Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גרגרים בשמן מנוע, האם תקין? (מצורפת תמונה)

benjah
שימו לב! השרשור הזה בן 5121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב, מדובר ברנו קליאו 1.4 שנת 98 אחרי החלפת שמן וטיפול 10K, אני מתעניין בקניית הרכב לאחי הקטן.

שפתחתי את פקק מילוי השמן הבחנתי במעיין גרגירים שחורים מפוזרים בראש המנוע, האם דבר זה תקין או שמה מעיד על בעיה כלשהי?

תודה, בן.

Picture 206.jpg

Picture 207.jpg

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הבעיה . סביר להניח שמדובר ברכב שלא עבר טיפולים בזמן , ושמשקעים בשמן הצטברו באזור פקק מיכל השמן . ייתכן מאוד ומדובר אף בגרגרים של קורוזיה , או של פיח . בדוק מה היה מצב מדיד השמן . אם השמן נראה נקי מידיי על גבי המדיד , ייתכן והרכב לא עבר החלפת שמן בזמן , אלא החליפו לו רק ברגע האחרון לקראת המכירה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, השמן על המדיד נראה נקי מאוד, אך זאת יכולה להיות תוצאה של ההחלפת שמן שבוצעה לפני יומיים לא?

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הגרגרים מתכתיים ? לפעמים השמן סופח אליו משקעים שונים מהמנוע כגון: שחיקה של מתכות, שמן יישן שהתקשה, פייח שנראה כמו גרגרים.

האם המנוע עבר שיפוץ לאחרונה ?

במידה ויש לך ספקות המלצתי גש לבעל מקצוע לבדיקה מקיפה יותר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אכן מתכתיים, המנוע לא עבר שיפוץ לאחרונה.

אנימתכוון לקחת את הרכב לבדיקה עוד כשבועיים (כשהמוכר יקבל את רכבו החדש) אך רציתי לקבל חוות דעת לפני שאני מוציא כמה מאות שקלים על בדיקה.

בנושא זה, מה עלות בדיקה מקצועית כיום?

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים לא בוצעו בזמן באופן שיטתי, נעשה שימוש בשמן בשמן זול ו/או לא מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגרגרים האלו חדים אז הם מתכתיים וסביר להניח שמשהו נשחק שם זה לא משהו טבעי, כניראה נסעו עם חוסר שמן.

האם המנוע מרעיש או שהוא עובד שקט?

הייתי מצע לבצע בדיקת קומפרסיה עם שעון, ולבדוק לחץ שמן תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו לך, רוב הסיכויים שהרכב לא עבר החלפת שמן הרבה זמן.

תנקז את השמן הזה, ותמלא שמן אחר. תיסע איתו קצת ואז תבדוק את השמן שוב פעם. לדעתי לא יהיו גרגרים.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות בדיקה כ-400 ש"ח. בדוק בפרסומות(כן כן) של יד-2 ודומיו, הרבה פעמים יש שורות פרסומת שכוללות

הנחה של 100 ש"ח לבדיקה. כמו כן, סכם עם המוכר שבמידה וישנם ליקויים מהותיים בבדיקה, הוא משלם עליה.

יש לרכב הסטוריית טיפול רשומה? בדוק שהמזגן עובד ומקרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקפוץ למוסך שאתה סומך עליו שיבצע בדיקה וויזואלית של השמן,ואם הרכב לא שלך הייתי ממליץ ,כמו שכתבו מעליי לבצע בדיקת קומפרסיה.

יום טוב.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם, אכן בשנתיים האחרונות הרכב נוסע עם שמן זול ופילטר סיני, אין לי מושג עם הפקק מגנטי או לא, איך בודקים את זה?

הרכב טופל במוסך המרכזי בת"Tא עד לפני שנתיים, ובשנתיים האחרונות עבר רק 2 טיפולי 10K לפני הטסט, חוץ מזה לא הוחלף דבר.

האם אפשר לדרוש מהמוסך את היסטורית הטיפולים שלו?

האם מכיוון שלא הוחלף שום חלק בשנתיים האחרונות יש צפי לבלאי מסויים?

שוב תודה, בן.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...