Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור בנושא נהג חדש (2 נוסעים, מלווה, לימוד נהיגה, ביטוחים, וכו')

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ולעוד שאלה שאין עליה מענה באשכול:

לקראת תום תקופת הנהג החדש, אחרי שכבר שנשלח הרשיון הקבוע מנייר, ועד שמגיע הפלסטיק, האם יש מצב שבו משרד הרישוי מחליט להאריך את הנהג החדש בשנתיים נוספות, בגין עבירת תנועה מהתוספת השלישית לדוגמא, שנעברה בסוף תקופת הנהג החדש, ותוקפה נכנס בתקופת ביניים זו, שבין הנייר לפלסטיק, ולכן יעשו שם סוויץ' וישלחו את הרשיון החדש, כנהג חדש?

או שמא מיד עם הוצאת הרשיון מנייר, מקבל הנהג סטטוס של נהג קבוע, שאין לערער אחריו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי כמה שאלות

אמרו לי שכתוב בחוק מפורשות איפה לשים את השלט של הנהג החדש, מישהו יכול להגיד לי איפה בדיוק?

מה העונש אם תפסו אותי נוסע בלי נהג חדש?

גי גי גי גי גי גי גיטרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים - אם על רשיון הנייר אין הגבלת נהג חדש, אז אתה לא נהג חדש. האם הם יחליטו לשנות משהו, לא יודע לענות לך, תחכה כמה שבועות שתקבל את הפלסטיק ואז תהיה בטוח.

לדעתי אם היית צריך לעשות טסט\תאוריה מחדש, כבר היית יודע על זה.

בן דווקא כן ענו על זה.

250 שקל קנה לנהג חדש שנוסע בלי, 100 שקל קנס לנהג לא חדש שנוסע עם.

איפה לשים את השלט? בפינה של החלון, ממליץ על צד שמאל כדי שיהיה יותר קל לקפל\להוריד כשאתה עולה\יורד מההגה.

אם אתה רוצה לנסוע בלי - אני בהחלט חושב שזה טמטום - סך הכל לוקח 2 שניות לשים אותו, דחוף אותו בצד באיזה פינה (ואל תתלה אותו באמצע החלון כמו כל מיני ... וסע לשלום.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פרטי רישיון B.

אני השתחרר לי המלווה. עכשיו אני עומד לטוס לאוסטרליה, ואני רוצה לדעת אם אני בתור נהג חדש יוכל לנהוג שם?

ואם לחבר עדיין יש מלווה, ובזמן השהייה באוסטרליה משתחרר לו הוא יכול לקבל את הרשיון לאוסטרליה?

** הודעה זו עברה עריכה קלה ע"י הנהלת הפורום וקיבלה סימני פיסוק שהיו חסרים במקור **

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלווה זה חוק ישראלי שלא תקף בחו"ל.

אבל - בשביל לנהוג בחו"ל אתה צריך את רשיון הפלסטיק, עם רשיון הנייר לא תגיע רחוק.

כמו-כן, צריך לבדוק אם יש צורך ברשיון בינלאומי לאוסטרליה.

מעבר לזה - צריך לבדוק מה אומר החוק באוסטרליה לגבי גיל מינימום, והאם זה תקף גם על זרים (אין לי מושג).

אה.. אם אתם שוכרים רכב, תוודא שמותר לך לנהוג, יש חברות שדורשות גיל מסויים ונסיון מסויים.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שלא ביצעתי חיפוש בשרשור הענק הזה, קצת מסובך.. בכל אופן שאלה פשוטה:

רכב מסחרי בעל חלונות כהים/אטומים לחלוטין - מה אומר החוק לגבי שלט נהג חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אלכהול מותר לשתות ולנהוג??

בחוק כתוב משהו מאוד מוזר ומסובח (50 מיליגרם אלכהול על כל 100 מיליליטר דם או משהו כזה)

אחרים אומרים לי מנה אלכהול - כוס יין/שוט/שליש בירה

כמה באמת מותר? כי זה נראה לי די הגיוני שזה אינדווידואלי לכל אחד (כל אחד מגיב אחרת לאלכהול, יש את עיניין משקל הגוף, כמה זמן עבר מאז השתיה, האם אכלתה משהו עם זה)

אני שוקל 80

ובן 18

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתית פחית בירה מותר לנהוג אחרי שעה, שתית כוס יין מותר לך לנהוג אחרי שעה ,שתית כוסית ויסקי (מנה)מותר לך לנהוג אחרי שעה.

אבל כמו שאמרת כל אחד מגיב אחרת לאלכהול אז המלצה אישית אל תשתה אם אתה יודע שאתה הולך לנהוג..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי לפני זמן קצר מחתונה ובאוטו היו 3 נוסעים פלוס אני הנהג עצרתי בדרך בתחנת דלק ותדלקתי את הרכב.

