Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לבצע מדידת TA\TC בצורה מדוייקת בעזרת מכשור ייעודי

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 3433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם המכשיר הנ"ל (8650BT) ניתן להגיע לכיוון TA TC נכון עם הפונקציה הזאת? (אחרי מדידה ברכב כמובן)

[ATTACH=CONFIG]397975[/ATTACH]

האם הפונקציה הנ"ל היא כזאת FOOL PROOF? כלומר היא תתן תוצאה דומה או קרובה לכל החישובים שנתת למעלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן, רק תשנה את נקודת ההאזנה לקדימה שמאל.

אתה נוהג בצד שמאל של הרכב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק תשנה את נקודת ההאזנה לקדימה שמאל.

אתה נוהג בצד שמאל של הרכב.

תודה.

שאלה נוספת, מהי הפונקציה הנ"ל של ה"חתיכת" סאב\קומפוננט? מחיפוש קצר על הקרוסאובר לא כ"כ הבנתי איך אני מנצל את מלוא הפונקציות שהHU הזה מציע.

cutoff.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר לא קשור לנושא - מבקש שתפתח שרשור חדש כי אני רוצה לשמור על השרשור הזה מקובע לנושא הTA.TC

בגדול זה כווני הקרוס אובר עצמו כלפי הסט הקדמי - HPF - חיתוך היי-פאס לסט הקדמי - הוא מכוון כרגע לנגן מתדר 80 הרץ ומעלה בסלופ 18 (דרגה שלישית).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני רוצה להקפיץ את השרשור.

אולי מישהו בדק? למישהו הייה כוח ורצון?

היום יצא לי ממש קצת לנסות סוב לשבת עם שתי התוכנות האלה.

אז כך, ניתן להזן את כל הרמקולים שלנו די בקלות. ע"י מדידות של SPL . אני הלכתי על וליום מסויים על 85 DB. לי זה מספיק עד הגג. כמובן לכל רמקול. בסוף עשיתי על 84 מסיבות שהכל גם כך הייה סביב זה.

בסוף רציתי לראות את TC ומה גיליתי? שיש פאזות. אפשר לנסות את זה ולראות איך זה עובד

אז הינה כמה תמונות

אני יסביר. מימין לשמאל.

אחרי המדידה של כל הרמקולים, חלקם הגדול בדקתי גם בפאזה 0 וגם ב 180

בחלק התחתון אפשר רלאות של הפאזה של הרמקול הנמדד לפי התדר.

בלחיצה על כפתור OVERLAYS נפתח חלון שבו ניתן לבחור גם כן בפאזה ולעקוב אחריה

בתמונה מספר 4 זה מידבאסים שלי והיפוך פאזה ב180 בתדרים מבויימים. אולי זה יעזור למישהו.

1.png

2.png

3.png

4.png

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון סרגיי

עוד אחת מהמדידות שאתה יכול לבצע חוץ מIMPULSE RESPONSE שנועדה לתת לך להשוות בין פערי זמנים בתחום תדר נתון בין שני רמקולים, היא בדיקת הPHASE כלומר בדיקת הפאזה של הרמקול להיענות בתחום תדר מסויים (אותו תחום התדר לשתי הבדיקות - המחשב מריץ סוויפ של תדרים ונותן לך מספר בדיקות כמו SPL ופאזה, כמו בדיקת מפל מים או קסקאדה, בידקת אימפולס ועוד מספר בדיקות נוספות)

בבדיקת הפאזה אתה יכול לגלות אם יש לך בעייה של גל הופכי (ביטול) בין שני רמקולים, אתה גם יכול למצוא ככה בקלות אם לרמקול אחד יש בעיית היענות לעומת רמקול אחר (רצוי לעשות בדיקה כזו בMONO ולא בSTEREO ) ובוספו של דבר לנטר ככה בעיה אם היא קיימת ברמקול, בערוץ הגברה או בערוץ של הHU או אפילו בהקלטה.

אם פאזה ישרה או הפוכה הכי קל לבדוק עם האזניים בתכלס - תוריד את הTC לאפס, תשים את הראש במרכז הרכב ותן לשני רמקולים לנגן - אם אין לך מרכז בהקלטה בה אתה יודע שבוודאות אתה צריך לשמוע במרכז - אחד הרמקולים עם פאזה הפוכה כלפי השני - עכשיו רק נשאר לוודא אם הפאזה הפוכה או ישרה וזה בד"כ מסתכם בבדיקת קוטביות והגדרות בפרוססור - אבל אפשר גם לעשות את זה עם מיקרופון ותוכנה (רק תדאג שהחיווט שלך לא מחובר הפוך במחשב :-D ושמאל זה שמאל וימין זה ימין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, מה שמעניין הוא, עד כמה זה זאמת שווה. בדיקת אוזניים ומחשב. יצא לך לעשות השווה כזאת?

כמובן, כל רמקול נבדק לבד. וגם בפאזה הפוכה, כך אפשר לראות מה ההבדלים . לחוש את זה טוב יותר.

פאזה אפשר לבדוק עם טרק אן רעש ורוד. הרעש נשמע כמו ענן מרוכז כאשר פאזות נכונות. אני מעדיף לבדוק את זה זוג,זוג. כאשר פאזה לא נכונה,ענן מתחיל להתפזר. בעצם כמו עם קול.

