Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שואב אבק, מנגל והתקנת נקודות אינטרנט בקירות

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אנשים, בא לכאן לדיון על כמה דברים שרכשתי לדירה החדשה ורוצה לקבל את דעתכם עליהם, במידה ויש כאן כאלו שמשתמשים במוצרים שקניתי אשמח לשמוע מכם ולדעת מה טוב ומה פחות.

קודם כל, מה שקניתי:

שואב אבק - Roidmi Neo

מנגל - Napoleon Freestyle 365

כבלי רשת - מתכנן להביא טכנאי רשתות שיגיע להשחיל לי כבלים בקיר ל4 חדרים(סלון ועוד 3 חדרי שינה). מחיר כולל להכל 1200, לכבל cat7.

אז ככה, קודם כל לגבי השואב והמנגל. יש למישהו? חיפשתי מנגל קומפקטי יחסית למרפסת קטנה, ראיתי את נפוליאון הזה או 285, ה285 היה חמוד אבל לדעתי ה365 יותר יפה. 

יש לי נקודת גז במרפסת, הבנתי שהמנגל מגיע ללא צינור גז. מישהו יודע להגיד לי מה אני צריך לעשות? האם להתקשר לחברת הגז שיבואו להתקין לי ויביאו מטעמם צינור גז? או שלהביא עצמאית ולחבר עצמאית?

לגבי שואב האבק, מישהו השתמש/משתמש בו ויכול לתת חוות דעת? איך הוא שוטף? איך הוא שואב? שקט? רועש? כל דבר שעולה לראש.

לגבי הרשתות, מה דעתכם על המחיר שקיבלתי? אני לא טכני כל כך אז להשחיל עצמאית לא בא בחשבון. 

אני כרגע עם ראוטר בזק 1GB, שוקל להביא מאש TP-Link Deco X50 למי שזה אומר משהו, רוצה חווית גלישה, קליטה ואינטרנט גבוהה וחזקה ופינג נמוך ככל האפשר.

האם לדעתכם כדאי לי להביא את המאש או שאפשר לוותר עליו במידה ואני מחובר חוטית לראוטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי mesh תלוי בגודל הדירה. אצלי יש 3 נקודות (וחסרה רביעית), אבל מדובר בדירה גדולה ומרובת מפלסים. אצל הבן שלי יש 2 או 3 נקודות לכיסוי טוב של דירת 5 חדרים. אתה יכול להתיל עם מה שיש, ואם הכיסוי לא מספק להוסיף נקודות גישה. מה שחשוב הוא שלכל נקודה כזו תהיה נקודת רשת וחיבור חשמל, את זה צריך להכין מראש. אצלי הנקודות בחדרים, הבן שלי הכין נקודה בפרוזדור שנותנת כיסוי בחדרי השינה - כי טיב הקליטה יורד מהר מאוד כשמתרחקים מנקודת הגישה.

תביא בחשבון שיש הרבה מכשירים אלחוטיים, כך שלא כדאי לוותר על כיסוי אלחוטי טוב, מעבר לחיבור קווי למכשירים הקבועים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכבלים, נתקלתי בבעיה דומה ולא רציתי לסלול כבלים בין חדרים רחוקים ומפלסים שונים, דווקא ספקית האינטרנט הציעה לי פתרון שלא הכרתי לפני- בכל בית כיום יש כבר תשתית כבלים קואקסיאלים, מסתבר שהם יכולים להעביר גם רשת כמו כבלי CAT רגילים.

אפשר להשתמש במתאמי MoCa- Multimedia over Coax Alliance כדי להעביר רשת אינטרנט חוטית על בסיס התשתית הקיימת במקום לסלול כבלים חדשים בכל הדירה.

בבניין בן 20 אני מקבל 400 MB יציבים על תשתית של 1GB ליד הנקודות הנ"ל, כשאני מאמין שרוב ההנחתה נובעת בעיקר מהמתאמים שקיבלתי מחברת האינטרנט. 

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדירה שלי הושחלו כבלי רשת בשיפוץ, בשל תפקוד לא מספק החלפתי את מרביתם באופן עצמאי לפני מספר חודשים. בחיבור קווי ובאלחוט בקרבת ה-AP's מקבל את כל ה-500 מס"ש שמספקת הוט, אבל במרחק 4-5 מ' מה-AP's זה יורד לסביבות 200 וקצת יותר רחוק ל-20-30, עם קפיצה מרשת 5 גה"צ לרשת 2 4 גה"צ.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את פתרונות ה-MoCa, הם פחות אמינים (מכשיר נוסף), פחות גמישים, ופחות מהירים.

