Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האצ'בק/SUV מאובזר עם תא מטען גדול בתקציב די מפוזר 😉 ​

Menro
שימו לב! השרשור הזה בן 260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים 
רציתי להתייעץ כאן איתכם כי המצב הוא כזה: 
ב"ה בשעה טובה המשפחה התרחבה ונולדה לנו בת ראשונה. 

כרגע הרכב הרכבים בבית: 
וולוו V40CC 2019 - מחירון 100,000 ש"ח בערך
יונדאי i30 2012 - מחירון 36,000 ש"ח בערך

שתיהן לא מתאימות מבחינתנו לנסיעות המשפחתיות:
הוולוו קטנה יחסית, בתא מטען בקושי נכנסת העגלה שלנו (שהשתדלנו לא לקנות גדולה מדי). 
היונדאי כבדה מדי בשבילי ונטולת אבזור, רגיל לנסיעה בוולוו. 

והחיסרון של שתיהן זה שאין פתחי אוורור מאחור, ובקיץ כל נסיעה פחות נעימה. 

בגדול הדרישות שלנו הן ככה:

חובה!

• תיבת הילוכים אוטומטית עם 6 הילוכים לפחות, אבל בלי תיבות רובוטיות בכלל (גם כפולות מצמד).
  • מרכב SUV, אם לא, אז האצ'בק
  • תא מטען גדול ופרקטי לעגלה + ציוד
  • בקרת אקלים + פתחי מיזוג מאחור
  • כניסה והנעה ללא מפתח
  • ביצועים טובים. אני אישית התרגלתי כבר למנועי טורבו.
    בS60 היו לי 245 כ"ס, בנוכחית 150 כ"ס אבל זמינות הכוח טובה, חשוב לי להישאר באזור הזה או אפילו לעלות מכאן. 
  • בקרת שיוט

רצוי מאוד

• פנסי לד/קסנון עם תאורה אוטומטית - גם הרגל של התפנקות 😉
  • מושבים חשמליים עם זכרונות לנהגים
  • בקרת שיוט אדפטיבית
  • אפשרות לקירור/חימום הרכב לפני נסיעה
  • אוורור מושבים (אופציה)
  • מצלמות היקפיות (אופציה)

מבחינת תקציב, האופציות שעל השולחן הן כאלה: 

• למכור את שני הרכבים ולקנות בכ-130K ש"ח רכב אחד טוב שעונה על כל הדרישות.
  • למכור את שני הרכבים, ובטווח שבין 0-130K ש"ח להשתמש כמקדמה לרכב יקר יותר עד מודל Y ב-224K ש"ח. גם כן שעונה על כל הדרישות. 
  • למכור רק את היונדאי, להוסיף קצת עד 60K-70K גג לרכב שעונה על החלק הראשון של הדרישות (אם יש חיה כזאת בכלל?). 
  • למכור רק את הוולוו, ולקנות באותו סכום בערך רכב שעונה על כמה שיותר מהדרישות. 

מיותר לציין שאנחנו זוג צעיר והשיקול צריך להיות גם כלכלי (אבל לא רק). 
ככה שבסכומים של 140 אלף ש"ח ומעלה אנחנו כבר מעדיפים לעבור לחשמלי כדי לחסוך דלק, טיפולים, טסט וכו'... ולכן שמנו עין על מודל Y, אפילו במחיר של מימון חלק קטן או גדול מהסכום. 

אם אתם מכירים רכב שעונה על רוב/כל הדרישות בסכום נמוך כמה שיותר, נשמח להצעות. 

תודה מראש לכולם 🙂

עריכה אחרונה על ידי Menro

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הרבה התלבטויות. אתה צריך להסגר על עצמך גם מבחינת הצרכים (האם רכב אחד באמת יספק את צרכיכם? כמה אתם נוסעים בשנה? האם יש או צפויים בשנים הקרובות צרכים מעבר למשפחה עם ילד אחד על מטענה?) וגם מבחינת התקציב.

לגבי הרכב החשמלי - תביא בחשבון את הריבית על הלוואה של 100 אש"ח, שכנראה תקזז לכם את כל החיסכון בדלק. תתחיל בבדיקה בבנק ובחישוב עלויות המימון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, NP1 כתב:

אולי שברולט אקוויניקוס משנת 2020 (עם מערכת בטיחות אקטיבית)?

רכב מרווח,תא מטען גדול ועם V על רוב הפרמטרים 

השאלה אם הן אמינות?

