Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות בהגה לאחר החלפת ג׳אנטים וצמיגים.

Perituvbul
שימו לב! השרשור הזה בן 1420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, Perituvbul כתב:

הלכתי לפרונט אמר שאין קשר בין רעידות לכיוון פרונט. עשיתי איזון ל4 גלגלים ועדיין יש רעידות. מזה המתאם פלסטיק הזה?

עדיין לא ענית מה הרכבת במקום המקוריים. אם הקפיצה מ-18 ל-20 אז אני מניח ששמת משהו אפטרמרקט, אבל לא נוכל לייעץ לך אם לא תיתן את המידע. אילו חישוקים וצמיגים חדשים שמת?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, Fraysa כתב:

עדיין לא ענית מה הרכבת במקום המקוריים. אם הקפיצה מ-18 ל-20 אז אני מניח ששמת משהו אפטרמרקט, אבל לא נוכל לייעץ לך אם לא תיתן את המידע. אילו חישוקים וצמיגים חדשים שמת?

גאנט חדש לא מקורי בוודאות (מפנצ׳ריה מוכרת) מה שכולם מוכרים. צמיגי גוד ייר חדשים כמובן.

עריכה אחרונה על ידי Perituvbul
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור סיני. חבל, ממש חבל.

תחזור למקום שהתקין לך את זה שיפתור את הבעיה. הוא מכר לך מוצר? המוצר צריך להתאים ולתפקד כמו שצריך. שלא יספרו לך סיפורי סבתא.

(*אני הייתי מעיף את הג׳אנט הזה וחוזר למקורי או מוצא אחד מקורי מפרוק במידה החדשה).

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לבצע חיפוש פה בפורום על ג'אנטים סיניים ורעידות. אני אישית חוויתי מקרה לא נעים ולא משנה כמה סיפורים תספר לך הפאנצ'רייה, בחיים לא תצא מזה. שרפתי אלפי שקלים על איזונים, פירוקים, ומה לא. בסופו של דבר, נכנעתי וזרקתי אותם ולמזלי מצאתי מקוריים חדשים במחיר מוזל. הפלא ופלא - אף לא רעידה, גם לא ב-150 קמ"ש.

ההמלצה הכי טובה היא לחזור למקור. לא שופט אבל לא מצליח להבין למה לקפוץ מ-18 ל-20. באיזה רכב מדובר, אגב?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Fraysa כתב:

ממליץ לך לבצע חיפוש פה בפורום על ג'אנטים סיניים ורעידות. אני אישית חוויתי מקרה לא נעים ולא משנה כמה סיפורים תספר לך הפאנצ'רייה, בחיים לא תצא מזה. שרפתי אלפי שקלים על איזונים, פירוקים, ומה לא. בסופו של דבר, נכנעתי וזרקתי אותם ולמזלי מצאתי מקוריים חדשים במחיר מוזל. הפלא ופלא - אף לא רעידה, גם לא ב-150 קמ"ש.

ההמלצה הכי טובה היא לחזור למקור. לא שופט אבל לא מצליח להבין למה לקפוץ מ-18 ל-20. באיזה רכב מדובר, אגב?

אאודי קיו 3 חדשה, גאנט מקורי עולה 20 אלף - לא משו שאני אשקיע. הייתי גם בפורטל עכשיו הוא אומר שזה כנראה פגם בגא׳נט עצמו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Perituvbul כתב:

אאודי קיו 3 חדשה, גאנט מקורי עולה 20 אלף - לא משו שאני אשקיע. הייתי גם בפורטל עכשיו הוא אומר שזה כנראה פגם בגא׳נט עצמו 

השקעת ברכב חדש מעל 260,000 שקל ובחרת להתעלם מכל אלפי המהנדסים הגרמנים שביצעו חישובים מעמיקים למיקסום הבטיחות בגלגלים שלך ולא להשקיע בדבר היחיד שמחבר בין הרכב שלך לכביש? תפאדל. רק אל תצפה שלא ירעד לך הרכב. פורטל או לא פורטל - זה תמיד ירעד כי זה לא מקורי.

לא מבין את רצון ההחלפה - הג'אנט של ה-Q3 החדשה יפייפה וגדול מספיק. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Fraysa כתב:

השקעת ברכב חדש מעל 260,000 שקל ובחרת להתעלם מכל אלפי המהנדסים הגרמנים שביצעו חישובים מעמיקים למיקסום הבטיחות בגלגלים שלך ולא להשקיע בדבר היחיד שמחבר בין הרכב שלך לכביש? תפאדל. רק אל תצפה שלא ירעד לך הרכב. פורטל או לא פורטל - זה תמיד ירעד כי זה לא מקורי.

לא מבין את רצון ההחלפה - הג'אנט של ה-Q3 החדשה יפייפה וגדול מספיק. 