לבית אני לא חושב שכרגע צריך CAT7, מה גם שהוא מייקר את הסיפור, מקשה את העבודה וחשוף ליותר טעויות אנוש (קונקטורים, Keystones שונים וכו').

יש CAT6A שנותן אפקטיבית אותו דבר (עד 10GBps)

לגבי Mesh - תלוי בצרכים שלך, יש לך גם X20 (שניהם בתקן AX), וגם את ה-M4/5/9 של WiFi בתקן AC

אני מסתדר יופי עם M4 בלי תשתית בקיר בינתיים, משמע הכל עובר על ה-WiFi. גם דירה של 4 חדרים.

לגבי אינטרנט - ממליץ לבדוק אם יש סיבים של פרטנר בבניין.

לגבי חיבור גז - או דרך חברת הגז (מחברים כיריים גז במטבח? אז באותו ביקור גם את המנגל), יש נקודת גז במרפסת שהיא כבר כוללת ברז?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CAT7 מיועד לחדרי שרתים ולא לבית. המחברים שלו שונים, ויקרים וההתקנה שלו יותר עדינה ודורשת מיומנות.

אם לא נקנה ציוד אני ממליץ כמו ליאור להשתמש ב CAT6A. (למעשה ברוב הבתים אפילו CAT5E ייתן את המהירות המקסימלית) תבדוק שארון התקשורת מרווח מספיק ורצוי שיהיה בו שני שקעים לחשמל.

חיבור קווי אתרנט יהיה יותר טוב לפחות בעשור הקרוב מכל חיבור אלחוטי. כך שאם הצרכנים הכבדים שלך (טלויזיות? מחשבי גיימינג?) מחוברים חוטית אתה צריך לחשוב רק על הפלאפונים.

בשלב זה לא הייתי רץ לקנות פתרונות אלחוטיים לפני שאתה יודע מה הצרכים ומה תהיה איכות הקליטה במקומות השונים. בתלות במבנה הדירה יכול להיות שהנתב הראשי יהיה מספיק. מתאמי מש תמיד תוכל ללכת ולקנות אחר כך.

מוקה מתאים למקומות שיש תשתית כבלים ישנות ואי אפשר להשחיל כבלים אחרים

• רעיון טוב! 2

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשל לבור סוד - אם התקציב והמבנה מאפשרים דאג לנקודת רשת ונקודת חשמל נוספת ליד כל טלוויזיה עבור מזרים מדיה.

אצלי בבית דאגתי לאשכולות "אופיס" עם חיבור רשת, טלפון ו-4 שקעי חשמל (הסוג שיש לי מכונה D17, המהדרים יתקינו עם 6 שנקראים D18). מה שחשוב הוא לקנות מתאמי קיסטון שיתאימו לסוג הקופסה שבקיר (גוויס, ניסקו אדאפלסט). יש גם מתאמים ממערכת למערכת שעולים פרוטות, אבל צריך לדעת איזה לקנות. אם אתה מזמין מישהו להתקנה תודיע לו באיזה קופסאות מדובר, או תבקש,שיביא מתאמים מכל הסוגים. לפעמים באותה דירה יש קוםסאות מסדרות שונות, וצריך לוודא התאמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

לגבי mesh תלוי בגודל הדירה. אצלי יש 3 נקודות (וחסרה רביעית), אבל מדובר בדירה גדולה ומרובת מפלסים. אצל הבן שלי יש 2 או 3 נקודות לכיסוי טוב של דירת 5 חדרים. אתה יכול להתיל עם מה שיש, ואם הכיסוי לא מספק להוסיף נקודות גישה. מה שחשוב הוא שלכל נקודה כזו תהיה נקודת רשת וחיבור חשמל, את זה צריך להכין מראש. אצלי הנקודות בחדרים, הבן שלי הכין נקודה בפרוזדור שנותנת כיסוי בחדרי השינה - כי טיב הקליטה יורד מהר מאוד כשמתרחקים מנקודת הגישה.

תביא בחשבון שיש הרבה מכשירים אלחוטיים, כך שלא כדאי לוותר על כיסוי אלחוטי טוב, מעבר לחיבור קווי למכשירים הקבועים.

דירה 116 מ"ר, החדר שלי אישית מאוד רחוק מהראוטר ואני אחד שאוהב גם לצפות בשירותי סטרימינג(IPTV למיניהם) וגם לשחק מדי פעם בסוני עם חברים וצריך אינטרנט חזק ופינג נמוך. אני בספק שבזק ייתן לי את זה.

