Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה באמריקה זה יותר זול?

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 4151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המון פעמים אני נתקל כאן בשאלה שבכותרת.

אנשים שלא בקיאים ביבוא מסחרי uלא מבינים מה זה להיות יבואן בישראל.

אז הנה כתבה שמספקת לכם הצצה לעניין.

למה יקר בישראל? היוגורט כמשל.

הנה דוגמא לאופן שבו החלטות ממשלה משפיעות על יוקר המחיה. אלי סהר מוכר יוגורט בריאותי שמיוצר בארה"ב. מכולה של יוגורט קפוא עולה לו 100 אלף שקל, המע"מ, המכס שנועד להגן על המחלבות המקומיות, מיסי הנמל והאגרות השונות עולים לו 270 אלף שקל.

את העלויות אתם משלמים, גביע אחרי גביע

שימו לב שבתחשיב הנ"ל מדובר אך ורק על יבוא, לזה צריך כמובן עוד הוצאות איחסון בישראל, מערך שיווק, מערך הפצה, ורחמנה ליצלן גם רווח ליבואן.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תסביר את זה לישראלי עם הראש האטום.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה מוצרים המיוצרים בארץ, נמכרים שם במחירים נמוכים יותר?

מה הקשר לכתבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת מורכבת יותר, ושונה ממוצר למוצר ומשוק לשוק.

מעבר למיסוי ומכס, ישראל היא שוק קטן מדי כדי לאפשר תחרות חופשית של ממש. מסיבה זו, מוצרים בארץ, בין אם מיוצרים פה ובין אם מיובאים (או מיוצאים), נמכרים פה במחירים גבוהים משמעותית מאשר בחו"ל.

כל מוצר שאני מייבא מאיביי בשליש או שישית ממחירו פה (כולל עלות המשלוח בדואר) ממחיש זאת לא פחות, כמו גם השוואת מחירם של מוצרים מתוצרת ישראל פה ובארה"ב.

אתה יכול לחשב מהכתבה את עלות היוגורט לק"ג בארץ, אחרי מיסים, ואת הרווח של היבואן ושרשרת ההפצה אחריו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוצר שאני מייבא מאיביי בשליש או שישית ממחירו פה (כולל עלות המשלוח בדואר) ממחיש זאת לא פחות, כמו גם השוואת מחירם של מוצרים מתוצרת ישראל פה ובארה"ב.

כל מהות השרשור הזה באה להדגים שאין שום קשר בין יבוא מסחרי לבין יבוא מספר פריטים בודדים דרך אי-ביי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלקנות באיביי פריט בודד + רווח של המפיץ בחו"ל + משלוח יקר לארץ, יוצא עדיין זול באופן דרמטי מהמחיר בארץ, אתה מקבל מושג גם על העלויות האמיתיות של היבואן.

הכתבה שהבאת לוקחת את החריג (מכסי מגן) והופכת אותו לדוגמה.

בחשבון פשוט - עלות היוגורט בארץ, לאחר כל המיסים 12 ש"ח לק"ג. מהו מחיר המכירה של אותו "יוגורט בריאות" בארץ? ולמה באמת באמריקה זה יותר זול? אגב, המוצר איננו "יוגורט" פשוט שנמכר במקרר בסופר אלא "פרוזן יוגורט".

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הגבינות תוצרת תנובה ושאר המותגים הישראלים צריכים להתמודד עם תחרות אדירה. יש לך מושג כמה סוגי גבינות יש בארה"ב?

דרך אגב, האם שמת לב לכך שבסופרים התחילו ממזמן למכור חטיפים כמו MARS, MILKY WAY, SNICKERS וכיוצא בזה במחיר של 3 ב 10 שקלים? זה יותר זול מארה"ב שם חטיף נמכר ב 99 סנט או דולר פלוס. איך אתה מסביר את זה?

עוד דבר, לך לשופרסל ותחפש את תפוחי וושינגטון. הם תוצרת ארה"ב. הם נמכרים פה במחיר זנות למרות שהיבואן צריך להוביל אותם בקירור ולשלם על הובלה מארה"ב לכאן. איך אתה מסביר את זה? ק"ג תפוחי עץ תוצרת ארה"ב נמכרים כאן יותר זול משם. למה? כי כאן השוק של הפירות והירקות הוא חזק ואם התפוחים היו נמכרים במחיר יותר יקר מבארה"ב אז אף אחד לא היה קונה אותם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, אתה באמת חושב ללמוד שיעור בכלכלה בYNET?

