Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות ברכישת רכב משומש ב-45K ומספר שאלות

gustav
שימו לב! השרשור הזה בן 5137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני הכל רציתי לומר שיש לכם פורום נהדר, רק מקריאה בהיסטוריה ובשרשורי הטיפים למדתי המון.

אני נהג צעיר שמעוניין לרכוש רכב משומש, אוטומט עם נעילת דלתות מרכזית. התקציב המקסימלי שלי הוא 45K, למרות שהייתי מאוד רוצה לכוון לפחות.

השימוש ברכב

נסיעות קצרות מאוד לעבודה ובחזרה, וכן ליציאות בסופי שבוע. נסיעות ארוכות - לעתים רחוקות.

מעריך שלא אסע יותר מ-10,000 ק"מ בשנה.

פרמטרים חשובים עבורי(לפי סדר חשיבות):

1. אמינות: רוצה רכב שיחזיק מעמד בצורה טובה 5 שנים לפחות. מעוניין בעת הרכישה למקסם את ההסתברות שיחזיק מעמד מקס' זמן במינ' טיפולים(ברור שזה עניין של מזל שלא תלוי בי, אני רוצה לרכוש רכב הכי טוב ממה שכן תלוי בי). לצערי זה תחום שאני לא מבין בו כמעט בכלל(חוץ מלדעת שיפנים הכי אמינים).

2. בטיחות

3. איכות וביצועים

4. שאר הפרמטרים(צריכת דלק נראה פחות מעניין כי אסע מעט, נוחות, גודל, אבזור, יופי וכו'...).

מה זה אמינות של רכב בעיניי?

1. תפקוד הרכב בנסיעה לאורך זמן(עד כמה מתקלקל כתלות בקילומטראז').

א. אמינות חלקי הרכב מהיצרן בתפקוד לאורך זמן- נגזר מיצרן וסוג הרכב + ארץ ייצור(אאל"ט שברולט מרכיבים גם בארה"ב וגם בקוריאה, הרבה סובארו מגיעים מארה"ב וכו'...)

ב. התנהגות הנהג בעת הנסיעה(בלימות והאצות פתאומיות, שימוש אגרסיבי בהגה/תיבת הילוכים וכו'...).

2. עד כמה שמור הרכב?

א. טיפול ברכב(מילוי נוזלים, טיפולים במוסך וכו'...).

ב. התיישנות כשהרכב לא בנסיעה - נראה לי זניח.

הקריטריונים שהגדרתי לבחירת הרכב

1. מיד פרטית ולא ליסינג(אני פוגש את בעל הרכב ומבין את מצבו, הוא זול יותר, ובליסינג אני חושש שנהגים שהרכב לא היה בבעלותם פחות שמרו עליו).

2. יד 1 או 2(לצורך מעקב מלא).

3. קילומטראז' עד 100,000

4. שנת 2003+

דגמי רכבים שמתקבלים בחיפוש לפי הקריטריונים

1. יונדאי(גטס, אקסנט, אלנטרה).

2. שברולט(אופטרה, אוואו, ויואנט).

3. פורד פוקוס.

4. מיצובישי לאנסר.

5. פיג'ו(206, 307).

6. רנו(מגאן קליאו).

שאלות

1. אילו מהדגמים שפירטתי כאן נראים לכם הכי אמינים והכי מתאימים לי, ומדוע? בפרט, האם דגמי היונדאי והשברולט השונים, שנמכרים בכמויות רציניות עכשיו הם טובים או לא?

אני רוצה לצאת עם 3 עדיפויות ולהתחיל לדבר עם אנשים שמוכרים.

2. האם בחרתי את הקריטריונים נכון או שהייתי יכול להתפשר(למשל להתפשר על שנת הייצור עבור סובארו אימפרזה, או להתפשר על המחיר כי אני לא מרוויח הרבה באמינות על הרבה כסף שאני מוסיף)?

3. האם יש משהו בניתוח האמינות או בשיקוליי האחרים שפספסתי? או עצות נוספות שאתם יכולים לתת לי?

באמת אין לי יותר מדי ידע וניסיון ברכבים, ואשמח לקבל כל עזרה וייעוץ.

תודה רבה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה קצר .

הייתי בוחר בהונדה סיוויק 2003 .

לפי מה שרצית:

1. אמינות: רוצה רכב שיחזיק מעמד בצורה טובה 5 שנים לפחות.- אין על מה לדבר הרכב ישרת אותך עוד הרבה מאוד זמן

2. בטיחות- אם אני לא טועה 4 כוכבים .

3. איכות וביצועים-מאוד איכותי - מנוע מצויין מספק ביצועים טובים , בוא נגיד שיספיקו לך.

4. שאר הפרמטרים(צריכת דלק נראה פחות מעניין כי אסע מעט, נוחות, גודל, אבזור, יופי וכו'...). חסכוני יחסית, רכב מרווח אמנם לא רך ,אבל בהתחשב שלא תיסע הרבה זאת לא בעיה , מאוד גדול ,אבזור בסיסי אבל איכותי.

בוא נגיד את זה ככה , פי 1000 יותר טוב משאר הבחירות שלך .

