Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[גזור ושמור] תהליך יצירת מעגל מודפס בבית - תמונות!

Pavi
שימו לב! השרשור הזה בן 3635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יתכן מאוד. בחרתי לא להתחיל בשיטה הזו בגלל הלוחות המצופים (שיקרים הרבה יותר), הצורך לבנות מערכת חשיפה וכד'. אני סומך על הניסיון שלך בנושא - המטרה שלי זה ללמוד את הנושא ולא לבנות מערך לייצור המוני של מעגלים. כרגע השיטה של הטונר מתאימה לצרכים שלי ונותנת תוצאות קונסיסטניות ויפות. בהמשך בטח אתנסה גם בשיטת החשיפה.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמה טיפים ברשותך :shock:

מרק, תודה רבה. שיטה יפה לתפיסת החוטים. לא פעם ליפפתי חוטים ע"מ לתת הגנה מפני משיכה - במקרה הזה לא טרחתי.

כל עניין הסוללה במערכת הזו הייתה תפירה אחת גדולה וממש לא הייתה הפוקוס. למעשה הכנתי מקום לבטריה רק כדי שאוכל לנייד את הטיימר לאנשים שרציתי להראות. כדי להפוך את הפרוייקט לנורמלי יותר באספקט הזה הייתי:

א) משתמש בפיק חלש הרבה יותר. כרגע מריץ פיק18 ב- 40MHz. אפשר בקלות היה לעבוד עם פיק16 שרץ ב- 4 מגה

ב) מכניס את הפיק למצב שינה שמתעורר בעקבות אינטרפרט על פורט B (הכנתי את זה כך שהסובבן יהיה מחובר לפורט הזה)

ג) בוחר בבטריה קטנה הרבה יותר - כנראה AA עם step up. ה- 9V פשוט נכנסת ישירות ל- 7805. אגב התפס - שאלתי בכל חנות בהר ציון ולכולם היה רק את החיבור עם חוטים. פעם הבא אבקש תופסן, אולי יבינו על מה אני מדבר

ד) בוחר רגולטור עם low drop ולא ה- 7805. משהו כמו ה- LP2981

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן מאוד. בחרתי לא להתחיל בשיטה הזו בגלל הלוחות המצופים (שיקרים הרבה יותר), הצורך לבנות מערכת חשיפה וכד'. אני סומך על הניסיון שלך בנושא - המטרה שלי זה ללמוד את הנושא ולא לבנות מערך לייצור המוני של מעגלים. כרגע השיטה של הטונר מתאים לצרכים שלי ונותנת תוצאות קונסיסטניות ויפות. בהמשך בטח אתנסה גם בשיטת החשיפה.

כתבתי עוד תגובה כנראה לא ראית אותה.

בכול מקרה אני נוהג פעם במספר חודשים להזמין חלקים למלאי או חלקים שאינני משיג להזמינם מחברת פרנל והמחיר של לוח 10X16 זול מאוד אצלם כ-18 שקלים ללוח תוצרת חברת CIF.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה הגדולה היחידה שקניתי ממנה הייתה RS - כל השאר רצו המון כסף על משלוח או שלא רצו להתעסק עם הזמנות קטנות. לדעתי בדקתי גם את פרנל בזמנו. RS השתמשו בחברת שילוח שעלתה כמה עשרות שקלים (לעומת 50$+ שרצו האחרות על UPS או פדאקס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמייצב המתח שבחרת LP2981 מיוצר רק בגירסת SMD ולזרם של עד 100 מילי.

למעשה רוב רובם של מייצבי המתח בעלי מפל מתח מאוד נמוך של כ-0.3 וולט מיוצרים בגירסת SMD או TO-220 עם 5 רגלים וקצת קשה להשיגם וגם המחיר בסביבות 30-50 שקלים. קיימים גם גירסאות TO-220 לזרם של 400 מילי וניתן להשיגם ב-EBAY או פרנל.

LT1764

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ מהאוב

היכן ניתן להשיג

ferric chloride ?

אזור מרכז,שרון וצפונה עד זכרון, אני צריך כמות ממש קטנה לשימוש חד פעמי

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערינו הייבוא של גרגרי חומוס (

ferric chloride) הופסק על-ידי רוב הייבואנים מסיבות שונות ומשונות לכן קצת קשה להשיג את הגרגרים.

ניתן יכול לרכוש תמיסה מוכנה של

ferric chloride בחוזק של 40 אחוז אצל לוי לייבל בת"א בבקבוק של 1 ליטר נוזל מוכן לשימוש (קייןם במלאי רכשתי לפני חודש).

בחנויות בקישור המצורף בעבר רכשתי ferric chloride בצורת גרגרים באריזה של 0.5 קילו וגם 0.25 קילו (צור קשר טלפוני איתם לבדיקת מלאי זמין).

http://www.2ata.com/Product.asp?Pid=812&Cat2Cat1ID=5046&Cat2ID=7052

אריהב בנתניה.

טלמיר בחיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לקוח וותיק של לוי לייבל ואני מקבל מחיר מיוחד של 50 שקלים למיכל פלסטיק של 1 ליטר. המחיר הרגיל הוא בסביבות 60-70 שקלים.

אני בכול אופן מעדיף לרכוש גרגרים מאשר תמיסה מוכנה לשימוש מכיוון שהתמיסה נחלשת לאחר מספר חודשים לרמה כזו שכבר אי אפשר להשתמש איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...