Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לאופני הרים למתחילים

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!
בעקבות רצון לפתח תחביב ישן, אני רוצה לנסות רכיבת אופני שטח.
מעולם לא עשיתי את זה בצורה מקצועית, רק בתור ילד בבית ספר.
מעוניין להתחיל מרכיבות שבילים\מסלולים בשטח. ממה להתחיל? באיזה תקציב לקנות אופניים? לקחת חדש\יד 2?

אמשח להכוונה ודגם מומלץ למתחילים(גם בלי לקרוע את הכיס יתר על המידה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש TREK 4300 שנקנו לפני 10 שנים, אופני כניסה טובות. אבל בטח יש עדכונים למה קונים היום

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כותב לנסותאז חבל להשקיע בזוג חדש ויקר.

אם אתה מבין קצת אז לך על ז"ק מחברה מוכרת יד שניה. אם יתפוס אותך תשדרג יותר מאוחר על ידי טרייד/ מכירה בלי להפסיד יותר מידי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרכוש אופניים חדשים זנב קשיח, גלגל 29 בלבד, בתקציב של עד 3-3.5 אש״ח. 

לחברות כמו מרידה ו- gt יש אופניים טובין בתקציבים הללו. 

תרכב עליהם שנה, תרכוש טכניקה ותבין אם זה ברמה שאתה מוצא את עצמך רוכב לפחות פעמיים בחודש. 

אם כן, אחרי שנה תחליף אותם באופניים פצצה ותמשיך להנות. 

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הגלגל, לאחר שרכבתי בשניהם, מצאתי שלסגנון רכיבת שבילים והסינגלים למיניהם, לגלגל 29 יש רק יתרונות על 27.5.

יש הרבה מידע על זה ברשת, כך שאין טעם שאפרט.

אלא אם אתה רוכב אגרסיבי, אזי ל- 27.5 יש יתרונות. 

מה גם שאתה רואה בין רוכבים שהרוב רוכבים על 29, כאמור מלבד רוכבים אגרסיביים. 

החנויות תקועות עם מלאים של שנים של 27.5 ותראה שבכל הסייליים למיניהם, מרבית האופניים הם 27.5. 

הם דוחפים אותם למי שרק אפשר. 

לגבי האופניים עצמם, תעלה לכאן לינק של האופניים ואתייחס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שאני מבין מדוע אדם שרק נכנס לתחום רכיבת השטח צריך להתמקד בגודל גלגל מסוים, מתלים, בולמים או מערכת הנעה...

בשלב בו דבר לא מגובש, כל בחירה ממוקדת תהייה ניחוש שכלל לא בטוח יתאים למציאות אותה יפגוש בבחירת הרכיבות שלו.

אני בהחלט אמליץ לחפש אופניים יד שנייה, זנב קשיח, שמורות ומתוחזקות ככל הניתן.
אם אתה לגמרי 'קלולס' בתחום, אתה יכול לחפש אופני יד שניה גם בחנויות האופניים.
אלו יהיו אופניים שאחרים 'שידרגו' עם התקדמות התחביב מתוך צורך או רצון.

המחירים יהיו נמוכים משמעותית מאותו זוג אופניים כחדש.

כן הייתי מתעקש על אופני מותג ולא no-name שיגרום לאכזבה מחווית הרכיבה ואולי אף לנטישת התחביב.

תהנה!

אלי

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Eli R אמנם לא הזכרתי בולמים ומערכות הנעה, אלא גודל גלגל בלבד, אך אם כבר הזכרת ואתה באמת לא מבין (או שזאת היתה צורת ביטוי), אז אני אסביר.

אפשר לקנות אופניים שהמכלולים לא תואמים לייעודם, אך הדבר מתגלה מהר מאוד ואז אתה מתחיל לחפש לשפר מוקדם מהרצוי.

אני כן מאמין שמספיק שהמכלולים יהיו בסיסיים, אך מהסוג שמתאים לייעודם. כך האופניים ישרתו מספיק זמן, שבמהלכו ניתן להבין האם אתה בעניין.

לטעמי תקציב של כ- 3K לאופניים חדשים בשביל ההתחלה, זה תקציב ראוי.

יד 2 זה חתול בשק, יכולה להיות קניה מאוד מוצלחת ויכול להוציא את כול הרוח מהמפרשים. אני כותב מניסיון כואב וכאחד שכבר יודע דאז מעט בנושא.

אם התקציב הוא 1,300 ש"ח, אזי אכן האופציה היא בעיקר יד 2, אבל צריך לדעת מה לקנות. (אגב, במקרה הזה גם מתפשר על גודל גלגל).

חנויות שמחזיקות מלאי של משומש זאת אופציה לא רעה, פות"ש, מאיפה אתה בארץ? אולי, במקרה, אוכל להפנות אותך לחנות מספיק אמינה בקניה של אופניים משומשים.

