Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יוצאים במאבק נגד עליית מחירי הדלק!! [עודכן תאריך הפגנה]

wolf107
שימו לב! השרשור הזה בן 4653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפשר ללכת עם "אינפוזיה" מלאה במיץ תפוחים (צבע זהה לשל דלק) ולשים על השקיות מדבקות 95/98 וכו'. זה כבר די יעביר את המסר לדעתי.

הייתי בחלק מההפגנות הקודמות למרות התפוצה המזערית של הנושא, אני חושב שמה שצריך לעשות זה התארגנות של שבועיים מראש, להפיץ בכל פורום שכל אחד פה מכיר, בלי שום קשר לנושא הפורום (יש פורומי ענק כמו FRESH, FXP וכו'), שכל אחד יתלה כרזות באיזור מגוריו, ואולי גם דף אינטרנט פשוט בנוגע למאבק במחירי הדלק, עם מידע על האירוע המתוכנן הבא, כדי שאנשים יוכלו להפנות אחרים לראות במה מדובר, ושכולם יוכלו להתעדכן. במשך שבועיים לתת לזה להתגלגל, ורק אז לצאת להפגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל הכוונה בדבריי היתה שעליית וירידת המחירים אינה מסונכרנת עם מחיר הנפט בעולם, אל תיתפס במילה.

וחוץ מזה, כמו שאתה שואל כך גם אני שואל. ממתי מחירי הדלק עולים אך ורק בהתאם למחיר הנפט בעולם?

אם כך הדבר, כשחבית עלתה 140 דולר המחיר לא הגיע ל-7 ש"ח והיום איש לא מוריד את המחיר בהתאם למחיר הנפט. כך שתירוץ מחיר הנפט אינו קביל.

מחיר הנפט נכון לפני יום יומיים עומד על בין 95 ל-100 דולר לחבית.

זה תמיד תמיד המס, מה שמתסכל מאוד.

ובא לי לירוק לביבי בפנים כשהוא אומר שהוא מבטל את המס ואחר מספר ימים המחיר עולה שוב בתואנה שמדובר בעליית מחירי הנפט בעולם כשזה ברור לכולם שמדובר בשקר גס!:mad2:

מעניין, לפני שאתה יורק לביבי ושטייניץ בפנים רק שתדע לך שישראל היא המדינה היחידה או בין הבודדות שהכלכלה והמשק שלהן מראות צמיחה חיובית. אירלנד, פורטוגל, ספרד, יון על סף פשיטת רגל והצהרה על כונס נכסים, אנגליה, איבדה כמעט את כל תעשיית הרכב שלה, אבטלה גוברת, מיסים עולים, מע"מ באנגליה עלה ל 20 אחוזים. אבל מה, אתה רוצה לירוק בפנים של ביבי. אם כבר מדברים על ביבי, אין לי קירבה משפחתית אליו או משהו אבל רק תקרא את התמורה האדירה שמשפחת נתניהו נתנה למדינה הזו.

אם כבר לירוק בפנים של מישהו אז לא חסר לך יפיי נפש מתוכנו שראויים יותר מכל אחד לחטוף יריקות בפנים. כמו הייפי נפש שהפגינו אתמול בתל אביב וקראו לחיילי צה"ל רוצחים. הם קיבלו מטח של ביצים וירקות רקובים.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שתי כתבות שכדאי לקרוא:

איך הממשלה מפחיתה את זיהום האוויר? מטילה עוד מסים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000651315

קווים של יאוש.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3519683,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

כאילו שזה לא היה צפוי: לאחר הורדת הבלו שבוצעה בסוף החודש האחרון בעקבות גל המחאות, צפויה הממשלה להעלותו בסוף החודש הזה ב-20 אג' ובסוף החודש הבא ב-10 אג' נוספות.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3528605,00.html?dcRef=ynet

שטייניץ וביבי הם לא חברי ממשלה - הם מומחים באחיזת עיניים. אני מאוד מקווה שהמחאה תתחדש ביתר שאת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, העם באוהלים דורש בין הייתר חוק חינוך חובה חינם מגיל אפס. כלומר שהמדינה תשתתשף בעלות הפועוטונים והגנים הפרטיים למינהם מגיל אפס. מאיפה אתה חושב שהכסף הזה יבוא? בסופו של דבר מי שירוויח מכל המאבקים האלה הם השכבות המאוד חלשות. חרדים עם משפחות "ברוכות" ילדים וכל אלה שיש להם 3 נשים ו 18 ילדים כמו שקורה למשל באום אל פאחם.

