Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר נמוך , תקלה לא ברורה - לקנות או לא ?

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפשתי דגם מסויים של רכב , סוג די לא סחיר ויש ממנו היצע מועט. 

מצאתי לפני כחודש  בלוחות רכב כזה מודל 2014 עם 130,000 ק"מ יד ראשונה. הוצע למכירה בטרייד אין של יבואן ידוע. 

מחירון הרכב הינו 24,000 ש"ח.  הוצע למכירה רק ב - 17,000. 

היות ומגרש הטרייד של היבואן ,הצמוד לסוכנות הרשמית, קרוב אלי קפצתי לראות לפני חודש.  זה היה הרכב הכי זול בהיצע הטרייד אין של הסוכנות היבואן.  

התברר למה רוצים פחות מהמחירון - אמנם הרכב, שהיה מאובק מאוד,  חיצונית ופנימית שמור ושלם ללא אף שריטה אבל מתברר שהרכב ללא טסט כבר 3 חודשים. הראו לי בדיקה של מכון שבעל הרכב עשה לפני שמסר בטרייד.

הממצאים - הרב כסת"ח רגיל אבל גם נרשם - סימני בוצה במנוע, מזגן לא תקין. 

בדקתי מפלסים - שמן במקסימום אבל שחור וצמיגי, נוזל קירור  תקין. 

התנעתי - נשמע בסדר גמור. נוסע היטב. מזגן - מוציא רק חום. 

נציג המכירות אומר- יד ראשונה טיפל רק במורשה יבואן (אין לו הסטוריה לגבות זאת...).

מבקשים פחות ממחירון בגלל שאין טסט ובגלל המזגן . אמר - תמלא גז ב- 200 שקל. שאלתי ואם התקלה במדחס או מאייד ? ענה - אין לי מושג. 

החלטתי לא ללכת על זה מחשש שמן הסתם אם תקלת המזגן פשוטה וסבירה לתיקון היו כבר עושים זאת.  יש מצב שהתיקון מסובך ויקר כמו החלפת מעבה/מאייד. 

עברו שבועיים ואני רואה שהמודעה עדיין רצה במחיר שירד ל - 15,000 ובדיקה באפליקציה מראה פתאום שהרכב עבר טסט  - בתוקף  עד 7/24.  אמרתי לעצמי - נשמע כבר יותר סביר. 

עבר שבוע והרכב יורד ל - 13,000. (מזכיר שנת 2014, מחירון 24, יד ראשונה, 134ק"מ).  

עכשין לשאלה - העניין נשמע די אטרקטיבי.  זה רכב מסוג שמתאים לי. הדילמה - במקרה הגרוע ביותר - מה הכי הרבה שתיקון מזגן יכול להיות ? 

אם זה במקרה הקיצוני עלות של 6-7   אולי כדאי לי. אם הסיכון מוגזם - לא כדאי. 

מה דעתכם ?  

עריכה אחרונה על ידי orankohn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה ככה: 

לטרייד יש זמן ופנאי לשלוח עובד שלהם שיעביר את הרכב טסט. זאת אומרת שיש להם גם זמן לשלוח אותו למזגניסט שעובד ליד הטרייד בשביל לתקן את המזגן ובזול יותר ממה שיעלה לבנאדם הפשוט. 

הרי לרכב יש נתונים מצויינים, ברגע שמתקנים מזגן, מעבירים טסט, ושוטפים את הרכב, הוא יכול להמכר קרוב למחירון. 

במקום זה, הטרייד מוריד מחיר ומוכן להפסיד רווח של סביב ה-8-9 אלף שקל. לא חבל? למה לו לעשות את זה? 

מה שאני בא להגיד, שסיכוי לא רע שאם תקנה אותו, תאכל קש ברמות אחרות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן זו צרה שסביר להניח שלא תסתיים ב 200 ש"ח אחרת כבר היו מתקנים אותו. הצרה העיקרית היא הבוצה במנוע. 

הייתי מתרחק אלא אם מחיר הרכב משקף החלפת מנוע, החלפת מדחס מזגן ועוד כ3,000 ש"ח על הטירחה והסיכונים הנלווים אבל כמובן שלא יוצע לך מחיר כזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Moshe c כתב:

המזגן זו צרה שסביר להניח שלא תסתיים ב 200 ש"ח אחרת כבר היו מתקנים אותו. הצרה העיקרית היא הבוצה במנוע. 

הייתי מתרחק אלא אם מחיר הרכב משקף החלפת מנוע, החלפת מדחס מזגן ועוד כ3,000 ש"ח על הטירחה והסיכונים הנלווים אבל כמובן שלא יוצע לך מחיר כזה. 

עדיין לא,זה רק מראה עד כמה הרכב מוזנח ומי יודע כמה תקלות יהיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה רכב מדובר? סוד מדינה?

