Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת אנטירול של XSI על 106XR 99 ,בעד/נגד?

שימו לב! השרשור הזה בן 6262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי נפלו לידיי אנטירולים של XSI ,ברצוני להתקין אותם בעתיד הקרוב על ה106 99 1.4 שלי.

ידוע לי שהתקנה כזו תתרום לשיפור התנהגות הרכב ויציבותו ,כמו כן נאמר לי במעורפל שהדבר לא בריא ויזיק בטווח הארוך ויעשה נזק[לא זכור לי איזה נזק בדיוק ] אבל כך נאמר לי מחבר.

ברצוני לדעת 2 דברים:

1.האם התקנת אנטירולים של 106XSI על 106XR דור 2 תתרום באופן מורגש ליציבות של הרכב,או שהעניין בשטח יתבטא כ"כוסות רוח למת"?

2.מה ההשלכות הרעות[אם בכלל] של התקנת אנטירולים הנ"ל על ריכבי ?[נזקים עתידיים,בלאי מואץ,פגיעה בתיפקוד אחר של מרכיב חיוני במערכת המתלים הנלוות?

תודה מראש.

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שמדובר בשינויי מתלים - הרי שנדירות הן הפעמים בהן שיפורים כאלה - לאיזה אוטו הן בגדר "כוסות רוח למת"

השיפורים להם אתה יכול לצפות - בתחום ההתנהגות הן הפחתה מהותית של זוויות גילגול בעת סיבובים.

מה שזה אומר - מבחינתך - הוא ישבן שנעתר יותר למשחקים, ואוטו מתקשר איתך ומחזיר לך פידבקים טוב יותר.

עוד זה אומר ששאתה עלול להתמודד עם השלכות של שינויי כיוון להם לא התכוונת - קרי, החלפת נתיבים מהירה שקודם התבטאה בטילטול מהותי של האוטו, תוך זריעת תחושה של חוסר בטחון - עלולה היום לנסוך בך ביטחון שאינו שם ולחשוף אותך למגבלת אחיזה של האוטו מבלי שתתכוון לכך. [אנרגיית תנועה הצידה שקודם נספגה \ נבלעה במהלך המתלה ורכינה של האוטו כעת נשענת על הצמיגים בלבד]

חיסרון או בלאי שעלול לקרות? אין לי נסיון עם ה106 ספציפית, כך שקשה לי לומר, אבל בכל מקרה, אני לא מצליח להעלות על דעתי איזה בלאי מיוחד שעלול לנבוע מהוספה של אנטירול ברז.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ בחום לבצע שינוי בהתאמת המתלים לשל כזה שמגיע בדגמים הספורטיבים

אבל,לא לעשות חצי עבודה(או במקרה שלך שליש עבודה)

כלומר-להחליף את האנטי רול באר בכזה שתואם למוטות פיטול שאתה מביא(כלומר אנטירולבאר של הדגמים הספורטיבים),מוטות פיטול,קפיצים קדמיים,והיה רצוי ביותר גם בולמים.כמו כן יש לבדוק את גובה הסרן האחורי ביחס לקדמי אחרי השינוי,שלא יווצר מצב שהחלפת הקפיצים תנמיך את הרכב בפרונט(בXSI/RALLYE הוא נמוך יותר) והסרן האחורי גבוה יותר.

לא יודע איך שכחתי-אבל גם אנטירולבאר קדמי(לא יודע אם אצלך יש או אין,ואם לא אז זאת בעיה ,כי התושבות שלו נמצאות על הבית בולם,ואם אין לך במקור ,גם בבית בולם הן לא יהיו קיימות ולכן תצטרך להחליף את הבתי בולמים במתאימים )

השינוי לא יקר בכלל היות ואתה קונה רכיבים משומשים-אבל השינוי יחד עם הגאנטים והצמיגים החדשים ששמת במידה הנכונה-יעשו לך שיונוי מבורך ביותר.

מומלץ בחום,אש.

אני מאמין ששינוי כזה יתן לך את ההבדל הכי משמעותי וכיפי ברכב ,בהחלט ביחס עלות מול תועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון תודה לך על התשובה המפורטת,מדברייך אני מסיק שהאנטירול של הXSI יעשה לי רק טוב ,יקצר לי את זוית הגילגול,יצמיד אותי יותר חזק לכביש,ויגרום לתנועות ותגובות חדות יותר מצד הרכב-כל אילו הינם שיפורים חיוביים לטובה!

רועי,[מה המצב?]מדברייך אני יכול גם להסיק מה שהסקתי מדבריו של רון.

אבל לגבי ההסבר הטכני -אני מודה,קצת איבדתי אותך בדרך.

נגיד ואני מביא ומתקין רק את האנטירול [בלי שינוי בחלפים נוספים קיימים במערכת המיתלים]אז הדבר לא אפשרי?אני לא ירגיש בשינוי בעיקבות רק החלפה של האנטירול מקדימה ומאחור ללא שופ תוספף או שינוי נוסף במערכת המיתלים[רק אנטירול של XSI בלבד!]?

מן הסתם אני לא הראשון שחשב על החלפת האנטירול לדגמים הספורטיבים,מן הסתם כבר אנשים עשו זאת[אורן ,איפה אתה?],לכן אני מאד אשמח לשמוע ממישהו שביצע דבר מסוג שכזה ובמיקרה דומה לשלי על רכב כמו שלי[106 דור שני 1.4],אשמח לשמוע ולקבל כל פיסת פרט ופרט בנידון[ערכתי חיפוש ולא ממש מצאתי מידע חיוני עבורי,מלבד מודעות מכירה של אנטירולים בלוח היד שניה].

