Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירון מזדה מיאטה NC - הנתק שבין מחירון למציאות

ETAA
שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קרטל כבר אמרנו? גם אם מישהו ירצה למכור במחיר הגיוני, לא יתנו לו.

לצורך הדיון בלבד - נניח ויש לי רכב כזה, נניח שאני פועל לפי "צו התנועה" ומפרסם את הרכב למכירה לפי המחירון הלא רשמי של הקבוצה, נניח שלא מצאתי את האוהד/הדביל (מחק את המיותר) שיסכים לשלם את "מחיר הקרטל" דבר שמאלץ אותי להוריד מחיר לסביבה הגיונית יותר - מה הם יעשו לי?

איך הם ימנעו ממני למכור את רכושי הפרטי תמורת מחיר שנראה לי הגיוני?

עריכה - ישה, הקדמת אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עריכה - ישה, הקדמת אותי

כרגיל:-D

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, ברור שלא יאיימו עליו בנשק חם וישלחו עליו אנשים הביתה.

אתם יודעים למה התכוונתי. ישכנעו אותו שימכור במחיר שמתאים לכולם כדי שלא "ישבור" את המחירון של הקרטל.

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, באמת ברגע שמישהו מפרסם את המיאטה שלו במחיר יותר נמוך, בעלי מיאטה אחרים (שמפרסמים את רכביהם למכירה ) מתחילים התקשר למודעה החדשה ולנזוף במוכר הסורר?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, באמת ברגע שמישהו מפרסם את המיאטה שלו במחיר יותר נמוך, בעלי מיאטה אחרים (שמפרסמים את רכביהם למכירה ) מתחילים התקשר למודעה החדשה ולנזוף במוכר הסורר?
כמה פעמים אפשר לכתוב??? S2K!! לא מיאטה! רבאק, הבנת הנקרא.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהרכב נמכר, המועדון הזה מעניין את הxxx של המוכר (אם הוא החליט לעבור לדגם אחר).

ואם המוכר היה לחוץ למכור ( זקוק לכסף/ מצא דגם אחר שלא רצה פספס ), שום מועדון סגור לא יכול למנוע ממנו למכור במחיר נמוך יותר מאשר האחרים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי את המיאטה מרוני :)

שילמתי 82 אלף למיטב זיכרוני (מחיר הוגן באותם ימים אגב). היא אכן המיאטה NC הותיקה ביותר שנוסעת בכבישי הארץ, כיום (עדיין

85 אני אצלך מחר :-P

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מכיר הרחבה בעלות של כ 8% מהערך.

אי אפשר להחזיק את העוגה משני הקצוות, או לאכול את המקל ולהשאיר אותו שלם.

אם קונים מתלוננים על מחירון לוי יצחק - ישמחיר שוק. רוצה תקנה, לא רוצה אל תקנה.

אם בעלים של רכב מתלוננים על אירועי ביטוח ומחסור בכיסוי - יש פתרון. רוצה תקנה אותו, לא רוצה - אל תקנה אותו.

אם הפער הוא כ 40.0 - 50.0 אש"ח כפי שנרשם, תחשבו כמה עולה לבטח רכב בעלות של 40.0 - 50.0 אש"ח. זה מה שתצטרכו להוסיף.

יש פתרונות. הם לא זולים לא לקונים הפוטנציאליים ולא למחזיקי הרכב.

בעלי המיאטות מתלוננים על מחירי הביטוח אבל דורשים מהרוכשים להכניס את היד עמוק לכיס ולשלם תוספת משמעותית על המחירון כדי לרכוש את הרכב. מהצד השני, כשהיד שלהם צריכה להיכנס עמוק לכיס כדי לבטח את בבת עינהם, זה כבר מוגזם.

חליק. זה לא רציני.

דיסקו, אף אחד לא בוכה שיצטרך לבטח את הרכב בשווי של רכב ב100K במקום שווי של 70K, הטענה היא שאין את האפשרות הזאת.

בעלי מיאטות ניסו לבצע הערכת שמאי פרטית אצל יצחק לוי ? לדעתי בהערכה כזו יתאפשר לבטח במחיר השוק.

אם מספיק בעלי מיאטות יבצעו הערכה כזו אולי הוא יתעורר ויעלה את מחירן במחירון.

עלות ההערכה למיטב זכרוני 700 ש"ח לפני מע"מ.

בדקנו את הנושא - אי אפשר.

בשלב הזה בחיים אני מתנגדת נחרצות לרכוש רכב שהשווי הביטוחי שלו יהיה מהותית נמוך ממחיר הרכישה שלו (מיאטה, E36 וכו')

אז באחת הפגישות שלנו עם סוכן הביטוח שלנו שאלנו אם ישנה אפשרות להזמין הערכת שמאי פרטית כדי לבטח את הרכב לפי שווי השוק שלו ולא לפי גובה המחירון.