כשאתה אומר כיסוי טוב, איך דואגים לכך? ולגבי נק' רשת וחשמל - יש. דירה חדשה מקבלן, דאגתי שיהיו הכנות לכל אלה(אבל בלי הרשת בתוך הקיר).

לפני 4 שעות, DJI כתב:

לגבי הכבלים, נתקלתי בבעיה דומה ולא רציתי לסלול כבלים בין חדרים רחוקים ומפלסים שונים, דווקא ספקית האינטרנט הציעה לי פתרון שלא הכרתי לפני- בכל בית כיום יש כבר תשתית כבלים קואקסיאלים, מסתבר שהם יכולים להעביר גם רשת כמו כבלי CAT רגילים.

אפשר להשתמש במתאמי MoCa- Multimedia over Coax Alliance כדי להעביר רשת אינטרנט חוטית על בסיס התשתית הקיימת במקום לסלול כבלים חדשים בכל הדירה.

בבניין בן 20 אני מקבל 400 MB יציבים על תשתית של 1GB ליד הנקודות הנ"ל, כשאני מאמין שרוב ההנחתה נובעת בעיקר מהמתאמים שקיבלתי מחברת האינטרנט. 

יש אצלי הכנה קואקסיאלית, וחשבתי להביא מוקות, אבל אז עלה בדעתי שלהביא מוקה או להשקיע חד"פ בהעברת כבלי רשת דרך הקיר, לדעתי הרשת עדיפה. אבל זו רק דעתי..

לפני 3 שעות, sperial כתב:

בדירה שלי הושחלו כבלי רשת בשיפוץ, בשל תפקוד לא מספק החלפתי את מרביתם באופן עצמאי לפני מספר חודשים. בחיבור קווי ובאלחוט בקרבת ה-AP's מקבל את כל ה-500 מס"ש שמספקת הוט, אבל במרחק 4-5 מ' מה-AP's זה יורד לסביבות 200 וקצת יותר רחוק ל-20-30, עם קפיצה מרשת 5 גה"צ לרשת 2 4 גה"צ.

השאלה היא אם הAP מחוברים לראוטר של הוט? יכול להיות שזו הבעיה. חשבת להביא ראוטר פרטי?

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש את פתרונות ה-MoCa, הם פחות אמינים (מכשיר נוסף), פחות גמישים, ופחות מהירים.

לבית אני לא חושב שכרגע צריך CAT7, מה גם שהוא מייקר את הסיפור, מקשה את העבודה וחשוף ליותר טעויות אנוש (קונקטורים, Keystones שונים וכו').

יש CAT6A שנותן אפקטיבית אותו דבר (עד 10GBps)

לגבי Mesh - תלוי בצרכים שלך, יש לך גם X20 (שניהם בתקן AX), וגם את ה-M4/5/9 של WiFi בתקן AC

אני מסתדר יופי עם M4 בלי תשתית בקיר בינתיים, משמע הכל עובר על ה-WiFi. גם דירה של 4 חדרים.

לגבי אינטרנט - ממליץ לבדוק אם יש סיבים של פרטנר בבניין.

לגבי חיבור גז - או דרך חברת הגז (מחברים כיריים גז במטבח? אז באותו ביקור גם את המנגל), יש נקודת גז במרפסת שהיא כבר כוללת ברז?

לגבי עניין הסיבים, אני מחובר לסיבים של בזק. 

לגבי מאש, אני מחפש ספציפית משהו עם יותר מ2 חיבורי רשת, הX50 נותן לי 3 ואם היה אפשר הייתי רוצה גם אחד עם 4 שתומך במהירויות גבוהות(1GB +).

לגבי הCAT7, אני הופתעתי לגלות שהמחיר ל6A או ל7 היה הבדל מינורי של כמה עשרות שקלים, ואם כבר אז העדפתי באמת לקחת את ה7. סומך על מי שיבוא להתקין, זה לא שאני מתעסק בזה.

לגבי הגז, יש ברז והנקודה פתוחה, כל מה שנשאר זה רק לחבר. טכנאי גז של החברה כבר היה כאן לחבר את הכיריים במטבח, זאת אומרת שאצטרך לפתוח קריאה נוספת והשאלה מה העלות לכך.

לפני שעה, borsood כתב:

CAT7 מיועד לחדרי שרתים ולא לבית. המחברים שלו שונים, ויקרים וההתקנה שלו יותר עדינה ודורשת מיומנות.

