Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישפחטומטי 2008 עד 100 אש"ח לפנסיונר

windsurfer
שימו לב! השרשור הזה בן 5116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח

אבא של אישתי מתכנן עוד כחצי שנה להחליף את הרכב.

הרכבים הקודמים היו לאנטיס 2003 (נוכחי), כנ"ל 1997, לאנסר 1991.

אחרי 2 מאזדות הוא החליט ל"גוון" ולא ללכת על מאזדה.

אני מנסה לעניין אותו ברכבים אירופאים אבל הוא מעדיף יפניות.

לגבי נפח מנוע, פה יש הצלחות, הוא הסכים איתי שלאור הנסועה הקטנה (10K ק"מ בשנה), לא חייבים להינעל על 1.6 ואפשר לדבר גם על 1.8 או אפילו 2.0 (רחמנא ליצלן).

הוא אוהב להעמיס (גם שלא ממש נחוץ) ציוד רב בבג'ז כך שמכוניות קטנות ממש יורדות מהפרק.

חוץ מזה שלפעמים הם צריכים לקחת את הילדים שלי (הנכדים שלהם).

גיר, העדפה לאוטומט, ידני לא בא בחשבון רובוטי DSG אני מניח שאצליח לשכנע, רובוטי קורולה לא.

ובכן מה חשוב:

*עד 100 אש"ח

*מודל 2008

*ירידת ערך צפויה קטנה (תחסכו לי תגובות בנושא, מי שלא עבר קורס נביאים שיעבור לנקודה הבאה).

*סחירות

*עליות אחזקה סבירות (ביטוחים, טיפולים וכו').

*עדיפות ליפאנית.

כמו שניתן לראות אין הרבה דרישות, מה לעשות מי שרגיל ללאנטיס אין לו הרבה דרישות.

נא תשומת ליבכם לכך שהרכב צפוי להישאר 5-6 שנים ואולי אף יותר ברשותו

הוא חושב בכיוון של הונדה סיויק וניסאן טידה, אני מנסה למשוך אותו לכיוונים יותר מעניינים כגון ניסן פרימירה או אחת ממכוניות VAG.

אודה למי שיכול לחוות דעה מניסיון על הרכבים המוזכרים (בעיקר פרימירה), או להמליץ על רכבים אחרים.

מבקש לציין מה הניסיון עם הרכב המומלץ וכן יתרונות וחסרונות.

תודה למשיבים, צפריר.

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניסאן טידה בא בחשבון- אני ממליץ בחום, רכב נוח, כסאות ברמה של צרפתית, ואני אומר זאת מנסיון ,כי היתה לי פיג'ו 407.

יחד עם זאת, מכונית משעממת, אבל אם הוא פנסיונר שרגיל ללאנטיס- יכול להתאים.

לגבי פרמיירה- עדיף להתרחק, בעיקר בגלל נדירות הרכב והסחירות- רכב מאוד לא מוכר.

באופן אישי, המלצתי היא על סקודה אוקטביה די.אס.ג'י או פולקסווגן ג'טה, אבל מהשנתון שציינת אני כלל לא בטוח שיש בנמצא די.אס.ג'י בגרסת בנזין.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אירופאית כן באה בחשבון אז פוקוס סדאן בדגמי טרנד איקס או גיהה (שהגיעה רק עם מנוע 2 ליטר) שמציעה גם תא מטען גדול, מרווח פנים טוב ונוחות נסיעה מעולה.

ג'טה ממודל 2008 מתאימה לתקציב רק עם מנוע ה-1.6, אם הולכים שנתון אחד אחורה ל-2007 אז דגמי ה-2 ליטר FSI יכנסו לתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה הוא יכול לקנות מיצובישי לנסר צורה חדשה עם מנוע 1800 סמ"ק, 143 כ"ס, גיר רציף.

יפנית, בגאז' גדול:

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?ImgOnly=0&AreaID=&ModelID=23&SubModelID=1420&FromYear=2008&UntilYear=2008&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=&SubSubModelID=0&OwnerID=&fromKM=&KM=&fromEngineVal=1800&untilEngineVal=&EngineTypeID=&fromHand=&Hand=

הונדה סיויק מודל 2008 מעל התקציב, אבל הרכב מעולה. חיסרון מול מיצובישי - בגאז' יותר קטן.

