Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקה שגרתית לסקודה פאביה - איזור המרכז

gorenziv
שימו לב! השרשור הזה בן 6540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם מוסך ברמלה מספיק קרוב בשבילך אז איציק ודיצר, ליד התחנת רכבת שם ברמלה

90% מהמוניות בבית שמש מטפלות שם

גם כשאני צריך טיפול אני נוסע עם האוקטביה לשם

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר, פרט ונמק (גם לי היה איתם קטע)

לא אכביר במילים, אבל אציין שהמקצוע שלי הוא חשמלאי רכב ויש לי הבנה נרחבת למדי בענייני רכב.

המקרה שהיה הוא שחבר קרוב שלי הכניס רכב מסוג פולקסווגן פולו למוסך תושיה עם בעיה של דליפת נוזל קירור מיחידת החימום הפנימית של הרכב (בעייה נפוצה למדי בפולו).

עקב הצעת המחיר המפחידה שהוא קיבל לתיקון הבעיה, הוצע לו לבטל את רדיאטור החימום ע"י מעקף. חברי הסכים לכך ואכן בוצע מעקף, בנוסף עקב המלצת המכונאים (התמוהה בעיני - יש לציין שלרכב לא היו בעיות התחממות אלא רק נזילה מהרדיאטטור הפנימי לפני ה"טיפול" של תושיה). כעבור שבוע המעקף שבוצע ע"י המוסך פרץ, נוזל הקירור נשפך והרכב התחמם. הרכב חזר למוסך תושיה באותו יום והושאר שם לתיקון חוזר.

באותו הזמן חברי שהה באיזור אחר של הארץ ולא יכל לפקח על עבודת המוסך וכל הקשר בינו לבין המוסך נוהל דרך הטלפון.

וכך בהדרגה נוספו "עיזים" שונות לחשבון התיקון והפירוט הוא כזה:

1. הוחלף טרמוסטט - שוב! חברי ציין זאת בפני צוות המוסך, אבל הם תירצו שהטרמוסטט שהותקן אך לפני שבוע תחליפי ולא טוב כמו המקורי (?!)

2. הוחלף פלאנץ' מים - הניחוש שלי הוא שזה בגלל שהקודם נשבר להם במהלך החלפת הטרמוסטט. לאחר ההחלפה נתגלתה נזילת מים מאיזור החיבור בין בלוק המנוע לפלאנץ'. יש לציין שלא הייתה נזילה לפני ההחלפה.

3. הוחלף מנוע מאוורר הרדיאטור. המנוע תחליפי עם קונקטור לא מתאים למקור, וגודל פיזי שונה מהמקורי, ולכן המנוע החדש "הותאם" למקומו ע"י חיתוך תושבת המנוע ושחיטת הצמה המקורית של הרכב.

4. במערכת הקירור מולאו מי ברז ולא נוזל +G12 שהיצרן מחייב שימוש בו בלבד! (להזכירכם, זהו מוסך מורשה!)

תוצאות הטיפול:

1. חשבון של יותר מ-3000 ש"ח.

2.נזילה מפלאנץ' מים.

3. המנוע לא מגיע לטמפרטורת עבודה - אימתתי עובדה זו ע"י חיבור הרכב לסקאנר. לאחר נסיעה עירונית של חצי שעה טמפרטורת המים הייתה סביב 70 מעלות בלבד - צריך להיות סביב 90 מעלות.

4. צריכת הדלק עלתה (דבר טבעי אם המנוע לא עובד בטמפרטורת עבודה אופטימלית)

5. ברכב נמצאו המון כתמים וסימני ידיים כתוצאה מהעבודה ה"סטרילית" במוסך.

6. מאוורר הרדיאטור רועש מאוד ורועד.

בנוסף, לאורך היסטוריית הטיפולים של הרכב במוסך תושיה נתקלנו במקרים רבים של עבודה רשלנית (חלקים שלה הורכבו טוב, ברגים "טחונים", ברגים חסרים), עבודות שהובטח שיבוצעו ולא בוצעו בפועל (ניקוי בית מצערת, החלפת פלאגים!), שימוש בחלקים לא מתאימים (פלאגים "תחליפיים" עלומי שם שגרמו לזיופים!) וכמובן מחירים מופקעים לחלוטין, אפילו בשביל מוסך מורשה פולקסווגן.

אלה הן החוויות של חברי ומסקנותי הרמת העבודה והשירות במוסך תושיה.

כמובן שמאז אני ממליץ לכל מי שאני חפץ ביקרו להתרחק מהמוסך הזה בכל מחיר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה.

הרכב נכנס למוסך ושהה שם כשעה וחצי.

במהלך השעה וחצי הרכב נבדק בצורה שטחית (נזילות, הרמת מכסה מנוע, שמנים)

ולבסוף הוחלפה רק.... נורה!

עלות טיפול:..... נורה!

סה"כ, אני מרוצה מהמקום, אבל נכון שלא מדובר בטיפול מעמיק.

אבחן שוב בטיפול קרוב..

----------------------

Peugeot 308
SW
1.2
T

:lol::twisted::lol:
!Family man

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...