Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איכות ירודה של חלקי חילוף חליפיים לרכב

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 3348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

אני חובב כתביו של הסופר שמואל יוסף עגנון ולכן אפתח כאן בציתות מתוך ספרו אורח נטה ללון .

לא תמצא כל דבר ודבר שאין זול ממנו .

לאחרונה אני נתקל בתופעה הולכת ומחמירה של חלפים חליפיים באיכות ירודה שנמכרים בחנויות החלפים

ומותקנים ברכבים כאשר בינם לבין המוצר המתאים אין כמעט שום קשר .

הדברים המזעזעים שאני רואה במוסך כל יום גורמים לי כל הזמן לחשוב איך יתכן שהחלק הזה קיבל

תקינה ונמכר בארץ .

אני מדבר על חלפי בטיחות כגון רפידות בלמים שאתה מתקין והרכב לא עוצר ,או משולשים ששוקלים

קילו וחצי פחות מרכיב מקורי ,או תותבים למיניהם שאני רואה אחרי זמן קצר (כמה חודשים)שהגומי נפרד מהמתכת

על פנסים ראשיים שנותנים לך אלומת אור שלא קשורה בכלל למה שצריך ,מראות חליפיות שרועדות במהירות 110

שאתה לא יכול לראות כלום במראה ,מגן פנימי ששוקל חצי מהמגן המקורי וכדי להתקין אותו אתה צריך לעקם

את כל הרכב לקראתו,כנל לגבי כנפיים ופח חזית .

כאן על קצה המזלג דיברתי על חלפי בטיחות ,ומה לגבי חלפים שהם לא חלפי בטיחות כגון מסנן אויר ללא חוזק

מבני שנישאב לתוך המנוע ,או פלנש מים שנוזל חודש אחרי ההרכבה ,חוטי הצתה שאתה יכול לפרק רק פעם אחת

כי הם נקרעים ומתפוררים לך ביד .

מד זרימת אויר שמזייף ואתה לא מוצא את הבעיה עד שאתה מבין שזהו מד זרימה מזוייף והוא משגע את הרכב .

סיפור קטן ,לפני שבועיים הגיע אלי פולו עם רעש חזק של חריקה במנוע לאחר שהמוסך הקבוע של הבחור לא

מצא את התקלה .

הצרימה נשמעת כאילו מתוך חלל הארכובה ,פרקנו מותחנים ,מנגנון תיזמון ,סעפת פליטה ולא מצאנו את התקלה .

כבר סברתי שהרעש מגיע ממשאבת השמן שנמצאת בתוך המנוע והודעתי ללקוח .

הלקוח נתן לי אישור להתחיל לפרק את המנוע כדי לפתור את הבעיה .

העובד שלי התחיל לעבוד ופרק את מסנן השמן ואז ראינו דבר שלא ראיתי מעולם

קרב הסינון של המסנן הסיני זבל התפורר ויצא מתוכו וסתם את העורק הראשי של השמן

וזה מה שגרם לרעש .

התקנו מסנן חדש והבעיה נפתרה .

חובתו של כל בעל רכב היום לברר באיזה חלפים משתמשים בטיפול ברכב כאשר הוא במוסך

ולבדוק כל יצרן שמוצע לו אם מדובר בחלק איכותי .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מסכים בהחלט. אני צריך להחליף צלחות בילום וכבר מכין שעורי בית כי יש כמה תחליפים והרוב טובים. אבל לדעתי מה שכתבת לא מופיע במקום הנכון, אתה כותב בפורום של אנשים שרוטים שלא מבצעים תחזוקת שבר ודואגים לטוב ביותר שאפשר עבור רכבם. מה שכתבת צריך להופיע בחדשות ערוץ 2 ביום ששי כשכל עם ישראל יושב וצופה , כשברקע מוסיקה מפחידה , ואת הקריינות עושה רפי גינת. זה יעביר את המסר בצורה הטובה ביותר ואולי ישכנע עוד כמה אנשים להפסיק לטפל ברכב במוצרים הזולים ביותר.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון , איכות החלפים נמוכה לא רק ברכב שקרוב לליבך אלא בכל תחום כמעט .

