Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[כביש 554] -עברתי אור אדום בשוגג, בלמתי, עשיתי רוורס [תועד במצלמה]

שימו לב! השרשור הזה בן 4627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני משער שזה מקרה די חריג לכן אשמח לקבל רעיונות מניסיון או שלא-מניסיון.

אילו טענות יישמעו אמינות ומספקות מבחינת השופט, ואילו יישמעו מגוחכות.

ומה בעצם הם יודעים שם.

המקרה: נסעתי על כביש 554 לכיוון תל אביב.

לא הייתי שתוי או במצב בעייתי. הרמזור היה בעייתי. פספסתי אותו כי הוא מונח מאחורי רמזור שמוצב 100 מטר לפניו ובו האור היה ירוק, כך שהוא הטעה אותי.

אמנם נסעתי במהירות גבוהה (לא יודע אם מופרזת) כמו כל רכב שנסע על הכביש אלא שאני לא האטתי בכלל בחציית הרמזור האדום מכייוון שלא הבחנתי בו כאמור.

ברגע שחציתי אותו, באותה שנייה, דפקתי ברקס, ואפילו עשיתי רוורס כדי להדגיש את זה שטעיתי.

בינתיים מלא פלאשים כאילו אני על השטיח האדום בהוליווד.

כנראה שהוא זיהה 4 עצמים עוברים באור האדום, חושב ש4 מכוניות חצו אותו בזה אחר זה, וזה טוב! כי הבלבול יסב את תשומת ליבם, וכתוצאה מכך הם יבדקו את העניין לעומק, ויראו שלא חציתי אלא עצרתי וחזרתי (במידה שזה רלוונטי מבחינתם).

יש לציין שזה סיטואציה שבשום מקרה לא הייתה יכולה לגרום נזק, כי זה מסוג הרמזורים שאין צומת. יש רמזור ולאחריו עוד רמזור, והרמזור הראשון עוצר כדי לתת הזדמנות לאלו מהנתיב הנגדי שעושים פרסה ונכנסים להמשך הכביש שלך. הנקודה בה עצרתי, למרות שהייתה כמה מטרים לאחר קו-העצירה, היא בנקודה שאין בה מעבר מכוניות מהנתיב הנגדי בכלל.

האם המצלמה:

קולטת את הלוחית בלבד?

או גם את הרכב על כל צדדיו (יראו שעשיתי ברקס וזה מוכיח לכאורה שהעניין היה בשגגה, בפרט אם יראו שהברקס קדם לפלאש, מה שמוכיח שלא בגלל המצלמה התחרטתי אלא פשוט שגיתי והבחנתי מיד ששמתי לב לאור האדום)?

או גם את הנהג (אם יש אפשרות טכנית להצהיר על אדם אחר שנהג ברכב)?

כך ש-שאלתי היא קודם כל מה הם הפרטים המופיעים בידי משרד התחבורה (/משטרה/לא משנה מי הגוף האחראי) - והאם זה בכלל עובר שיקול-דעת ומגע יד אדם מצידם או שהמכונה זיהתה לוחית-רישוי חוצה וישר שולחת לך מכתב בדואר.

החלק השני הוא כיצד להתמודד עם הדבר, האם ע"י הצהרת האמת, אם היא רלוונטית, ואם כן כיצד להציג אותה:

"לא שמתי לב", "הרמזור מאוד מטעה", הרגל התבלבלה לי על הברקס במקום הגז", "הכלב אכל לי את שיעורי הבית", או מה בדיוק?

מאוד אשמח לקבל תגובות מושכלות מאנשים שמבינים.

ותודה רבה לכם על ההתייחסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה לעצמך טובה - אם אתה מתכוון ללכת להשפט קח לעצמך עורך דין.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיהיה בטוח שהמצלמה שם בדיוק בשביל מקרים כמו שלך.. צומת מבלבלת הרבה אנשים לא שמים לב לרמזור הלא נחוץ לדבריך, ויש לך הכנסה יפה מאוד לקופת המדינה.

בכל מקרה מצלמות רמזור מצלמות פעמיים, פעם אחת בכניסה לצומת ופעם שניה ביציאה.

באם לא עברת את כל הצומת ולא צולמת בפעם השניה לא תקבל דוח.

2017 Citroen C3 Shine

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא אמיתי, נכון?

כמה מטומטם צריך להיות ע"מ לחצות צומת באור אדום, ואח"כ ע"מ להוכיח את חפותך, לחזור ברוורס את כל הצומת...

