Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לבצע מדידת TA\TC בצורה מדוייקת בעזרת מכשור ייעודי

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 3433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן, בדיוק על זה מדובר, רק שים לב שכל המידות שהכנסת הם באינטץ, לא בס"מ

כן אני מודע לזה.

ד"א, קצת שאלה מפגרת.. אבל איזה נתונים מכניסים? מהרקולים לאוזן של הנהג? כלומר אני מודד מהאמצע של הרמקול עד לאוזן שלי מכל רמקול? או שכל רמקול נמדד עד לאוזן של המאזין לצידו כלומר ימין לימין וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן - מהרמקול למרכז הראש.

לי יש ביט ONE ושם ניתן או להגדיר מרחקים מהראש ונקודת האזנה או פשוט להזין DELAY ואני כמובן מעדיף להזין DELAY

עשיתי את החישובים שנותרו לי וגיליתי ש:

מיד-טוויטר שמאל נמצא כ90 ס"מ מהראש

מיד-טוויטר ימין נמצא כ125 ס"מ מהראש

מיד-באס ימין נמצא כ-150 מהראש

עכשיו ההפרש בין טוויטר ימין למידבאס ימין עומד על כ25 ס"מ - מה שאומר שאם אני רוצה לתקן את מיד-טוויטר ימין לעומת מידבאס-ימין אני צריך להשהות אותו בכ0.75 מילישניות (שזה 25 ס"מ)

לאחר מכן - ההפרש בין מיד-טוויטר ימין למיד-טוויטר שמאל הינו 60 ס"מ וזה אומר שאני צריך להשהות אותו ב1.05 מילישניות - אבל! בגלל שהזזתי את מיד טוויטר ימין ב0.75 מילישניות נוספות בכדי לאזן אותו מול מידבאס ימין - יהיה לי משחק של 1.05 עד 1.8 מילישניות להזיז את מיד-טוויטר שמאל עד שהוא ישמע במיטבו ומרכז הרכב יהיה - הראש שלי!

היום בערב אני הולך לנסות לעשות את המשחקים האלו אבל אני לא חושב שיהיה לי מספיק זמן לבצע מדידות לאחר התיקונים - העניין הוא שאני בטוח שהתוצאות ידברו בשטח כי לבינתיים - לאחר התיקון הראשון בין הסאב וופר למידבאסים - זה פשוט נשמע מדהים.

מה שהכי יפה זה שעכשיו סוף סוף קיבלתי הדגמה חיה ומושג אמיתי לגבי טווח הכוון הנכון לרכיבים במערכת - האמת היא שכל מה שאתם באמת צריכים זה סרגל, מחשבון, זוג אזניים וטבלת המרה.

וזה עובד!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרמקולים הולכים למרכז הראש של הנהג? (מושב הנהג)

ד"א, לאנוספורס מה ה DAC שלך עושה מבחינת איכות סאונד? אני גם הייתי מעוניין להתקין אחד ברכב אם אפשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרמקולים לא הולכים למרכז הראש פשוט זו נקודת האמצע בין האזניים שלך.

הDAC אצלי הוא CONVERTER שממיר USB AUDIO שיוצא מהטאבלט ישירות ליציאה אופטית שנכנסת לפרוססור שלי - ביט 1 של אודיסון.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת שאלת תם..

יש לי סאב מאחורה, קומפוננט מקדימה ורמקולים חלשים מאוד (סטוק) מאחורה

אני לוקח מטר מדידה, יושב במושב הנהג ומודד מאמצע הרמקול עד אמצע הראש שלי עם כל אחד מהרמקולים הנ"ל? כי אני קצת מבולבל, האם למדוד כל רמקול כאשר אני יושב בתור הנהג או כל רמקול והמיקום שלו במושבים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאחרי כל המדידות והגרפים זה הכל מסתכם בפיזיקה פשוטה סה"כ .

ובכל זאת שאלה: האם יש השפעה על אורך הגל על הTC בין האלמנטים ?, כלומר האם העובדה שהסאב נמצא בנקודה הכי רחוקה ממך, אבל מצד שני התדרים שהוא מנגן הם בעלי אורכי גל ארוכים מאד , ולכן למעשה הוא ממוקם פיזית קרוב מידי, משנה משהו לחישוב של ה TC ?

CarPc with Audison Bit 1, Morel elate 6 on Zapco 350.2

Morel CDM 880 on Zapco 200.2, Morel MT23 on Zapco z50s2

JL Audio W3 on Alpine MRP M500

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דביר - תביט טוב בתמונה הראשונה מהמדידות שעשיתי

אתה תראה שאיפה שתחום התדרים נמצא בפיק - אורך הגל זהה - הרי גם המידבאסים שלי מנגנים סוויפ בין 60-80 וגם הסאב וופר מנגן סוויפ בין 60-80

אבל הסאב חזק יותר! (הסאב בצבע סגול)

ולאחר מכן אתה גם תראה פתאום שרואים הבדל מהותי באורך הגל של הסאב לבין גלים שהולכים ונהיים קצרים יותר במידבאסים וזה בגלל נקודת חיתוך בסלופ פחות תלול למידבאסים וגם תחום ניגון גדול יותר, החזרים וכנראה גם תנודות של הממברנה.