התשובה שהתקבלה הייתה חדש משמעית: אם לרכב יש מחירון רשמי בישראל אי אפשר לתת לו הערכה שונה נטו על פי שווי שוק, אלא רק אם יש לו תוספות מיוחדות (נושא הג'יפים המשופרים עלה כאן לפני כן). ככה שאין אפשרות לבטח מיאטה שלפי לוי יצחק שווה 70K בשווי גבוה יותר נטו על בסיס מחיר השוק.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד

התשובה שהתקבלה הייתה חדש משמעית: אם לרכב יש מחירון רשמי בישראל אי אפשר לתת לו הערכה שונה נטו על פי שווי שוק, אלא רק אם יש לו תוספות מיוחדות (נושא הג'יפים המשופרים עלה כאן לפני כן). ככה שאין אפשרות לבטח מיאטה שלפי לוי יצחק שווה 70K בשווי גבוה יותר נטו על בסיס מחיר השוק.

תשובה סבירה מאוד.

כלל יסוד בביטוח הוא 'שיפוי' - החזרת מצב לקדמותו, לפי הכלל הזה מבוטח לא יכול להרוויח ממקרה ביטוח.

אם ההיגיון הוא שהרכב שווה מה שלוי הצהיר ששווה, אז ברור שביטוח בסכום עודף יכול לציור מצב שבו המבוטח ירוויח ממקרה ביטוח וזה כמובן לא הולך.

לכן, מבחינת חברת הביטוח כל רכב שווה את ערכו לפי לוי, אלא אם שודרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה סבירה מאוד.

כלל יסוד בביטוח הוא 'שיפוי' - החזרת מצב לקדמותו, לפי הכלל הזה מבוטח לא יכול להרוויח ממקרה ביטוח.

אם ההיגיון הוא שהרכב שווה מה שלוי הצהיר ששווה, אז ברור שביטוח בסכום עודף יכול לציור מצב שבו המבוטח ירוויח ממקרה ביטוח וזה כמובן לא הולך.

לכן, מבחינת חברת הביטוח כל רכב שווה את ערכו לפי לוי, אלא אם שודרג.

זה בדיוק שורש העיוות, שכן נוצר מצב שבו מחירון לוי יצחק, שאמור לשקף את שווי השוק של רכב פלוני, משקף שווי שוק בלתי מהימן. הלכה למעשה, כל עוד קרטל S2K לא התפרק וכל עוד המיאטות נמכרות כפי שהן נמכרות, מחירון לוי יצחק אמור לשקף את מחירון סגס במקרה S2K ומחיר השוק האמיתי של המיאטות. על זה התרעומת, ולטעמי היא מוצדקת.

אם 156 2.5 ידניות מחליפות ידיים ב-300% מחירון, המחירון לקוי. אם 325/8 קופה מחליפה ידיים ב-200-300% מחירון, המחירון לקוי. כנ"ל אם סדרה 7 או A8 בת שנתיים נמכרת ב-70% מחירון, המחירון לקוי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שהתקבלה הייתה חדש משמעית: אם לרכב יש מחירון רשמי בישראל אי אפשר לתת לו הערכה שונה נטו על פי שווי שוק, אלא רק אם יש לו תוספות מיוחדות

זו תשובה הגיונית, כיון שהמחירון מתימר להציג את ההערכה השמאית של רכב בן X שנים, כולל תוספות או הפחתות סטאנדרטיות (קילומטראז', מספר ידיים, וכדומה). אם רכב סטאנדרטי לגמרי יוערך על ידי לוי יצחק עצמו בצורה שונה מהמחירון, זו תהיה בעצם הודאה שלהם בכך שהמחירון אינו נכון, ואת זה הם לעולם לא יעשו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם 156 2.5 ידניות מחליפות ידיים ב-300% מחירון, המחירון לקוי. אם 325/8 קופה מחליפה ידיים ב-200-300% מחירון, המחירון לקוי. כנ"ל אם סדרה 7 או A8 בת שנתיים נמכרת ב-70% מחירון, המחירון לקוי.

ברור ומוסכם.

העניין הוא שאי אפשר לבוא בתלונות לחברות הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענות הן לא (רק) כנגד חברות הביטוח, הן בעיקר כנגד לוי יצחק, שיותר את העיוותים. דווקא לחברות הביטוח המצב אינו נוח, כי יש הרבה יותר דגמים שנסחרים במחירים נמוכים מהמחירון, לעתים קרובות בשיעור ניכר, מאשר במחירים הגבוהים מהמחירון.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכים להתקיים שני תנאים

האחד ששמאי רכב ייתן הערכה של ערך הרכב ולפיו יבוטח הרכב ותשולם הפרמיה

השני שבפוליסת הביטוח תוסר ההתניה כי התשלום יתבצע לפי מחירון יצחק לוי.

במקרה של תביעה ילכו לפי הערכת השמאי הפרטנית.

אם חברת הביטוח תתנער , יהיה עליה להוכיח כי המחירון של יצחק לוי משקף את מחיר השוק.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענות הן לא (רק) כנגד חברות הביטוח, הן בעיקר כנגד לוי יצחק, שיותר את העיוותים. דווקא לחברות הביטוח המצב אינו נוח, כי יש הרבה יותר דגמים שנסחרים במחירים נמוכים מהמחירון, לעתים קרובות בשיעור ניכר, מאשר במחירים הגבוהים מהמחירון.

זה נוח הם קצת כי הם גובים פרמיה לפי סכום גבוה בהרבה מאשר מחיר השוק, אבל כל זה מתייחס רק למצב של אובדן מוחלט / להלכה

מצד שני מחירי חלקי חילוף לא תמיד מושפע מפערי המחיר.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...