עריכה אחרונה על ידי Ozb

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Ozb כתב:

@Eli R אמנם לא הזכרתי בולמים ומערכות הנעה, אלא גודל גלגל בלבד, אך אם כבר הזכרת ואתה באמת לא מבין (או שזאת היתה צורת ביטוי), אז אני אסביר.

אפשר לקנות אופניים שהמכלולים לא תואמים לייעודם, אך הדבר מתגלה מהר מאוד ואז אתה מתחיל לחפש לשפר מוקדם מהרצוי.

אני כן מאמין שמספיק שהמכלולים יהיו בסיסיים, אך מהסוג שמתאים לייעודם. כך האופניים ישרתו מספיק זמן, שבמהלכו ניתן להבין האם אתה בעניין.

לטעמי תקציב של כ- 3K לאופניים חדשים בשביל ההתחלה, זה תקציב ראוי.

יד 2 זה חתול בשק, יכולה להיות קניה מאוד מוצלחת ויכול להוציא את כול הרוח מהמפרשים. אני כותב מניסיון כואב וכאחד שכבר יודע דאז מעט בנושא.

אם התקציב הוא 1,300 ש"ח, אזי אכן האופציה היא בעיקר יד 2, אבל צריך לדעת מה לקנות. (אגב, במקרה הזה גם מתפשר על גודל גלגל).

חנויות שמחזיקות מלאי של משומש זאת אופציה לא רעה, פות"ש, מאיפה אתה בארץ? אולי, במקרה, אוכל להפנות אותך לחנות מספיק אמינה בקניה של אופניים משומשים.

רק על עצמי להעיד ידעתי...

אך לתחושתי אני מבין דבר או שניים בנושא.

לכן הרשיתי לעצמי להצביע דיעה ולהציע.

לגבי ניסיוני - אני רוכב שטח מאז שנת 2001.

בשנים האחרונות על Pivot Mach 429 Carbon.

תודה,

אלי

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

HARO האלו הם דגם כניסה טוב יש אותם ב 29 באותו מחיר ,הרבה הולכים עליהם או על דגמים של נורקו 

אני ממליץ לך על הדגם הנ"ל של ספשלייזד בקצת יותר במידה ותרצה להשקיע :

https://www.matzman-merutz.co.il/rockhopper-29-specialized

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, ככול הניתן מציע לקנות בקרבת הבית.

בירושלים יש את החנות פדלים (שהם גם יבואן של מספר מותגים), שאני לא מכיר אותם אישית, אבל יש להם שם של נותני שירות מעולים.

לטעמי ה- HARO האלה לא מתאימים. יש להם מכלולים שהם מוכווני רכיבה עירונית.

אכן הספשלייזד שהציעו עדיפים, כי אומנם המכלולים מאוד בסיסיים אכל משמשים לרכיבת שבילים.

יש גם את המרידה או ה- GT הללו, שדי דומים ויכולים להתאים.

לפני 11 דקות, Eli R כתב:

רק על עצמי להעיד ידעתי...

אך לתחושתי אני מבין דבר או שניים בנושא.

הייתה לי תחושה 😉.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיאמונד-באק באותה רמה ישנם גם דגמים של ראלי או של GT או מרידה במחירים דומים באותה רמה 

הספשלייזד זה רמה אחרת ,אלו חלקים יותר איכותיים ,גאומטריית שילדה,עמידות תחת עומס. 

אופניים יותר טובות חד משמעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדרת הAvalanche של GT בגרסת 2020 מצוינת, הם הציגו השנה שלדה חדשה עם גאומטריה קצת יותר עדכנית מרוב האופניים בקטגוריה.

לדעתי זה אחלה VFM והם עדיפים על הRockhopper של ספשלייזד.

https://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catalog&op=item&cs=18576

יש גם את דגם הElite היקר יותר שעולה כ3200 עם מפרט מצוין לדעתי- בולם אוויר 120מ"מ, מערכת הילוכים SLX מלא 1X11...

לגבי גודל גלגל- לא רואה סיבה לקנות היום 27.5 אלא אם כן אתה בן אדם נמוך. כל הבעיות שהיו ל29 נפתרו מזמן והגודל הזה הפך לסטנדרט.

לגבי תקציב ומחיר- לדעתי 2000-3000 זה הsweet spot לכניסה לתחום, אם תאהב את התחום האופניים יתפקדו מצוין ויתנו לך שקט נפשי לשנה-שנתיים הראשונות שלך ולאחר מכן תמכור אותם ב1000-1500 ותשדרג למשהו יותר מעניין. אם לא תאהב את התחום אז אתה יכול למכור ולא להפסיד יותר מדי. 

קח בחשבון שהתחום מאוד כיף וממכר ושבעוד מספר שנים אתה עלול למצוא את עצמך מוביל ליער אופניים יותר יקרים מהרכב בו אתה נוסע😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...