עשיתי בבית בטעות השוואה בין מידבאס ימין למיד-טוויטר ימין רק שבמקום לקחת את הסוויפ של הקילו הרץ שעשיתי לשניהם - לקחתי למידבאס את הבדיקה של ה60 הרץ ובהתחלה לא הבנתי למה אני רואה מהמידבאס גל קול ע-נ-ק שעובר מעל כל הבדיקה של המיד-טוויטר ואז הבנתי שאני משווה בין תדר 60 במידבאס לתדר קילו הרץ במיד טוויטר (כמובן לא העליתי את התמונה הזו לכאן כי זה לא רלוונטי)

הבדיקה בין שני אלמנטים נעשית באותו תדר נושא אחרת אתה לא יכול לעשות השוואה בינם.

הסאב וופר מתוזמן על תדר 60 הרץ איתו הוא חופף את המידבאסים להגיע באותו הזמן - שניהם מנגנים את אותו התדר ומושהים להשמע כאילו הגיעו מאותו המרחק - התוצאה מורגשת מאוד בשמיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת שאלת תם..

יש לי סאב מאחורה, קומפוננט מקדימה ורמקולים חלשים מאוד (סטוק) מאחורה

אני לוקח מטר מדידה, יושב במושב הנהג ומודד מאמצע הרמקול עד אמצע הראש שלי עם כל אחד מהרמקולים הנ"ל? כי אני קצת מבולבל, האם למדוד כל רמקול כאשר אני יושב בתור הנהג או כל רמקול והמיקום שלו במושבים.

תודה

אתה מודד את המרחק מכל רמקול למושב הנהג פחות או יותר בנקודה בה מרכז הראש שלך בד"כ נמצא - תשים שם חפץ כלשהו - משהו שיתן לך סימון למיקום יחסי ותמדוד כלפי הנקודה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר, נשמע הגיוני מה שאתה אומר, ננסה ונדווח .

התדר בדיקה שמשווים לפיו, לא עדיף שהוא יהיה כמה שיותר קרוב לתדר בנקודת החיתוך?

CarPc with Audison Bit 1, Morel elate 6 on Zapco 350.2

Morel CDM 880 on Zapco 200.2, Morel MT23 on Zapco z50s2

JL Audio W3 on Alpine MRP M500

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק!

אתה צריך תדר בו שני האלמנטים נפגשים ומנגנים היטב

גם הסאב וופר שלי וגם המידבאסים שלי שניהם מנגנים היטב ב60 הרץ

גם המידבאסים שלי וגם המידטוויטרים שלי - שניהם מנגנים היטב ב1 קילוהרץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון.

אז אתמול יצא לי לבצע את תיקוני הזמנים למיד-טוויטרים - התוצאה והתהליך

הלכתי ישר לכוון הסופי שעשיתי והזתי למיד-טוויטר ימין הסטה של 0.75 מילישניות לכ3.15 בערך

ולמיד טוויטר ימין הגעתי להסטה של כ4.93 שניות

באופן מיידי - צד ימין של הרכב נשמע פשוט טוב יותר! אם להיות כנה - נשמע ממש טוב, שיפור רציני ביותר.

מאזין למוזיקה ושומע דברים בצורה כל כך ברורה, היו פרטים בתוך טרקים מסויימים שלא היה עליהם כזה דגש קודם לכן - למשל בCELLO SONG ממש יכלתי לשמוע את הפגיע של הקשת בגוף הצ'לו ויכלתי לשמוע כמה כאלו בו זמנית.

אבל משהו במרכז הבמה סחב יותר מידי ימינה וגם משום מה מידבאס שמאל סחב את הבמה למטה שוב.

שמתי טרק בדיקה שאני משתמש בו לדברים האלה שנקרא GIRLS של להקה בשם TRICKY ומיד שמת לב לזה ששומעים ממש לא טוב במידבאס שמאל - ההשפעה של תיקון הזמנים למיד-טוויטר שמאל היתה גדולה מידי וגם השפיעה על הפאזה של מידבאס שמאל.

ואז החלטתי להוריד בקפיצות של 0.1 עד 0.15 את התיקון למידטוויטר שמאל עד אשר יתאזן לי מרכז הבמה וכשזה קרה גם מידבאס שמאל חזר בדיוק לפאזה הנכונה שלו - גם בדקתי את זה לפני התיקון בעזרת INVERT לפאזה שלו מהביט 1 ואכן התהפכה לו הפאזה!

ירדתי מ4.93 בערך ל4.46 בתיקון של מיד-טוויטר שמאל והכל פשוט התאזן למקום בצורה נהדרת.

עכשיו נשאר לי לשחק עוד קצת עם נקודת החיתוך של ה8W7 - הוא מנגן מ30 ולמען האמת לא נראה לי שזה עושה לו טוב - זה מכניס ים כיף, מוי כיף! למוזיקה אבל אי אפשר להשתלט עליו בקצה הנמוך שלו, פשוט אי אפשר - הוא ממוקד מקדימה אבל תוך כדי נותן כל הזמן אפקט היקפי שנראה לי, שיצתמצם קצת לאחר העלאת נקודת החיתוך אבל ברור לי שזה פשוט האופי של הסאב הזה מצד שני.

הוא מדוייק, פאנצ'י חזק מצד אחד ומצד שני הוא פשוט - שד טזמני!

אין דרך יותר טובה מאשר לתאר אותו כ"טאז" - אני אוסיף את זה מאוחר יותר לביקורת שלי על הJL :-)

סה"כ זה עובד, עובד נהדר!

מקווה מתישהו לעשות מדידה חוזרת ולראות מה המצב הפעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...