Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'אנט 15" וצמיגי יוקו A539 (או מז"ט לאיציק נ.)

אביעד
שימו לב! השרשור הזה בן 7336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזל טוב על הקניה :!::wink:

מה כולם אומרים שהכי חשוב שהיא אמינה? זה לא כ"כ משנה לאיציק הוא מתקן אותה בעיניים עצומות... :lol:

Jeep CJ8 ארוך, פתוח, בתהליכי בנייה מוקדמים.

פרוייקט באגי חד מושבית, נזנח לטובת בניית הג'יפ. השלדה למכירה.

www.JEEPOLOG.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על הברכות :oops:

יש לציין שהבחירה הזו נעשתה בעיקר עם הלב ופחות עם הראש (בניגוד לאקסית הידנית). כבר מלפני 3 שנים מכרתי לגאסי 93 בכוונה לעבור לאוטו כזה בדיוק, ממודל 97, רק ידני עם מנוע 1.8. התוכנית בוטלה עקב כך שלא היו בנמצא ידניות פרטיות ולמכור רכב לימוד נהיגה לשעבר זה לא ממש תענוג גדול, במיוחד אם הרכב לא ברמת סחירות של קורולה. הפשרה לבסוף היתה האימפרזה ששירתה אותי נאמנה שנתיים ו 8 חודשים וגמעה אצלי 50,000 ק"מ - אבל ההבדל בינה לבין הלגאסי הזו הוא שמיים וארץ.

עכשיו, יש ה-ר-ב-ה דברים שלא היו קודם:

נגוזו זוויות הגלגול המטורפות, נגוז לו רעש המנוע (יש כח בשפע + בידוד מעולה), שפע אחיזת כביש ומנוע שלא דומה ב-כ-ל-ל למה שהכרתי בבוקסרים הקטנים בנפח 1600 ו 1800. מרווח פנים פ-נ-ט-ס-ט-י, מושבים עם תמיכה מ-ע-ו-ל-ה, הגה 3 חישורים, ABS ושאר החישמולים (4 ח"ח, מראות וכד'). צר לי לאכזב את פיני, אומנם לא מדובר ב T5, אבל האוטו ממש זריז. כמה זריז ? אפשר לבדוק.

המנוע מגלה סימני גמישות מדהימים כבר מסל"ד נמוך ונושם במנתק בצורה לא רגילה ביחס למנוע 1600 צנום.

חשבתי שהפשרה במעבר לאוטומטי (מבחינת ביצועים) תהיה קשה, אבל הרכב הזה מפורר כל מחשבה בכיוון של "פשרה"... המנוע הזה פשוט לא יודע ולא מכיר את המושג "מאמץ". מתי שתלטף את הדוושה (לא צריך יותר מזה) - האוטו ישוט קדימה בקלילות -> יתרון של כמעט כל מכונית עם מנוע 2 ל' נורמלי. ברגע שתלחץ, לא תשמע ציוץ של מחאה.

הדגם הנ"ל נמכר בכמות מזערית בשנתון 95-96. האזרח הממוצע לא מחפש את הדגם הזה כמו קורולה או כל משפחתומטית אחרת. לא כולם תמיד יודעים להעריך מה יש להם ביד, לכן גם לא כולן במצב טוב כל כך.... אבל אלו שאכן נשארו במצב טוב רק גורמות לי לחשוב מה הכדאיות האמיתית של משפחתית קומפקטית אל מול רכב כזה פרט לעניין הגודל (שגם הוא זניח)... ההבדל באחזקה עלול לעלות עוד כמה שקלים בודדים - אבל היתרונות של רכב כזה הם גדולים מאוד אל מול משפחתית קומפקטית - במיוחד בשנתונים הללו (אמצע שנות ה 90).

בנוסף, מגיעה תודה מאוד מיוחדת לאביעד - שבלעדיו, סביר להניח, כל נושא החלפת הרכב היה מתנהל בעצלתיים - כי אני כבר הייתי על סף ייאוש.

לאחר תקופה ארוכה של חיפושים אחר משפחתומטיות רגילות (בינהן אפילו קורולה ואימפרזה) הייתי בהתלבטות גדולה אם לקחת רכב גדול כמו הלגאסי ולהתפשר על הגודל או להישאר עם משהו קומפקטי. "פוש" קטן מאביעד מיד החזיר אותי לתלם והלגאסי נכנסה לרשימת החיפושים.

אביעד שידך לי בשבוע שעבר (יום א') קונה לאימפרזה עוד לפני שבכלל חשבתי לפרסם אותה או לשים פתק. המכירה היתה בהפתעה גמורה לחלוטין - וביום ג' בבוקר כבר הייתי בלי האימפרזה. יום שישי אביעד הסב את תשומת ליבי לפרסום על הרכב הנוכחי שלי. הלכתי לראות/לבדוק - ולבסוף קניתי.

בנוסף, מגיעה עוד תודה מיוחדת גם למתן - שנתן לי רשות להשתמש ברכבו הפרטי (הוולקן, להזכירכם) בתקופה שלא היה לי רכב. אז אומנם אין מזגן והזעתי כמו כלב :mm_tongu: אבל זה עדיף מאשר לנסוע באוטובוס :D

חג שמח

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב איציק !!!

הופתעתי שהלכת בסוף על סובארו :shock::wink:

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב גדול איציק, כיף לראות אנשים מתקדמים.

להזכירך, היתה לנו בבית אחת כזו בדיוק, ככה שאם אתה רוצה הדרכות איך להכניס אותה להיגוי יתר, אני פה.

(נקווה שההורים שלי לא יקראו את זה...)

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזכירך, היתה לנו בבית אחת כזו בדיוק, ככה שאם אתה רוצה הדרכות איך להכניס אותה להיגוי יתר, אני פה.

תודה כספרב :wink: בינתיים אני מתרגל/לומד את האוטו :)

גם שלכם היתה GL 2.0 ?

איציק

GL2.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה כספרב :wink: בינתיים אני מתרגל/לומד את האוטו :)

גם שלכם היתה GL 2.0 ?

איציק

חיובי, לבנה עם חישוק סגסוגת 15".

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...