רציתם צדק חברתי, סבבה. תתכוננו לשלם עבורו.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום מתנהלים בנקודת הזמן הזאת מספיק שרשורים שבהם דנים בגל המחאות עם מגוון דעות בעד ונגד. למרות שיש לי תשובה ארוכה ומנומקת לשאלתך, אני לא מתכוון להסיט את נושא השרשור הזה, מכיון שהוא מתרכז בנישה מאוד ספציפית ולא במחאה באופן כללי.

מעבר לכך, התשובה שאותה אני נמנע לתת לך כאן כבר נכתבה יותר מפעם אחת בכמה מהשרשורים הללו. כל מה שצריך זה רק לקרוא אותם היטב.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה בבקשה, לכן ישנן הודעות פרטיות. אשמח לשמוע את דעתך. שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר לצאת במאבק נגד מחירי הדלק, הדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי חרם צרכני(כדוגמאת הקוטג').

כמובן שדלק זה לא קוטג', אבל אפשר פשוט להחרים חברת דלק מסוימת, כמו למשל דלק ופשוט לא לתדלק שם.

אני בטוח שהנזקים הכללים שיגרמו לבעל החברה יעזרו בהפעלת לחץ על הממשלה, וכך כל חודש להחליף חברה,

הבאה בתור יכולה להיות אחת מרשתות המזון (מגה שופרסל וכו)

הכוח בידי העם

חזק ואמץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קשור? אתה חושב שחברות הדלק מרוויחות משהו מהמחירים הגבוהים?

מרווח השיווק שלהן הוא נמוך יחסית, ואם כבר העלית את הנושא הזה, אז רק שתדע שאת עיקר הרווחים שלהן עושות חברות הדלק מ... חנויות הנוחות שהן פותחות בכל תחנה (מנטה/ילו/So Good/אלונית וכו').

מעבר לכך, בימים האחרונים יש דיבורים על כך שהממשלה מתכוונת להורות על קיצוץ נוסף במרווח השיווק הזה (ובתגובה, חברות הדלק ככל הנראה מתכוונות גם לצמצם את גובה ההנחות שהן מעניקות למנהל הרכב הממשלתי).

הגוף היחיד שבאמת מרויח ממחיר הדלק הגבוה הוא מדינת ישראל. גם הבלו וגם המע"מ מחושבים כאחוז מהמחיר, כך שככל שהמחיר גבוה יותר... הבנת לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרווח השיווק שלהן הוא נמוך יחסית, ואם כבר העלית את הנושא הזה, אז רק שתדע שאת עיקר הרווחים שלהן עושות חברות הדלק מ... חנויות הנוחות שהן פותחות בכל תחנה (מנטה/ילו/So Good/אלונית וכו').

מעבר לכך, בימים האחרונים יש דיבורים על כך שהממשלה מתכוונת להורות על קיצוץ נוסף במרווח השיווק הזה (ובתגובה, חברות הדלק ככל הנראה מתכוונות גם לצמצם את גובה ההנחות שהן מעניקות למנהל הרכב הממשלתי).

הגוף היחיד שבאמת מרויח ממחיר הדלק הגבוה הוא מדינת ישראל. גם הבלו וגם המע"מ מחושבים כאחוז מהמחיר, כך שככל שהמחיר גבוה יותר... הבנת לבד.

אני מודע למה שרשמת, למרות שהם עדין מרווחים על הדלק.

אבל ברגע שאף אחד לא יגיע או שלפתע כמות האנשים תרד בחצי מהממוצע הרווחים גם בחנויות ירדו.

