Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי מחשב macbook ומערכת הפעלה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, save כתב:

ראית את משטח המגע של ה xps לאחרונה ? רחב מאד. מתקרב לגדולים ביותר.

הוא מעולה אבל ספציפית ב13 החדש הוא קטן יותר.

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

אבל זה אותו מפרט בדיוק! 

זה כי לדל יש פחות מחשבים בקו של הxps.

אבל יודע מה - נזרום - מעבד וכו - אותו הדבר.

צודק בדגם הזה הם דיי דומים

חוץ מהמסך שברזולוציה יותר נמוכה.

בכלליות ההשוואה אבל היא לפרו.

יאללה - שים לינק לבדיקה - מחשב מול מחשב 1 שמראה שהאייר עושה throttling בתנאים שהxps לא בדגם הזה.

לפני 31 דקות, hans כתב:

(פרו משומש מודל 2015 שהשגתי במחיר מצחיק מהעבודה)

אך איזה מבצעים 👌

ה15 2015 הוא מחשב מעולה גם היום והעלות של לקנות אותו ככה מהחברה היא ללא ספק עסקה מעולה!

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

🤦‍♂️

מה שהם מציינים שם והסיבה למה! המחשבים לא מקבילים היא לא מהתחממות, או throttling בגלל התחממות אלה בדיוק ההפך. וזה למה המחשב הנכון להשוואה שתומך במעבדים עד 35 או 45 tdp הוא הפרו ...

המחשב הזה בנוי לtdp מסוים

גם מבחינת חיי סוללה , גם מבחינת מטען ובקר טעינה וכו.

כדי לא להעמיס על השילדה הזו מעבר למה שתוכננה המחשב מוגבל להשתמש בכמות אנרגיה מסוימת.

זה לא פאק בתכנון. זו המטרה מראש...

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה דל הצליחו לדחוף מעבד יותר חזק לאותו form factor בלי לוותר על אורך חיי סוללה ובלי לייקר את המחשב. תקרא לזה תכנון מראש. אני לזה מיקסום רווחים אגרסיבי על חשבון בורות צרכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא יותר יקרים כי המסך משמעותית פשוט יותר. וברגע ששידרגת את המסך בדל גם החיי סוללה מתעופפים להם למטה.

אם תראה - אז הקפיצה הבאה ברזולוציה מסך בדל - כבר שם את זה ב200 דולר מעל האייר.

וכאמור המקביל בקטגוריה הוא הפרו - ששם בשביל המחיר הנמוך החליטו להשאיר אכן שבב ישן יותר (לא חלש יותר)

כל אחת מהחברות עושות וייתורים אחרים. אף אחת לא לוחמת צדק חברתי...

לא זוכר איפה העלו השוואה פה בפורום של הפרו 13 דגם ביניים מול הxps המקביל אליו והם היו ... נו ... דיי מקבילים.

אבל נו... בורות צרכנים. כולם טיפשים ואפל דופקים את כולם ...

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו, תכלס פעם הייתי בדעה דומה לשלך, יש נישה מסוימת, ולשם אפל מתאימים וכו' וכו', ועבור חלק מהסיבות אפשר לשלם פרמיה.

ואז התחלתי בזמני הפנוי להתעניין קצת באלקטרוניקה של לוחות והתחלתי לראות הרבה תוכן של תיקונים, כולל ערוץ  של אחד לואיס רוסמן. 

https://www.youtube.com/user/rossmanngroup

הבנאדם מתפרנס למחייתו מהשטויות, הטמטום והשגיאות בתכנון של אפל, ויורד על זה בכל פרק מחדש.

אבל בוא נעזוב את דעתו של אדון רוסמן (משעשעת ככל שתהיה, הערוץ מומלץ גם בשביל ערך בידורי למרות שהוא אינפורמטיבי להפליא), שים את הסרטונים על מיוט ופשוט תראה.

