכיבו בחזרה?

יקיר, זו לא טענה אלא המציאות. לצערי אני וגיסי ניסינו פעמים לנקות את השסתום לאחר הופעת התקלות שציינתי קודם לכן ולצערי הדבר לא צלח.

החומרים שבעזרתם ניסינו לנקות הם: אלכוהול רפואי, ספריי קרבורטורים, ספריי מיוחד להסרת פיח ושום דבר לא עזר.

יתכן שפעולת הניקוי עשוייה להצליח בשסתום מכני ללא פיקוד חשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, החומרים שניסית לא ידגדגו את הפיח העיקש שקיים בשסטום.

אני מילאתי את שני הנחירים של השסטום בחומצה סנט מוריץ למשך מספר שעות לאחר מכן נתתי לשסטום נקישות קלות על משטח עץ, יצא המון פיח והשסטום חזר כמו חדש וללא טיפת פיח.

הסנט מוריץ פוגע באלומיניום, הצבע שלו עלול להשתנות, אז מלבד ה egr‏ אל תנסו על חלקים אחרים שעלולים להפגע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי גם שברולט אופטרה

גם בזמן אחרון נדלקה לי מנורת CHACK ENG כתומה

לפי האבחון יש תקלה של MISS FIRE יכול להיות שזה קשור לתקלה שמדוברת כאן?

בברכה

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר, לגבי הבעיה אצלך, החטאת בעירה יכולה להיגרם מסליל הצתה תקול, פלאגים לא מתאימים או שהגיע זמנם להחלפה או חיישן גל ארכובה מזייף.

צריך לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיר, לגבי הבעיה אצלך, החטאת בעירה יכולה להיגרם מסליל הצתה תקול, פלאגים לא מתאימים או שהגיע זמנם להחלפה או חיישן גל ארכובה מזייף.

צריך לבדוק.

מממ....בוצע טיפול לראש מנוע בעקבות שבירה של אחד הגלגלים (של משאבת מים) שגרם לתזמון של הרכב להשתנות,במהלך ההחלפה הוחלפו גם שסתומים ופלגיים

בפעם הראשונה אכלתי אותה במוסך מורשה "גנב" שעשה קופה די יפה עלי (10 אלף שקל)

במקרה שהופיע לי מנורת CHECK ENGINE הלכתי לאותו מוסך מורשה (לפני שידעתי שהוא עושה קופה עלי) ביקשתי אבחון לתקלה,האבחון היה שיש MISS FIRE בסתום 4.אבל בנוסף אותו מוסכניק אומר לי שלא מגיע שמן למנועֱ

כאן התחלתי להבין שמשהו אינו קשורה,אמרתי לו איך יכול להיות אני נוסע קרוב לחצי שנה אם התקלה של CHECK ENGINE במשך התקופה לא נדלקה אפילו לפעם אחת מנורת שמן מנוע!

כאן הבנתי שכנראה בזמן שאני מכניס את הרכב למוסך הנ"ל שהינו מוסך מורשה,פשוט הם "מסדרים את הרכב לטיפול הבא"

שאלתי אותו מה בדיוק הבעיה,כאן אתם לא תאמינו ,הוא רצה להחליף לי מנוע! חשוב לציין שהמנוע שלי בקושי עשה 110 אלף מנוע החילופי היה ב 160 אלף,אמרתי לו עצור תרכיב הכל חזרה ונפרדנו לשלום,המסקנה שכנראה הוא רצה לעשות קופה גם עלי וגם על משהו אחר שהמתין למנוע יחסית חדש

לקחתי את הרכב למוסך שאינו מוסך מורשה,המוסכניק היה בהלם הם סתמו את עגן השמן (בעזרת חומר בדיקת לחץ שמן) בכדי שהלחץ ירד ותדלק המנורה,אותו מוסכניק ניקה והלחץ חזר להיות תקין

לגבי המנורה CHECK ENGINE היא הייתה מופיעה לסירוגין נכון להיום במשך 4 חודשים היא לא נדלקה אפילו פעם אחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...