Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי לצלם אדם ללא ידיעתו?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במילה אחת, לא. 

אתה לא רשאי לצלם אדם

בתאריך 27.9.2020 בשעה 12:07, דניאל1983 כתב:

בינתיים הם לא לקחו עורך דין.
הם רוצים לאסוף ראיות ולהתעמת איתו ישירות.
השכן הסביר לי שזה חוקי לצלם כי:
הצילום נעשה משטח פרטי שלי.
הצילום לא יפורסם באף מדיה.
הצילום לא נעשה באופן פרובקטיבי, לא עשיתי לו פלאש לעיניים מטר ממנו.
ודבר אחרון, הוא יושב במרפסת שקופה וכול הרחוב ומהרבה דירות רואים אותו. זה לא בדיוק תנאים לייצרת אינטימיות.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

אחלה קייס לבית המשפט. 

אתה רוצה לעמוד במקום בו אתה צריך להגן על עצמך? 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא קראתי כמה כתבות שאין שום מניע מלצלם תיעוד ביצוע עבירה כדי שתשמש ראיה בבית משפט.
אפילו ברשות יחיד.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4243867,00.html

"ככל שנוגע לתיעוד התעללות, בין אם הוידאו צולם בגלוי ובין אם בהיחבא, בין אם במקום פומבי ובין אם במקום הכי פרטי שניתן לדמיין, ניתן לפגוע בפרטיותו של אדם אחד כדי לשמור על זכותו של אחר או כדי להגשים אינטרס ציבורי כגון מניעת התעללות בילדים. לכן, גם אם צילמתם בהיחבא קטע וידאו בחדר הילדים הנמצא בבית שכניכם וזאת מבלי לקבל את אישורו של השכן לצילום, במסירת קטע הוידאו לרשויות הרי שפעלתם כדין."

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשאל גם אני.

מבנה של 2 קומות, כל קומה דירה שונה. הדיירת בקומה השנייה לפעמים לא מצניעה את עצמה (לא עירומה לגמרי, אלא בלבוש מינימלי) וניתן לצפות בה בכניסה למתחם החניה בין אם זה באופן רגלי או ברכב. זה לא נעים לנו ולשאר המשפחות ואני מניח שגם לאורחים מזדמנים להיחשף לתופעה.

האם מותר לצלם אותה כשהיא יושבת במרפסת בסיטואציה הבעייתית? האם היא נכנסת תחת קטגוריית מעשה מגונה שבפומבי?

תודה

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, Shmulik_Miata כתב:

אשאל גם אני.

מבנה של 2 קומות, כל קומה דירה שונה. הדיירת בקומה השנייה לפעמים לא מצניעה את עצמה (לא עירומה לגמרי, אלא בלבוש מינימלי) וניתן לצפות בה בכניסה למתחם החניה בין אם זה באופן רגלי או ברכב. זה לא נעים לנו ולשאר המשפחות ואני מניח שגם לאורחים מזדמנים להיחשף לתופעה.

האם מותר לצלם אותה כשהיא יושבת במרפסת בסיטואציה הבעייתית? האם היא נכנסת תחת קטגוריית מעשה מגונה שבפומבי?

תודה

זו השכנה החוגגת?

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מספר הה"פ "אח איפה אתה גר?" ששמוליק קיבל: 96.

.

.

.

עדכון: 790.

• מצחיק 5

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי חוק הגנת הפרטיות, אסור לצלם אדם כשהוא "ברשות היחיד". 

בגלל שאין הגדרה מדויקת של מה זה "רשות היחיד" הזה, אין תשובה חד משמעית בנושא, אבל המינוח שאני נתקל בו הכי הרבה הוא "מקום בו סביר שהמצולם יקבל פרטיות". 

לכן, לצלם מישהו בתוך הבית שלו - גם אם זה מתוך שטח פרטי שלך - יכול לפתוח אותך לתביעה ממנו. 

לא רק זה, אלא שעפ"י החוק - חומר שהושג תוך פגיעה בפרטיות יהיה פסול לשמש ראיה בבית משפט, אלא אם התקבל אישור לפגוע בפרטיות (ע"י צו בית משפט אני מניח). 

מאידך, אם מדובר במרפסת פתוחה שרואים לתוכה מכיוונים שונים, כנראה שלא סביר שאדם יצפה לקבל פרטיות כשהוא יושב בה. 

השורה התחתונה היא שאמנם כדאי לכם להתייעץ עם עו"ד, אבל לא בטוח שאפילו הוא ידע לתת לכם תשובה חד משמעית.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומעבר לכך, אסור לפרסם צילום מביך גם אם המצולם נמצא ברשות הרבים. מצב האשה, (כמעט) מעורטלת, כנראה נכנס לקטגוריה זו.

כאמור, אם הצילום חשוב לכם, יש להוועץ בעו"ד העוסק בתחום ולקבל את הייעוץ בכתב, כך שאם יהיו סיבוכים יהיה תהיה אסמכתא וגם כתובת לתביעת רשלנות, אם יהיה בה צורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.9.2020 בשעה 12:07, דניאל1983 כתב:

ודבר אחרון, הוא יושב במרפסת שקופה וכול הרחוב ומהרבה דירות רואים אותו.

אז למה לא לצלם אותו מהרחוב?

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Mr.Hybrid כתב:

זו השכנה החוגגת?

חיובי.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...