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנטירולים של 106 XSI הם עלובים יחסית,ולא רחוקים שנות אור מהאנטירולים והמוטות הנוכחיים שלך.

אם כבר אתה מחליף,אז רק לאנטירולים של ראלי!!

עריכה : שכחתי שמדובר בXR.

כנראה ברגע הזה אתה תצטער שקניתXR ולא XS...

אם אתה רוצה לשדרג משהו במערכת מתלים הפרימיטיבית שלך,תצטרך להחליף את הדברים הבאים :

משולשים

בתי בולמים

אנטירולים

וגם להוסיף מוטות קישור שכרגע אין לך.

בXR המתלים זהים לסקסו לצערך.

בXS התצורה זהה לתצורה של הספורטיביות (רק בXS דור שני.)

זה נהיה סיפור יקר הרבה יותר.

גם תצטרך קפיצים..השקעה כולל עבודה של בערך 2500 ש"ח..אולי עדיף לך כבר להחליף ל106 ראלי.

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך,באמת מבאס לשמוע את השינוי המהותי במערכת המיתלים בין הXR לXS בדור השני,ואם באמת מה שאתה אומר זה אמת לאמיתה,בהחלט לא משתלם לי ההשקעה הזאת,גם ככה החלום שלי הוא 106 ראלי דור 2,דבר שיתאפשר לי אחרי הצבא[שזה עוד שנה ו3 למנאייק]:wink:

אז סופית אי אפשר להישתמש באנטירולים של הXSI על ה106MK2 XR שלי?:cry:[אגב הXR שלי היא שנת 99 ובשנה הזו היא לא "הורעבה" וגם לה שעון טורים ,חום מקוריים ועוד שטויות,אז אין מצב שגם המיתלים שודרגו בשנה הזו?דווקא לאחרונה החלפתי משולשים,וזכור לי שיש לי שם מוטות קישור]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע,לחבר שלי יש 106XR בצבע טורקיז מזעזע,שנת 99,עם מתלים של סקסו...

אבל :

אין לו שעון טורים,או חום מנוע מקוריים...

אז לא יודע..תצטרך פשוט לבדוק אם אין לך מוט שמתחבר מצד אחד לבולם וצד שני לאנטירול.

dscn3589.jpg

זאת התצורה של ה106 ראלי,שים לב למוט הזהוב שמחבר בין האנטירול לבולם (המוט שאתה רואה בתמונה הוא תחליפי,המקורי הוא שחור.)

אם אתה רואה את המוט הזה אצלך,סימן שהרווחת.

אם אתה לא רואה מוט כזה,סימן שתחכה לחלום בעוד שנה ושלשה חודשים+חצי שנה חיפושים לאחת שמורה (-:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן,כל הכבוד על ההסבר המפורט והעידוד,אבל התמונה שהעלת פה לא ניגלת לעיניי,או בשפה פשוטה-לא רואים,ככה שאין לי אינדיקציה ויזואלית לאמת את דברייך עם ריכבי הקיים במציאות,אשמח אם תעלה תמונה דרך העלאת קבצים של הפורום בעת שליחת ההודעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתי בולמים

.

אני חושב שיש לך טעות - או לחלופין, אשמח לשמוע על החלפה של בית בולם [למיטב ידיעתי מדובר בחלק מהשילדה ברכב]

רון.

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש לך טעות - או לחלופין, אשמח לשמוע על החלפה של בית בולם [למיטב ידיעתי מדובר בחלק מהשילדה ברכב]

רון.

לבתי בולמים יש אוזן שמתחברת עם מוטות קישור DROP LINKS לאנטירולבאר הקדמי

בלי האוזניים האלה לא ניתן לחבר את האנטירולבאר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון.

צודק,רוב בעלי ה106 קוראים לחלק הזה בית בולם,כי הבולם אצלינו נכנס בתוכו..

המונח הנכון הוא "מתלה"..:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק,רוב בעלי ה106 קוראים לחלק הזה בית בולם,כי הבולם אצלינו נכנס בתוכו..

המונח הנכון הוא "מתלה"..:-P

1234..

אורן,כל הכבוד על ההסבר המפורט והעידוד,אבל התמונה שהעלת פה לא ניגלת לעיניי,או בשפה פשוטה-לא רואים,ככה שאין לי אינדיקציה ויזואלית לאמת את דברייך עם ריכבי הקיים במציאות,אשמח אם תעלה תמונה דרך העלאת קבצים של הפורום בעת שליחת ההודעה.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבתי בולמים יש אוזן שמתחברת עם מוטות קישור DROP LINKS לאנטירולבאר הקדמי

בלי האוזניים האלה לא ניתן לחבר את האנטירולבאר

אני מרשה לעצמי להניח שאתה מתכוון לסטראט - החלל בו יושב בולם הזעזועים, שבקצהו האחד ישנה הנאבה ובקצה השני הקפיץ ותושבת הבולם.

בית הבולם הוא החלק בשילדה בה מונח הבולם, לכן היה הבלבול.

רון.

oo==00==00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוס***,לא הרווחתי-הפסדתי ,אין לי את החלק הזה.

עכשיו מבאס אותי שחוץ מספויילר ופנסי ערפל וגיר קצר נוסף לכל אין לי מערכת מיתלים כמו של הXS.:-(

נחכה לראלי העתידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...