לפני שעה, sperial כתב:

יש לך הרבה התלבטויות. אתה צריך להסגר על עצמך גם מבחינת הצרכים (האם רכב אחד באמת יספק את צרכיכם? כמה אתם נוסעים בשנה? האם יש או צפויים בשנים הקרובות צרכים מעבר למשפחה עם ילד אחד על מטענה?) וגם מבחינת התקציב.

לגבי הרכב החשמלי - תביא בחשבון את הריבית על הלוואה של 100 אש"ח, שכנראה תקזז לכם את כל החיסכון בדלק. תתחיל בבדיקה בבנק ובחישוב עלויות המימון.

כן כמו שאמרתי הכל די מפוזר. אנחנו נסתדר עם רכב אחד כרגע, בהמשך נוכל לקנות רכב שני זול. 

לפני 32 דקות, פראג כתב:

מיצובישי אאוטלנדר בחירה טובה. יש לך גם גירסת פלאג אין אם חשובה לך צריכת הדלק

האמת היום על אחת כזו ביד2, ולמרות הביצועים הבינוניים, הבעיה הגדולה מבחינתי זה שאין לה פתחי מיזוג מאחור. רק לחדשות והיקרות יותר.

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שמת עין על מודלY זה פצצה כי מה שתשלם ריבית זה הדלק ופחות 

יש לך וולוו שטוחן דלק ועוד רכב תחסוך את כל הדלק הזה ותשלם את פחות בהלוואה שתיקח

אני חושב לך על חשמלי גם כל האבזור שיש אמינות ו0 תקלות 

ויש לו כח יותר מהוולוו בטוח 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מזל טוב, ילד ראשון זה לא קל.

הצעה מעניינת, טסלה מודל 3 שנת 2021 יעלה בסביבות ה 160 ויענה על כל הדרישות כולל חיסכון בדלק ויחסית לא יקרע את הכיס.

האומנם לא האצבק או suv אבל עונה על כל שאר הדרישות + חיוך על הפנים.

עריכה אחרונה על ידי motizkn

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, הרוכב המתמיד כתב:

או שכן או שלא - זה תלוי בתנאי ההלוואה ובנסועה הצפויה. כאן נדרש פות"ש לפנות לבנק(ים) ולקבל הצעות מחיר להלוואה, ולהשוות את עלותה להפרש בעלות התחזוקה בין רכב חשמלי, היברידי ו-ICE. תנאי הלוואה ומאפייני שימוש שברכב הם אישיים ועל פות"ש לבחון אותם.

חוץ מזה, כשיש תינוק צריך להביא בחשבון נוחות גישה אליו במושב האחורי ותא מטען בעל מבנה מתאים להכיל את הציוד הנדרש למשפחה בנסיעות, וכאן הנפח במפרט הוא רק מדד ראשוני, כי חשובה גם הגיאומטריה של התא ופתח ההטענה. שוב, פות"ש צריך לעשות עבודת רגליים בסוכנויות, ולבחון את ההתאמה לצרכים האישיים שלו.

אגב, פות"ש - שוב, אני לא מכיר את הצרכים שלך, אבל פעמיים בחיים, אחרי לידת הבן השני ואחרי לידת הבן השלישי, הצטמצמנו מ-2 רכבים לאחד, כל פעם למשך שנתיים. בהחלט הסתדרנו (חלק מזה בזכות בי, שבארוע השני מקום העבודה שלי היה קרוב לשלו), אבל היה לא פשוט. הרכב היה צמוד לאשתי (היא זו שהובילה את הילדים), והיתה די נהגת מונית.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יהיה קשה להתרגל לרכב יחיד בבית , אז הייתי משאיר את הזולה יותר בכל מקרה.

כנראה שצריך להחליף את ה V40, הבעיה שלפי רשימת הדרישות שלך התרגלת למה שהוולוו יודעת לספק ויהיה קשה לך להתפשר על משהו פחות איכותי וחזק .

אני לא הייתי הולך על החשמלי אלא אם כן אתה נוסף 35-40K ק"מ בשנה ובטוח לא בתנאי הריבית של היום שלא עושים שכל לקנות רכב בכסף שאין לך.

מה כן ? 

כנראה להוסיף עוד 30-40K על ה V40 .

אופציות מבית וולוו : S60T4 החדשה , XC60 

אופציות אחרות: מנהלים גדולות מפנקות : נגיד A4, פאסאט

באופן כללי אני עם 2 ילדים ו V40, הבגאז' אכן קטן אבל עגלה+אמבטיה זה אפיזודה חולפת של 4 חודשים ובתקופה הזו גם ככה לא יוצאים מהבית. אחר כך כבר מסתדרים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, פראג כתב:

מה לא טוב בעצם ב i30? רשימת הדרישות שלך ל60k לא ריאלית. אבל אולי כן אפשר לשדרג את ה i30 אם משהו ספציפי מפריע

מיזוג, ביצועים ואבזור. 