יש במוצרים האלו הכל מהלחמות באיכות נמוכה לתכנון לוגיקה מפגר ועד לכשלון טוטאלי בתכנון תרמי שגורם לי לדפוק את הראש בקיר, כי מכשיר מעאפן שבניתי לסטודנטים במעבדה ופרויקט הגמר הפח שלי באוניברסיטה (הוא באמת היה פח, תקצבו אותנו בערך בשקית במבה לפגישה) היו מתוכננים טוב יותר מבחינה תרמית ומעבר חום.

פעם הייתה לי בעיה עם אפל בגלל תמחור, אבל יש דעות נגד שאני מסוגל  להבין. היום יש לי בעיה עם אפל כי בכל הנוגע למחשבים, הם לוקחים פרמיה על איכות שנעה בין ממוצעת לירודה.

(ממליץ להעיף מבט על עבודת הלוחות בקו העסקי של לנובו, תענוג להסתכל על התכנון והביצוע.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם האיכות הזו מתבטאת בבעיות אמינות בלוחות אם ובאלקטרוניקה? כמה כשלי הלחמות רחבי היקף היו לאחרונה? האם יש לך סקר שמראה שמחשבי אפל כושלים יותר חומרתית מאחרים ? לוחות לוגים שמתים יותר מיצרנים אחרים (וכאגב - גם שווה לדבר על איכות הטיפול לאדם פרטי)?

(ברור שסביב המקלדות היה כשל)

האם היא שונה מנגיד הxps המקביל?

(Mind you מעולם לא אמרתי שזו פסגת האיכות , או שאין איכותיים יותר, רק שהם מתומחרים יחסית סביר ושאין כשלים רצופים. והחלקים ככלם לא רעים והשילוב שלהם ביחד למוצר מוגמר הוא ברמה גבוהה. אני לא מבין בהלחמות או באלקטרוניקה לרמה הזו. אבל בעיה גורפת עקב איכות אין פה.)

ובסופו של דבר שכל אחד יקנה מה שבא לו.

יש סיבות למה במחשבי פרימיום יש קצת פרימיום לעומת מחשבים של 500 דולר - וזה נכון לכל היצרניות.

אין יצרנית שעושה מחשבים כאלו בחצי מחיר.

100-200 דולר לפה לשם? סבבה

בשאר כבר יש פשרות (שלחלק מהמשתמשים הם בסדר)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה למצוא לך את מה שאתה מחפש שכן למעט בעיות ספציפיות נפוצות שהופכות לתלונה רחבת היקף, אין ברייקדאון של סוג הבעיות, בין אם באפל או במחשבים אחרים. יש "התקלקל" וזהו. ומצד שני, כל מקום שמטפל במאקבוקים במקביל למחשבים של יצרנים אחרים ידע להגיד לך מה מכמה הוא רואה, לטענתם של אלו מדובר במוצרים לא עד כדי כך אמינים.

המקלדות עדיין על הפנים כפי שהזכרת, וזו פארסה שכמובן תפורסם בכל חור.

https://www.notebookcheck.net/A-workplace-study-shows-MacBook-keyboard-failure-rate-of-30-percent.415595.0.html

הלוחות.... מכיוון שזו לא נקודה ספציפית הנוטה לכשל אין "בורדגייט". כל חיפוש מוביל קודם כל לזעקות בנגוע למקלדת, זו בעיה למצוא מידע של כשלים "קטנים" יותר.

ומצד שני, הרשת מוצפת בכאלו-

https://macperformanceguide.com/blog/2020/20200403_1024-MacBookPro2019-repairs.html

לא "המחשב שלי מת כתוצאה מלוח תקול", אלא "אני בסביבה שרוויה במוצרים האלו, ונראה שהם מתפגרים על ימים ועל שמאל".

https://www.macworld.co.uk/feature/mac/macbook-problems-recalls-3699153/

אני לא מבין איך אתה מסוגל לקבוע בכזו נחרצות ש "בעיה גורפת עקב איכות אין פה". אם איכות עבודה ירודה נותנת לך מוצר פחות אמין, הרי שזו בעיה של ממש.

