Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היצרניות היפניות כבר מבינות: רכב חשמלי הוא לא העתיד

outlander

פוסטים מומלצים

בהצהרה משותפת ונדירה של יצרניות טויוטה מאזדה סובארו, הם הכריזו על פיתוח מנועים שיפעלו על דלק סינטטי, וכך להפחית את זיהום האוויר.

• רעיון גרוע 1

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שאתה אחד מכוכבי הפורום, ולא לטובה

חשבת על הכותרת המפוצצת לבד או שנעזרת ב-GPT? כי לא ראיתי אזכור לאמירה בכתבה

התכבד נא ושתף את החשבוניות החודשיות מתחנת הדלק כדי לקיים את מרכבת האלים AKA מיצובישי אאוטלנדר

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין איזה כותרת תמציא שתגלה שכבר לפני כמה שנים יצרניות אירופאית הצהירו שהם ימשיכו לפתח את הדור הבא של מנועי הדיזל... כי אי אפשר להסתמך רק על חשמל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהיצרנים היפנים מבינים שהם כבר הובסו ברכבים חשמליים, לכן מחפשים אלטרנטיבות אחרות. זה שלתדלק אוטלנדר יקר ובטסלה זול, זה רק בגלל המחוקק. זה לא טיעון. אין סיבה שרכב חשמלי יקבל העדפה על פני צורות הנעה אחרות. ועניתם לבחור בצורה לא מכבדת. 

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע החלפתי דלתות בבית ואיכשהו יצא לי לשוחח עם המתקין על רכבים חשמליים. אמר שקנה רכב חשמלי לאשתו ושניהם מתחרטים על הרגע הזה.

שמחתי לגלות שלמרות שאין לי שמץ של ניסיון ברכבים חשמליים, התובנות שלו היו זהות להפליא לתובנות שלי. הוא תיאר לי איך יום אחד הוא שכח לטעון בלילה את הסוללה, ולמחרת יצאו לטייל כשהם מחפשים נואשות נקודה שבה אפשר להטעין. 

והתחושה התמידית של "הסוללה נגמרת", לא ללחוץ מדי על הגז, אולי גם לא להדליק מזגן, "כמה סוללה נשאר? וואו זה קצת", להיתקע בכל פעם למשך זמן רב, במקום לתדלק ולנסוע מיד כמו ברכב רגיל. 

כרגע מדינת ישראל גם דואגת לחלוב את בעלי הרכבים החשמליים, שאיכשהו התחמקו מלשאת בנטל, והגנבים מצידם גילו שהסוללה של הרכב מאוד שימושית לבדואים שגרים בנקודות מרוחקות וצריכים חשמל, רשימת מחלות הילדות של רכבים חשמליים היא בלתי נגמרת (ראיתי מישהו שלקח על עצמו פרוייקט לתעד ולפרסם כל טסלה שמתקלפת מבפנים. ולא יאומן איך נראות טסלות בנות שנתיים). העתיד ככל הנראה לא נמצא שם.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, outlander כתב:

והתחושה התמידית של "הסוללה נגמרת", לא ללחוץ מדי על הגז, אולי גם לא להדליק מזגן, "כמה סוללה נשאר? וואו זה קצת", להיתקע בכל פעם למשך זמן רב, במקום לתדלק ולנסוע מיד כמו ברכב רגיל. 

ככה נשמע אחד בלי ניסיון ברכבים חשמליים... 

אני כבר שנה וחצי עם חשמלי (BYD Atto 3), כל מה שתיארת פה פשוט לא נכון. 

פעם אחת! במהלך השנה וחצי האלו הייתי צריך לעצור בכביש 6 בדרך לצפון לטעינה של 40 דק'' כל השאר פשוט כיף. 

לא מתחשבן באיזה תחנה זול יותר ב10 אג' וגם לא מתעצבן מלחכות בתור... 

פעמיים בשבוע בערב אני מחבר את האוטו למטען מתחת לבית (יותר פשוט מלתדלק, מבטיח...) וזהו! ואני מקבל רכב לעוד חצי שבוע, שקט, נוח ועם הרבה כח. 

לפני 4 דקות, outlander כתב:

כרגע מדינת ישראל גם דואגת לחלוב את בעלי הרכבים החשמליים,

540 ש"ח אגרת רישוי שנתית זה נקרא לחלוב? כמה אתה שילמת אגרת רישוי בשנה האחרונה?! 

לפני 5 דקות, outlander כתב:

רשימת מחלות הילדות של רכבים חשמליים היא בלתי נגמרת (ראיתי מישהו שלקח על עצמו פרוייקט לתעד ולפרסם כל טסלה שמתקלפת מבפנים. ולא יאומן איך נראות טסלות בנות שנתיים).

הרכב שלי כאמור שנה וחצי על הכביש - 0 תקלות! ונראית מבפנים (אחרי ניקיון מאבק כמובן) כאילו עכשיו יצא מהחנות... שום כלום מתקלף ושום כלום מקרקש.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, לב טוב כתב:

ככה נשמע אחד בלי ניסיון ברכבים חשמליים.

ציטטתי את ההוא שקנה לאשתו רכב חשמלי.

פעם סיפרתי פה על סיבוב שעשיתי בטסלה, היה ממש מגניב (ודי מפחיד) ללחוץ על הגז, אבל בפעם השניה כבר הזהיר אותי בעל הרכב שהוא צריך לנסוע לירושלים והוא צריך את הסוללה... 

לפני שעה, לב טוב כתב:

לא מתחשבן באיזה תחנה זול יותר ב10 אג' וגם לא מתעצבן מלחכות בתור

אני אישית מתדלק בתחנה קבועה, אין שם תור והתהליך לוקח 2 דקות.

הענין הוא כל הטררם שיש סביב הסוללה - שלבעל רכב בנזין אין את הכאב ראש הזה, כשנדלקת נורה הוא מתדלק 2 דקות וזהו.

לפני שעה, לב טוב כתב:

540 ש"ח אגרת רישוי שנתית זה נקרא לחלוב? כמה אתה שילמת אגרת רישוי בשנה האחרונה

כתבתי שהיא דואגת, מחפשת דרכים לחלוב גם אותם.

אני שילמתי 3500 למיטב זכרוני. אכן הזיה. ודלק בחודש יוצא 1000-1500 תלוי בכמה יצאתי מחוץ לעיר.

אבל הכסף מבחינתי הוא לא הסיפור, אלא הנוחות. זה שרכב חשמלי הוא שקט, זה יתרון ענק. אבל יש לו מינוסים רבים.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...