תנורי חימום למיניהם , מאווררים , מכשירים אלקטרוניים , אביזרי אינסטלציה , כלי בית ועוד .

היום רק מחפשים להוזיל עלויות ולמקסם רווחים וזו התוצאה .

עצוב מאוד אבל זו התוצאה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מה שאתה אומר זה נכון וגם אני רואה את זה בכל מוצר ומוצר

ולכן ציטטתי את המשפט של עגנון שנכתב לפני מאה שנה והיום

הוא רלוונטי מתמיד .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הכי גדולה שיש להן תקן ואפשרי להכניס דבר כזה לארץ, מילא אדם פרטי בודד השבור את האוטו שלו אבל יבואנים מקבלים אישורים להכניס לארץ. הבעיה הראשונה זאת המדינה שמעלימה עין, השניה שלקוחות לא בודקים סחורה שהם מקבלים במוסך, לפחות לשאול בעל המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה נכון וגם אני רואה את זה בכל מוצר ומוצר

ולכן ציטטתי את המשפט של עגנון שנכתב לפני מאה שנה והיום

הוא רלוונטי מתמיד .

מה עוד,שההבדלים בין מחיר של חלף סיני לבין תחליפי מאיכות טובה/מעולה הם לא משמעותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי לאחרונה בבלמים קוריאניים של חברת Sangsin או SB בקיצור. יש להם גם מפעל בקוריאה וגם בסין ספציפית הציעו לי רפידות קדמיות לפוקוס 2008. מיוצרות במפעל הקוראני. אגב, מעניין שצלחות בלימה הם לא מייצרים.

האם זה משהו שניתן לסמוך עליו או עדיף לעבור ?

בגלל עלויות טיפול גבוהות במוסך יבואן (שעת עבודה מתקרבת כבר ל-375 ש"ח) בדקתי הצעות ממוסכים כלליים המעניין הוא שכולם משתמשים בפילטר שמן מקורי ואמרו שכך הם עושים ככל הניתן לכל הרכבים. המוסך שטיפלתי בו אמר שזה הלב של המנוע ולא מתפשרים על זה אלא מקסימום OEM אם יש. אבל מצד שני פילטר אוויר של המנוע לא מצאתי אחד ששם מקורי אלא לרוב סיני וגם במוסך וגם בחנות חלפים אמרו לי שההתעקשות על פילטר אוויר מקורי היא חסרת משמעות. (אני דווקא כן מתעקש ואשיג ואחליף לבד).

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון, אין לך מושג כמה אני שמח שפתחת את השרשור הזה.

אנשים לא מבינים את החשיבות בהתקנת חלק מקורי או חלק מיצרן OEM, לא כל מה ש"נראה כמו" הוא אכן אותו הדבר.

הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם, ובגדול.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לרון - מה לגבי חובתו של בעל המוסך שלא להכניס למוסך חלקים זבל ?

כלומר אם אני לקוח ואומרים לי נניח שצריך להחליף משולש שעולה מקורי 1000 ויותר ש"ח אבל יש לנו תחליפי ב-300 ש"ח - אני סומך על המוסך שזה חלק באיכות סבירה ולא יתפרק ויחזיק מעמד יותר משליש זמן לעומת מקורי (כי אחרת לא בהכרח משתלם).

וגם אופצייה אחרת - לרכב לא בהכרח חדש אז גם אם תרצה מקורי אז אין החלק במלאי בארץ או שצריך להביא אותו ממחסן היבואן ואז האוטו שלך נתקע במוסך לעוד חצי יום או יום לעומת החלק התחליפי שמגיע תוך כמה דקות עם האופנוע מחנות החלפים.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור חשוב, ואני מסכים להערה של nepet - פה בפורום לרוב לא נותנים לאנשים המלצות לשים זול, אלא עוזרים להם למצוא את מה שטוב במחיר הכי זול שניתן.

