Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין שתי מולטיפלות ושאלה לגבי מכוני בדיקה

ציפופו
שימו לב! השרשור הזה בן 5101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שני הרכבים שנת 2003 ובצבע כחול.

בשניהם השלדה תקינה וישנם תיקוני פח קלים.

הרכב הראשון:

יד 4

130,000 ק"מ (!!!)

יד ראשונה היתה השכרה שנסעו בה 10,000 ק"מ לפי דברי המוכרת

בממצא של מכון הבדיקה (מבדק הרצליה המומלץ פה בפורום) התגלו לא מעט ליקויים:

נזילות שמן, רעשים בהילוכים, בעיה במצמד, בעיה בטורבו ועוד (אוכל לפרט את מלוא הממצאים אם יש צורך).

מחיר: 35,000 לפני התמקחות

הרכב השני:

יד 3 מפרטיים בלבד

נראה מעט יותר שמור.

עדיין לא עשיתי לו בדיקה במכון.

מחיר: 37,000 לפני התמקחות.

מה הייתם קונים ?

בענין הבדיקה. אמרו לי לא מעט אנשים שהמכונים האלו סתם מגזימים וכותבים ממצאים בכל אחד מחלקי הרכב המשמעותיים רק כדי לכסות את עצמם. שני מוסכניקים שהבאתי בפניהם את הדוח של הבדיקה אמרו לי שהוא לא שווה הרבה ואין לדעת ממנו את מצב הרכב האמיתי.

אז מה עושים? על מה כן לסמוך? על מי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך את הרכב השני לבדיקה בקומפיוטסט, הם לוקחים 450 שקל לבדיקה (אחלה מכון לא מכסים תחת, לפחות לא בהרצליה), אני לא הייתי קונה רכב מהשכרה לא משנה כמה זמן או כמה קילומטרים הוא נסע.

האם יש רכבים אחרים שאתה מעוניין בהם או רק מולטיפלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה קשה לי להאמין שהרכב הראשון שתיארת עבר רק 130,000 קילומטרים. יש היסטוריית טיפולים שמאשרת את הקילומטראז' הזה?

קשה לכתוב לך איזה רכב עדיף כשלא כתבת שום דבר בעל משמעות על הרכב השני. העובדה שהוא עבר שלוש ידיים "פרטיות" (יכול מאוד להיות שהיד הראשונה היתה ליסינג או חברה ולא תדע מכך דבר) לא אומרת כלום על מצבו המכני. יכול להיות שמדובר בסוכריה אמיתית ויכול להיות שמדובר בפח זבל על גלגלים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

carpe (אחלה שם), אני מעוניין במולטיפלה. במסגרת התקציב ובקטגוריית הרכבים של 6+ מקומות אין דברים אחרים.

לגבי הבדיקה, בע"ה תהיה בדיקה בקרוב. אני רק צריך עדיין להבין את הערך של הבדיקה לאור השאלות ששאלתי בפוסט הקודם וחוץ מזה הרכב השני הוא כבר לא בנתניה אלא באזור קרית מלאכי. מכירים מכון טוב בגזרה?

צביקה, ההיסטוריה של הרכב במחשבי פיאט מאשרים את הקילומטראז'.

השורה המסכמת שלך היא בדיוק זו שאני מתחבט בה. איך אני יכול לדעת? סוכריה או פח זבל? אני אישית לא מבין יותר מדי ברכבים (בפן הטכני-מכני) וחשבתי שבהליכה למכון בדיקה אני מחפה על חוסר הידע. אבל אז באים המוסכניקים ואומרים לי שהבדיקה לא שווה ושהיא סתם כסת"ח. אז איך אני אמור לדעת אם אני נכנס להרפתקה או שמצאתי מציאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל עם המדריך שלנו לבדיקת רכב לפני קניה, אולי תצליח לחסוך בדיקה מיותרת.