מה הקשר בין כתבה שהיא "מטעם", כמו 99% מהכתבות שלהם, לבין השאלה הלגיטימית שעולה בכל פעם שמדובר במוצר שאין עליו מכסים דרקוניים?

יופי, אז הביאו את "היוגורט כמשל" כמאמר הכותרת. העניין הוא (כפי שמוסבר בפסקה קטנטנה בגוף הכתבה), שהיוגורט לא יכול להיות דוגמה כי יש עליו מכסי מגן חריגים מאד.

בכל פעם שעולה הטיעון שאתה לועג לו, הוא עולה בנוגע למוצרים שאין עליהם מכס, וגם ההובלה שלהם זולה יותר (לא בקירור).

אז נכון, יש יבואנים שאוכלים חצץ, כי הם עוסקים בתחום "בעייתי" מבחינת הרשויות הארכאיות שלנו (מי אמר יבוא חיות אקזוטיות?:-D ).

אבל אין שום סיבה שהטלפון החדש של סמסונג יעלה 33% פחות בכל מדינה אחרת (שאינה מדינת המקור שלו-קוריאה הדרומית) מאשר בישראל. עלויות ההובלה דומות, כנ"ל הVAT שנהוג בכל מדינה, (ובד"כ בשיעור גבוה מאצלנו) ומכס- ממילא אין!.

עזוב.

קח דוגמה חיה. מהיום.

אחיינית שלי חולמת כבר חודשים על כיסוי לסמארטפון שלה עם הדפס של "הלו קיטי". בחיפושים קשים (כולל בחנות הרשמית של המותג בקניון בהרצליה) לא נמצא כנ"ל בארץ.

כמה עולה בארץ כיסוי פשוט,חלק (ללא הדפס)? 50-80 ש'?

הזמנתי את המודפס (לשביעות רצון הזאטוטה:-D ) באיביי ב1.99 פאונד, כולל משלוח.

עכשיו, תסביר לי אתה איך משתלב כאן סיפור היוגורט. איפה שאר הכסף?

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שייבואן צריך לשלם מכס, ייצואן מקבל פרמיה על סחורה שהוא מייצא (למעבר לזיכוי על מע"מ)

לגבי עלויות של משלוח בודד, יש הבדל בין לקנות מוצר בדולר ולהיות פטור ממכס לבין להזמין קונטיינר שלם עם המוצר הזה, שלמרות שהמחיר ליחידה יהיה רוב הפעמים נמוך יותר, אתה תצטרך להוסיף עלויות הובלה ושחרור מהמכס.

לגבי המחיר של כיסויים לפלאפונים, זה החזירות של החנויות בארץ, בגלל זה בפייסבוק אתה רואה מלא אנשים שמוכרים לך את הכיסויים ביותר זול.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם כי ההוצאות של היבואנים הן גדולות מאוד וגם כי כל יתר הגורמים בשרשרת עד שהמוצר מגיע אל השכונה שלך עומדים בהוצאות גדולות מאוד מצד אחד ומצד שני, נושכים נשיכות לגמרי לא קטנות בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למיסוי ומכס, ישראל היא שוק קטן מדי כדי לאפשר תחרות חופשית של ממש. מסיבה זו, מוצרים בארץ, בין אם מיוצרים פה ובין אם מיובאים (או מיוצאים), נמכרים פה במחירים גבוהים משמעותית מאשר בחו"ל.

מי אמר שישראל היא שוק קטן מידי לתחרות?

בסלולר אין תחרות עכשיו?

ירון זליכה טוען באחת ההרצאות שלו ביוטיוב שגודל המדינה הטוב ביותר לשוק תחרותי הוא בין 6 ל-10 מליון אנשים, נחש איפה ישראל? בדיוק באמצע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בבריטניה המחירים גבוהים יותר מאשר בארה"ב. יש אומרים שהמחיר זהה ב 2 המדינות, אלא שהוא נקוב במטבע אחר. כלומר, מה שעולה 10 דולר בארה"ב עולה 10 פאונד בבריטניה ( כ 16 דולר).

מה הסיבה?

בריטניה היא ודאי לא שוק קטן ולא תחרותי. יש למישהו הסבר?

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...