אני מאמין שאנשים שמכירים את הדגם המדוייק ידעו לענות לך טוב יותר

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנחש שזה רכב צרפת... פ׳גיו? 
אני מניח שאתה מחפש רכב במחיר הנל  ממקבלת התקציב שהצבת לך על פניו נשמע שאתה הולך לשים במקרה הטוב כמה אלפים בודדים רק על תיקונים
בוצה אתה בעצמך אומר שבדקת שמן והיה שחור וצמיגי (מטופל במורשה? קפוץ למורשה ותבדוק מתי החליפו לאחרונה שם שמן ומה התקלות) אין תיעוד (במורשה) =לא היה טיפול  
נשמע שאפילו במגרש התיאשו מהרכב והפסיקו לנקות אותו חיצונית... 
אם אתה מאוד רוצה ספציפית את הדגם הזה מסיבה כל שהיא ויש לך ידע איך לתקן או לחילופין אתה מוכן לשים כמה אלפי שקלים טובים רק אז שווה לשקול...

אני לא הייתי נוגע ברכב עם בוצה. יכול להיות שגם את טטפל זה יחזור על עצמו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שזה לא סוד מדינה אבל אם אתה מתייעץ לגבי רכב כדאי לרשום איזה דגם זה.

נשים את עניין המזגן בצד, זה לא גז של 200 שקל כי אם חסר גז הוא בורח מאיפשהו אז כנראה שהתיקון יקר.

העניין היותר מטריד זה הבוצה במנוע מה שמעיד על רכב שלא טופל כנדרש וכנראה מוזנח אם הגיע למצב כזה. אם מדובר ברכב יפני / קוריאני בן 9 שקשה לי להאמין במחיר הזה (אלא אם זה שברולט) לפעמים מספיק פלאשינג טוב ולשים שמן חדש והמנוע ישרוד בשלום.

ברכבים אירופאים הייתי נזהר הרבה יותר בגלל הרגישות והאמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בדגם.

אם מדובר ברנו קליאו יש תקלה נפוצה במזגן. זה ממש לא 200 שקל מילוי גז. יותר לכיוון האלפייה להחלפה של חיישן.

אין טסט לא הייתי דואג יותר מדי ממה שאני רואה לאחרונה זה די נפוץ שמגרשים לא עושים טסט לרכב עד שהוא נמכר.

בסכומים האלו כנראה שמדובר בקנייה AS IS . בכל אופן - ככל הנראה ניתן למיקוח ואם תחליט לרכוש מעריך שלא על זה תיפול המכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאין מניעה לפרט באיזה רכב מדובר. 

זה פיאט 500L מנוע 1.4 בנזין 95 כ"ס עם תיבה ידנית. 

זה האוטו (הספציפי) למי שלא מכיר את הדגם.

20230704_164406.jpg

20230704_164318.jpg

20230704_164240.jpg

20230704_164305.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נהדר

מה שאני הייתי עושה:

1. מוודא היסטוריה. אם הרכב אכן יד ראשונה ואכן טופל רק ברשת היבואן, אין שום בעיה לקבל במייל את כל ההיסטוריה שלו. כמובן שהם יתנו רק לבעלים, אז תצטרך שת"פ של המגרש בזה.

2. רק אם עברת בהצלחה את שלב 1 ויש לך היסטוריה מתועדת שנראית טוב (= טופל כמו שעון בזמן ובחלפים מקוריים בלי לחסוך ובלי לחפף), ממשיך לשלב הבא:

מפקיד פקדון במגרש ומבקש לקחת את הרכב למוסך מומחה לדגם (בזמנו טיפלתי אצל שמשון ביהוד, אבל עברו המון שנים אני לא יכול לדעת מה המצב היום)

מבקש מהמוסך חוו"ד לעניין המזגן והערכת תיקון, וכן חוו"ד כללית למצב הרכב בדגש למנוע ולבוצה (שנשמע לי כמו כסת"ח של המכון)

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בגדול גם אני מחפשר רכב עכשיו וגם הדגם הזה בחיפושים שלי (רק לא את הדיזל הרובוטי ששמעתי שהמנוע שם לא מוצלח),
בלוחות יש 2 כאלו (אחד מאילת) ושניהם רוצים הרבה מעל מחירון לוי יצחק,
משום מה את זה שאתה העלת כאן לא ראיתי ביד 2,
המחיר נראה מצויין,
אם אתה לא מעוניין שלח לי פרטים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בדיוק כזו (רק בצבע לבן)...

כשהמזגן תקין, הוא מקפיא..ממש.

רכב נפלא, מרווח מאד וחכם שנותן תמורה מצוינת למחיר.

עד כה וגם מעיון בהיסטוריה אצל היד הקודמת, ללא תקלות.

אגב, גם המחיר מצוין. צריך לברר כמה עולה החלפת מדחס או מעבה, רוב הסיכויים שהבעיה שם.

לבדוק שהמצמד תקין ומתי עבר טיימינג ולכמובן עשות טיפול גדול כולל פלאשינג למנוע מה שיבטיח שקט 

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...