אחי מה אתה מדבר שטויות. המידה שהחלפתי זה מידה ש״המהנדסים״ של אאודי אישרו. בכל הדגמים בחול המידה מגיעה 20 מהחברה רק פה בארץ חסכו. לגבי הגאנט זה מה שכל חנות מוכרת כולם אותו דבר, מקורי יש רק בחו״ל להזמין וכמו שרשמתי לא בא בחשבון כרכע. מתייעץ פה למצוא פתרון לא לקבל המלצות בידעבד, אם הייתי רוצה את המקורי הייתי מחזיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Perituvbul כתב:

אחי מה אתה מדבר שטויות. המידה שהחלפתי זה מידה ש״המהנדסים״ של אאודי אישרו. בכל הדגמים בחול המידה מגיעה 20 מהחברה רק פה בארץ חסכו. לגבי הגאנט זה מה שכל חנות מוכרת כולם אותו דבר, מקורי יש רק בחו״ל להזמין וכמו שרשמתי לא בא בחשבון כרכע. מתייעץ פה למצוא פתרון לא לקבל המלצות בידעבד, אם הייתי רוצה את המקורי הייתי מחזיר.

מקורי יש גם בארץ, צריך לחפש. אני הייתי במצב שלך, זרקתי את שלי לפח וחרשתי את יד 2 עד שמצאתי מקוריים. לקח שלושה חודשים, אבל זכיתי בסט מקורי של A3 2.0 Luxury.

המידה ששמת מאושרת, הג'אנטים שייבאו מסין שעלו לך 2,000 שקלים לא. אני לא שופט אותך, אני אשכרה מנסה להבין את הסיבה למה להחליף את המקוריים (שהם בעיניי סופר יפים) במשהו לא מקורי שיגרום לך תקלות.

אם להחזיר למקורי לא פתרון בשבילך - אז ממליץ לך לקבל את העובדה שהרכב יהיה עם רעידות לא משנה מה תעשה. הייתי בסרט הזה, וכמוני גם רבים אחרים בפורום (אתה מוזמן לחפש). אתה לא תצא מזה וגם הבחור מג.מ פורטל לא יתן לך פתרון.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Perituvbul כתב:

מתייעץ פה למצוא פתרון לא לקבל המלצות בידעבד

קיבלת כמה עצות/סיבות אפשריות:

אם מקור הבעיה בחישוקים - לבדוק איזון רק שלהם או להחליף, ותן למי שמכר לשבור את הראש.

אם החישוקים דורשים מתאם לנאבה המרכזית (כאשר הקדח המרכזי גדול מהנאבה. סיבה נפוצה ברכבים אירופאים), חפש Hub Centric Rings - צריך לבדוק את המידות הנדרשות ולהתקין.

אם כל הנ"ל תקין - לבדוק איזון גלגלים במקום נוסף או עם מכשיר שמדמה נסיעה על כביש (איזון יקר יותר). בין אם כי במקור האיזון היה לקוי או כדי לזהות פגמים בצמיגים שעשויים להיות גם במותגים ידועים.

ולמרות כל הנ"ל, כפי שגם נאמר רבות, יתכן והכל לשווא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Tom_22 כתב:

קיבלת כמה עצות/סיבות אפשריות:

אם מקור הבעיה בחישוקים - לבדוק איזון רק שלהם או להחליף, ותן למי שמכר לשבור את הראש.

אם החישוקים דורשים מתאם לנאבה המרכזית (כאשר הקדח המרכזי גדול מהנאבה. סיבה נפוצה ברכבים אירופאים), חפש Hub Centric Rings - צריך לבדוק את המידות הנדרשות ולהתקין.

אם כל הנ"ל תקין - לבדוק איזון גלגלים במקום נוסף או עם מכשיר שמדמה נסיעה על כביש (איזון יקר יותר). בין אם כי במקור האיזון היה לקוי או כדי לזהות פגמים בצמיגים שעשויים להיות גם במותגים ידועים.

ולמרות כל הנ"ל, כפי שגם נאמר רבות, יתכן והכל לשווא.

היי, איזון דינמי כמו שציינת יכול לפתור לדעתך? קראתי פה כמה מקרים שזה עזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוי איזון דינמי נאמר לעיתים בהקשר של אותה מכונה המדמה עומס כביש ולעיתים איזון שמבוצע כשהגלגלים מורכבים על הרכב.

הראשון עשוי להצביע בצורה יותר מדוייקת איפה הבעיה באיזון (בגלגל כמכלול) וגם להמליץ על מיקום התקנת כל גלגל כדי לנטרל השפעות צולבות.

השני לדעתי פחות נפוץ בימינו מאחר והוא טוב (אולי) כל עוד לא פירקת את הגלגלים יותר.

בכל אופן עליך לשלול את ההצעות שקדמו לנ"ל, לפני שאתה מתקדם לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Tom_22 כתב:

הביטוי איזון דינמי נאמר לעיתים בהקשר של אותה מכונה המדמה עומס כביש ולעיתים איזון שמבוצע כשהגלגלים מורכבים על הרכב.

הראשון עשוי להצביע בצורה יותר מדוייקת איפה הבעיה באיזון (בגלגל כמכלול) וגם להמליץ על מיקום התקנת כל גלגל כדי לנטרל השפעות צולבות.