אם לא נקנה ציוד אני ממליץ כמו ליאור להשתמש ב CAT6A. (למעשה ברוב הבתים אפילו CAT5E ייתן את המהירות המקסימלית) תבדוק שארון התקשורת מרווח מספיק ורצוי שיהיה בו שני שקעים לחשמל.

חיבור קווי אתרנט יהיה יותר טוב לפחות בעשור הקרוב מכל חיבור אלחוטי. כך שאם הצרכנים הכבדים שלך (טלויזיות? מחשבי גיימינג?) מחוברים חוטית אתה צריך לחשוב רק על הפלאפונים.

בשלב זה לא הייתי רץ לקנות פתרונות אלחוטיים לפני שאתה יודע מה הצרכים ומה תהיה איכות הקליטה במקומות השונים. בתלות במבנה הדירה יכול להיות שהנתב הראשי יהיה מספיק. מתאמי מש תמיד תוכל ללכת ולקנות אחר כך.

מוקה מתאים למקומות שיש תשתית כבלים ישנות ואי אפשר להשחיל כבלים אחרים

אז ככה, לגבי הCAT7 כתבתי ממש למעלה - המתקין משתמש רק בהם בידיעה שהם טיפה יותר יקרים, אבל כמו שאמרתי ההבדל בין ה6A ל7 היה מאוד מינורי והעדפתי לקחת את ה7.

לגבי העניין החוטי, היום אף מכשיר בדירה לא מחובר חוטית - וזו הסיבה שאני רוצה להעביר כבלי רשת דרך הקיר כדי שאוכל לחבר חוטית.

לגבי המאש, הוא אמור לפתור לי בעיות אחרות כמו פינג גבוה ומהירויות נמוכות יותר בחדרים הרחוקים מהראוטר. אז אולי החיבור רשת יספיק לי ביום יום לצפייה בשירותי סטרימינג איכותיים, אבל כשיבוא הרגע שלדוגמה ארצה לשחק בפיפא עם החבר'ה אז פתאום ארגיש כמה הכל חרא ונתקע.

לפני שעה, sperial כתב:

בהמשל לבור סוד - אם התקציב והמבנה מאפשרים דאג לנקודת רשת ונקודת חשמל נוספת ליד כל טלוויזיה עבור מזרים מדיה.

אצלי בבית דאגתי לאשכולות "אופיס" עם חיבור רשת, טלפון ו-4 שקעי חשמל (הסוג שיש לי מכונה D17, המהדרים יתקינו עם 6 שנקראים D18). מה שחשוב הוא לקנות מתאמי קיסטון שיתאימו לסוג הקופסה שבקיר (גוויס, ניסקו אדאפלסט). יש גם מתאמים ממערכת למערכת שעולים פרוטות, אבל צריך לדעת איזה לקנות. אם אתה מזמין מישהו להתקנה תודיע לו באיזה קופסאות מדובר, או תבקש,שיביא מתאמים מכל הסוגים. לפעמים באותה דירה יש קוםסאות מסדרות שונות, וצריך לוודא התאמה.

אז בדיוק זה מה שעשיתי. הקבלן שלנו השתמש בבוטצ'יני שבקושי בשימוש כיום. אותו טכנאי רשתות שדיברתי איתו אמר שהוא יכול להשיג שקעי בטוציני מתאימים כך שמהבחינה הזו אני מסודר.

לגבי עניין החשמל, כמו שאמרתי לך למעלה יש נק' חשמל אחת ליד כל מפסק של בטוציני.

כן, באסה שזה רק נק' חשמל אחת אבל עדיף מכלום, במקסימום אביא מפצל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי המבנה הוא שיש מודם-נתב של הוט, לידו mesh-AP, ממנו כבל רשת למרכזיה שממנה יוצאים עוד 5 ענפים ל-5 חדרים בדירה. בשניים מהם יש עוד mesh-AP, הטעות שלי היתה שקניתי רק 3 ולא ארבעה (באיזה מבצע מטורף של KSP שמכרו אותם במכירת חיסול הדגם בשליש מחיר), יש איזור אחד בדירה שהכיסוי שלו די חלש, בהזדמנות אני אולי אקנה עוד AP  אפילו ללא mesh שכן מדובר באיזור עם פחות פעילות.

