Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 פרימיום 2019 0 קילומטר (הכותרת נערכה)

Shayvidas
שימו לב! השרשור הזה בן 1930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא בשביל להטיף מוסר ואני רחוק מלהיות יועץ פיננסי/כלכלי מכל סוג שהוא אבל:

אדם שעושה עסקה כזו באופן כללי,זה לא אישי ובלי לפגוע בך חלילה פותח הנושא,צריך להיות אחד מהשניים- מהמר כבד/אחד ששתה בסילבסטר קוקטייל אומץ בכמויות/בעל חוסר יכולת לראות צעד קדימה בחיים.

יש כאן סיכון ענק- 1700 ש"ח זה למשל 60% מעל החזר המשכנתא החודשי שלי והחזר כפול ממה שאני משלם על הרכב שלי עכשיו (וגם זה הרבה כאשר יש משכנתא והוצאות רכב נלוות).

מכיר לא מעט אנשים,שפשוט איבדו רכב בגלל חוסר יכולת לעמוד בתשלומים (הרבה רכבים שמגיעים לכינוס נכסים) ופשוט חבל.

ב 40,000 ש"ח,אולי תקנה רכבה הרבה פחות טוב מהמאזדה הזו אבל תישן הרבה יותר טוב בלילה כי תקח סיכון קטן8 יותר.

10,000 ש"ח מקדמה ועוד 30,000 ש"ח הלוואה אם יאשרו לך בכלל לתקופה של 48-60 חודשים תעמיד אותך בהחזר של 600-900 ש"ח שזה הרבה יותר נורמלי ואם תרצה להחליף רכב בתקופת ההלוואה ניתן (אני גלגלתי פעמיים עסקאות כאלו).

ב 40,000 אפשר לקנות גם רכבים משנתונים די מתקדמים (אם אתה לא חייב רכב משפחתי ויכול לנהוג על רכב ידני)-לא חסרים רכבים משנתונים 2013-16.

בנוסף,אם תזדקק בעתיד למשכנתא לרכישת דיור,הבנק לא ימהר לאשר לך (אצלי היו לא מעט בעיות בגלל החזר של 1,000 ש"ח להלוואה על הרכב הקודם בשילוב משכורת גבולית ועוד בן אדם יחיד ובסוף נאלצתי להביא את אחד ההורים שלי כערב וזה לא היה פשוט).

בנק מסתכל בין השאר על התחייבויות ארוכות טווח של הלווה הפוטנציאלי וזו שאתה רוצה לקחת היא בכללי 70% מהמשכנתא שלקחתי לרכישת הבית שבו אני גר כרגע (ולקחתי סכום ממש קטן- חשוב שאם תצטרך לקחת 500K+ לדירה הבנק יאמר לך- יש לך עוד 100-150K יתרת הלוואה לרכב ולכן שומר לעצמו את הזכות לסרב לך ואז לך תמכור רכב יד 2 מליסינג-אפילו שזו מאזדה זה חתיכת כאב ראש).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא לא שאלה שאף אחד יכול לענות לך. רק אתה - פשוט להוריד את ההוצאות החודשיות מהמשכורת ולראות כמ נשאר לך. אם כרגע אין לך רכב אז תצטרך להוסיף הוצאות דלק וביטוח... אם הייתי קצר בכסף הייתי קונה רכב אחר אם אין צורך לאכלס 5 נפשות (שגם ככה זה לא להיט במאזדה 3). הייתי קונה סיאט איביזה FR שם את ה30 אלף מקדמה ומשלם משהו כמו 1000ש״ח למשך 5 שנים.

לפני שנה וחצי קניתי רכב בתשלומים (750₪ בחודש) והשד לא כזה נורא. אם יש מקרה חירום מוכרים את הרכב ומכסים את ההלוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שאפשר לענות. אדם שחושב להכנס לעסקה כזו לא יכול להרשות לעצמו עסקה כזו. מי לוקח הלוואה לרכב ל-8 שנים? אנשים סוגרים משכנתא ב-8 שנים, ואני בכלל לא מדבר על התנאים שלה...

אדם עם כסף לא היה שוקל עסקה כזו אפילו בצחוק.

ממליץ לך לחפש רכב בשוק היד 2 ב-20 עד 30 אלף שקלים לכל היותר. עדיף ידני או יפאני/קוריאני אוטומטי, או שפשוט תמשיך להסתדר כמו שאתה עושה עכשיו - בלי רכב.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - אני חוזר על מה שכתבתי בבוקר

להתחיל בבדיקה מה הצרכים שלך.

מובן מאליו שצריך לדעת גם מה היכולת הכלכלית.

על פניו אתה מדבר על קפיצה מעל הפופיק, אבל כזו שתביא אותך לצד המרוחק של הירח. אם אכן ההון העצמי שלך הוא 10000 ש"ח ההתחייבות הזו תגרום לך צרות למשך עשורים, או לצורך בגיוס ההורים לצורך חילוץ.