השני לדעתי פחות נפוץ בימינו מאחר והוא טוב (אולי) כל עוד לא פירקת את הגלגלים יותר.

בכל אופן עליך לשלול את ההצעות שקדמו לנ"ל, לפני שאתה מתקדם לזה.

עשיתי 3 איזונים ב2 מכונים שונים.

2 פאנצרמאכרים אמרו לי שטבעת מירכוז שלי יושבת בול ואין מרווח. אין לי עוד מה לעשות חוץ מללכת על איזון דינמי / לזרוק את הגאנט לפח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא קשור, אבל כשאני בדקתי אופציות להחליף חישוקים וצמיגים, נתקלתי בפרמטר אחד שלא הסתדר עם הגדרות היצרן:

Offset.

FGYudm1.jpg

משום מה שוק ה aftermarket לא הציע חישוקים עם offset זהה למה שהגדיר היצרן. הבנתי שאפשר להתעלם מהעניין בחלק מהמקרים, או להוסיף ספייסרים. דבר נוסף שהבנתי הוא שכל חריגה מהגדרות היצרן עלולה ליצור בעיות(ציינו רעידות כחלק מהבעיות שצצו לחברי פורום בח"ול).

אין לי נסיון עם הגדלת חישוקים וצמיגים- אבל הייתי מוודא שהכל תואם להמלצות היצרן קודם כל, ומשם מתקדם.

בסופו של עניין הוחלט(נכון לעכשיו) לא להחליף עד שאני מוצא חישוק שמתאים בול לטבלה בחוברת יצרן, בלי ספייסרים וקומבינות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי method
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Perituvbul כתב:

עשיתי 3 איזונים ב2 מכונים שונים.

2 פאנצרמאכרים אמרו לי שטבעת מירכוז שלי יושבת בול ואין מרווח. אין לי עוד מה לעשות חוץ מללכת על איזון דינמי / לזרוק את הגאנט לפח

מוזמן לקרוא את החרא שאני עברתי עם הדבר הנורא הזה שנקרא ג'אנטים תחליפיים. שרפתי אלפי שקלים בביצוע איזונים רגילים, איזונים דינמיים, יומיים אצל חברת CheckUp ("מתמחה" בצמיגים), כל המומחים הכי גדולים. עד שלא זרקתי אותם ושמתי מקוריים הרעידות לא הפסיקו.

אלו האופציות שלך:

1. לחיות עם המצב (פחות סביר).

2. להחזיר ל-18 (באסה, אבל אפשר לחיות עם זה).

3. לקנות 20 מקוריים (אפשרי).

4. לחרוש את יד2/פייסבוק עד שתמצא מקוריים 20 של VAG (פחות סביר).

כפי שאתה רואה לא ציינתי אופציה שאתה חוזר למי שרכשת ממנו את הג'אנטים כי... זה פשוט לא יעבוד, לא משנה מה הוא יעשה. יש כל כך הרבה פרמטרים שקשורים לדבר הזה שהאנשים שמוכרים את השטויות האלו אפילו לא בקיאים בהם. כל הילדים המתלהבים שאתה רואה עם ה-A3 2004 ששמים לך ג'אנטים מזוייפים של R8 חיים עם הרעידות כי זה מה שהם רגילים אליו - אשפה. תהיה מעליהם - תקנה מקורי! 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Fraysa כתב:

מוזמן לקרוא את החרא שאני עברתי עם הדבר הנורא הזה שנקרא ג'אנטים תחליפיים. שרפתי אלפי שקלים בביצוע איזונים רגילים, איזונים דינמיים, יומיים אצל חברת CheckUp ("מתמחה" בצמיגים), כל המומחים הכי גדולים. עד שלא זרקתי אותם ושמתי מקוריים הרעידות לא הפסיקו.

אלו האופציות שלך:

1. לחיות עם המצב (פחות סביר).

2. להחזיר ל-18 (באסה, אבל אפשר לחיות עם זה).

3. לקנות 20 מקוריים (אפשרי).

4. לחרוש את יד2/פייסבוק עד שתמצא מקוריים 20 של VAG (פחות סביר).

כפי שאתה רואה לא ציינתי אופציה שאתה חוזר למי שרכשת ממנו את הג'אנטים כי... זה פשוט לא יעבוד, לא משנה מה הוא יעשה. יש כל כך הרבה פרמטרים שקשורים לדבר הזה שהאנשים שמוכרים את השטויות האלו אפילו לא בקיאים בהם. כל הילדים המתלהבים שאתה רואה עם ה-A3 2004 ששמים לך ג'אנטים מזוייפים של R8 חיים עם הרעידות כי זה מה שהם רגילים אליו - אשפה. תהיה מעליהם - תקנה מקורי! 

היו לי 2 רכבים עם גאנטים סינים ולא היו שם רעידות. אני לא אוותר גם אם הוא יצטרך להחליף לי לסט חדש משו גרמני / איטלקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...