Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הייתם מסכימים שקונה פוטנציאלי יבדוק את הרכב שלכם במוסך?

Stone
שימו לב! השרשור הזה בן 3385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מסכים בכלל, אבל אני אומר את זה בזהירות כי ברור שאני בדעת מיעוט חבל על הזמן (לא שזה מפריע לי, להיפך).

למרות שאני מסכים ברמת העיקרון שמוסכניק בהחלט יכול להיות מוטה לקוח ותיק, בכל זאת:

אתה סומך על מכון בדיקה שיבצע בדיקה מקצועית וכזו שהיא לטובתך? על אחת כמה וכמה בהתחשב בכך שהוא ממלא טופס אחיד ושכל הדרישות שלו מסתכמות בכך שהוא מילא טופס זה וכיסת"ח כמו שהם בד"כ עושים?

אני לא, ואני לא מצפה מרוכש פוטנציאלי מה שאני לא מצפה מעצמי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך כזה דבר. מה יש לך להפסיד? אתה הרי לא מתחייב לשום דבר. אתה לא מתחייב לשום דבר, נכון?

תסע למוסך, תצטרף באלגנטיות למוסכניק בזמן שהוא עורך את הבדיקה ותבקש לשאול (בקטע מתעניין) מה הוא בודק ואיך הוא בודק את זה (כי אתה רוצה ללמוד ורוצה לדעת איך לעשות את זה לבד בעתיד).

כך תוכל לראות אם הבדיקה נעשית בתום לב, ולאחר מכן, כשתתקבלנה התוצאה, תוכל לדעת אם יש שם קומבינה או לא. הרי אתה מכיר את הרכב שלך פחות או יותר. אם אתה יודע שאין לו פגיעות משמעותיות בשלדה ופתאום בא המוסכניק ואומר שהשלדה מרותכת מארבע סוסיתות וגמל, או כל "תקלה" אחרת שלא הגיוני שקיימת - כנראה שמשהו פה לא כשר.

בסופו של דבר, ובמבט קר של עלות מול תועלת, במקרה הכי גרוע תבזבז שעתיים (חצי שעה נסיעה לכל כיוון פלוס שעה של זמן הבדיקה), במקרה יותר טוב תקבל תמונה מציאותית על מצבו של הרכב שלך, ובמציאות המתוקה ביותר, תמכור את האוטו.

זה נכון שאני מכיר את הרכב שאני הולך למכור, אבל זה לא כאילו לפני שבועיים הוא היה במוסך שלי. יותר מזה, לרוב אני (ולא רק אני) מכוון למכור את הרכב כשהטסט והטיפול הבא לא רחוקים בכלל. הכל בשקיפות מלאה, אבל אנשים אוהבים לראות במודעה מחיר נמוך, גם אם הפער הגדול נוצר מקיזוז עלות רישוי וטיפול קרב ובא. לא מסתיר כלום וגם מפנה את תשומת ליבו של כל מי שאני יכול למועד של שני הדברים הנ"ל.

לשאלתך "מה המקרה הכי גרוע שיכול להיות?"

אז ככה, לא כל אחד שפר מזלו למכור רכב שהוא פיקס טיפ טופ אין מילה להגיד עליו. הרבה פעמים מעדיפים להפחית לקונה ושייתקן איפה שבא ובכמה שבא לו. שוב, אנשים אוהבים לראות מחיר נמוך, ק"מ נמוך, ומעט ידים. אני עוד לא נתקעתי עם רכב.

איך זה קשור? אם באתי לבדיקה במוסך וכבר אמרתי איפה הרכב לא מושלם (שקיפות), אז במקרה הכי גרוע אני אצא משם במצב הרבה פחות ממושלם והמבין יבין. איך ולמי בדיוק אני אגיד משהו אם אני בעצמי אמרתי שאותו מכלול\חלק\מערכת לא במצב מושלם, ואז "מתגלה" איזה נזק ופתאום מאוד "משתלם" לי למכור בפחות ולא לתקן. יותר מזה, עוד יגידו שהסתרתי את המצב האמיתי של הרכב.

ואתה תמכור ב-38? כנראה שלא.

אז הלקוח שלו יפסיד.

או שהוא ילחש לו בצד- "אחלה אוטו, תיקח!" וההוא כבר יסגור איתך בכ"ז על מחיר הוגן.

בגלל זה אמרתי, וגם אתה ציינת, שמראש הלקוח נראה כמו מישהו הגון שבא לסגור עסקה, ולא מריח כמו איזה תרגיל עוקץ נוסח כלבוטק.

לבבון כזה אני לא אתן אפילו להתיישב לרגע במושב הנהג.

ב38 לא, אבל בוא נגיד שאם היינו הולכים למוסך מורשה יבואן שידוע כהוגן ולא "מנפח" היקף עבודה, אז במידה ושם היו אומרים לי 5K בתיקונים, והקונה היה יורד מ43K ל41K, יש אפשרות שהייתי שוקל את זה.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי פיאסטה לפני כמה חודשים, הקונה רצה לקחת את הרכב למוסכניק שלו, שנמצא 10 דק' מהבית שלי.

נסעתי למוסכניק, הוא בדק את האוטו איזה חצי שעה ואמר לקונה "אוטו טוב- קח אותו" וקרץ לו.

הראיתי את ספר הטיפולים שלי למוסכניק ולקונה, 5 דקות לאחר מכן כבר היינו בדואר להעברת בעלות.

ממש לא בטוח שהייתי נוסע חצי שעה לכיוון..

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי עשו אמבוש..

