Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום תקופה עם קיה ספורטאג 1.6 טורבו GT פרימיום 2018

SeazeR

פוסטים מומלצים

תודה על הסקירה. אם עוד התלבטתי לגבי הספורטאז' דיזל, אחרי ששמעתי יותר מידי רעות ברשת אודות המצמדים, החלטתי לרדת ממנו סופית.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, gabizon79 כתב:

תודה על הסקירה. אם עוד התלבטתי לגבי הספורטאז' דיזל, אחרי ששמעתי יותר מידי רעות ברשת אודות המצמדים, החלטתי לרדת ממנו סופית.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

גם אני בזמנו שקלתי את הדיזל, אבל ירדתי מזה לאחר שהבנתי שגם את האוטו הזה דפקו עם הכפול מצמדים והטורבו.

את האמת - באחריות זה לא נורא, אבל להיות במוסך כל כך הרבה, לא אהבה גדולה שלי. מעדיף רכב שיתן לי שקט וריחוק מהמוסך

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתם שופטים קצת לחומרה על סמך רכב ספציפי שעבר חיים לא קלים.
האם עדיף גיר פלנטרי? סביר להניח. השאלה מה האלטרנטיבות באותו סכום כסף. לרוב הן או חלשות יותר או קטנות יותר או מאובזרות פחות או... הבנתם.
לדעתי היחידה שנותנת כמעט את כל הנ"ל היא הגרנדלנד. שאר המתחרות או בעלות אותם מאפיינים (ואגיות), או נופלות במשהו ספציפי, או עולות הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיבואנים שמוכרים רכבים בהיקפים גדולים הלקוחות מבחינתם הם עוד לקוח ויש עוד לא מעט דוגמאות כאלה בארץ.
גם אני ב2014 קניתי רכב חדש מהיבואן של קיה (סיד סטיישן).
בפעם הראשונה שנכנסתי לאולם התצוגה הסתובבתי 20 דקות בין הרכבים אף אחד לא התייחס אליי אבל באתי נעול על הרכב מראש וידעתי שיש מבצע "חבר" עם הנחה גדולה וזאת המטרה. מסתובב מסתובב ויוצא בסוף לא ניגשו אליי. אחרי שבוע באתי עם אשתי שתראה את הרכב נכנסנו פנימה אף אחד לא התייחס אלינו וגם כשרצינו להזמין חיכינו כמעט חצי שעה לנציג לסגור הזמנה.
הרכב הראשון שלי חדש מהחברה ההתרגשות גדולה, מגיע לאסוף את הרכב אחרי שבועיים הוא עמד במגרש בחולון אני חושב, בחוץ אחרי גשם בוץ.
לא טרחו אפילו לנקות אותו וכשהגיע הנציג שמוסר את הרכבים שאלתי למה הרכב ככה מטונף (גם השטיח נהג עם טביעות בוץ)הוא קרא לאיזה סודני שהגיע עם בקבוק מים וסמרטוט וניקה את האוטו (ניקה או מרח את הלכלוך תסתכלו על זה איך שתרצו) ורק שאני אלך משם. התחלתי לשאול את הנציג שאלות על תפעול האוטו וכל מה שעניין אותו זה להתעסק בטלפון בכלל לא הקדיש לי תשומת לב. בדרך הביתה נכנסתי לשטיפה.
המשך החוויות עם הקיה ב3 שנים שהייתה אצלנו: הוחלפו 2 פנסים קדמיים כי הלד נשרף, פעמיים מוסך על רעידות וקפיצות בהחלפת הילוכים עשו כיוונון שהחזיק חצי שנה. פעם נוספת ב40 אלף הוחלפו מצמדים. יוניט ברקס הלך הוחלף, רעידות בהגה ב15 אלף הכנסתי למוסך תיקנו לא יודע מה עשו עד היום (אמרו חיזקנו ברגים), מצבר הוחלף אחרי שנה וחצי. בקיצור ביקרתי במוסך שלהם 3 פעמים בשנה חוץ מהטיפול.
לא מתקרב יותר לטלקאר ולא קונה יותר בחיים רכב עם תיבה רובוטית.

התייחסו אליך בצורה מחורבנת לפני הקנייה. 3 פעמים.
ז"א, היו לך סימנים מקדימים. ובכל זאת קנית כי היה מבצע חבר.
לא היה ברור שלאחר הרכישה רוב הסיכויים שמפה יכול להיות רק יותר גרוע?

אם שירות הפרה-סייל גרוע, נראה לך שאחרי הקנייה זה ישתפר?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה בשבילו.

לפעמים אתה רוצה מוצר מסויים, שהוא טוב יותר בשבילך מאשר מוצרים אחרים והבעיה היא שמי שמוכר אותו/נותן לו שירות - הוא פחות מוצלח.

כאן אתה עושה שיקול. 

אני אפרנס את הגוף הזה שאני לא כל כך אוהב, אקנה את המוצר ואקווה שיהיה לי מינימום אינטרקציה איתם, או שאקנה מוצר אחר.

הבעיה היא שאתה עם המוצר 24/7 לשנים. לעומת זאת האינטרקציה שלך עם המכירות/שירות בד"כ מאוד מינימילית.

אז לפעמים בולעים את הצפרדע. 

אני בטוח שהוא לא חלם לרגע שהרכב יעשה לו כל כך הרבה בעיות כחדש. 

