Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשרת טיימינג תקולה -התנהלות מול צ'מפיון מוטורוס

ronlado
שימו לב! השרשור הזה בן 3449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מרק10, במסמך ה-TPI שהפניתי אליו, מצוייה הפסקה הבאה:

-----------------------------

Production change

Optimised timing chain from engine number:

• CBZ* 462774 (Mlada Boleslav).

• CBZ* 714253 (Salzgitter).

----------------------------

להבנתי, מנועים אשר להם מספר מנוע מתקדם משני המספרים לעיל (כל מספר מתייחס למפעל אחר מבין השניים שמייצרים מנועים לקונצרן) אמורים לכלול את השרשרת המחוזקת/מעודכנת. יש אנשים רבים (כמו Ariel000) אשר מעוניינים לדעם אם המנוע שלהם הורכב עם שרשרת חדשה או שהוא צפוי לכשל הידוע. האם זאת גם הבנתך?

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מרק10, במסמך ה-TPI שהפניתי אליו, מצוייה הפסקה הבאה:

-----------------------------

Production change

Optimised timing chain from engine number:

• CBZ* 462774 (Mlada Boleslav).

• CBZ* 714253 (Salzgitter).

----------------------------

להבנתי, מנועים אשר להם מספר מנוע מתקדם משני המספרים לעיל (כל מספר מתייחס למפעל אחר מבין השניים שמייצרים מנועים לקונצרן) אמורים לכלול את השרשרת המחוזקת/מעודכנת. יש אנשים רבים (כמו Ariel000) אשר מעוניינים לדעם אם המנוע שלהם הורכב עם שרשרת חדשה או שהוא צפוי לכשל הידוע. האם זאת גם הבנתך?

ההבנה שלך בסדר גמור.

אני חושב שכבר כתבתי קודם לכן שהמסמך אינו קשור למנועי סקודה 1.8 ליטר TSI.

מנועים בעלי קוד אשר מתחיל באותיות CBZ הם בעלי נפח של 1.2 ליטר והמסמך מתייחס למנועים אלה בלבד.

מנועים אשר קוד המנוע שלהם הוא CDAB או CDAA הם בעלי נפל של 1.8 ליטר TSI.

מצ'טערת...

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני מתעלק על השרשור, אבל אני חייב להיות רגוע. האם גם מנוע 2.0 (GTI MK6) סובל מאותה הבעיה?

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מארק - אבל עובדתית הם סובלים מאותה בעיה... לא יודע אם זה טוב או אם זה רע שלגביהם לא ״הודו״ בזה.

עידן - לי היה כזה מנוע ולא היתה בו כל בעיה. אני גם לא מכיר מישהו שכן היתה לו, אבל הכי טוב זה שתשאל במוסך.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, כבר שאלת את השאלה באחד הת'רדים שדן בכשל טיימינג במנוע 1.2 בפורום VAGIT, ועניתי לך שכן קיימת בעיה גם במנועי 1.8 ו 2.0, אז הנה ההוכחה שאכן קיים ב 1.8. וכן הבעיה קיימת גם במנעים 2.0 (כפי שרשמתי במימדים הרבה יותר קטנים מ 1.2) אבל קיימת בהחלט לכן צריך להיות מודע לתופעה ולטפל בה בזמן, הנה מספר קישורים לדיונים מפורומים בעולם ובארץ -

http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/viewtopic.php?f=2&t=17060

http://www.redlinespeedworx.com/2-0t-tsi-timing-chain-failure/

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5800978-Looking-for-VW-Tech-help

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=47128

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?518900-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%90%D7%91%D7%97%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%95%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%AA%D7%96%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%99-1-8-%D7%95-2-0-TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריקול אינו מתייחס אך ורק לבעיות בטיחות.

זה לא נראה כך:

WHAT IS A RECALL?

When a manufacturer or the National Highway Traffic Safety Administration determines that a

car or item of motor vehicle equipment creates an unreasonable risk to safety or fails to meet

minimum safety standards

http://www.safercar.gov/staticfiles/rulemaking/pdf/Recalls-FAQ.pdf

תראה גם מה שרשום בתחתית המסמך שהבאת:

This notice is sent to you in accordance with the requirements of the National Traffic and Motor

Vehicle Safety Act. Volkswagen has decided that a defect which relates to motor vehicle safety exists in some 1993-95 model Volkswagen vehicles equipped with VR6 engines.