מזגן פשוט, לא בקרת אקלים. אני אישית לא אוהב, זה מצריך התעסקות כל הזמן: שלב 4 חזק מאוד, שלב 3 אתה נמס תוך 2 דקות בערך + אין פתחים מאחור (שם אתה נמס בכל מצב). 
ביצועים - בתוך העיר סבבה לגמרי, כשיוצאים לכביש מהיר זה בעיקר לשיוט, מאוד קשה לצאת לעקיפות. אני אישית רגיל לצאת לעקיפה בלי לתכנן אותה שעה מראש. 
אבזור - חלק מהעניין זה המיזוג כמובן. מפתח חכם זה מאסט מבחינתי - אחרי שמתרגלים קשה לחזור אחורה. 

לפני 13 שעות, הרוכב המתמיד כתב:

יש לך וולוו שטוחן דלק ועוד רכב תחסוך את כל הדלק הזה ותשלם את פחות בהלוואה שתיקח

אני חושב לך על חשמלי גם כל האבזור שיש אמינות ו0 תקלות 

ויש לו כח יותר מהוולוו בטוח 

עשיתי חישוב כבר, הריבית יוצאת פחות מהדלק אפילו אם אני מגזים ועושה 100% מימון. 

לפני 8 שעות, motizkn כתב:

הרבה מזל טוב, ילד ראשון זה לא קל.

הצעה מעניינת, טסלה מודל 3 שנת 2021 יעלה בסביבות ה 160 ויענה על כל הדרישות כולל חיסכון בדלק ויחסית לא יקרע את הכיס.

האומנם לא האצבק או suv אבל עונה על כל שאר הדרישות + חיוך על הפנים.

תודה רבה ❤️
חשבתי על האופציה הזו, אבל ב160 משומש היה עדיף כבר 190 חדש, למרות שבדיוק היום השיקו את הדגם החדש שעולה 205, אבל גם עדיף מבחינתי. 
אגב, לחבר קרוב יש כזו, ותא המטען ענק, אבל לא פרקטי כמו בהאצ'בק. זה חיסרון לא קטן מבחינתי. 

לפני 6 שעות, sperial כתב:

או שכן או שלא - זה תלוי בתנאי ההלוואה ובנסועה הצפויה. כאן נדרש פות"ש לפנות לבנק(ים) ולקבל הצעות מחיר להלוואה, ולהשוות את עלותה להפרש בעלות התחזוקה בין רכב חשמלי, היברידי ו-ICE. תנאי הלוואה ומאפייני שימוש שברכב הם אישיים ועל פות"ש לבחון אותם.

חוץ מזה, כשיש תינוק צריך להביא בחשבון נוחות גישה אליו במושב האחורי ותא מטען בעל מבנה מתאים להכיל את הציוד הנדרש למשפחה בנסיעות, וכאן הנפח במפרט הוא רק מדד ראשוני, כי חשובה גם הגיאומטריה של התא ופתח ההטענה. שוב, פות"ש צריך לעשות עבודת רגליים בסוכנויות, ולבחון את ההתאמה לצרכים האישיים שלו.

אגב, פות"ש - שוב, אני לא מכיר את הצרכים שלך, אבל פעמיים בחיים, אחרי לידת הבן השני ואחרי לידת הבן השלישי, הצטמצמנו מ-2 רכבים לאחד, כל פעם למשך שנתיים. בהחלט הסתדרנו (חלק מזה בזכות בי, שבארוע השני מקום העבודה שלי היה קרוב לשלו), אבל היה לא פשוט. הרכב היה צמוד לאשתי (היא זו שהובילה את הילדים), והיתה די נהגת מונית.

לגבי ההלוואה: טסלה עצמה מציעה מימון בריבית *יחסית* נמוכה. אפשר לראות את זה באתר שלהם. 

לגבי נוחות ופרקטיות: המודל Y מושלמת מהבחינה הזו. תא מטען עצום, וגישה סבבה למושב האחורי, בטח הרבה יותר טובה ממה שיש לי היום בשני הרכבים. 

לגבי הצורך ברכב אחד או שניים: לרוב אנחנו זקוקים לשני רכבים, נכון לעכשיו לאשתי יש עוד 5 חודשים בבית ככה שרכב אחד מספיק. בהמשך נקנה רכב נוסף. 

