Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין יונדאי i10 או קיה פיקנטו xline (שנת 2020)

dantol1
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כמו שכתבתי בכותרת אני מתלבט בין יונדאי i10 inspire/prime 2020 לבין קיה פיקנטו xline 2020

הנטייה הייתה בהתחלה כלפיי היונדאי בגלל שהיא מגיעה עם יותר אבזור בטיחותי (בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, התראה על נסיעה מלפנים, התראה על עירנות הנהג ומעבר אוטומטי בין אור נמוך לגבוה) ובנוסף גם עולה בערך 4 אלף שח פחות, אבל הבנתי שיש הבדל משמעותי מבחינת הגיר הרובוטי חד מצמדי של היונדאי מול האוטומטי פלאנטרי של הקיה.

חשוב לציין שאני אמור לעבור לחיפה בקרוב (אין לי אפשרות להגיע לשם לנסיעת מבחן) ולכן אשמח לדעת אם למישהו יצא לנהוג על היונדאי בעליות תלולות ואם הרכב מסתדר עם העליות (ולא מתדרדר בתחילת נסיעה לדוגמא) ובכללי האם יש המלצות על הרכבים האלו.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא שברולט ספארק, שתהיה יותר חזקה מהשתיים האלו ויותר תתאים לעליות של חיפה? ובלי גיר רובוטי?

ואם כבר, למה לא איזו סופר מיני נורמלית באפס ק"מ במחיר די דומה? או אפילו משומשת חדשה?

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספארק זה פשוט מניסיון רע (הייתה לי ספארק בעבר ועשתה קצת צרות) וגם ממה שראיתי לא כוללת אנדרואיד אוטו שיכול קצת להגביל

ובנוגע לסופר מיני אני לא מצאתי אחת מ0 ק"מ שבערך באותו מחיר (הi20 לדוגמא עולה באיזור ה90 לפני אגרת רישוי כבר בערך 10K יותר)

משומשת חדשה פחות קורץ לי, גם מניסיון רע של מכרים מעדיף להשקיע עוד כמה שקלים ולהיות בראש יותר שקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך הייתי בוחר בפיקנטו.

היונדאי נוחה יותר,מרווחת יותר לדעתי המושבים נוחים יותר ותהיה חסכונית יותר, אך גיר פוגע בחבילה, ההשהיות מורגשות ובעיר כמו חיפה זה יהיה לא נעים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי  מציע לך לקחת את הספארק. יש לה מנוע חזק וגיר רציף שמתנהג נפלא בעליות.

הקיה והיונדאי לא סוחבות ומזללות דלק וגם לא נוחות לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לספארק דווקא יש אנדרואיד אוטו ובאופן כללי המולטימדיה לא רעה בכלל.

גם אני ממליץ עליה בזכות המנוע החזק יותר, גיר רציף נעים לשימוש ומפרט בטיחות שמחסיר בקרת סטיה מנתיב אקטיבית שיש ב-I10 אבל מציע 10 כריות אוויר.

אם בכל זאת לא ספרק אז הייתי הולך על הפיקנטו, דווקא לא על ה-X ליין שמגיעה עם חישוקים גדולים וצמיגים בחתך נמוך שפוגמים בנוחות הנסיעה ויקרים יותר בהחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, AlephExNull כתב:

היונדאי קיבלה גיר רובוטי, כך שמזללת דלק היא לא צריכה להיות.

דווקא הסחיבה שלהם בסדר, אלו לא מנועי ה 1.0 החלשים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה סיבוב עם היונדאי, צריך להתרגל לגיר הרובוטי החד מצמדי ויש כאלה שלא מפסיקים לקלל אותו. יכול להיות שנסיעת מבחן קצרה לפתור לך את הדילמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שבדיוק היום עשיתי נסיעת מבחן גם ביונדאי וגם בקיה והיונדאי הרגישה לי הרבה יותר נוחה ושקטה (אמנם לא בעליות של חיפה אבל עדיין), השאלה היא עד כמה העניין של גיר רובוטי בחיפה יהיה דיל ברייקר אם בערים מישוריות יותר היונדאי התעלתה מעל הקיה?

וגם מבחינת עלות תיקונים האם תיקונים של הגיר הרובוטי כתוצאה מבלאי יסגרו את ההפרש שכרגע כבר עומד על איזור ה4K לטובת היונדאי?

עריכה אחרונה על ידי dantol1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי דגם חדש לגמרי, כל נושא אמינות התיבה הרובוטית שלה הוא אניגמה אחת גדולה, לקונצרן כן יש תיבות רובוטיות אמינות אבל הן דו מצמדיות שנמצאות בi30 (דור 2 החל מ2015) והi20 החדשה אבל שתיהן דו מצמדיות.

אני לא שולל (הארכה בלבד ולא דעה מלומדת על בסיס ניסיון) שהתיבה החד מצמדית תדרדר אחורה בזינוקים בעליה בעליות של חיפה לפחות עד לשלב שתתרגל לנסוע איתה.

אשתי למשל עם i20 ותיבה רובוטית מכבה את מערכת העצור וסע כשהיא נוסעת בירושלים בגלל שהתגובה שלה יחד עם ההתנעה מחדש מקפיצה את הרכב קדימה בעליות תלולות (התרשמות שלה אני לא ניסיתי את האוטו שלה בתנאים האלו ותאכלס לא סובל לנהוג לה על האוטו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקת אחת מהן כדי לקבוע את האמינות שלהן? יש לי חבר שנתקע באמצע פקק  עם I30 רובוטית ומאז הוא לא מוכן לשמוע על הגיר הזה יותר. 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Roycohen1979 כתב:

היונדאי דגם חדש לגמרי, כל נושא אמינות התיבה הרובוטית שלה הוא אניגמה אחת גדולה

ממה שראיתי הדגם שוחרר בחו"ל לפני שנה (אוגוסט 19), ולא דווח על תקלות מיוחדות, השאלה היא אם זה זמן מספיק כבר שתיהיה עליו חוות דעת או שזה עדיין נחשב בחיתולים?

הולך להיות רכב ראשון שלי אז אין לי כלכך נקודת השוואה בנושא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מצויינת, אין לי תשובה חד משמעית עליה.

אולי ותיקי הפורום ידעו לתת חוות דעת יותר טובה מהזכרון שלהם מתי התחילו הבעיות בתיבות של הואגיות והפורד פוקוס לדוגמא.

אני מעדיף שלא להטעות אותך או לתת לך עצה לא מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיר של פיקנטו יש שני יתרונות הוא חלק יותר ואין מצמדים.

לעיר כמו חיפה הייתי מעדיף את הפיקנטו, במיוחד כשיש 7 שנות אחריות על הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על הפיקנטו הגיר שלה בעליות של חיפה יהיה עדיף.

לפני 17 שעות, AlephExNull כתב:

למה הגיר הרציף מתנהג "נפלא" בעליות? יש לנו גיר כזה כבר 4.5 שנים, הגיר של הפיקנטו עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...