עד TC אני יגיע עוד. כמה שזכור לי. לפי מה שבדקתי ע"י מדידת מרחקים וחלוקה במהירות האור יוצא די שווה לתוכמה. אבל אני יבדוק את זה שוב. נכון להיום הבמה היא ממש מולי, זמר עומד מול הפנים שלי, אני עוד צריך להזיז אותו למקום של מרכז. נגיע גם לזה. אין הרבה זמן לעבוד על זה לצערי וגם הגשם לא ממש אפשר זאת אתמול,כאשר הייה זמון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש היום במכשירי מדידה בכדי לקבל נקודת מוצא קודם כל ולאחר מכן בכדי להגיע לנקודה ממנה התיקונים מתבצעים לפי טעם אישי לאחר שבוצעו תיקונים גסים.

המדידה הראשונה בה אני משתמש היא בדיקת סף עיוות בHU.

לאחר מכן בדיקת סף עיוות במגברים כלפי כל רמקול וסוג רמקול.

לאחר מכן אני מבצע איזון עוצמות בין כל האלמנטים ומנחית את אלו אשר המיקרופון מודד כחזקים יותר.

לאחר מכן בעזרת שמיעה וטרקי בדיקה אני מוצא את הפאזות והסלופים הכי נכונים.

מבצע בדיקת TC בעזרת המכשור ואז מתקן לפי שמיעה.

לאחר מכן אני מריץ רעש וורוד על כל אלמנט ואלמנט ומיישר את הספקטרום בעזרת EQ שליש אוקטבה כאשר הדגש הוא על תדרים "צורחים" לעומת שאר התחום - למשל אצלי היתה בעיה חמורה בתדר 5K הרץ.

ובסופו של דבר עושה תיקונים אחרונים ע"פ שמיעה בלבד כי כאן כבר נכנס הטעם האישי לתמונה - משחקי הנחתה, TC אחרונים ודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פלוס מינוס התהלי שאני הולך לעבור.

אך מיקודות חיתוך בחרתי לפי יענות של אלמנטים. לפי הגרפים שקיבלתי וגרפים של כל אלמנט בפני עצמו לפי יצרן.

הספקתי לשחק רק עם תיזמון של כל ההלמנטים ומשחקי הפזות. בשלב הבה אני ישחק עם TC ואז נראה מה נקבל מהמערכת.

תוב, ככל שלומדים לכוון טוב יותר, כך מבינים את המשמעות של השפעה של כיוונים על מערכת.

לא ממש הבתי עדיין איך מהגרפים לקבל TC. אני צריך לשבל עוד קצת על התוכנה )))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב שעליו רצה התוכנה חייב גם להיות מקור האות, כלומר חבר אותו לפרוססור ותריץ את הסוויפ מתוך התוכנה בזמן שרצה מדידה ואז אתה כבר תראה את מדידת האימפולס.

תריץ סוויפ קצר בין הסאב לוופר למשל בתדרים בין שישים לשמונים הרץ

קצת משחק עם הרזולוציה ואתה כבר תתפוס את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסאב בין 60-80 מידבאס 80-100?

אני הגתי לתוצעה גם עם האוזניים וגם עם מדידות וותיקון. מעניין להגיע עם התוכנה גם כן. יש עדיין על מה לעבוד בסצנה, אבל זה הכייף במשחק ותחביב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדידה בין כל שני אלמנטים צריכה להתבצע על אותם תדרים.

בין מידבאס לסאב אני הרצתי סוויפ 60 עד 80

בין המידבאסים 1000 עד 1100

ובין המיד טוויטרים גם בדקתי ב1 עד 1.1 קילו וגם 5 עד 5.1 קילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתם מריצים סוויפ לסאב

זה אחרי ה tc או לפני?

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמחקה לי תשובה שלמה, באסה!

בגדול אתה מריץ סוויפ ורואה מה התוצאה ומתקן ואז מריץ עוד אחד בשביל לבדוק שאכן פגעת בול ואתה חוזר על התהליך עד שאתה מגיע לתזמון מדוייק ככל האפשר בין שני האלמנטים שאתה עושה בינם את התיקון.

לבסוף, בגלל שהשמיעה שלך היא אישית לך ואתה גם לא שומע כמו מיקרופון, תקן לפי השמיעה שלך.

אצלי למשל לאחר שביצעתי סוויפ ותיקנתי לפי חישובי מדידה, את התיקון הסופי עשיתי לפי שמיעה כי המרכז בשבע תופים סטה לי קצת ימינה.

זה נותן לך נקודת ייחוס שהיא נכונה לרכב ולמיקום של המיקרופון שאמור להיות באמצע הראש, משם הדרך לתזמון נכון של הרמקולים שמבוסס בסוף לפי השמיעה האישית שלך, היא קלה וקצרה.

במקרה של הסאב דרך אגב, בשביל שיהיה ברור, אתה מתזמן את מידבאס ימין כלפי הסאב. אתה מריץ סוויפ אחד לסאב וסוויפ אחד למידבאס ובודק את פער הזמנים בינם. אחרי זה אתה מסיט את המידבאס בעזרת הtc ומריץ את הסוויפ הבא רק על מידבאס ימין ומשווה אותו לסוויפ שלקחת על הסאב הרי לא שינית בו שום דבר אז למה להריץ עוד בדיקה.

ואז אתה משווה את מידבאס ימין לפני ואחרי התיקון לעומת הסוויפ שנלקח על הסאב ואתה רואה עם צריך תיקון נוסף או שהשגת את התוצאה. אחרי זה, בצע כיוון סופי לפי שמיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...