Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהליך גיוס מתקדם לשני מקומות עבודה - איך להתנהל?

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 2192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהליכי גיוס לוקחים חודשים, ופה פתאום בוער להם לסגור את זה תוך יומיים? או שהם מזיינים במוח, או שזו חברה שמקבלת החלטות באופן אימפולסיבי - כך או כך, אתה לא רוצה להיות שם.

או שזה תפקיד כזה שאנשים נורמליים בורחים ממנו אחרי חודש, ואנשים לא נורמליים שנשארים, עושים בו בעיקר נזק.

אבל לך תדע, אולי תהיה דווקא זה שיתאים לו, ויעשה סדר במקום שקודמיך הרימו ידיים. או שתהיה אומלל ותבוא לעבודה בתקווה שדווקא תדרוס אותך משאית בדרך מהמשרד לחדר אוכל (סכנה ממשית במקרה שלי), עד שתישבר ותברח. או עד שתדרוס אותך משאית בדרך מהחדר אוכל לשירותים, ותקבל פיצויים על תאונת עבודה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה לכל מי שהגיב! אדבר מחר עם חברה א', אומר שאני מסכים לכל התנאים בחוזה, אבל עדיין לא קיבלתי את החוזה מחברה ב' ואבקש להאריך את מועד החתימה עצמו עד חמישי/ראשון.

אם אני הייתי חברה א', פה אני (כנראה) הייתי אומר לך שלום בנימוס והולך עם המועמד שבאמת רוצה את התפקיד.

במקומך, הייתי פונה לאיש הקשר שלי בחברה ב' ודווקא מהם מבקש להזדרז.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הייתי חברה א', פה אני (כנראה) הייתי אומר לך שלום בנימוס והולך עם המועמד שבאמת רוצה את התפקיד.

זה מזכיר לי את הדיון שרץ אחרונה ברשתות החברתיות באנגליה לגבי ריאליטי חדש, שבו מצלמים מספר מועמדים בסדרה של ראיונות עבודה עד שאחד מהם נבחר לתפקיד. כמה מהמשפטים שחוזרים שם ומאד צורמים לאוזן האירופאית זה 'ספר לנו למה אנחנו צריכים לבחור בך' ו'למה אתה חושב שאתה מתאים לנו'.

אז למה בעצם מועמד בתפקיד גנרי למדי כמתואר לעיל צריך 'באמת לרצות את התפקיד', ועל סמך מה בדיוק הוא יכול לבסס את ההחלטה הזאת בשלב כ"כ מוקדם של ההיכרות? האם לא מספיק שיש לו סט כישורים רלוונטי, אותו הוא מוכן להשכיר לחברה תמורת סכום חודשי שמקובל על שני הצדדים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק!!

יש לך הצעה ביד. המטרה שלך לשמור עליה ולנסות להשיג עוד הצעה.

תפעיל את הלחץ על הציפור שעל העץ (חברה ב) ולא על הציפור שביד (חברה א).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון רלוונטי למה שכתבת - התקשרה אלי מחברת ההשמה דרכה קישרו אותי לחברה א', "ברח" לה שחברה א' בונה עלי, שאני המועמד היחיד שלהם ושהם לא בתהליך עם אף מועמד אחר (בניגוד גמור למה שאמרה לי אתמול רכזת הגיוס של חברה א'). ככה ש...

זה אגב ממש לא אומר שאני לא רוצה את התפקיד, זה פשוט אומר שאני רוצה לראות מה קורה עם חברה ב'. במצב אחר הייתי קופץ על התפקיד בחברה א' בלי לחשוב פעמיים.

לגבי זירוז חברה ב' - אין לי מה לעשות, זה ראיון עם סמנכ"ל של חברה של 4,000 עובדים, זה הכי מוקדם שהצלחתי להשיג (בהתחלה קבעו לשבוע הבא, אחרי לחץ הקדימו בשבוע למחר). כמובן שאחרי הראיון, באם אדע שעברתי, אפעיל עליהם לחץ לקבל הצעה בהקדם.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.12

I'll take that as a yes

התקשרה אלי מחברת ההשמה דרכה קישרו אותי לחברה א', "ברח" לה שחברה א' בונה עלי, שאני המועמד היחיד שלהם ושהם לא בתהליך עם אף מועמד אחר (בניגוד גמור למה שאמרה לי אתמול רכזת הגיוס של חברה א').