בשאר הפרמטרים סיויק עדיפה:

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?ImgOnly=0&AreaID=&ModelID=14&SubModelID=109&FromYear=2008&UntilYear=2008&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=&SubSubModelID=0&OwnerID=&fromKM=&KM=&fromEngineVal=1800&untilEngineVal=&EngineTypeID=&fromHand=&Hand=

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים

הפרימירה אכן תרד מהפרק עקב בעיית סחירות (לי אישית היא קורצת אבל זה לא רכב בשבילי)

אני אעניין אותו בהצעותיכם ונראה איך ממשיכים

שיהיה מידע/שאלות אעדכן

תודה, צפריר

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הסיויק וI30 ירדו מהפרק בשל גודל בגז'.

נשקלים לאנסר טידה ואוקטביה (אכן DSG יש רק למנועי דיזל).

נשקלת ברצינות האופציה של אוקטביה 2.0 FSI.

לפי מחירון יד 2 דגם 2008 הוא 103 אש"ח.

כמו כן מצויין שצריכת הדלק היא 1:15 (ק"מ לליטר), לי זה נראה צריכה טובה מדי.

מישהו יודע לאמת מה צריכת הדלק.

תודה.

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שמנועי 2 ליטר FSI של פולקסוואגן מומלצים לתדלוק עם אוקטן 98.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לחפש אוקטביה 2.0FSI...

נמכרו בודדות כאלה, ונראה לי שיהיה קשה מאד למצוא כזאת בשוק המשומשות.

אני יכול לעזור לך אם תהיה מעוניין לרכוש קיה פורטה חדשה מהניילון במעט יותר מ-100K (שלח ה"פ)

בנוסף לכך אם האוקטביה באה בחשבון אפשר לקנות 1.2TSI עם DSG ב-115K אחרי הנחה ואולי עקב שער היורו לקבל הנחה גדולה יותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפנסיונר שאין לו דרישה ל"עוצמות מנוע מתפרצות" וחשוב לו תא מטען גדול וגם קלות העמסה (תא מטען גדול עם פתח העמסה קטן אינו שווה דבר..) הייתי ממליץ על סקודה אוקטביה עם המנוע הותיק והאמין בנפח 1600 סמ"ק שעלות אחזקתו למי שאינו מרבה לנסוע,עדיפה ונמוכה (משמעותית מדגמי הדיזל או ה-FSI שלא ברור אם באמת נדרשים בנסיבות העניין).

נכון,היא איננה יפנית אבל היא אמינה לא פחות ובתחומים שונים אף בנויה טוב יותר.. היא משדרת בטחון וסולידיות,איכות הגימור טובה,היא שקטה,מזגן מצויין,גיר טיפטרוניק בעל 6 הילוכים ויש לה תא מטען...הגדול ביותר בקבוצה וגם בשתי הקבוצות שמעליה ועם דלת חמישית שמקילה מאד את העמסה.

לגבי מצב השוק,אין לי ידיעה אישית אך דווקא בפורומים השונים מדווחים על ביקוש גבוה מאד לאוקטביות במצב טוב שלא היו מוניות/משטרה/עם מיליון וחצי ק"מ..

חסרונה יחסית ליפניות הוא עלויות ביטוח מעט גבוהות יותר (דגמי הבנזין של סקודה פחות גניבים).

הטידה היא רכב "כלבוייניק" מצויין,עד כה היא מגלה אמינות טובה (אך לא ברמת האלמרה-קודמתה),רמת הגימור ואיכות הבנייה בינוניות בלבד,דווקא במקרה של הטידה די מורגשת ההרכבה ה"מקסיקנית"..בדגם הסדאן יש תא מטען סביר+,בדגם 5 דלתות תא המטען קטן. אם תעריפי הביטוח דומים לאלמרה אז הם סבירים בהחלט. אני לא מכיר את השוק של הטידה אך האלמרה שהייתה לנו נחטפה מיד. הטידה היא חבילה לא רעה.

יש בימים אלו מבצע על רנו סימבול וניתן לרוכשה חדשה עם אחריות מקיפה ב-80,000 ש"ח בלבד. טורקיה חביבה,לא מהיפות,תא מטען גדול,שמירת ערך מעט בעייתית אבל בכל זאת מדובר ברכב חדש ומרווח במחיר של מיקרומכונית הודית.

הייתי ממליץ גם על קיה סיד סטיישן מיד פרטית אם תמצא דבר שכזה...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...