תתחיל בבדיקת החסכונות שלך וההכנסות השוטפות.

אחר כך בדוק את הצרכים שלך - הן צרכי התחבורה והן הצרכים האחרים. ובצרכים האחרים הבא בחשבון את העתיד (לפי נוסח הודעה אני נוטה להניח שאתה בן 22 וחסר כל ניסיון חיים מצד אחד, ומהצד השני אין לך מושג מה צופן העתיד שלך, כולל העתיד הכלכלי).

רק אחרי ששני אלה יהיו מונחים לפניך התחל לבחון קודם כל האם יש הצדקה לרכישת רכב, ורק בשלב הבא לבחור ברכב המתאים לך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה הרכב עולה לך במחירון בחברת ליסינג.

אבל על הרכב תשלם סך הכל של 173,200 ש"ח .

בשביל מה אתה צריך את ההתחייבות הזאת ?

דובר פה בשרשור אחר על שברולט ספארק 2016 שאפשר למצוא באיזור ה 40,000 + ש"ח.

עסקה אחת הגרועות :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה 3 0 ק"מ שכזו עולה 128,000 ש"ח.

https://motodeal.co.il/deals/%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94_3_%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%9D

העסקה הזו הזויה לחלוטין.

על פניו ייתכן מאוד מצב של תאונה שמביאה לטוטלוס של הרכב וכספי הביטוח לא מספיקים לשלם את יתרת ההלוואה. נשאר בלי רכב ועם הלוואה שצריך להחזיר עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה 3 0 ק"מ שכזו עולה 128,000 ש"ח.

https://motodeal.co.il/deals/%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94_3_%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%9D

העסקה הזו הזויה לחלוטין.

על פניו ייתכן מאוד מצב של תאונה שמביאה לטוטלוס של הרכב וכספי הביטוח לא מספיקים לשלם את יתרת ההלוואה. נשאר בלי רכב ועם הלוואה שצריך להחזיר עדיין.

העסקה לא הזויה מבחינת התשלום כי היא מגלמת בתוכה את הריבית-גם אם תקנה רכב חדש מהחברה ותקח הלוואה כזו זו בערך הריבית שתקבל,אולי בבנק אם אתה לקוח טוב יתנו פחות אבל רק אולי.

כתבתי קודם לכן,שאני חושב שזו הרפתקאה ואני עדיין בעמדתי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש נאלם ונעלם. נראה שהפטיש שקיבל היה כבד מדי.

אבל בשים לב להודעה מס' 5 טוב שכך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט תוכל למצוא את אותו רכב בשנתון 14-15 בחצי מחיר

תעשה לו שטיפה והוא ייראה כמו זה שבדיוק יצא מהסוכנות

אתה תקבל את אותו הדבר בפחות כסף, פחות ריבית והכי חשוב הרבה פחות סיכון (ההלוואה שלך הרבה יותר מסוכנת מאיזה בלאי שיהיה לרכב)

יש אצלי בבית 2 רכבי עבודה שמתחלפים כל 3 שנים ולרגע לא הייתי מחליף את שלי בחדש כי אני לא מוצא בזה שום הבדל מהותי שמצדיק הלוואה כזו

כשחושבים על זה, כנראה שגם במזומן לא הייתי רוכש רכב חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש נאלם ונעלם. נראה שהפטיש שקיבל היה כבד מדי.

אבל בשים לב להודעה מס' 5 טוב שכך.

אולי טוב שכך שהוא קיבל פטיש לראש שיכניס לו קצת שכל והגיון.

בסך הכל הצלנו אותו מעסקה שהייתה משעבדת לו תחיים..

מי קונה רכב ב150 אלף כשיש לו רק 10k הון עצמי?!

אם הבנאדם מעוניין בספיריט ויש לו רק 10 אז שיקח הלוואה של 30 ויקנה ספיריט דור שני..

זה המעשה ההגיוני והשפוי לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב שרשור בפורום כללי "המאזדה פרימיום שלי הגיעה - התרשמות ראשונית"

לאחר שלושה חודשים עידכון באותו שרשור "אז לאחר שלושה חודשים של כיף אני מוכר את המאזדה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא שימחה לאיד. זה ניחוש על סמך מקרים קודמים ולא כל כך ישנים...

אני מקווה שאני טועה והוא יבחר באפשרויות טובות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בעיה קיימת לכל מי שקונה רכב בהלוואה, ובמקרה הזה במיוחד.

בעוד כשנתיים הרכב יהיה שווה אולי 90000 ש"ח ובפרט שעומד לצאת דגם חדש.

בשנתיים שילמת כולל המקדמה 61000.

אם אתה רוצה למכור את הרכב אתה צריך לארגן כ 30000 ש"ח כדי להסיר שיעבוד

כנ"ל אם הרכב הולך בתאונה או נגנב ואתה רוצה לקנות חדש, אתה תקוע עם יתרת הלוואה של עשרות אלפי ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...