Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן והתאמתו

Charde 88
שימו לב! השרשור הזה בן 7213 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כשהלכתי השבוע לחנות החלפים באיזור מגוריי וביקשתי שמן חצי סנטטי לדייהטסו שרייד 88 שלי הם גיחחו ואמרו ש 20/50 זה דיי והותר . אמרתי "טוב" וביקשתי את הכי מתאים לרכב שלי והם הביאו לי שמן מחברת CHAMPION ( צבע סגול 5 ליטר).

האם הם פעלו כשורה ? האם זה שמן איכותי ? בכל מקרה החלפתי כבר שמן , מה לעשות עכשיו , אין לי שום בעיה לרוקן אותו (ולהחליף מסנן) שוב והחליף בשמן אחר אם שמן זה יכול לפגוע בצורה זו או אחרת בתפקוד המנוע , למרות שמדובר ברכב ישן .

שאלה נוספת , החלפתי מצתים , כמה אמורים לעלות חוטי הצתה והאם החלפתם דורשת ביקור אצל חשמלאי ?

תודה רבה.

בכל יום שהאוטו נוסע יורדת ההסתברות שהוא ייסע מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מפתיע....?!

נתנו לך שמן הכי גיפה שיש בטענה שזה הכי טוב לרכב שלך.

לא נורא, ככה לומדים,זה לא יפגע בתפקוד המנוע שלך, חכה 3000 ק"מ ואז תחליף שוב למשהו נורמאלי 20W50.

לגבי פלאגים,גש לחנות וקנה חוטים אבל תקנה כמה שיותר עבים, להחליף אותם זה ממש קל,פרק אחד ותחבר אחד במקומו לפי התאמת האורך למקורי.

אם אתה מאיזור הצפון אז יש מקום שנקרא עמנואל שהוא מתמחה במצתים-מפלגים ופלאגים, הוא יכול למכור לך כבלים ממש איכותיים במחיר טוב,מה שבטוח הוא שהוא לא ירמה אותך .

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להגדיר "נורמלי" ? כלומר שמן הכי מתאים לשרייד 88 (חברה). השמן שקניתי הוא בעל תקן API SL/CF זה לא אמור להעיד על איכותו ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להגדיר "נורמלי" ? כלומר שמן הכי מתאים לשרייד 88 (חברה). השמן שקניתי הוא בעל תקן API SL/CF זה לא אמור להעיד על איכותו ?

תודה.

התקן שעומד השמן הזה הוא העדכני שיש בשוק כיום - והוא טוב.

לרוב במעבר בין שמן 20W50 ל 10W40 מרגישים בצורה מוחשית שהמנוע עובד חלק יותר ו"משוחרר" יותר. הדבר עלול להתבטא בעלייה בתצרוכת השמן של הרכב (במידה והוא אכן צורך) אך לעיתים זה שווה את זה.

לא קרה שום דבר שיזיק לרכב - בפעם הבאה תקנה שמן 15W40 או 10W40 אם באמת בא לך להשקיע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

כשהלכתי השבוע לחנות החלפים באיזור מגוריי וביקשתי שמן חצי סנטטי לדייהטסו שרייד 88 שלי הם גיחחו ואמרו ש 20/50 זה דיי והותר . אמרתי "טוב" וביקשתי את הכי מתאים לרכב שלי והם הביאו לי שמן מחברת CHAMPION ( צבע סגול 5 ליטר).

האם הם פעלו כשורה ? האם זה שמן איכותי ? בכל מקרה החלפתי כבר שמן , מה לעשות עכשיו , אין לי שום בעיה לרוקן אותו (ולהחליף מסנן) שוב והחליף בשמן אחר אם שמן זה יכול לפגוע בצורה זו או אחרת בתפקוד המנוע , למרות שמדובר ברכב ישן .

שאלה נוספת , החלפתי מצתים , כמה אמורים לעלות חוטי הצתה והאם החלפתם דורשת ביקור אצל חשמלאי ?

תודה רבה.

לשרייד 88 שלום רב!

שמן בצמיגות 20/50 מותאם למכוניתך יותר מאשר 10/40 ו/או 15/40

תקן SL/CF הוא התקן האיכותי הטוב ביותר.

תצרוכת השמן עלולה לעלות בצורה משמעותית,בשימוש בשמן

שונה מ-20/50!

לגבי חוטי הצתה .אין חובה להחליף אותם אצל חשמלאי,

אך החלפתם חייבת להיות לפי סדר מסוים,

רצוי להחליף כבל ישן בכבל חדש,ובשום פנים ואופן לנתק את כל

הכבלים הישנים בבת אחת!

אם משהו לא ברור לך רצוי שתשאל, ו/או גש לחשמלאי

העלות אפסית ,המשמעות רבה!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סובארו לאונה די.אל מודל 89.

איזה שמן מנוע הכי מתאים לרכב שלי? אני כמעט בטוח שאני משתמש ב20\50, מה ההבדל בינו לבין 10\40?