כמה מפתיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון רלוונטי למה שכתבת - התקשרה אלי מחברת ההשמה דרכה קישרו אותי לחברה א', "ברח" לה שחברה א' בונה עלי, שאני המועמד היחיד שלהם ושהם לא בתהליך עם אף מועמד אחר (בניגוד גמור למה שאמרה לי אתמול רכזת הגיוס של חברה א'). ככה ש...

זה אגב ממש לא אומר שאני לא רוצה את התפקיד, זה פשוט אומר שאני רוצה לראות מה קורה עם חברה ב'. במצב אחר הייתי קופץ על התפקיד בחברה א' בלי לחשוב פעמיים.

לגבי זירוז חברה ב' - אין לי מה לעשות, זה ראיון עם סמנכ"ל של חברה של 4,000 עובדים, זה הכי מוקדם שהצלחתי להשיג (בהתחלה קבעו לשבוע הבא, אחרי לחץ הקדימו בשבוע למחר). כמובן שאחרי הראיון, באם אדע שעברתי, אפעיל עליהם לחץ לקבל הצעה בהקדם.

מה שהיא אומרת זה שאין מועמד נוסף דרכם. יכול להיות שיש מועמדים שפנו ישירות או דרך חברות אחרות.

אני עם נהג מתחיל. כמו שאמרתי כבר קודם, אני הייתי מעדיף את מספר 2 שרוצה את התפקיד על פני מספר 1 שנאלץ לקחת אותו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, היא אמרה בפירוש "הם בונים עליך, אין להם מועמדים אחרים כרגע, מחכים לתשובה שלך". אולי אתה צודק, אבל זה לא משהו שאפשר לפרש ולהבין ממה שהיא אמרה לי (תן לי את הקרדיט - אני זה שדיבר איתה).

איך אתה יכול לדעת ש"מספר 2 רוצה את התפקיד"? גם אני הייתי "מספר 2" לצורך העניין. התחלתי אצלם תהליך, הודיעו לי אחרי שבוע (דרך החברת השמה) שהתהליך לא ממשיך, שלחתי מייל לרכזת גיוס של החברה עצמה, זו שאני מדבר איתה כרגע (שהייתי אמור להתראיין גם אצלה באותו יום של הראיון הראשון אבל היא בסוף לא היתה) שאשמח להפגש גם איתה ולהראות את התאמתי לתפקיד, או לחלופין לדעת איפה זה נפל לצורך שיפור עצמי.

...אין תשובה.

אחרי שבועיים התקשרה והזמינה אותי לראיון איתה (עד כאן עברו 3 שבועות מאז הראיון הראשון). בראיון עצמו אמרה שהם היו בתהליך מתקדם עם מועמד אחר, ואחרי שזה ירד מהפרק פנו אלי.

בשורה התחתונה - אתה אף פעם לא יכול לדעת כמה מישהו "רוצה" את התפקיד עד רגע האמת. האמת שאין פה עניין של רצון בכלל, במקרה הספציפי הזה הטיימינג משחק תפקיד עצום - אם התהליך היה ממשיך ברציפות, כבר מזמן הייתי חתום שם על חוזה ומתחיל לעבוד.

בכל מקרה, ענתה לי שהם "לא יכולים לחכות עד יום ראשון" (מזכיר - לא עבר אפילו שבוע מהרגע שקיבלתי את החוזה), שהיא מתקדמת עם מועמדים נוספים, ואם יהיה רלוונטי לי בהמשך שאצור קשר ונראה אם עדיין רלוונטי גם להם. בסדר.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

פגעת להם ברגשי... יש לי תחושה שכל זה היה מתנהל אחרת אילו היית מדבר עם המנהלים המגייסים ולא עם סיגי ממשאבי אנוש. ככה מפילים עסקים, עם חוליות חלשות ששמים בנקודות אסטרטגיות בשרשרת.

מזכיר לי חברה מסויימת מרעננה שגררה אותי ללא פחות משלושה ראיונות עם בעלי תפקידים שונים לאורך חודש (כלומר מעל שמונה שעות אצלם במשרד+דלק), ועדיין לא הצליחה להיסגר על עצמה. בשלב מסויים הגיעה לפתחי עבודת יעוץ קטנה, לכן לקחתי פסק זמן מהתהליך ואמרתי שאשמח לשוב לשולחן הדיונים אם זה עדיין יהיה רלוונטי בעוד כשבועיים. לא קיבלתי תשובה למייל הזה, וגם לא למייל הבא שהודיע להם שאני עדיין פנוי אם הם מעוניינים. כנראה שהייתי צריך להרוג אצלם עוד כמה ימים כדי שיוציאו את הראש מהתחת ויסגרו איתי את הסיפור בצורה מנומסת.