הדירה של הבן שלי בגודל דומה לשלך, בכניסה לדירה יש לו ארון תקשורת עם המודם והנתב ובפרוזדור, קרוב לחדרי השינה והממ"ד, הוא התקין מתחת לתקרה נקודת רשת ונקודת חשמל עבור AP שני שמכסה את הקצה הזה של הדירה. דומני שאצלו גם מחווט ב-cat-7 - זה מה שהשיפוצניק (שהוא במקור חשמלאי) השחיל - את כל הסופיות התקנו בעצמנו. כל מה שצריך זה כלי לחשיפת המוליכים, בודק רציפות כבלי רשת (5 דולר בעליאקספרס, טוב שיהיה בבית) ושני כבלי רשת זכר לזכר קצרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, maor23 כתב:

דירה 116 מ"ר, החדר שלי אישית מאוד רחוק מהראוטר ואני אחד שאוהב גם לצפות בשירותי סטרימינג(IPTV למיניהם) וגם לשחק מדי פעם בסוני עם חברים וצריך אינטרנט חזק ופינג נמוך. אני בספק שבזק ייתן לי את זה.

אז אולי החיבור רשת יספיק לי ביום יום לצפייה בשירותי סטרימינג איכותיים, אבל כשיבוא הרגע שלדוגמה ארצה לשחק בפיפא עם החבר'ה אז פתאום ארגיש כמה הכל חרא ונתקע.

כשאתה אומר כיסוי טוב, איך דואגים לכך?

מה שאתה יכול לחבר קווית: טלוויזיות, פלייסטישן מחשבים נייחים תחבר קווית.

לא הבנתי מה השייכות של בזק: אתה משתמש או מתכוון להשתמש בנתב שלהם? אם כן הייתי משקיע בנתב פרטי טוב ומתחבר לסיבים רק עם מתאם סיבים (ג'יביק). השאלה איזה נתב לבחור תלויה בתקציב. תדאג שכל החיבורים הקוויים שלו יהיו 1G והאלחוט בתקן .AX בכל מקרה אפילו נתב בינוני יתן לך אינטרנט יותר טוב מהזבל של בזק.

מראש אתה לא יכול לדאוג לכיסוי אלחוטי טוב כי זה לא רק תלוי בנתב שלך אלא גם במבנה הדירה, כמות ומיקום הברזל שהקבלן שם בקירות, וכמובן בשכנים שלך שיכולים לסתום את הערוצים ולשבש את האינטרנט שלך. ולכן, רק אחרי שתתקין את הנתב והצרכנים האלחוטיים תוכל לדעת מה קורה, ואז לקנות מש או AP או פתרון אחר. מראש יכול להיות שקניית רכיבים תהייה מיותרת ועדיף להשקיע במשהו אחר. אצלי דירה בערך בגודל שציינת יש כיסוי אלחוטי מספיק ללא מש.

לפני 4 שעות, maor23 כתב:

לגבי הCAT7, אני הופתעתי לגלות שהמחיר ל6A או ל7 היה הבדל מינורי של כמה עשרות שקלים, ואם כבר אז העדפתי באמת לקחת את ה7. סומך על מי שיבוא להתקין, זה לא שאני מתעסק בזה.

אז ככה, לגבי הCAT7 כתבתי ממש למעלה - המתקין משתמש רק בהם בידיעה שהם טיפה יותר יקרים, אבל כמו שאמרתי ההבדל בין ה6A ל7 היה מאוד מינורי והעדפתי לקחת את ה7.

במקרה שלא הייתי ברור: אם אתה יכול להחליף את ההתקנה מCAT7 לCAT6A תעשה את זה. CAT7 לא יותר מהיר או "חזק" או "טוב" מCAT6A. הוא רק יותר יקר עם התקנה שדורשת מיומנות יותר גבוהה וכבלים יותר "עדינים" ומועדים לפורענות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

אצלי המבנה הוא שיש מודם-נתב של הוט, לידו mesh-AP, ממנו כבל רשת למרכזיה שממנה יוצאים עוד 5 ענפים ל-5 חדרים בדירה. בשניים מהם יש עוד mesh-AP, הטעות שלי היתה שקניתי רק 3 ולא ארבעה (באיזה מבצע מטורף של KSP שמכרו אותם במכירת חיסול הדגם בשליש מחיר), יש איזור אחד בדירה שהכיסוי שלו די חלש, בהזדמנות אני אולי אקנה עוד AP  אפילו ללא mesh שכן מדובר באיזור עם פחות פעילות.