דווקא במוסכים הרבה פעמים תיתקל ברכיבים החליפיים. יש לזה ייבוא לא כי זה שמטפל לבד מבקש, אלא בגלל חברות הליסינג ומוסכי ההסדר שלהם, שם כל אגורה של חיסכון כספי מוכפלת במספר הרכבים בצי הרכב - וזה כבר סכום משמעותי. ראיתי רכב מנהלים מודל 2011 מהשכרה (מונדאו) - פילטר אויר שחור (כשכתוב להחליף הכוונה היא להחליף בין המכוניות?), פילטר שמן חליפי שהשמן פשוט נוזל מסביבו בכמויות. תיקון בלמים שאני לא יודע מאיפה להתחיל לתאר (במקום להחליף מה שנדפק בתאונה שמו חלקים לא מתאימים וחיזקו עם אזיקון). וזה אוטו בן 4. כמעט חדש.

איך הדברים האלה עוברים תקינה? מי שיש לו כח מעביר כל דבר. מי שאין לו כח לא יכול להכניס שום דבר. האיכות לא משחקת בכלל תפקיד כחלק מהשיקולים. מי שקרא קצת בפורום אספנות ייתקל בשרשור כזה לפחות פעם בשבוע.

ויותר מזה - המס הרי מושת על העלות - כך שמי שמביא חלק טוב ואיכותי ישלם מס גבוה בהרבה מזה שמביא חלפים באיכות זבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא פה בפורום יש הרבה המלצות על חלקים במחיר עוף של רמי לוי.

זה אחד היתרונות של המוסך מורשה של יבואן חלקים מקוריים בזמינות גבוהה ותמיד מוצעים ללקוח כברירת מחדל.

ומי שאמר פה לגבי פילטר אויר הוא לא פחות חשוב מפילטר שמן ופילטרים של אויר זבל עושים נזקים למנוע יופי יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה ראית המלצות על חלקים במחירי עוף?

רובן המכריע של ההמלצות בפורום נוגעות לחלקי חילוף מחברות מוכרות, כמעט ואין המלצות על חלקים עלומי-שם.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא משלשום על משולש של מזדה ב 180 ש"ח (רביעית תחתונים של דלתא עולים ככה).

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?533015-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94-3-2008&p=4640626#post4640626

הייתה עוד הודעה של אותו בחור אי חושב אבל מחקו אותה.

תרצה נעשה חיפוש ואמצא לך עוד המלצות של טיפול במחיר ארוחת בוקר זוגית של ארומה.

עריכה אחרונה על ידי Dan-idin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל באנקדוטה:

אני עובד במדינת עולם שלישי בתחום הטכני.אפילו שם אנשים,שחלקם בקושי יודעים קרוא וכתוב ולא יצאו מעולם ממחוז מגוריהם,מכירים מצויין את המושג "זבל סיני"..

לפסים יותר מעשיים:

1. בנושא נוזלים,מסננים,מצתים וחוטי הצתה,בולמים,ואפילו חלקי בלימה (צלחות ורפידות) יש יחסית הרבה מידע על יצרנים וגם קל לזהות ולהשיג.

אבל איך ניתן להשיג מידע על יצרנים טובים למערכת היגוי,מערכת המיתלים(כגון משולשים),ציריות ומיסבים,ועוד?

לאדם הסביר,ואפילו לרוב משתמשי הפורום,אין ידע וגישה למידע הזה.

ובנוסף יש גם בעיה של זיהוי החלק המתאים ע"מ לבצע התאמה למוצר חליפי.

לא לכולם יש גישה לתוכנות cross reference ולקטלוגים של היצרנים.

2. הנקודה שהעלה

student בתגובה #10, איך להתמודד עם מוסכים שממליצים ומתקינים ח"ח כאלו? הרבה נהגים לא מבינים כלל את המשמעות וכאן נוצרת בעית אמון ויושרה מקצועית.

עריכה אחרונה על ידי adz

"..ואחרי שהשופט הוציא לי אדום נתתי לו את היד כומו ג'אנטלמן,מה נתתי לו מרציאנו?..קרש בראש.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...