בינתיים עוברים שני שוטרים מסתכלים ברכב ורואים שיושבים אצלי ברכב 3 אנשים,אז השוטר עוצר ושואל האם אני נהג חדש ונגמר לי המלווה? אני עונה לו שכן והוא שואל אותי אז למה יושבים אצלי באוטו 3 אנשים אם מותר לי להסיע עד 2 נוסעים ביחד איתי? אז אני עונה ואומר אבא שלי יושב מקדימה עם רשיון והוא מלווה, הוא עונה זה לא מעניין אותי עד גיל 21 מותר לך להסיע עד 2 אנשים ברכב אני עונה לו שלא ידעתי והבנתי שאם יושב ברכב מלווה לא חלה עלי הגבלה של נוסעים הוא אומר לי שזה לא נכון ושהוא יכול לשלול לי את הרשיון ולהחרים לי את הרכב במקום.

הוא אומר שמישהו ירד או שאבא שלי ינהג הבעיה שאבא שלי לא יוכל לנהוג כי הוא שתה קצת אז הוא אומר שהוא מוותר לי הפעם והמשיך ללכת לניידת בינתיים השוטר השני מתווכח איתו ואומר לו כל הדרך למה אתה מוותר לו.

מזל שזה תחנת דלק דקה מהבית אבא שלי ירד מהרכב והמשכתי לנסוע לכיוון הבית איך שאני יוצא מהתחנת דלק עם עומדים בצד הכביש מחכים לראות מה עשיתי ראו שהורדתי נוסע ושחררו אותי.

אחרי שבדקתי לפני זה והייתי בטוח שמה שעשיתי זה בסדר האם כאשר יושב איתי מלווה ברכב האם אני עדיין מוגבל להסיע עד 2 נוסעים ברכב?

ותודה לאל שזה נגמר בטוב ולא קיבלתי שלילה ולא החרימו לי את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר יש מלווה לידך - מותר לך להסיע רכב מלא, ושלא יבלבלו את השכל.

מה שכן, כיוון שאביך היה שתוי ואינו כשיר לנהיגה, הוא אינו כשיר להיות מלווה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם זה שאבא שלי לא כשיר לנהיגה, אבל ששאלתי אותו האם במצב שהוא כן כשיר לנהיגה אני יכול להסיע אוטו מלא הוא ענה לי שעד גיל 21 אני לא יוכל וזה לא מעניין מי נמצא ברכב.

אז מה התשובה הסופית השוטר אומר לי אחרת אני יודע וחברים שלי יודעים שאפשר להסיע עם מלווה כשיר אוטו מלא אז מה הבעיה שלו?

בדקתי גם באתר של משרד התחבורה ורשום "שעד גיל 21 מותר לי להסיע עד 2 נוסעים" אבל לא רשום שום דבר בנוגע כמה אפשר להסיע עם יש ברכב מלווה?

מה התשובה הסופית ואיך אני יכול להיות בטוח ב 100 אחוזים לפעם הבא שאני יכול לנסוע עם רכב מלא כאשר יש מלווה?

ועוד משוהו השוטר בכלל לא שם לב שאבא שלי שתה, רק בסוף שהוא אמר שאבא שלי ינהג אמרתי שהוא לא יכול ואז הוא שאל את אבא שלי אם הוא שתה ואבא שלי ענה לו שכן שהוא שתה קצת לכן הוא לא יכול לנהוג. אז זה בכלל כרגע זה לא קשור עם אבא שלי היה כשיר הוא לא כי הוא בכלל לא שם לב לזה אם לא הייתי אומר לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקובר ענה לך, משרד הרישוי ענה לך - ואתה עדיין לא מאמין בגלל שוטר אדיוט? פעם הבאה תגיד לו שיקרא לקצין שלו ואל תגרום לאבא ללכת ברגל.

בזמן שאתה נהג חדש וגם צעיר מ21 אסור לך להסיע יותר מ2 נוסעים, אלא אם כן יושב לידך מלווה - ואז מותר לך להסיע כמה נוסעים שנכנסים באוטו.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין שהשוטר הזה לא מכיר את החוק ולא ידוע שמותר לי להסיע אם יש לצידי מלווה אוטו מלא.

אז עכשיו אני רגוע ויודע שעד גיל 21 אסור לי להסיע יותר משני נוסעים רק עם לצידי יושב מלווה.

וסתם שאלה מה היה קורה אם הוא היה שולל לי את הרשיון ויושב לצידי מלווה כשיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין שהשוטר הזה לא מכיר את החוק ולא ידוע שמותר לי להסיע אם יש לצידי מלווה אוטו מלא.

אז עכשיו אני רגוע ויודע שעד גיל 21 אסור לי להסיע יותר משני נוסעים רק עם לצידי יושב מלווה.

וסתם שאלה מה היה קורה אם הוא היה שולל לי את הרשיון ויושב לצידי מלווה כשיר?

אז הבנת נכון את עניין המלווה אבל לא את עניין ה21, גש לעמוד הראשון של שרשור זה וקא קצת את ההודעה שלי.

מה היה קורה, לפי חוויות דומות בפורום - היית מגיע למחרת לתחנת משטרה והקצין היה מתנצל, מחזיר לך את הרשיון ושולח אותך הבייתה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...