הדירה של הבן שלי בגודל דומה לשלך, בכניסה לדירה יש לו ארון תקשורת עם המודם והנתב ובפרוזדור, קרוב לחדרי השינה והממ"ד, הוא התקין מתחת לתקרה נקודת רשת ונקודת חשמל עבור AP שני שמכסה את הקצה הזה של הדירה. דומני שאצלו גם מחווט ב-cat-7 - זה מה שהשיפוצניק (שהוא במקור חשמלאי) השחיל - את כל הסופיות התקנו בעצמנו. כל מה שצריך זה כלי לחשיפת המוליכים, בודק רציפות כבלי רשת (5 דולר בעליאקספרס, טוב שיהיה בבית) ושני כבלי רשת זכר לזכר קצרים.

בדירה גדולה כמו אצלך נראה שהשימוש בכל הציוד הוא אכן נחוץ. אצלי הדירה בדיוק כמו שאתה מתאר אצל הבן שלך, רק שקצת שונה בסידור.

בכניסה לדירה(שמאלה) יש קיר שבו ארונות חשמל(הכי עליון) ותקשורת (2 ארונות תקשורת, אמצע ולמטה). בארון תקשורת התחתון נמצא הנתב של בזק, לבד(נכון להיום).

את החוטים שמושחלים בקירות אפשר למצוא בארון התקשורת האמצעי ויש חור להשחלת חוטים בין הארון האמצעי לתחתון.

בסופו של יום, התכנון שלי הוא להעביר 4 כבלי רשת מהקיר שיגיעו ארבעתם אל הנתב של בזק.

כלי חשיפת מוליכים? משהו שאני צריך להתעסק איתו?

בודק רציפות אולי אביא, היום יש מבצעים אולי יהיה אפשר למצוא ב4 דולר ;)

לגבי כבלי רשת, כן, צריך לקנות ארבעה כבלים קצרים שיועברו מהשקע למוצר הסופי שצריך להתחבר.

לפני 7 שעות, borsood כתב:

מה שאתה יכול לחבר קווית: טלוויזיות, פלייסטישן מחשבים נייחים תחבר קווית.

לא הבנתי מה השייכות של בזק: אתה משתמש או מתכוון להשתמש בנתב שלהם? אם כן הייתי משקיע בנתב פרטי טוב ומתחבר לסיבים רק עם מתאם סיבים (ג'יביק). השאלה איזה נתב לבחור תלויה בתקציב. תדאג שכל החיבורים הקוויים שלו יהיו 1G והאלחוט בתקן .AX בכל מקרה אפילו נתב בינוני יתן לך אינטרנט יותר טוב מהזבל של בזק.

מראש אתה לא יכול לדאוג לכיסוי אלחוטי טוב כי זה לא רק תלוי בנתב שלך אלא גם במבנה הדירה, כמות ומיקום הברזל שהקבלן שם בקירות, וכמובן בשכנים שלך שיכולים לסתום את הערוצים ולשבש את האינטרנט שלך. ולכן, רק אחרי שתתקין את הנתב והצרכנים האלחוטיים תוכל לדעת מה קורה, ואז לקנות מש או AP או פתרון אחר. מראש יכול להיות שקניית רכיבים תהייה מיותרת ועדיף להשקיע במשהו אחר. אצלי דירה בערך בגודל שציינת יש כיסוי אלחוטי מספיק ללא מש.

במקרה שלא הייתי ברור: אם אתה יכול להחליף את ההתקנה מCAT7 לCAT6A תעשה את זה. CAT7 לא יותר מהיר או "חזק" או "טוב" מCAT6A. הוא רק יותר יקר עם התקנה שדורשת מיומנות יותר גבוהה וכבלים יותר "עדינים" ומועדים לפורענות.

נכון להיום, משתמש בנתב של בזק, אין משהו אחר בבית.

אני חשבתי להביא נתב פרטי, אבל אין לי שמץ של מושג איזה. ניסיתי לחפש, לא יודע מה לקחת.

הנתב (לפחות לפי מה שכתוב) תומך ב3 חיבורי 1G ועוד חיבור 2.5G. כמה זה נכון? רק אלוהים(ובזק) יודע.

אם יש לך המלצה לנתב איכותי, אני כאן כדי לשמוע.

אני חייב לסייג ולהגיד שהכיסוי האלחוטי עם הנתב של בזק(והמאש שלהם) הוא סביר לחלוטין. המאש שלהם דבוק לקיר במסדרון, הקיר נמצא בין שלושת חדרי השינה.

בממ"ד אני מקבל לעיתים בין 100 ל300 מגה, שזה, אני חייב להודות, די מרשים בשביל שימוש בציוד בזק.

אבל אני יודע שאני יכול לקבל יותר מזה, במיוחד כשאני עובד מהבית(מהממד) ואני צריך אינטרנט חזק.