משם והלאה לא תוכל ללכת על דרך המלך. אל תקנה רכב בלי בדיקה מקצועית, של מכון בדיקה או מוסך. הכי טוב שניהם, אם יש לך ולמוכר את הזמן. וכמובן, לא לשכוח לבדוק היסטוריית טיפולים מלאה כי זאת האינדיקציה הכי טובה למצבו של הרכב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

carpe (אחלה שם), אני מעוניין במולטיפלה. במסגרת התקציב ובקטגוריית הרכבים של 6+ מקומות אין דברים אחרים.

לגבי הבדיקה, בע"ה תהיה בדיקה בקרוב. אני רק צריך עדיין להבין את הערך של הבדיקה לאור השאלות ששאלתי בפוסט הקודם וחוץ מזה הרכב השני הוא כבר לא בנתניה אלא באזור קרית מלאכי. מכירים מכון טוב בגזרה?

צביקה, ההיסטוריה של הרכב במחשבי פיאט מאשרים את הקילומטראז'.

השורה המסכמת שלך היא בדיוק זו שאני מתחבט בה. איך אני יכול לדעת? סוכריה או פח זבל? אני אישית לא מבין יותר מדי ברכבים (בפן הטכני-מכני) וחשבתי שבהליכה למכון בדיקה אני מחפה על חוסר הידע. אבל אז באים המוסכניקים ואומרים לי שהבדיקה לא שווה ושהיא סתם כסת"ח. אז איך אני אמור לדעת אם אני נכנס להרפתקה או שמצאתי מציאה?

מציאה, זה רכב שאתה נכנס אליו ואתה רואה שבעליו שמר עליו מבחינה מכנית וכמו כן ויזואלית.

כלומר אם הצמיגים יבשים בולמים רועדים ונקישה בגיר וקומפרסיה ירודה במנוע שהגיונית ביחס לשנה ולקילומטרז' זה בסדר גמור.

אבל אם אתה רואה בבדיקה רכב מוזנח דלג לרכב הבא. (כשקונים רכב צריך לראות גם את הבן אדם שקונים ממנו זה לא תמיד עוזר אך זו גם דרך).

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Carpe , אני חושב ששני המוכרים עושים רושם טוב (בניגוד למה שהתרגלנו עד כה). הרכב השני - עם הקילומראז' הגבוה - נראה קצת יותר שמור ועושה באופן כללי יותר טוב.

בענין הבדיקה, חפרתי פה בפורום ולא מצאתי תשובה מעודכנת. מישהו מכיר מכון בדיקה או מוסך אמין שאפשר ללכת אליו ? מדובר באזור קרית מלאכי, גדרה, אשדוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך. אני מחזיק מולטיפלה טורבו דיזל 2005 ומאוד מאוד מרוצה ונהנה ממנה. המוסך מספר אחת בארץ של פיאט ושמתמחה במולטיפלות זה מוסך שמשון ביהוד. שווה לך ליסוע לשם. דבר עם חיים ובקש שיבדוק לך את האוטו ויבדוק הסטוריית טיפולים במחשב.

דרך אגב, התוצאות של הרכב הראשון לא בהכרח גרועות. גם בבדיקה שאני עשיתי למולטיפלה שלי לפני שנתיים, אמרו לי שהטורבו "מזיע" והקלאץ' בסוף דרכו וכדומה. כשהגעתי למוסך, נאמר לי שהרכב במצב מצויין ורוב מה שנרשם ע"י מכון הבדיקה זה כסת"ח בלבד.

במידה ותרצה ללמוד עוד על הרכב, אני ממליץ לך להכנס לפורום בעלי פיאט מולטיפלה בישראל בכתובת:

http://multipla.koral.co.il/Front/Tools/homepage.asp

בהצלחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו זה, אנחנו בעלים גאים של מולטיפלה 2003 בצבע כחול מטאלי.

תודה לכולם על הייעוץ, רכשנו בסוף את השניה ב- 35k . נקווה שיילך לנו טוב איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק, רק תעשה ביטוח מקיף הפעם... :twisted:

נסיעה טובה ובטוחה!

אודי

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...