Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[בלוג מצולם] פרוייקט רפליקת לוטוס/קייטרהאם 7 מוקטנת (עדכון אחרון מ-1.3.07)

שימו לב! השרשור הזה בן 6136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איזה אומץ !

אני רואה את זה ואני מתייאש .

קפצת מדרגה , זה כבר לא לשפר בסיס מוכן , זה ליצור בסיס !

:shock:

אני רוצה את הדבר הזה לעצמי... אני מתחיל בדיאטת שוקו .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יגאל - לדעתי צריך לראות תמונות תקריב (אהמממממ ) של הריתוכים ואז נהיה חכמים יותר.

עם מיג צריך להזהר - בקלות אפשר לעשות ריתוך "קר" מידי.

האם הבדלי המחיר בין מסור כמו שלך לבין שורף גדולים כמו בארץ? ( פי 2.5-3 )

איפה אני משיג מגנטים כמו בתמונות?

אני מחפש כבר זמן מה...

קבל ח"ח ענק מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרמן -

המנוע ככל הנראה הולך להיות משהו כמו 80-110 סמ"ק.

עוד לא קניתי אותו ובגלל זה באמת רוב מוטות החיזוק הקדמיים עדיין לא מרותכים למקומם.

מוטי ,רק בבקשה הורד את הגלגלים מרגלי השולחן, או דאג להארקה ברצפה כבל התנעה מהרגל לעמוד מתכת לאדמה ,אני יודע שהשולחן כבד ומרעיש בגרירה ,ריתוכים יפים ,הורד מעט את מהירות החוט ,וההלחמה "תכנס עמוק יותר"

יגאל

השולחן הזה שוקל המון, לבד כמעט בלתי ניתן להזיז אותו, שלא לדבר על להוציא ולהכניס אותו לגראז' בכל פעם.

דווקא איכות הריתוכים יוצאת בסדר גמור, אם אתה מסתכל על ריתוך ונראה לך שהוא אולי בולט מדי, כנראה שזה בגלל ששם נתתי את הפיק הראשון שיחזיק את החלק למקום.

האם הבדלי המחיר בין מסור כמו שלך לבין שורף גדולים כמו בארץ? ( פי 2.5-3 )

איפה אני משיג מגנטים כמו בתמונות?

אני מחפש כבר זמן מה...

למה אתה קורא משור שורף?

אני משתמש בכמה סוגים של כלים לחיתוך בזמן העבודה, הדגמים והמחירים מצורפים -

Band saw עם מפתח "4.5 (שרק לאחרונה למדתי ששמו שישראל הוא משור סרט) של גריזלי, עלות של בערך $350

Chop saw עם להב "14 (האם זה השורף?) של DeWalt, עלות של $200

Jigsaw (אין קשר למייקל ג'קסון) של Craftsman, הדגם החזק ביותר בנמצא, משהו כמו $100

Angle grinder עם להב "4.5 (משחזת דיסק?) החזק יותר של DeWalt, בעלות של $95

מצטער, את השמות של הכלים אני מכיר באנגלית ולאו דווקא בעברית.

את המגנטים קניתי אצל ספק המתכת המקומי שלי בעלות של בערך $20 לשישיה, האתר שלהם באינטרנט הוא http://www.industrialmetalsupply.com/

נסה לראות אם הם מוכנים לשלוח אליך.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CHOP SAW זה מה שנקרא בישראל "שורף".

200 דולר לדיוולט זה מחיר טוב - קצת זול מהארץ.

בארץ, שורף מבית טוב הוא סביב ה1100 שקלים (מקיטה ובוש 1200 ).

וBAND SAW הוא משהו כמו 2500 ש"ח - לפחות מה שאני ביררתי עליו.

לANGLE GRINDER אנו פשוט קוראים משחזת זוית או דיסק 4.5.

ונשאר רק ה"ג'קסון" - אני משתמש בו רק לעץ - זה סיוט לנסות לחתוך מתכת איתו( פח ).