יש לי ג'ריקן של אותו סוג סגור. אני מחכה שהגלון הקודם יגמר. הגלון החדש הוא ירוק ויש לו מדבקה של דלקון (כמו דלק) זהו שמן טוב? מספיק טוב לסובארו שלי?

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה לא הבנתי .

אסור היה לי להחליף את כל שלושת חוטי ההצתה + חוט לכוהל בבת אחת ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשרייד 88 שלום רב!

שמן בצמיגות 20/50 מותאם למכוניתך יותר מאשר 10/40 ו/או 15/40

תקן SL/CF הוא התקן האיכותי הטוב ביותר.

תצרוכת השמן עלולה לעלות בצורה משמעותית,בשימוש בשמן

שונה מ-20/50!

לגבי חוטי הצתה .אין חובה להחליף אותם אצל חשמלאי,

אך החלפתם חייבת להיות לפי סדר מסוים,

רצוי להחליף כבל ישן בכבל חדש,ובשום פנים ואופן לנתק את כל

הכבלים הישנים בבת אחת!

אם משהו לא ברור לך רצוי שתשאל, ו/או גש לחשמלאי

העלות אפסית ,המשמעות רבה!

בברכה

צביקה

צביקה שלום, אתה כותב שלמעבר לשמן 10/40 יכולה להיות השפעה על "אכילת" השמן של המנוע. אתה יכול לומר לי מה השמן המתאים להונדה סיויק מודל 1991? מאז שרכשתי אותו לפני כשנה וחצי אני משתמש רק בשמן 10/40, ולאחרונה תצרוכת השמן עלתה מאוד. יחד עם זאת, יש לציין שאכילת השמן מלווה גם בעשן מהאגזוז.

מה דעתך?

תודה!

מעונין לקנות סיויק או קורולה שנים 1996-1999:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה שלום, אתה כותב שלמעבר לשמן 10/40 יכולה להיות השפעה על "אכילת" השמן של המנוע. אתה יכול לומר לי מה השמן המתאים להונדה סיויק מודל 1991? מאז שרכשתי אותו לפני כשנה וחצי אני משתמש רק בשמן 10/40, ולאחרונה תצרוכת השמן עלתה מאוד. יחד עם זאת, יש לציין שאכילת השמן מלווה גם בעשן מהאגזוז.

מה דעתך?

תודה!

להונדה 91 שלום רב!

ראשית אין קשר בין ההמלצה שנתתי לשרייד 88 לרכבו שהוא דיהטסו שרייד,

לבין ההמלצה (ואני מדגיש זוהי המלצה בלבד קבל אותה בערבון מוגבל)שאני

עומד להמליץ לך בקשר לרכבך הונדה סיוויק 91, אלו שני רכבים שונים!!!

אינני יודע מה הם הוראות יצרן להונדה סיוויק,אבל באם רשום בספר

להשתמש בצמיגות 10/40 המשך להשתמש בצמיגות הנ"ל

שימוש בשמן חד דרגתי (כמו שמן 40 למשל) אינו מומלץ ואינו

יפחית את צריכת השמן ברכבך, עליך להכנס למוסך ,ולשקול

החלפת גומיות שסתומים במקרה הטוב.. וכן לבצע בדיקת

לחץ הפוך כדי לשלול טבעות שחוקות בבוכנות במקרה החמור יותר!

לא ציינת מהי כמות צריכת השמן ל-1000 ק"מ,

ולא ציינת באם העשן סמיך וקיים כל הזמן,ו/או רק בהאצת המנוע?!

בברכה ושנה טובה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להונדה 91 שלום רב!

ראשית אין קשר בין ההמלצה שנתתי לשרייד 88 לרכבו שהוא דיהטסו שרייד,

לבין ההמלצה (ואני מדגיש זוהי המלצה בלבד קבל אותה בערבון מוגבל)שאני

עומד להמליץ לך בקשר לרכבך הונדה סיוויק 91, אלו שני רכבים שונים!!!

אינני יודע מה הם הוראות יצרן להונדה סיוויק,אבל באם רשום בספר

להשתמש בצמיגות 10/40 המשך להשתמש בצמיגות הנ"ל

שימוש בשמן חד דרגתי (כמו שמן 40 למשל) אינו מומלץ ואינו

יפחית את צריכת השמן ברכבך, עליך להכנס למוסך ,ולשקול

החלפת גומיות שסתומים במקרה הטוב.. וכן לבצע בדיקת

לחץ הפוך כדי לשלול טבעות שחוקות בבוכנות במקרה החמור יותר!

לא ציינת מהי כמות צריכת השמן ל-1000 ק"מ,

ולא ציינת באם העשן סמיך וקיים כל הזמן,ו/או רק בהאצת המנוע?!

בברכה ושנה טובה

צביקה

צביקה בוקר טוב ותודה על התשובה.

1. אם זכור לי נכון, בספר הרכב מומלץ להשתמש בשמן 20/50, אבל כמעט כל אחד שאני מדבר איתו בנושא, כולל מוסכניקים ממליצים להשתמש בשמן 10/40 חצי סינטתי.