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה.

העניין הוא שנתתי את רשימת הרכבים הזו, כי זה מה שקיים בשוק במסגרת התקציב וקילומטראז' סביר בעיניי.

רכב כמו שהצעת או יקר משמעותית מהתקציב שלי, או בעל קילומטראז' מאוד גבוה(150,000+).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך רכב קטן - זול לקנייה ולאחזקה. הנסועה שלך נמוכה ולכן אין בעיה בקניית רכב עם ק"מ לא מאוד נמוך. טויוטה יאריס היא אופציה טובה מבחינת אמינות ועלויות אחזקה, אבל היא יקרה וקשה למצוא (בתקציב שלך, בטח שנת 2001 בלבד). הונדה ג'אז - דומה.

אתה יכול גם לחפש דייהטסו סיריון מהדור החדש (נניח מודל 2005). משאר הרשימה שלך הייתי מתעלם (למעט הגטס אולי, אם תמצא אחת מאובזרת ולא פליטת ליסינג עם אבזור בטיחותי מביש).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך רכב קטן - זול לקנייה ולאחזקה. הנסועה שלך נמוכה ולכן אין בעיה בקניית רכב עם ק"מ לא מאוד נמוך. טויוטה יאריס היא אופציה טובה מבחינת אמינות ועלויות אחזקה, אבל היא יקרה וקשה למצוא (בתקציב שלך, בטח שנת 2001 בלבד). הונדה ג'אז - דומה.

אתה יכול גם לחפש דייהטסו סיריון מהדור החדש (נניח מודל 2005). משאר הרשימה שלך הייתי מתעלם (למעט הגטס אולי, אם תמצא אחת מאובזרת ולא פליטת ליסינג עם אבזור בטיחותי מביש).

היי,

מס' שאלות:

1. מה זה בעיניך ק"מ לא מאוד נמוך?

2. איך הגעת למסקנה שהרכב חייב להיות קטן? האם זו הסיבה שאתה מתעלם מהרכבים ברשימה?

3. לגבי הגטס - עד כמה הוא נחשב אמין, בכלל וביחס לרכבים האחרים? מהי הסיבה שהוא נמכר עכשיו בכמויות עצומות?

4. לפי מה שאני מבין, דווקא לרכבים שהם יד ראשונה ליסינג ויד שנייה פרטית יש סיכוי גבוה שהנהג היה יחיד. האם אני טועה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קרוב יותר ל-100 אלף מאשר ל-50 אלף.

2. כי אתה צעיר, נוסע מעט ורוצה לחסוך בעלויות עד כמה שניתן. רכבים קטנים הם זולים יותר לאחזקה וחוצמזה - מה אתה צריך משפחתית?

3. נחשב אמין יחסית (דגש על "נחשב"), צריכה דלק מוגזמת במודלים המוקדמים בתיבה האוטומטית (לא קריטי לנסועה כמו שלך). זול מאוד לקנייה אבל מאוד בסיסי בתמורה.

4. אי אפשר לדעת. כמעט תמיד עדיף למצוא רכב שהיה בידיים פרטיות כל חייו, אפילו שזה יקר יותר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רוני.

עוד שאלה לגבי הגטס: מדוע מוכרים עכשיו המון רכבים משומשים כאלה מ2004-2006(הרכב הכי נמכר שיש, בהפרש גבוה)?

האם זה לא יכול להעיד על בעיות כלשהן במודל(כי זה נראה כרכב שהרבה רוצים "להפטר" ממנו)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה פשוטה - זה היה אחד הרכבים הנמכרים ביותר באותן שנים, כך שפשוט יש הרבה ממנו בשוק.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחנתי קצת את ההצעות, ויש לי מספר שאלות נוספות.

1. לגבי הסיריון, ראיתי שהדור החדש נמכר מ2006 והלאה, וזה הרבה מעבר לתקציבי. מה דעתכם על רכב דור ישן משנת 2003-2004 נניח(שכן עשוי להכנס לתקציב, וגם זה אם מתמקחים בצורה רצינית)?

2. לגבי הגטס - מצטער אבל לא הבנתי לגמרי את החסכון התקופתי. אם צריכת הדלק של הדגמים המוקדמים(1350) אפילו גבוהה מעט מצריכת הדלק של פוקוס, למה התחזוקה הכוללת יותר זולה?

האם רכבים קטנים באופן כללי יותר אמינים? האם באופן כללי ביטוחים/טיפולים שלהם עולים פחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הניסיון לעזור, אבל רכב כזה יעלה הון-תועפות. אין אפילו סיריונים בשנה הזו בתקציב שלי.

כאן בלינק יש לו קילומטראז' מטורף(בגלל זה הוא לא רשם) ובטח עוד תאונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל מגאן לשעבר גם דור I וגם דור II.

אני ממליץ להתרחק ,

אם אתה נופל על רכב שעבר התעללות או הזנחה תשלם ביוקר.

זה רכב עדין מאוד. [לי אין בעיות אבל שמרתי על שני הרכבים ,תמיד טיפלתי בזמן ואשתי נהגה רוב הזמן בתוך העיר על שני הרכבים].

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...