גם בלי ידע מעמיק בנושא, שעה-שעתיים של קריאה ומבטים על כמה תמונות וסרטונים ואתה יודע איך אמורות להיראות הלחמות טובות ואיך נראית עבודה דרעק. אם בא לך ממש להתעמק תראה סרטוני board repair ביוטיוב ותתחיל לשים לב לדפוסים. (איכות העבודה בלוח של ה XPS אגב היא טובה מאוד)

אני לא מסכים ש "השילוב של כולם ביחד למוצר מוגמר הוא ברמה גבוהה", שיש לך פאקים באיכות עבודה ופאקים בתכנון תרמי, זו כבר סיבה להתחיל לפזול למקום אחר.

בשניה שיהיה זמין לי מידע בנוגע לת'רוטלינג בדגם כזה לעומת אחר אשים אותו פה, אין צורך לבקש במיוחד.

ואל תחשוב שיש לי ונדטה אישית נגד אפל או משהו, אני מעריך מוצרים טובים ומתעצבן ממוצרים גרועים. חלק נכבד מדגמי ה pavilion של HP למשל, הם גם מוצרים גרועים.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Liviur כתב:

הם לא יותר יקרים כי המסך משמעותית פשוט יותר. וברגע ששידרגת את המסך בדל גם החיי סוללה מתעופפים להם למטה.

אם תראה - אז הקפיצה הבאה ברזולוציה מסך בדל - כבר שם את זה ב200 דולר מעל האייר.

וכאמור המקביל בקטגוריה הוא הפרו - ששם בשביל המחיר הנמוך החליטו להשאיר אכן שבב ישן יותר (לא חלש יותר)

כל אחת מהחברות עושות וייתורים אחרים. אף אחת לא לוחמת צדק חברתי...

לא זוכר איפה העלו השוואה פה בפורום של הפרו 13 דגם ביניים מול הxps המקביל אליו והם היו ... נו ... דיי מקבילים.

אבל נו... בורות צרכנים. כולם טיפשים ואפל דופקים את כולם ...

צודק. אני טעיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, Pika007 כתב:

למצוא לך את מה שאתה מחפש שכן למעט בעיות ספציפיות נפוצות שהופכות לתלונה רחבת היקף, אין ברייקדאון של סוג הבעיות, בין אם באפל או במחשבים אחרים. יש "התקלקל" וזהו. ומצד שני, כל מקום שמטפל במאקבוקים במקביל למחשבים של יצרנים אחרים ידע להגיד לך מה מכמה הוא רואה, לטענתם של אלו מדובר במוצרים לא עד כדי כך אמינים

או!

בא נתמקד רגע על הפיסקה הזו.

אני מכיר אחראי it לא רק בחברה שלי (800 אלף

עובדים , נגיד חצי משרדיים) אלא בעוד כמה חברות טק (גדולות - עשרות אלפי עובדים) ויש סטטיסטיקות כאלו פנימיות רחבות היקף ועל פני שנים רבות.ואם מקים היו עושים יותר בעיות בסדר גודל כזה (עשרות אלפי מקים בצי מחשבים) - הם היו מוגבלים אך ורק למי שחייב אותם (מפתחי מק וios)

זה לא המצב.

החברות האלו תמיד מחזיקות דוחות חומרה של מה אמין ומה לא ומה מבזבז לאנשים פרודוקטיביות ורובן מאפשרות בחירה בין 3-4 דגמים מאושרים (לרוב מק אחד ופי סי אחד לפי מדרג / תפקיד)

אני משאר שאנחנו יכולים להסכים על החלק הזה?

לגוגל אין שום סיבה לבזבז מליונים בשנה על עלות פרימיום וירידה בפרודוקטיביןת בשביל פוזה ולתת כסף לאפל נכון?