אז כמו שאמרתי, אם יש לך המלצה לנתב איכותי עם מינ' 4 חיבורי רשת מאחורה, אני כאן כדי לשמוע.

לגבי הCAT, זה לא אפשרי. המתקין אמר שהוא עובד רק עם 7, לטענתו אין צורך ב6A.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין דירה קטנה לגדולה הוא בשני דברים:

1. מספר ה-AP's האלחוטיים שיכסו אותה - אתה כנראה תזקק לשניים (כמו הבן שלי, וקרוב לודאי גם אצלך).

2. מספר נקודות הקצה - זה כבר תלוי בדרישות שלך. אצלי יש נקודת קצה אחת בכל חדר, כיום הייתי מתקין שתיים - אחת בפינת העבודה ואחת ליד המסך, מה שבמקרה שלך היה מביא אותי סדר גודל של 7-8 נקודות. זה מצריך תשתית מתאימה בקירות וכן מספר מספק של יציאות מהנתב או סויץ' שמפצל לכל הסעיפים. אני מבין שלא התקנת נקודות לסטרימרים, אז סויץ' של 5 יציאות כנראה יספיק - אבל אתה צריך לבדוק את מבנה הרשת שלך. וכמובן לוודא שהאבזרים מתאימים למהירות ההעברה אצלך.

לגבי ארונות התקשורת - האם באמצעי יש לך נקודת חשמל? האם הצינור בין הארונות יכול להכיל 4 כבלים? יתכן מאוד שהפתרון הפשוט יהיה להעביר כבל אחד מהנתב שבארון התחתון לאמצעי, ושם למקם סויץ' קטן. ה"כלי לחשיפת מוליכים" הוא פריט שעולה כמה פרוטות בכל חנות כלי עבודה, חתיכת פלסטיק, בד"כ צהובה, שבתוכה להב קטן. עקרונית אפשר אפילו סכין יפנית, אבל הדבר הזה הרבה יותר נוח ותסבול פחות מצורך בחשיפות חוזרות שיקצרו לך את הכבל.

עוד עניין קטן - אין שום בעיה לשרשר אבזרים, כלומר אם אתה זקוק לסויץ' או AP נוסף באחד החדרים לחבר אותו לנקודת הרשת בחדר וממנו להוציא כבלים למחשב או למה שצריך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.11.2022 בשעה 20:12, maor23 כתב:

לגבי עניין הסיבים, אני מחובר לסיבים של בזק. 

טכנולוגיית ה-P2P (פרטנר) נחשבת טובה ואמינה יותר מ-GPON (כל השאר).

לגבי מאש, אני מחפש ספציפית משהו עם יותר מ2 חיבורי רשת, הX50 נותן לי 3 ואם היה אפשר הייתי רוצה גם אחד עם 4 שתומך במהירויות גבוהות(1GB +).

אם אתה משחיל בקיר גם ככה, אז מהקיר הייתי מחבר לסוויצ' קטן של 5 פורטים, 1GBit, ואת ה-AP מחבר לסוויצ'.

לחילופין אם ה-AP לא יודע לעבוד דרך הסוויצ' משום מה, אז אתה מחבר את ה-AP לקיר, ולחיבור השני שלו מחבר סוויצ'.

הרבה יותר גמיש, וגם ככה סוויצ' זה Plug and Play. שקוף לחלוטין.

אם ככה אז אחלה, אבל זה לא מבטל את הבעיות הפוטנציאליות האחרות.

לגבי הגז, יש ברז והנקודה פתוחה, כל מה שנשאר זה רק לחבר. טכנאי גז של החברה כבר היה כאן לחבר את הכיריים במטבח, זאת אומרת שאצטרך לפתוח קריאה נוספת והשאלה מה העלות לכך.

לא רק, הטכנאי צריך לבצע בדיקה לפני כן.

בדירה החדשה שקניתי הגיע הטכנאי של החברה לחבר את הכיריים, חיבר ברז, התקין שעון והכל, ואז בבדיקה אין גז. כלום.

בסוף הגיעו הוא ואנשי הקבלן, השחילו סטלבנד וגילו שהצינור גז מעוך בנקודה מסוימת, קדחו ותיקנו.

אבל בלי הבדיקה אף אחד לא היה יודע את זה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.11.2022 בשעה 10:00, sperial כתב:

ההבדל בין דירה קטנה לגדולה הוא בשני דברים:

1. מספר ה-AP's האלחוטיים שיכסו אותה - אתה כנראה תזקק לשניים (כמו הבן שלי, וקרוב לודאי גם אצלך).

