Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לגבי סאבים וקבלים

ARTHURZ
שימו לב! השרשור הזה בן 7542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב חבר'ה יש לי כמה שאלות שמסתובבות לי בראש:

יש לי סאב KIKCER COMP12 שצריך תיבה גדולה יחסית , אני כניראה מחליף אותו בL5.

שמתי לב שהתיבה המקורית של L5 הרבה יותר קטנה, השאלה שלי היא למה?

הרי הL5 עומד בהספקים הרבה יותר גבוהים.

השאלה השניה:

לגבי קבלים. ידוע לי שפראד אחד זה הקיבול של כל כדור הארץ. איך זה הגיוני שקבלים לרכב הקיבול שלהם הוא אחד פראד?

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין ההספק שבו הסאב יכול לעמוד בו לבין גודל התיבה לכן יתכן שהסאב שלך זקוק לתיבה קטנה יותר.

לגבי השאלה השניה, אין לי שמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לכדור הארץ?

הקבל שאתה מדבר עליו הוא אחד מיקרו פארד, הוא מיועד לאחסנה זמנית של מתח חשמלי.

הקבל עוזר למנוע נפילות מתח, היפהובים מיותרים במערכת וכ"ו.

הקיצר , חשוב על זה בתור מצבר משני.

הקבלים אלה במיקרו פארד ובננו וכ"ו הם מיעדים לסינון תדרים מסויימים והם קטנים ונפוצים במערכת שמע ומערכות יצוב אלקטרוניות.

כן, יש לי זבל סיני באוטו ואני גאה בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מתכוון לקבלים של מתח לא לקבלים שבמגברים ורמקולים..

חבר שלי פעם אמר לי את זה שזה לא יכול להיות שיש לי קבל של 1 פארד כי זה כל כדור הארץ (הוא לומד אלקטרוניקה) אבל אז הוא שאל את המורה שלו והוא נתן לו איזה תשובה....

שאני יידבר איתו אני ייתן לך את התשובה לזה...

היום זה המחר שדאגת לו אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חבר'ה יש לי כמה שאלות שמסתובבות לי בראש:

יש לי סאב KIKCER COMP12 שצריך תיבה גדולה יחסית , אני כניראה מחליף אותו בL5.

שמתי לב שהתיבה המקורית של L5 הרבה יותר קטנה, השאלה שלי היא למה?

הרי הL5 עומד בהספקים הרבה יותר גבוהים.

השאלה השניה:

לגבי קבלים. ידוע לי שפראד אחד זה הקיבול של כל כדור הארץ. איך זה הגיוני שקבלים לרכב הקיבול שלהם הוא אחד פראד?

דני.

כי הקיבול של כדור הארץ הוא אלקטרו סטאטי...

גם חבר שלי שלומד פיזיקה נראה בשוק כשאמרתי לו שיש לי קבל של 1 פאראד.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חומר בעולם יש לו קיבול מסוים,שנקבע ע"פ תכונות אלקטרוסטטיות של חומר.זהו נושא מאוד עמוק ואי-אפשר להסבירו בכמה שורות.

אכן,קיבול כדור הארץ הוא כמה פאראד בלבד,בגלל פיזור לא אחיד של יסודות המרכיבים אותו,צפיפות שונה של כל שכבות כדור הארץ ועוד מספר דברים.באופן מלאכותי ניתן ליצור חומרים בעלי תכונות אלקטרוססטיות מעולות וע"י חיבור כמה חומרים כאלה ביחד ניתן לבנות קבלים.כידוע קבל זהו מבנה בעל שני לוחות מקבילים (שמגלגלים אותן כדי להקטין את המימדים),שביניהן אוויר או חומר דיאלקטרי,שהוא משפיע מאוד על הקיבול הסופי.חומר הדיאלקטרי "מגדיל" משמעותית את קיבול קבל האויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בידיוק אבנתם אותי השאלה היא איך זה שיש לי קיקר COMP שהוא דורש תיבה גדולה יחסית ו הוא 150 RMS ולאומת זה יש את הקיקר L5 שהוא 600 RMS והוא בא בתיבה שהיא בערך חצי מי התיבה של הקיקר COMP האים התיבה האורגינלית לא מתאימה לסאב או שכך זה צריך ליהיות.

כי שמעתי אל הרבה סאבים חדשים שמוכרים בתיבות של הדגמים הישנים ואז יש צליל לא אכי יפה שיכול להיות.

פרטו נמקו והסבירו.

דני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש פה לנמק? תקרא את התשובה הראשונה שלי. יש נתונים שמשפיעים על גודל התיבה וההספק שהסאב יכול לקבל איננו אחד מהם.

אתה יכול לקרוא על הנתונים שמשפיעים על נפח התיבה בקישור הבא:

http://www.eatel.net/~amptech/elecdisc/spboxad2.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...