אין מילים, פשוט אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ORrrr,

תודה רבה לך על תגובתך!

2 דברים נוחצים לי ע"מ לשכוח מכל העניין.

האם אתה בטוח בוודאות בדבריך?

היכן בדיוק אמורה להיות המצלמה השנייה ממוקמת? במקום שתיארת, יש תנועת מכוניות מהנתיב שיש לו אור ירוק. המערכת כ"כ מתוחכמת שתדע לזהות מי הגיע מהנתיב המותר ומי מהאסור?

אני, בכל אופן, התקדמתי מס' מטרים. אז לפי דבריך אני "זכאי" בוודאות. (?)

saay222,

אינני יודע. אך סביר להניח שקצת פחות מטומטם מאשר לכתוב תגובות בהתבסס על קריאה דיסלקטית של הנאמר.

ועוד להוסיף מילות גנאי.

לא חציתי את הצומת; עברתי את הקו במס' מטרים, ויתרה מזאת; לא היתה צומת בכלל, כפי שהדגשתי, אלא רק השתלבות כלי-רכב מהנתיב הנגדי. והסיבה שחזרתי היא בראש ובראשונה משום שזה היה הדבר הנכון ביותר לעשות בהתחשב בנסיבות ובתנועה בכביש.

זאת ועוד, מהתגובה של ORrrr מסתבר שבזה שחזרתי אחורה דווקא הצלתי את עצמי (מבחינה חוקית) בנוסף לכל.

אם היית משקיע בשיעורי עברית בביה"ס, סביר להניח שלא היינו מגיעים למצב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם נסעתי במהירות גבוהה (לא יודע אם מופרזת) כמו כל רכב שנסע על הכביש אלא שאני לא האטתי בכלל בחציית הרמזור האדום

קח לתשומת לבך: מצב שבו אתה לא מבחין ברמזור כמו שצריך אז המהירות שלך מופרזת ואתה צריך ללמוד שכשאתה מתקרב לצומת (כל צומת) אז אתה צריך להאט ולנתח את הצומת שמולך.

אסור להמשיך בנסיעה כפי שקרה לך.

יש לא מעט צמתים כאלה שבהם מעבר באור אדום היה גורם לתאונה.

אני ממליץ לך לשכור עורך דין כי קשה לי לראות איך בייצוג עצמי אתה יוצא עם קנס כספי בלבד.

vw-golf כתב:

זו פאקינג מדינה דמוקרטית, זה לא שהוא הרים יד על מישהו, אז חלאס, סתמו פיות!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נסעת (כפי שאתה אומר) במהירות גבוהה, ובכלל לא האטת (שוב, כפי שאתה אומר) במעבר הצומת המרומזר, משמעו, שעברת לחלוטין ויצאת מהצומת, אז (אם תסלח לי), להיכנס לצומת מרומזרת ברוורס בניגוד לכיוון התנועה ובניגוד לאור המורה ברמזור זו טיפשות גמורה שמסכנת אותך ואת כל הנהגים שנקלעו לצומת באותו הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נסעת (כפי שאתה אומר) במהירות גבוהה, ובכלל לא האטת (שוב, כפי שאתה אומר) במעבר הצומת המרומזר, משמעו, שעברת לחלוטין ויצאת מהצומת, אז (אם תסלח לי), להיכנס לצומת מרומזרת ברוורס בניגוד לכיוון התנועה ובניגוד לאור המורה ברמזור זו טיפשות גמורה שמסכנת אותך ואת כל הנהגים שנקלעו לצומת באותו הזמן.

הוא מסביר לך שהוא עבר את הקו בכמה מטרים ועשה רוורס.

כן,אנשים טועים וטוב שהוא שם לב לפני שהוא חצה את הצומת לגמרי והיה מעיף איזה רכב או הולך רגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מסביר לך שהוא עבר את הקו בכמה מטרים ועשה רוורס.

כן,אנשים טועים וטוב שהוא שם לב לפני שהוא חצה את הצומת לגמרי והיה מעיף איזה רכב או הולך רגל.

רק כדי לחדד את העניין - הוא ביצע כאן 2 עבירות. עבר באדום וביצע רוורס באמצע הצומת (גם אם הוא טיפה נכנס אליה). אם ינתחו נכון את 4 התמונות שצילמה המצלמה, הוא יוכל לקבל עונש גדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...