לפני 3 שעות, אייל כתב:

לדעתי יהיה קשה להתרגל לרכב יחיד בבית , אז הייתי משאיר את הזולה יותר בכל מקרה.

כנראה שצריך להחליף את ה V40, הבעיה שלפי רשימת הדרישות שלך התרגלת למה שהוולוו יודעת לספק ויהיה קשה לך להתפשר על משהו פחות איכותי וחזק .

אני לא הייתי הולך על החשמלי אלא אם כן אתה נוסף 35-40K ק"מ בשנה ובטוח לא בתנאי הריבית של היום שלא עושים שכל לקנות רכב בכסף שאין לך.

מה כן ? 

כנראה להוסיף עוד 30-40K על ה V40 .

אופציות מבית וולוו : S60T4 החדשה , XC60 

אופציות אחרות: מנהלים גדולות מפנקות : נגיד A4, פאסאט

באופן כללי אני עם 2 ילדים ו V40, הבגאז' אכן קטן אבל עגלה+אמבטיה זה אפיזודה חולפת של 4 חודשים ובתקופה הזו גם ככה לא יוצאים מהבית. אחר כך כבר מסתדרים.

נכון לזמן הקרוב אנחנו יכולים להסתדר, אבל כן, הV40 היא הפחות מתאימה מבין הרכבים למשימות המשפחתיות. היונדאי שיותר זולה וקלה לאחזקה עדיף להשאיר מבחינה כלכלית. 
ודווקא בחשמלי אני לא חושב שצריך לנסוע כל כך הרבה, כי אז אתה מחסל גם את האחריות והערך של הרכב. לדעתי מספיק שאתה נוסע 20K בשנה כדי להצדיק מעבר. 

לגבי האופציות: XC60 אחלה אופציה אבל קשה למצוא את הדגם שאני מחפש עם כל האבזור, וכשמוצאים התוספת ממה שיש לי היום די גדולה + לא מעט דלק + אחזקה של וולוו מתבגרת. כבר מגיעים לעלויות של מודל Y חדשה עם ריבית. 

S60, פאסאט וA4 פחות אופציה בגלל המרכב, והשתיים האחרונות בגלל תיבת ההילוכים

לגבי האמבטיה, כבר דיברנו על זה 😉
האמבטיה נכנסת, תופסת קצת גובה, לא מפריע. דווקא השלדה המתקפלת עושה צרות ולא נכנסת בקלות ברוחב. ואחרי שהכנסנו את שניהם? אין מקום לכלום וכל הציוד עובר לתא הנוסעים. 

עריכה אחרונה על ידי Menro

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקדמות נאה, 4בל כמה הערות:

1. חמישה חודשים עוברים מהר מאוד. אם שניכם זקוקים לרכב הייתי כמעט מתעלם מתקופה זו, כי ייקח זמן למכור את המכוניות הקיימות ולמצוא מחליפות (או להמתין לאספקה.של חדשה).

2. את הריבית אתה לא צריך להשוות לצריכת הדלק אלא להפרש בין דלק לחשמל.

3. מתקשר לסעיף הקודם: האם יש לך אופציה לנקודת טעינה פרטית או שתצטרך לטעון בציבורית? בעמדה פרטית תהיה לך הוצאה ראשונית על ההתקנה, מצד שני עלויות שוטפות פחותות.  צריך להכניס למשוואה.

4. בלקיחת הלוואה לוודא התאמה לתזרים המשפחתי השוטף. אגב - איזה. סכום ואיזה ריביץ הכנבת לתחשיב?

5. בחזרה לסעיף 1: איך אתה מתכוון לממן את הרכב לאישה? אם תוציא כעת סכום גדול על הטסלה ותזקק למימון מלא לרכב משומש תצטרך להוסיף אותו לחישוב התזרים.

6. מה הנסועה והמצב המיכאני של היונדאי? מה הסיכוי שאחרי שתמכור את הוולבו היונדאי יתחיל לבקר במוסך בתדירות מוגזמת?

בקיצור, החלטה לא פשוטה. אין לי ספק שתצטרך להתפשר, השאלה רק על מה. בלי להכיר את המצב הכלכלי שלך תחושתי היא שאם בכלל צריך להחליף רכב (וזה "אם" גדול) הרימז. היונדאי, גם משיקולי אמינות וגם משיקולי מערכות בטיחות.. והרכב היותר מרווח צריך להיות בידי מי שמוביל את הילד. 

אגב, מה הריבית שהכנסת לחישוב ילות ההלוואה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...