Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסן קשקאי 2018 או חדש אפס קילומטר או אופל גרנדלנד x אפס קמ

Fadi Haik
שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה לכל בעלי Grandland  X
קודם כל אשמח אם מישהו יסביר לי מה ההבדל בין מערכת שיוט אדפטיבית לבין בקרת זחילה בפקקים
ודבר שני האם בגרנדלנד יש את הבקר זחילה בפקקים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פשוט:

כל רכב עם בקרת זחילה בפקקים יש בו גם בקרת שיוט אדפטיבית,

אך לא כל רכב עם בקרת שיוט אדפטיבית כולל גם בקרת זחילה בפקקים.

בקרת שיוט אדפטיבית המטרה שלה לשמור מרחק מהרכב שלפניך עד מהירות X שאתה מגדיר ודם לפי יש כמה רמות מרחק שגם אתה מגדיר,

ז"ת אם הגדרת שהרכב ישייט במהירות של 100 קמ"ש ברחק 2 פסים (לא יודע כמה מטרים כל פס, יש בדר"כ מ1 עד 5 תלוי ברכב) אז הוא יינעל על המהירות הזו עד שיגיע רכב אחר או כלי רכב דו גלגלי (לא יודע אם כל הרכבים תומכים גם בזיהוי דו גלגלי בבקרת השיוט) ושם הוא כבר יבלום לבד וימשיך במהירות הרכב שלפניך, אך בקרת השיוט הזו אפשר להפעיל ברוב הרכבים ממהירות מינימלית מסויימת, נגיד 30 קמ"ש ולא מ0, לכן לא יכללו גם זחילה בפקקים.

למשל 

הפורד פוקוס כוללת בקרת שיוט אדפטיבית המבוססת רדאר ממהירות 0, שכוללת זיהוי הולכי רגל ודו גלגלי, בלימה אוטונומית עד 200 קמ"ש ובקרת זחילה בפקקים מלאה.

האופל גרנדלנד X לפי מה שאני יודע בדגמים הזולים יש בקרת שיוט אדפטיבית מבוססת מצלמה ביקרות יותר מבוססת רדאר (יכול להיות שב2020 כבר כולן מבוססות רדאר כדאי לבדוק), אך הבלימה האוטונומית אם אני לא טועה עד 140 קמ"ש ולא כוללת זיהוי כלים דו גלגליים וגם לא כוללת בקרת זחילה בפקקים, אם זה דומה ל3008 אז כאן אם אתה מפעיל את בקרת השיוט מעל 30 קמ"ש אז זה יישאר בזחילה בפקקים עד שהרכב שלפניך יעצור ואז תצטרך להפעיל בחזרה ידנית אחרי שתעלה ל30 קמ"ש.

תתקנו אותי אם אני טועה לגבי האופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדאר,

זה יותר מדוייק ויכול לזהות אובייקטים רחוקים יותר כולל הולכי רגל דו גלגלי וכו...

לגבי האופל תבדוק מול היבואן כי אני יודע בוודאות שה3008 למשל דגם האקטיב כולל בקרה הבוססת מצלמה, אשר דגם הפרימיום מבוססת רדאר, בגלל זה גם הבלימה האוטונומית בפרימיום עובדת גם במהירות בינעירונית להבדיל מהאקטיב שזה רק בעירוני.

אופל שייכת היום לPSA, אז אני מאמין שאותה חוקיות קיימת גם כאן, אך את הפרטים תוכל לקבל מהיבואן, ובדר"כ אם יש תמיכה זה יופיע במפרט הרכב שאפשר להוריד מהאתר של כל יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן רדאר עדיף ממצלמה, גם בשל העובדה שהוא עובד מצויין גם בתנאי ראות לקויה (לילה, מזג אוויר).

ולגבי בקרה של זחילה בפקקים - זה פיצ'ר נחמד שכולל עצירה מלאה והמשך נסיעה מאפס (אם האוטו עמד פחות מ-3 שניות. יותר מזה - יש ללחוץ על כפתור ה-Res או לתת טיפה גז בדוושה). אגב, בשבוע שעבר נוכחתי לראות את המגבלות של המערכת הזאת (לפחות אצלי בפוקוס) - אני כמעט תמיד שומר מרחק של שני פסים מהרכב שלפניי, שזה קצת בעייתי בפקקים של כביש 4 בבוקר. הרכב פשוט פותח פער גדול מהרכב שלפניו ולפער הזה ממהרים להיכנס כל מיני רכבים אחרים. בדרך כלל המערכת מזהה את המצבים האלה יופי ויודעת לבלום, אבל בשבוע שעבר מישהו ממש "חתך" אותי בזמן שהרכב שלי בדיוק התחיל להאיץ (ולא חסרה תאוצה😊 ). אם לא הייתי בולם בעצמי, כנראה שהייתי נכנס בו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אתן לך טיפ לפקקים,

אני קבוע בפקקים משנה לפס אחד ומעביר לECO mode, תנסה ואתה תראה שזה יהיה כבר די חלק בלי הפתעות, ועם השמירה במרכז הנתיב שעובדת גם בפקקים, אתה תגיע רענן כמו חדש :)

וכבונוס גם הרבה יותר חסכוני, לפני זה בנהיגה על NORMAL הצריכה היתה אצלי בין 11.5-12 ק"מ לליטר, בECO זה כבר סביב 13-13.5.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הטיפ. בזמנו ניסיתי פס אחד ולא אהבתי, ההתנהגות בפקק הייתה תזזיתית מדי. אולי ה-eco ישפר את זה, אנסה.

אבל אנחנו סוטים מנושא השרשור, הבנאדם פה מנסה להבין אם קשקאי או גרנדלנד :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...