מכרתי פונטו שנת 99 והקונה שסיכם איתי כבר על מחיר, הגיע אליי למקום העבודה ואמר "בוא אחריי", הכניס אותי לאיזה מוסך שהוא מכיר, בדק,

ולמחרת עשינו העברת בעלות.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מסכים אבל לא תמיד זה יהיה הכי אמין לדוגמא;

חבר שלי מכר יונדאי גטס 2008 אוטומט, בחורה לקחה את הרכב לבדיקה במוסך מטעמה, ואיך שהוא נכנס

פנימה ויצא מהאוטו בלי לבדוק כלום המוסכניק אמר שצריך לבצע טימינג.

לא יודע איך הגיע למסקנה הזאת, ונתן עוד כמה דברים לא נכונים.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אני בודק את הרכבים שאני קונה רק במכון בדיקות, זאת החולשה שלי. אבל כשאני מוכר אני פתוח לרצונו של הקונה.

בעבר הרחוק מכרתי את האופנוע שעברתי עליו תאונה עם נזק של חי אלף שקלים. הכול תוקן פיקס ושוחזר כמו חדש על כספי הביטוח. אז התגוררתי בלוד והגיע אלי קונה ממרכז שביקש לבדוק את האופנוע אצל המוסכניק שלו בחיפה. הסכמתי (בסה"כ נסיעה זה כיף :wink:) וגם הרכבתי את הקונה מאחור. המוסכניק היה מאוד מקצועי ובעין לא מזויינת גילה כל מה שעבר על האופנוע, אבל גם מאוד פירגן על התיקון שנעשה. בדרך חזרה עם הקונה עשינו העברת בעלות בהרצליה.

מצד שני, גם לפני הרבה זמן היה לי מקרה הזוי אחר, כאשר חיפשתי לקנות רכב בשווי 70K. סיכמתי עם מוכר מטרייד אין בראשון על בדיקה במכון בתל אביב (מודה שהיו לי קשרים במכון מסויים :oops:). למחרת בתום הבדיקה קיבלתי הסבר על הבדיקה בנוכחות של המוכר מהמכונאי שפה ושם יש תיקונים קלים, אבל בסה"כ האוטו בסדר גמור. קמנו, לחצנו ידיים ואז המוכנאי סימן לי להישאר... וכאשר המוכר התרחק, הוא לחש לי:"אל תקנה את האוטו". אף פעם לא פסלתי את האפשרות שיש קשרים עסקיים בין מכוני בדיקה לחברות טרייד אין, אבל שיארתי שזה יכול לקראות באיזור גיאוגרפי מצומצם, במסגרת של אותה העיר... הייתי בשוק ולא ידעתי מה לחשוב. יכול להיות שהבודק היה לטובתי, ויכול להיות שהוא החליט לשמור את הרכב לעצמו או לקרוב משפחה ולחסוך בזכותי על עלויות הבדיקה... בכל מקרה את הרכב ההוא לא קניתי. :?

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותו של הקונה לבדוק איפה שהוא רוצה. בדיוק כמו שאתה חושב שהמוסכניק שלו מוטה לטובתו, כך הוא יכול להגיד שהמוסכניק שלך מוטה לטובתך. אין חוק שמחייב בדיקה לפני קניה וזה רק עבור הקונה שידע אם שווה לו לקנות ואיזה ריג'קטים הוא יצטרך לתקן אחרי זה ולכן הוא זה שרשאי לעשות את כל הבדיקות שהוא מוצא לנכון. לך נשמרת הזכות לא להסכים ולחכות שיגיע קונה אחר.

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לבדוק במוסך שלו בתנאי כמובן שזה מוסך מורשה ולא איזה מוסך שנראה כמו מוסך מדרכה.

כמו כן בניגוד למקובל בחלק מהמוסכים, במהלך כל הבדיקה אני נמצא ליד הרכב והמוסכניק לא יפרק שום דבר מהרכב למעט הגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה לזרום עם קונה פוטנציאלי למוסך שעליו הוא סומך ומסיבה פשוטה:

אני יודע שאני מוכר רכב טוב ומטופל ונוהג בשקיפות מלאה.

אם הרוכש הפוטנציאלי ינסה לעשות עלי סיבוב עם המוסכניק שלו אני פשוט אעשה פרסה ואעזוב את המוסך.

הרכב שלי עדיין ימכר למישהו שידע להעריך את ההשקעה שלי ברכב ואותו קומבינטור פשוט יפסיד את האקזמפלר הכי שמור שיכל לרכוש בידיעה שפספס את ההזדמנות בגלל שהיה נוכל.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש גם הסיפור ההפוך: ב-1969 אבא שלי מכר את הפיאט 600 הטובה (מודל 1964, עם עבר שחור של סלטה 720 מעלות כאשר היתה בת שבוע). הרכב נלקח למכון בדיקה, ובסופה הבוחן לחש לו: אני יודע שהרכב עבר תאונה, אבל אל תמכור אותו. כמובן שמכר את הפיאט, וההמשך היה שקנה פרינץ 4, צעצוע שהוצע למכירה כעבור שנתיים ומשהו ובקושי נמכר במחיר סמלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כשקניתי את הרכב, חבר שלי שהוא גם חבר פורום פה, עזר לי כ"כ ואמר למוכר שיגיע למוסך איפה שהחבר מטפל, המוסך עשה ג'סטה לחבר ולא גבה תשלום על הבדיקה, כך שיצא ששילמתי למוכר כ300 ש"ח על הדלק והזמן, ד"א זה דבר שהגיוני ומקובל לשלם במידה וזה חצי שעה לכל כיוון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...