Volkswagen has found that under extreme operating conditions the radiator fan could

fail. If the vehicle is continued to be operated after the radiator fan has failed, the

engine could overheat and eventually stall with the possibility of causing an accident.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי, להבדיל ממנועי ה-1.2 (שבהם הבעיה הייתה בשרשרת בעייתית) במנועי ה-1.8/2.0 הבעיה היא במותחן אשר הורס את השרשרת. גם במקרה זה מדובר בבעיה "ישנה" אשר אופיינית למנועים שיוצרו ב-2009 - 2011 (כמדומני, אני אמשיך לחפש חומר שיהיה לי זמן).

הבעיות הנ"ל (גם במנועי 1.2 וגם ה-1.8/2.0) לא רלוונטיות למנועים שיוצרו בשנתיים האחרונות כפי שניתן להסיק מקריאת עשרות שרשורים בפורומים שונים בעולם (על אחת כמה וכמה במנועי הדור החדש שקיימים בדגמים המבוססים על פלטפורמת MQB החדשה, אשר מצוידים ברצועת תזמון סטנדרטית ולא שרשרת) .

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נראה כך:

WHAT IS A RECALL?

When a manufacturer or the National Highway Traffic Safety Administration determines that a

car or item of motor vehicle equipment creates an unreasonable risk to safety or fails to meet

minimum safety standards

http://www.safercar.gov/staticfiles/rulemaking/pdf/Recalls-FAQ.pdf

תראה גם מה שרשום בתחתית המסמך שהבאת:

This notice is sent to you in accordance with the requirements of the National Traffic and Motor

Vehicle Safety Act. Volkswagen has decided that a defect which relates to motor vehicle safety exists in some 1993-95 model Volkswagen vehicles equipped with VR6 engines.

Volkswagen has found that under extreme operating conditions the radiator fan could

fail. If the vehicle is continued to be operated after the radiator fan has failed, the

engine could overheat and eventually stall with the possibility of causing an accident.

כמעט על כול תקלה ברכב אתה יכול להגיע למסקנה שזו תקלה אשר עלולה להסתיים בתאונת דרכים קטלנית.

גם ריפוד גג שלאחר מספר שנים בחשיפה לחום נפרד מהדבק שמחזיק אותו ומתחיל לשקוע ולפעמים גם ליפול יכול להיות ריקול בטיחותי.

תאר לך שבמהלך הנסיעה ריפוד הגג נופל לך על הראש וחוסם לך את שדה הראיה עלול להיות סכנה ברורה ומיידית לנהג ולנוסעים בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני מתעלק על השרשור, אבל אני חייב להיות רגוע. האם גם מנוע 2.0 (GTI MK6) סובל מאותה הבעיה?

במנועי 2 ליטר המותקנים בגולף דור 6 התגלתה בעיה במותחן של השרשרת, אי לכך ובהתאם לזאת הייצרן התקין מותחן משופר החל מקוד מנוע מסויים.

אם במנוע שלך לא מותקן מותחן משופר קפוץ לרון בכדי להתקין מותחן חדש.

לנוחויותך צירפתי קובץ של הייצרן שבו מצויין באיזה דגמים מותקן מותחן חדש. בדוק ברישיון הרכב את קוד המנוע והמספר הסידורי ותשווה למידע בקובץ.

בהצלחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בשרשת עצמה היו בעיות ולא רק במותחן, לפחות זה נכון ל 1.8, לגבי ה 2.0 אכן יש האומרים שזה נפתר ברכבים שיוצרו החל משליש אחרון של 2012, אבל זה לא משהו חד משעי כך שקבלו את זה בהסתייגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בכל רכב בשנתונים 09-11 צריך להתקין מותחן משופר, או שבבדיקה אפשר לראות שאין בעיה עם המותחן?

כמו כן מה אמורה להיות העלות של התקנת מותחן משופר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין רוסית, מצטער על כך.

אבל בסרטון המאוד מאוד קצרצר הזה, ניתן לראות מהי בעצם הבעיה בשרשרת התזמון.

ניתן לראות כיצד השרשרת רופפת והרווח שנוצר בין השרשרת לגלגל השיניים

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...