Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[גזור ושמור] תהליך יצירת מעגל מודפס בבית - תמונות!

Pavi
שימו לב! השרשור הזה בן 3613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האנקודר שאני משתמש הוא incremental - כלומר אין לי דרך לדעת באיזה מצב הוא נמצא, רק התנועות היחסיות שהוא עושה (קדימה ואחורה) אותם אני מקבל ב- grey code. לא יצא לי עדיין לעבוד מול BCD רוטורי אבל אני מניח שכמות הרעשים על הקו תהיה דומה. בתיאוריה זה נראה פשוט לקבל את האינפורמציה אבל אם לא מוסיפים שכבת תוכנה נאה בין המשתמש לבין האנקודר, חוויית המשתמש פשוט גרועה. במקרה שלך זה כנראה יהיה יותר פשוט כי אתה רק צריך לקבל קריאה טובה של המצב הנוכחי.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בגדול אני צריך שהוא יברור בין 6-7 נגדים.

אני גם בוחן אופציה בשימוש במיקרו + פוטנציומטר דיגיטלי שיחליף את הנגדים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר'ה שמייצרים את הנייר טוענים שזה הגבול (0.127ממ) - אין לי ניסיון מעשי עם זה. נשמע לי ממש מוזר לעבור על כל המעגל עם מלחם. יש נוזל שמשרים בו את המעגל והוא יוצר שכבת tin. לא יותר פשוט?

ברור שיותר פשוט הבעיה שהמחיר של בקבוק מאוד יקר ויש לו אורך חיי מדף של שנה בלבד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחום מאוד מעניין, תמשיך לשתף אותנו.

הצרפתיות לא מסתדרות עם הקוריאנית, לכן אני מחנה אותן רחוק אחת מהשניה:-D

לעבוד עם כובע, בגד ים וכפכפים, נראה לי שאני בגן עדן.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - אברר בקשר לזה, תודה

בגדול אני צריך שהוא יברור בין 6-7 נגדים

אני ממש צעיר בכל עניין עריכת המעגלים אבל נשמע שאתה צריך משהו פסיבי - משהו כמו מפסק 7 מצבים, לא?

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש אצלנו שורה ארוכה של ג'מפרים שתופסים הרבה מקום על המעגל,

אני רוצה להחליף בבורר שהוא גם קטן מימדים וגם SMT.

מכיוון שהבוררים האלה בSMT לא מגיעים בפחות מ8 מצבים BCD אז זה מאלץ אותי להשתמש בכזה. (פלוס מפענח BCD כנראה).

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

סיימתי את הפרוייקטון טיימר שלי. בעיקר עשיתי את זה כדי לייצר כמה מעגלים פשוטים וכדי לעבוד עם הסובבן הזה שיש באמצע. יש תיאור מעמיק עם הרבה תמונות והסברים פה. יש שם סרטון באנגלית שמדגים הכל (מבטא אמריקאי, אוצר מילים של ילד בן 6).

timer-pic.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוסק בפיתוח תוכנה - החומרה זה התחביב (שגם מאפשר לי לפתח כל מיני אבות טיפוס לרעיונות שיש לי, בעיקר מבוססי תוכנה. כמובן שמסובכים בהרבה מטיימר :-P ). דווקא ב- VHDL, שפה שבעזרתה מפתחים עבור רכיבים לוגיים מתכנתים, אני לא מתעסק (עדיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה. בתור מי שיצא לו להכין מעגלים גם בבית וגם בתעשיה העסק נחמד. קצת קשה לראות מהתמונות אבל המוליכים הדקים יוצאים באיכות טובה או שלאחר האיכול הם יוצאים מקוטעים, עם חורים וכאלה?

מאיפה אתה קונה את הדפים המיוחדים?

דווקא ציפיתי שתדע VHDL, לעזור לי טיפה עם הפרוייקט שכרגע אני עובד עליו :roll:

אם אתה צריך עזרה ב- VHDL פתח שרשור בנושא. אני אעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוב המכריע של המוליכים הוא בעובי 0.4ממ ולא הייתה שום בעיה בארבעה בורדים שיצרתי. בחלק מסויים (ראה תמונה) יש אפילו ירידה ל- 0.25ממ - גם כאן יצא מושלם. יש כמה דברים שאני עושה "אקסטרה" על פני השיטה המקובלת:

- כמו שאמרתי, משתמש בדפים מיוחדים ולא סתם דפי מגזין. 14$ ל- 10 דפים בגודל 21.5 על 28 ס"מ + 6$ משלוח מכאן.

- בנוסף, עוטף בחומר פלסטי שמגן מפני undercutting, קרי - איכול הנחושת מתחת לשכבת המגן. 9$ ל- 21.5סמ על 4.5 מטר מאותה חנות

- מחמם בעזרת למינטור שקניתי. 25$ (אבל 50$ משלוח, לצערי. לא מצאתי יותר זול ואפילו דיברתי עם היבואן בארץ ללא הואיל. לא טרחו לחזור אלי אפילו).

- משתמש בלוחות 0.8ממ ולא 1.6ממ שיש בהר ציון. לא מצאתי מקום בארץ שמוכר 0.8ממ. היתרון הוא ששכבת הנחושת דקה יותר ולכן מתחממת טוב הרבה יותר בלמינטור. עכשיו קניתי מאיביי 8 לוחות 20 על 25 חד צדדי ו-4 באותו הגודל דו צדדי: 200 ש"ח. זה יספיק לי להרבה מאוד זמן, מקווה שהאיכות שלהם טובה. בהר ציון, למשל, מוכרים 1.6 ממ 24 על 10 חד צדדי ב- 18 ש"ח.

timer-leads.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לבשר לך :-( אבל שימוש בלוחות רגישים לאור UV ומנורת UV העסק יותר זול ופשוט יותר ומהיר.

כמו כן התוצאות שתקבל בשימוש בלוחות רגישים לאור טובות יותר במיוחד כאשר תתחיל לייצר מעגלים מודפסים במידות גדולות ועם מוליכים דקים מאוד 0.2 מילימטר בצפיפות גבוהה ומוליכים עבים כ-2 מילימטר הרזולוציה בשיטה זו לא מספקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:-)

עדכון:

סיימתי את הפרוייקטון טיימר שלי. בעיקר עשיתי את זה כדי לייצר כמה מעגלים פשוטים וכדי לעבוד עם הסובבן הזה שיש באמצע. יש תיאור מעמיק עם הרבה תמונות והסברים

פה. יש שם סרטון באנגלית שמדגים הכל (מבטא אמריקאי, אוצר מילים של ילד בן 6).

timer-pic.jpg

בנייה יפה מאוד.

כמה טיפים ברשותך :shock:

היכן שהוספת דבק אפוקסי או דבק חם בכדי למנוע ניתוק/קריעה של המוליכים של מחזיק הסוללה אני ממליץ לך בפעם הבאה לקדוח שני קדחים או קדח אחד ולהעביר דרכו את החוטים ולאחר מכן להלחים ל-PCB (ראה תמונה ממעגל פשוט שבניתי).

כמו כן אני ממליץ לך לרכוש מחזיק סוללה מתכתי בעלות של 4 שקלים כמו בתמונה המצורפת.

אין מה לעשות תחביב עולה כסף.

הלחמת הרכיבים ללוח הבנייה (Custom).jpg

42751428.jpg

4618475.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...