2. צריכת השמן הולכת וגדלה עם הזמן, ולדעתי היום היא בערך 0.75 ליטר (קצת פחות מזה) ל-1,000 ק"מ.

3. העשן מהאגזוז הוא אפור-לבן, כאשר הרכב בעצירה במנוע פועל יש פליטת עשן קלה וקבועה, וכאשר אני מאיץ נפלט יותר עשן. במהירויות גבוהות של 100-120 קמ"ש נפלט עשן רב יחסית.

4. צריך לציין גם שאני רואה על המנוע סימנים של שמן, אבל אף פעם אני לא רואה שום שלוליות שמן מתחת לרכב בחנייה.

5. אני כבר הרבה זמן מעוניין להיכנס למוסך אך בשל קוצר זמן וגם אי היכרות עם מוסכניק טוב ואמין (וזול) עדיין לא יצא לי. אם יש לך המלצה, אקבל בשמחה. תודה.

מעונין לקנות סיויק או קורולה שנים 1996-1999:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם זכור לי נכון, בספר הרכב מומלץ להשתמש בשמן 20/50, אבל כמעט כל אחד שאני מדבר איתו בנושא, כולל מוסכניקים ממליצים להשתמש בשמן 10/40 חצי סינטתי.

2. צריכת השמן הולכת וגדלה עם הזמן, ולדעתי היום היא בערך 0.75 ליטר (קצת פחות מזה) ל-1,000 ק"מ.

3. העשן מהאגזוז הוא אפור-לבן, כאשר הרכב בעצירה במנוע פועל יש פליטת עשן קלה וקבועה, וכאשר אני מאיץ נפלט יותר עשן. במהירויות גבוהות של 100-120 קמ"ש נפלט עשן רב יחסית.

4. צריך לציין גם שאני רואה על המנוע סימנים של שמן, אבל אף פעם אני לא רואה שום שלוליות שמן מתחת לרכב בחנייה.

5. אני כבר הרבה זמן מעוניין להיכנס למוסך אך בשל קוצר זמן וגם אי היכרות עם מוסכניק טוב ואמין (וזול) עדיין לא יצא לי. אם יש לך המלצה, אקבל בשמחה. תודה.

שימוש בשמן 20W50 עתיד לצמצם באופן משמעותי את צריכת השמן ופליטת העשן הלבן.

המנוע שלך כבר כנראה גמור, ברר מחירים בנוגע לאוברול (כולל רינגים והכל) ו/או מנוע מפירוק (אם אפשר למצוא אחד במצב סביר או מייבוא).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להונדה 91 שלום רב !

1- נסה להשיג ספר רכב להונדה 91 והשתמש בשמן שרשום שם,

ולא על סמך זכרון. שנית אני הייתי מעלה את הדרוג ל-15/40 חצי סינטטי.

2- 0.75 ליטר שמן ל-1000 ק"מ היא צריכה סבירה בהחלט!!

3-עשן אפור לבן מעיד על תערובת מעט עשירה בקרבורטור או בהזרקה,

וכנראה גומיות שסתומים הזקוקות להחלפה,יש ברשת אייס המעלים /מצמצם

עשן יתר מרכבים מעשנים כמו שלך, שווה לנסות!

4-סימני השמן שאתה רואה הם הזעה טבעית ואין להתיחס אליהם,

וגם לא מומלץ לשטוף הזעה זאת,מכיוון שהיא שומרת על המנוע

בפני חלודה!

5-מוסכניק טוב אמין וגם זול...יש אולי על הירח!!!

בברכה

ושנה טובה וחג שמח

ובתקווה שעזרתי במקצת

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0.75 ליטר שמן ל-1000 ק"מ היא צריכה סבירה בהחלט!!
אתה רציני?

מנוע שמאבד כ-20 אחוז שמן ב1000 ק"מ זה נורמלי?!

לפי התופעות שהוא תיאר המנוע שלו בסוף דרכו או במצב שנדרש לעשות אוברול או חצי אובראול מנוע.

ואם מזלו גדול - החלפת גומיות שסטומים כמו שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני?

מנוע שמאבד כ-20 אחוז שמן ב1000 ק"מ זה נורמלי?!

לפי התופעות שהוא תיאר המנוע שלו בסוף דרכו או במצב שנדרש לעשות אוברול או חצי אובראול מנוע.

ואם מזלו גדול - החלפת גומיות שסטומים כמו שכתבת.

לא מדובר בגומיות שסתומים. המנוע מעשן כמויות גדולות של עשן לבן (לדבריו של בעל הרכב) במהירות של 100-120 קמ"ש, קרי: תחת עומס המנוע שורף הרבה שמן - מה שמעיד על טבעות בוכנה גמורות - או בעברית: המנוע הזה זקוק דחוף לאוברול כולל גומיות שסתומים (שיכול להיות שהן טובות, אבל המצב כל כך חמור עד שהמנוע מעשן גם בעמידה).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7213 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...