וכאנקדוטה משעשעת בהמשך למה שכתבת - הספק פי סי כרגע באמזון זה דווקא hp.

כן גם אותי זה הפתיע (לא דגמים ביתיים)

וכאמור יש מעבדות לחומרה ובדיקות it ואבלואציה רצה של מה משתמשים בצורה קבועה.

אז כן יש את המספרים האלו בסקייל.

פשוט לא בווידאוים ביוטיוב.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרגע חשבתי שתגיד שתוכל לבדוק מה הנתונים בנושא, זה היה יכול להיות נפלא.

אבל "אם הם היו עושים בעיות אז ככה וככה" זו ספקולציה בעיקר, אני לא יודע מה השיקולים של כל חברה, ואולי הם מאפשרים בחירת מאק כי יש אנשים שזו סביבת העבודה שלהם (גם אם לא הרבה)

אני לא יודע עד כמה אפשר לסמוך על הספקוציה הזו, כי לוחות aside, כבר במספר דגמים המקלדות הן אסון מוחלט ובדגמים קודמים יותר היה מדובר בטאצ'באר. אז אם מסתכלים על מצב בינארי של "התקלקל/לא התקלקל", אפל רחוקים מלהצטיין, ואין לי מושג למה גוגל/חברת ענק אחרת תרצה להתעסק עם זה.

מנסה למצוא נתונים ספציפיים אמינים, אשים פה במידה ואמצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה ככה, ומק זה לגמרי לא ה-Dev bench שלי, אבל בחלק גדול מהחברות ה-Dev bench הוא חלק מתנאי העבודה, ז"א שאם מספיק עובדים טובים ירצו מק, הם יקבלו מק, גם אם הוא זבל מוחלט.

ככה אצלנו הביאו בזמנו לפטופי לנובו שהיו פח אשפה (הקודם שלי היה כזה), כי "הייתה דרישה".

לעצם הדיון אני קצת רחוק מהאיזור הזה, אבל יש אצלנו איזה אחד שפעם היה איש ה-IT האישי של סטיב ג'ובס, אם ייצא לי לדבר איתו אשאל

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות עם it בגודל הזה לא עסוקות ב״כי למישהו בא״ או בספקולציות. יש מידע (פנימי) ומעקב סטטיסטי אחרי המחשבים.

בעיות בטאץ באר? לא מכיר.

למעשה אם אני רוצה מחשב אחר מהרשימה שיש צריך אישורים של מנהלים ולהיות מודע שit לא יתמכו בי - ולהצדיק עסקית למה אני צריך דגם כזה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת, ההנחה ש "אם החברה אישרה את זה, זה אומר אוטומטית שאין בעיות" בלי לבדוק שזה אכן המצב, זו ספקולציה.

אנחנו יודעים שהמקלדות בחלק נרחב של הדגמים אכן מתפגרות בקצב, ככה שבמבחן הבינארי של "מתקלקל או לא", כמו שכתבתי קודם, המכשירים של אפל לא אמינים במיוחד, ואם אמינות "בינארית" היא הגורם העיקרי שהחברה שוקלת- מוזר שהיא אישרה מאק בכלל.

העליתי את האופציה שמדובר בהתחשבות מסוימת בעובדים, כי יש אנשים שחיים עם האקוסיסטם הזה. זה לא שסתם בא להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם הטאצ' בר בעייתי אבל מכיר בן אדם שאצלו זה התקלקל. מזלו שזה קרה בזמן האחריות.

הנושא הכואב אצלו היה שהמק לא תומך בשרשור מסכים דרך Display Port

מסכי קצה (דל UltraSharp) מכילים גם שקע DP out לשרשור המסך הבא.daisy chain ואצלו היו שניים . ניתן לשרשר ארבעה ככה.

מאד שימושי בעריכת מוסיקה/סרטים.

הפתרון הוא לקנות hub עם כמה יציאות ... מכוער מבחינת הכבילה אבל זה מק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...