עריכה:

לגבי השמן פז.

בכל המוסכים, גם של מותגי יוקרה משתמשים הרבה בשמן פז/דלק וכו'.

לי אישית יש בעיה עם זה, כי אני לא מכיר איזה מבחן אמיתי שנעשה לבדוק את השמנים האלה לעומת מותגי שמנים מובילים אחרים.

אבל אם אני לא מטפל לבד ברכב - אני נותן למוסך שישים לי מה שהוא רוצה.  גם זאת צפרדע שאנחנו בולעים.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, אליהו שבת כתב:

רק שאלה קטנה לפות"ש, שפרת את הרכב?

התקנת ציפ' לטורבו למעשה?

שום שינוי לא בוצע ברכב. מקורי מהיצרן.

איך מכל מה שכתבת הסקת שהוספתי משהו לטורבו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מה שכתבת על הדיזל, אין דין בנזין כדיזל באמינות הטורבו, ובוודאי שלא בשחיקת המצמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו איזו חוויה מפוקפקת.

ועוד לרכב בעל תדמית אמינה בשוק...

לעניין השמנים של פז, אני מתעלם כרגע מהמחיר, אבל מבחינת השמן עצמו הוא בסדר , יש להם מגוון רחב של שמנים עם תקנים כללים ועם תקני יצרנים, ואם שמים לך שמן כזה בתקן מתאים הבעיה היא לא בו..

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, EliC25 כתב:

לגבי מה שכתבת על הדיזל, אין דין בנזין כדיזל באמינות הטורבו, ובוודאי שלא בשחיקת המצמדים.

חולק עלייך.
מדובר באותו טורבו ואותם מצמדים.

אני חבר בקבוצה של קיה ספורטאג בפייסבוק ובווצאפ וכולם מתלוננים דווקא במנוע הדיזל

על מצמדים שנשרפים אחרי 20-30 אלף ק"מ.

יש גם תלונות על הטורבו ואפילו הוגשו שתי תביעות ייצוגיות - האחת על הטורבו והשניה על המצמדים והיא לקראת הכרעה.

פורסם פוסט על מישהו מ 2016 עם מצמדים שרופים שטלקאר סירבה להחליף לו אלא בתנאי שישלם. לאחר מכן ניאותו להציע מצמדים אך תשלום 1,000 ש"ח על עבודה בלבד.

לאוזניי הגיעה ידיעה מבוססת שהקוריאנים מודעים לבעיה ונתנו הנחיה להחליף מצמדים במידה והם שחוקים, אך טלקאר מנסה לשחק את המשחק ולחלוב כסף למרות שיש ריקול שקט.

עצוב מאוד מבחינתי שטלקאר מתנהלים כך, היו לי 2 מאזדות והאחרונה שבהן מאזדה 3 שנת 2016 הסתכמה בהחלפת הגה במסגרת האחריות ונהניתי מכל רגע שנתנו לי את השירות המופלא שלהם בדלק מוטורוס, רואים שהלקוח חשוב להם ! 

מצד שני, בטלקאר מרשים לעצמם לאמלל את הלקוחות ולגרום להם להתחנן להחלפות.

אני כרגע נוסע על רכב זמני (מהעבודה) קיה פורטה אך אין ספק שאני עם קיה כלקוח פרטי בכל מה שקשור לטורבו וכפול מצמדים לפחות  - סיימתי.

עריכה אחרונה על ידי SeazeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאין לך שבמנוע הדיזל והבנזין יש אותו טורבו? מדובר בשני מנועים שונים לחלוטין, טמפ' עבודה שונה, שמנים שונים וכמובן מבנה סעפת שונה. (מק"טים שונים גם כן של היחידות טורבו)

אני יכול להסכים איתך לגבי ההתנהלות של היבואן. היה לי סיפור מלפני 4 שנים כשקניתי את הרכב שלי ובסהכ ביקשתי מהם היסטוריית טיפולים של הרכב, הם לא הסכימו להביא לי כי אלו הנהלים שלהם (שנוגדים את חוקי המדינה...) עד שקיבלו מכתב מעורך דין.

לגבי המזדה, אם היא 2016 אני מבין שהחזקת אותה רק שנה? או שהיא שומשה במקביל לקיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, EliC25 כתב:

מאין לך שבמנוע הדיזל והבנזין יש אותו טורבו? מדובר בשני מנועים שונים לחלוטין, טמפ' עבודה שונה, שמנים שונים וכמובן מבנה סעפת שונה. (מק"טים שונים גם כן של היחידות טורבו)

אני יכול להסכים איתך לגבי ההתנהלות של היבואן. היה לי סיפור מלפני 4 שנים כשקניתי את הרכב שלי ובסהכ ביקשתי מהם היסטוריית טיפולים של הרכב, הם לא הסכימו להביא לי כי אלו הנהלים שלהם (שנוגדים את חוקי המדינה...) עד שקיבלו מכתב מעורך דין.

לגבי המזדה, אם היא 2016 אני מבין שהחזקת אותה רק שנה? או שהיא שומשה במקביל לקיה?

שנתיים על המאזדה

למיטב הבנתי מדובר באותו הטורבו. אבל זה לא משנה, מדובר על מצמדים בעיקר שנשרפים בלי סוף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...