Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצח תאיר ראדה - רומן זדורוב

Arilou
שימו לב! השרשור הזה בן 378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסתבר שכל מי שרואה את הסרט המלא מגלה כמה הוא נאיבי לגבי התנהלות המשטרה ומערכת המשפט בארץ. מה מונע מהם לתפוס חף מפשע ולהוציא ממנו הודאה ? איתרע מזלו של רומן זדורוב והוא נפל כקורבן אך זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו.

השחיתות מתחילה מלמעלה וחובה עלינו כאזרחים לנקות את המערכת.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 978
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני שוב מזכיר את הנושא של ההודאה כמלכת הראיות. במבט ראשון אולי לא כל כך ברור מה זה אומר. אז תחשבו שוב:

• אם ההודאה היא הדבר החשוב ביותר, אז בכל תיק חייבים שתהיה הודאה. במערכת המשפט שלנו - זה כמעט תמיד המצב. שימו לב שמי שלא מודה יקבל עונש חמור יותר, כלומר גם אי הודאה היא - בפועל - פשע, למרות שלכאורה לא.
  • מאחר שכך, החוקרים ישקיעו את רוב המאמצים בכיוון של ההודאה, והרבה פחות בכיוון של ראיות עובדתיות, מפני שמשקלן במשפט קטן יותר.
  • כמעט כל אדם יודה בכל דבר לאחר מספיק לחץ. החריגים מעטים ומבחינת המערכת - כמעט זניחים.

תוצאה: במקום לחקור את העובדות, המשטרה מפעילה לחץ על נחקרים כדי שיודו. במקרים חשובים, הם ממשיכים ללחוץ וללחוץ עד שמשיגים הודאה (ע"ע עמוס ברנס). הבעיה כמובן היא שהודאה כזו אינה משקפת את מה שקרה במציאות, אלא בעיקר את מידת החוסן הנפשי ו/או העקשנות של הנחקר, ואלו אינם סיבות להרשעה בדין פלילי.

וכל הנ"ל בלי להתייחס כלל לאפשרות שהחוקרים מנסים להפליל, שאז כל זה נכון בריבוע.

דוגמה לא כל כך מפורסמת לכל הנושא הזה:

לפני מספר שנים היה את כל הענין של "מחתרת בת עין". נעצרו כמה אנשים, חלקם הורשעו בעבירות שונות ונשלחו לכלא לכמה וכמה שנים. אבל היה עוד אדם שנעצר בקשר לפרשה זו, ושמו יוסף בן ברוך. בן ברוך היה במעצר במשך 20 חודשים (!), במתקני חקירה של השב"כ ולא של המשטרה. מדובר בחקירות הרבה יותר מתוחכמות וקשות. במשך אותם 20 חודשים, היו כמובן הרבה הארכות מעצר. בכל פעם אמר השב"כ שיש ברשותו ראיות חזקות כנגד בן ברוך, אבל הדברים חסויים ולכן לעו"ד שלו לא ניתן לראות את החומר. כמובן שעם טענה כזו קשה להתווכח. במשך 20 חודשים האיש נחקר, ושתק שתיקה מוחלטת. הדבר היחיד שהצליחו להוציא ממנו זה שאסיר ערבי - שלאחר מכן התברר שהיה מדובב מטעם השב"כ - שאל אותו "שו איסמק" והוא ענה "יוסי". זהו.

ואחרי 20 חודשים, הודה השב"כ שאין ומעולם לא היו שום ראיות כנגדו, אלא שאחד שנחקרים האחרים בפרשה, שגם עליו הופעל לחץ, הזכיר את שמו באחת מהחקירות. זה הכל. כעת בן ברוך תובע את המדינה בסכום גדול.

האם לאותו אדם, יוסף בן ברוך, יש קשר לפרשה? אין לי מושג, וזו בדיוק הנקודה: שאחרי 20 חודשים של חקירות בלחץ, הדבר היחיד שהתברר זה שלנחקר יש חוסן נפשי עצום. שום פרט עובדתי לא התגלה, לא לכאן ולא לכאן. וגם אם בן ברוך היה נשבר ומודה בכל מיני דברים, אין שום אפשרות לדעת אם היה מודה מפני שאמנם הוא אשם, או מפני שלא היה לו כוח להתנגד לחקירה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו.

ראוי לשינון!

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוב מזכיר את הנושא של ההודאה כמלכת הראיות. במבט ראשון אולי לא כל כך ברור מה זה אומר. אז תחשבו שוב:

• אם ההודאה היא הדבר החשוב ביותר, אז בכל תיק חייבים שתהיה הודאה. במערכת המשפט שלנו - זה כמעט תמיד המצב. שימו לב שמי שלא מודה יקבל עונש חמור יותר, כלומר גם אי הודאה היא - בפועל - פשע, למרות שלכאורה לא.
  • מאחר שכך, החוקרים ישקיעו את רוב המאמצים בכיוון של ההודאה, והרבה פחות בכיוון של ראיות עובדתיות, מפני שמשקלן במשפט קטן יותר.
  • כמעט כל אדם יודה בכל דבר לאחר מספיק לחץ. החריגים מעטים ומבחינת המערכת - כמעט זניחים.

תוצאה: במקום לחקור את העובדות, המשטרה מפעילה לחץ על נחקרים כדי שיודו.