וזה יצור סוג של לחץ אצל בעל החברה ואולי זה יעזור בהעברת הלחץ גם לממשלה כי כידוע הטיקונים הם אלו ששולטים לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שסיכוייה של מחאה מהסוג שאתה מציע להצליח נמוכים מאוד עד לא קיימים. אם כבר, אם כל הציבור יעבור לתדלק בחברות שבמוצהר מוכרות בנזין במחירים נמוכים כדוגמת "טן", דווקא אז קיים סיכוי שחברות הדלק יצמצמו מיוזמתן את מרווח השיווק שלהן, המצומצם ממילא.

אגב, גם בהנחה שהמהלך הזה יצליח, ההשפעה על מחירו הסופי של ליטר בנזין ללקוח תהיה שולית כי כפי שכבר הוסבר, חלק הארי של המחיר מכיל בתוכו את המיסים השונים שהמדינה גובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם מי שמרוויח הכי הרבה ובגדול אלה הם חברינו הטובים ביותר בסעודיה, עירק, כווית ושאר המדינות השואבות נפט.

ורגע, אם המדינה מרוויחה אז זה לא אומר שגם אני האזרח מרוויח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה מרוויח CRBERAL?

לא נמאס לך לכתוב שטויות, אני יודע שאתה פטריוט ואוהב לשלם, סבבה תהנה עם זה, אם על כל ליטר של דלק אתה משלם יותר מ 50 אחוז וכיף לך, אתה גם יכול ללכת למשרד ראש הממשלה ולתרום סכום נדיב מכספך לכל היושבים שם.

מתוך 7.5 שקל לליטר דלק, 4 שקל למדינה.

אה וכן, שכחתי שהחברי ממשלה משלמים דלק.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה מרוויח CRBERAL?

לא נמאס לך לכתוב שטויות, אני יודע שאתה פטריוט ואוהב לשלם, סבבה תהנה עם זה, אם על כל ליטר של דלק אתה משלם יותר מ 50 אחוז וכיף לך, אתה גם יכול ללכת למשרד ראש הממשלה ולתרום סכום נדיב מכספך לכל היושבים שם.

מתוך 7.5 שקל לליטר דלק, 4 שקל למדינה.

אה וכן, שכחתי שהחברי ממשלה משלמים דלק.

רגע תסביר לי משהו כי אני לא מבין. אם עכשיו המדינה נחשבת למדינת רווחה, מי יקרה אם הממשלה תסכים להפוך לעוד יותר מדינת רווחה? למשל, מה יקרה אם אחת מדרישות המפגינים באוהלים תתקבל בחיוב? הדרישה שהממשלה תשלם על חינוך הילדים מגיל אפס, כלומר, המדינה תשלם על הפועטנים. מה יקרה אז? הרי זה סבבה לא? הפכנו למדינת רווחה עוד יותר הלא כן? נחש מי ירוויח מכל הסיפור הזה? נכון מאוד, מי שמרוויח מזה עד עכשיו וזה לא מעמד הביניים. זה אלה שמתחתיו.

עוד דבר, אני באמת אודה לך מקרב לך אם תוכל לענות לי כמה בתי חולים ממשלתיים ישנם בישראל? שוב פעם, לא הפרטיים כמו אסותא, אלישע וכיוצא בהם. ממשלתיים. יותר מ 10 נכון? יותר מ 20 נכון? ששאלתי אנשים שאני מכיר אמרו לי גם יותר מ 30 בתי חולים ציבוריים. מה אם אני אגיד לך שבכדי לתפעל בית חולים ממוצע המדינה צריכה להשקיע 50 מיליון בשנה. וואו, האם זה יגרום לך למין צמרמורת? אז מה אמרנו? יש מעל 20 בתי חולים? אהה יופי, כלומר המדינה צריכה כל שנה "להביא" מאיפה שהוא 1000 מיליון שח שהם מייליארד שקל. אני נוטה יותר לחשוב שחלק מסויים מ 4 שקלים שהמדינה "מרוויחה" עלינו ממיסים על הדלק הולך לממן את זה. מי שחלילה רוצה תמורה בעד האגרה מוזמן ללכת ו"לנפוש" בבית חולים. חס וחלילה אני מעדיף שלא.

צודק, ישנה שחיתות וביזבוז בממשלה. לא אומר שלא. צריך לבדוק ולטרפד את השחיתויות והביזבוזים. מלך מי שיצליח לעשות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...