ההנחה הזאת שעובד ש'באמת רוצה את התפקיד' הוא בהכרח הבחירה הנכונה יותר בטווח הארוך היא בדיחה עצובה. ראיתי לא מעט כאלה שאחרי שנתיים קמו כמו גדולים ועזבו לטובת המתחרה מעבר לכביש שהציע קצת יותר בחודש או רכב יותר מרווח. כשהחלטות כ"כ חשובות מתקבלות על סמך שיקולים רגשיים נטו, אני מתקשה להשתתף בצערם של המעסיקים כשזה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I'll take that as a yes

תיקח את זה איך שתרצה, אבל התשובה היתה לא.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר את הבדיחה עם המנכ"ל שחיפש עוזר מנכ"ל.

המזכירה לאחר שעברה על מאות קורות חיים מוסרת לו חבילה עבה ואומרת, בדקתי את כל אלו

וכולם מתאימים לתפקיד, תעבור עליהם ותבחר כמה לראיין איתך.

המנכ"ל תופס את החבילה, שולף קורות חיים מהאמצע ואומר בחרתי, אנחנו מעסיקים את זה.

המזכירה המומה ואומרת, אבל יש עוד טובים בחבילה.

המנכ"ל עונה... יכול להיות אבל אני צריך אחד עם מזל.

בקיצור, זה ממש לא משנה איך מראיינים, איך בוחרים , אפילו אם מסננים את הרגישים בדרך.

בסופו של דבר אחרי שמסתיים שלב הגיוס ומתחילים לעבוד אף אחד לא באמת זוכר מה היה תהליך הגיוס.

וגם אין שום דרך לחזות האם בעוד שנתיים המגוייס החדש יעזוב בגלל 1000 ש"ח יותר מעבר לכביש.

או בגלל רכב ליסינג חדש יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, היא אמרה בפירוש "הם בונים עליך, אין להם מועמדים אחרים כרגע, מחכים לתשובה שלך".

אולי אתה צודק, אבל זה לא משהו שאפשר לפרש ולהבין ממה שהיא אמרה לי

(תן לי את הקרדיט - אני זה שדיבר איתה).

..

מתקשה לתת לך קרדיט - אתה לא לומד מהגדולים.

מתקשרים ומבקשים דחייה מאחר ואתה מרגיש לא טוב - שפעת קלה.

הכרתה בחורה אשר לימדה אותך תרגיל חדש - :wink: אבל התבלבלתם ואתה הייתה למטה.

כעת הגב שלך תפוס, או מחסור בנוזלים.

גרושתך מתחתנת השבוע, ואתה זה שצריך למסור אותה בחתונה (להיות בטוח.. כי התחתנה)

לפעמים כדאי גמישות מחשבתית, לא ליצר נגד, ולהציב אחד מול השני.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר את הבדיחה עם המנכ"ל שחיפש עוזר מנכ"ל.

המזכירה לאחר שעברה על מאות קורות חיים מוסרת לו חבילה עבה ואומרת, בדקתי את כל אלו

וכולם מתאימים לתפקיד, תעבור עליהם ותבחר כמה לראיין איתך.

המנכ"ל תופס את החבילה, שולף קורות חיים מהאמצע ואומר בחרתי, אנחנו מעסיקים את זה.

המזכירה המומה ואומרת, אבל יש עוד טובים בחבילה.

המנכ"ל עונה... יכול להיות אבל אני צריך אחד עם מזל.

בקיצור, זה ממש לא משנה איך מראיינים, איך בוחרים , אפילו אם מסננים את הרגישים בדרך.

בסופו של דבר אחרי שמסתיים שלב הגיוס ומתחילים לעבוד אף אחד לא באמת זוכר מה היה תהליך הגיוס.

וגם אין שום דרך לחזות האם בעוד שנתיים המגוייס החדש יעזוב בגלל 1000 ש"ח יותר מעבר לכביש.

או בגלל רכב ליסינג חדש יותר.

ברור שאין דרך לחזות אבל מי שרוצה אותך מבחירה לא יתחיל לחפש כבר למחרת ועוד שנה כשהוא אולי יחפש אני כבר אדע בדיוק כמה הוא שווה לי וכמה אני מוכן להתאמץ כדי לשמור אותו.

אני אגלה לך סוד של מעסיקים. לא מוותרים על עובדים טובים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...