דני

בתור מי שאוהב לקרוא ספרים על תקופות אחרות קודמות בהסטוריה, אני יכול להגיד שהשיטה הזאת הייתה נפוצה במשטרים חשוכים הרבה יותר. כדוגמא המשטר הקומוניסטי.

אם ככה זה נראה פה, מומלץ להתחיל לדאוג

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתם מסבירים את זה שהגילוי של המומחה העולמי לא הובה בהרחבה בשום מקום? למה מנסים להשתיק את הפרשה?

כי המשטרה לא רוצה להכיר בעובדה שקיימת בקרב שוטריה תופעה מכוערת ומפוארת של "תפירת תיקים", והמדינה, על מערכת המשפט שבה, לא רוצה להכיר בעובדה שלרשות החוקרת שלה יש נהלי עבודה שלא היו מביישים את הק.ג.ב בחלק מהסיטואציות...

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה לא כתבתי בשרשור זה כי איני יודע כלום ואחרים כן.

במקרה ראיתי על כך תוכנית בערוץ הראשון לפני כשנה. אולי אני כן מבין?

מצד שני לא ראיתי תוכנית בעניין בערוץ השני, אז אני לא מבין.

ומה אמרו בערוץ עשר? כמו בערוץ אחד או כמו בשניים?

לא בדקתי בפייסבוק וגם לא ביוטיוב. מה מספרים שם? מה הוחלט?

ראיתי פעם"חוק וסדר" ולפעמים חבר המושבעים טועה.

זה מה שקרה גם כאן? אני תוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פואנטה למה שרשמת?

לסרט באורך שעה וחצי יש פואנטה חזקה מאוד. רומן חף מפשע לפי מה שרואים בסרט ואין שם ספק בנושא.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי המשטרה לא רוצה להכיר בעובדה שקיימת בקרב שוטריה תופעה מכוערת ומפוארת של "תפירת תיקים", והמדינה, על מערכת המשפט שבה, לא רוצה להכיר בעובדה שלרשות החוקרת שלה יש נהלי עבודה שלא היו מביישים את הק.ג.ב בחלק מהסיטואציות...

כן אבל איפה התיקשורת בכל הסיפור? מילא המישטרה שברור שמנסה לחפות על ילד של מישהו בכיר,אבל לא שמענו כלום מהתיקשורת אחרי הגילוי של המומחה העולמי .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברה לנושא ״החם״ הבא. אתה צריך להבין שתקשורת (בארץ, אולי גם בחו״ל) זה כמו מישהו עם ADHD ואוברדוז של אקסטזי

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשורת עברה לאייל שני. כי הוא במסטר שף. :?

אני מניח שמי שיקרא את העתירה (אם ניתן לגשת אליה), יוכל לראות את חו"ד המומחה המדובר של הFBI.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה לא כתבתי בשרשור זה כי איני יודע כלום ואחרים כן.

במקרה ראיתי על כך תוכנית בערוץ הראשון לפני כשנה. אולי אני כן מבין?

מצד שני לא ראיתי תוכנית בעניין בערוץ השני, אז אני לא מבין.

ומה אמרו בערוץ עשר? כמו בערוץ אחד או כמו בשניים?

לא בדקתי בפייסבוק וגם לא ביוטיוב. מה מספרים שם? מה הוחלט?

ראיתי פעם"חוק וסדר" ולפעמים חבר המושבעים טועה.

זה מה שקרה גם כאן? אני תוהה.

מי שנגד הכתבה והחוקרים הפרטיים (המערכת) טענו עוד בתחקיר עצמו שנערך בערוץ 1 , שיש כאן צייד מכשפות/נקמנות ואינטרסים אישיים כנגד

מערכת המשפט והמשטרה.

במילים אחרות רק לערוץ 1 היו ביצים לצאת נגד המערכת , בעלי הערוצים האחרים כנראה לא רצו ליצור קונפליקטים מיותרים (לערוץ 10 גם כך לא חסרות בעיות קיום)

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהכי עצוב הוא, שעבריינים אמיתיים, רגילים לשגרת החקירות והתנהלות המשטרה,

ולא ממש מתרגשים מהשוטרים. אבל אדם מן היישוב שאינו מתחכך עם רשויות החוק,

אלא בד"כ במסגרת בדיקת רישיונות ועבירות תנועה, עולמו חרב עליו בשעת חקירה ומעצר.

אני מנסה לדמיין מה עבר על אותם שניים שהיה להם אליבי, ובכל זאת עצרו אותם סתם

ככה בשביל הכיף, לכמה ימים. תחשבו מה זה?! אדם יושב במעצר, בתנאים מחפירים,

עם עבריינים אמיתיים, וכל זה למה? שאולי הוא יישבר וייתן הודאה.

הרי חצי מהאנשים רק מהפחד של המעצר יודו בכל מה שיגידו להם, רק שיבטיחו להם

שישחררו אותם למעצר בית או משהו בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תוהה איפה המשפחה של האנשים האלה? אני מדמיין את זה קורה לי ורואה את כל המשפחה שלי (ובטח גם חברים) מתגייסת באחת לעמוד מחוץ לבית המעצר עד שיבדקו את האליבי שלי. שלא לדבר על לקחת עו"ד שיוציא אותי החוצה בתוך שעות ספורות. ואולי אני חי בסרט ובאמת אין מה לעשות?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...