2. מספר נקודות הקצה - זה כבר תלוי בדרישות שלך. אצלי יש נקודת קצה אחת בכל חדר, כיום הייתי מתקין שתיים - אחת בפינת העבודה ואחת ליד המסך, מה שבמקרה שלך היה מביא אותי סדר גודל של 7-8 נקודות. זה מצריך תשתית מתאימה בקירות וכן מספר מספק של יציאות מהנתב או סויץ' שמפצל לכל הסעיפים. אני מבין שלא התקנת נקודות לסטרימרים, אז סויץ' של 5 יציאות כנראה יספיק - אבל אתה צריך לבדוק את מבנה הרשת שלך. וכמובן לוודא שהאבזרים מתאימים למהירות ההעברה אצלך.

לגבי ארונות התקשורת - האם באמצעי יש לך נקודת חשמל? האם הצינור בין הארונות יכול להכיל 4 כבלים? יתכן מאוד שהפתרון הפשוט יהיה להעביר כבל אחד מהנתב שבארון התחתון לאמצעי, ושם למקם סויץ' קטן. ה"כלי לחשיפת מוליכים" הוא פריט שעולה כמה פרוטות בכל חנות כלי עבודה, חתיכת פלסטיק, בד"כ צהובה, שבתוכה להב קטן. עקרונית אפשר אפילו סכין יפנית, אבל הדבר הזה הרבה יותר נוח ותסבול פחות מצורך בחשיפות חוזרות שיקצרו לך את הכבל.

עוד עניין קטן - אין שום בעיה לשרשר אבזרים, כלומר אם אתה זקוק לסויץ' או AP נוסף באחד החדרים לחבר אותו לנקודת הרשת בחדר וממנו להוציא כבלים למחשב או למה שצריך.

טוב אז אתמול היה כאן הטכנאי רשתות. השחיל 4 כבלי CAT7 דרך הקיר, אמר שהעבודה שהקבלן עשה עם הצינורות היא עבודה טובה והיה די מהיר עניין ההשחלה.

חיבר לי סוויץ' של ניסקו בעל 5 חיבורי רשת כשהוא מחובר לראוטר של בזק, בדיוק כמו שאמרת.

עכשיו השיקול שלי הוא להביא 2 מאשים של deco, האחד לשים בחדר שינה שלי והשני בסלון/ממ"ד ופשוט לחבר אותם ישירות לרשת שבקיר שמחוברים לסוויץ וסה טו.

בתאריך 13.11.2022 בשעה 13:39, m3x7r3m3 כתב:

טכנולוגיית ה-P2P (פרטנר) נחשבת טובה ואמינה יותר מ-GPON (כל השאר).

אם אתה משחיל בקיר גם ככה, אז מהקיר הייתי מחבר לסוויצ' קטן של 5 פורטים, 1GBit, ואת ה-AP מחבר לסוויצ'.

לחילופין אם ה-AP לא יודע לעבוד דרך הסוויצ' משום מה, אז אתה מחבר את ה-AP לקיר, ולחיבור השני שלו מחבר סוויצ'.

הרבה יותר גמיש, וגם ככה סוויצ' זה Plug and Play. שקוף לחלוטין.

אם ככה אז אחלה, אבל זה לא מבטל את הבעיות הפוטנציאליות האחרות.

לא רק, הטכנאי צריך לבצע בדיקה לפני כן.

בדירה החדשה שקניתי הגיע הטכנאי של החברה לחבר את הכיריים, חיבר ברז, התקין שעון והכל, ואז בבדיקה אין גז. כלום.

בסוף הגיעו הוא ואנשי הקבלן, השחילו סטלבנד וגילו שהצינור גז מעוך בנקודה מסוימת, קדחו ותיקנו.

אבל בלי הבדיקה אף אחד לא היה יודע את זה.

לגבי פרטנר, כבר אבוד.

לגבי ההשחלה, כתבתי למעלה שאכן חיברתי(לא אני, הטכנאי רשתות) סוויץ' של ניסקו בעל 5 חיבורי רשת. כנראה שזה מה שאעשה.

לגבי הגז, ביום חמישי יגיע טכנאי גז. נקווה שהכל יעבור בשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתכנן נראה נכון. אתה יכול גם להחליף את הסויצ' למכשיר המאש, אם יש לך מקום, מספיק חיבורים מאחורי המאש והמיקום נותן כיסוי מספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...