אם זה גודל המנוע שאתה מכוון אליו אז מן הסתם ברור למה לא חשוב אם זה פרופיל עגול או מרובע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, דווקא המקיטה והבוש שניהם זולים יותר מה-DeWalt שהוא יותר חזק משניהם.

ה"מייקל" שלי :wink: עם להב למתכות חותך פחים ואפילו משטחים עבים למדי כמו נגיד פלדה 4 מ"מ במהירות מרשימה, הוא חזק מאוד.

אני לא מחפש מנוע חזק במיוחד, מנוע 110 סמ"ק למשל יספיק כדי להאיץ את האוטו למשהו כמו 40 קמ"ש, די והותר לילד בן 10-8.

במנועים האלו גם ניתן למצוא הרבה פעמים מגבילים למצערת שאפשר לשחק איתם עד שהילד יילמד להשתלט על האוטו ולהעלות את המהירות בהדרגה.

השלדה עצמה הרבה יותר חזקה ממה שהמנוע מסוגל לתת ותוכל לטפל בלי שום בעיה גם בנפח כפול ואפילו יותר.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוטי

סלח לי על ההתקרצצות ,אך זכור ,בזמן שאתה "תופר" סופית את השלדה תן כמה פיקים בין החלק התחתון לשולחן ובנה שני קשתות בצורת האות חית ותן חיזוקים לנקודות קריטיות כמו בתי בולם ותושבות מנוע ומסרק ההגה למניעת התעוותות השילדה

הלחם במקביל וחכה ,זכור ההלחמה מכווצת (מושכת) את שני החלקים המולחמים אחד לעבר השני ,אולי ברכב זה הענין פחות קריטי אך בפרוייקט הבא שלך (מסכנים השכנים) זו תהיה אחת הנקודות המהותיות בריתוך מבני

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, לא התקרצצות, להפך, תמיד טוב לקבל עוד טיפים.

עם זאת, רוב השלדה כבר תפורה ועדיין ישרה כמו פלס.

השיטה שבה אני עובד היא שיטה מקובלת בבניית שלדות מסוג זה וכן כלובי התהפכות - פיזור החום בהדרגתיות.

השיטה היא לרתך את כל המבנה בפיקים בלבד (חזקים מספיק כמובן) ותוך כדי פיזור שלהם במהלך הריתוך כדי למנוע חימום יתר רגעי של איזור אחד, אני מרתך תפר אחד שלם באיזור אחד, עובר לאיזור רחוק ממנו ובצד שני, הופך את כל השלדה ומרתך בצד התחתון במקום רחוק וכן הלאה.

בשום רגע לא מתחמם שום קטע בשלדה ברמה של עיוות ולראיה, כמובן, רוב השלדה כבר תפורה ועדיין ישרה כמו פלס :-).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שניתן להרכיב למכונית הקטנה אינטרקולר גדול אם רוצים, למרות שיש סיכוי שהסט-אפ לא יהיה אפקטיבי כ"כ בגלל שהוא בבגאז' -

Super4chs-025.jpg

:lol:

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, דווקא המקיטה והבוש שניהם זולים יותר מה-DeWalt שהוא יותר חזק משניהם.

ה"מייקל" שלי :wink: עם להב למתכות חותך פחים ואפילו משטחים עבים למדי כמו נגיד פלדה 4 מ"מ במהירות מרשימה, הוא חזק מאוד.

אני לא מחפש מנוע חזק במיוחד, מנוע 110 סמ"ק למשל יספיק כדי להאיץ את האוטו למשהו כמו 40 קמ"ש, די והותר לילד בן 10-8.

במנועים האלו גם ניתן למצוא הרבה פעמים מגבילים למצערת שאפשר לשחק איתם עד שהילד יילמד להשתלט על האוטו ולהעלות את המהירות בהדרגה.

השלדה עצמה הרבה יותר חזקה ממה שהמנוע מסוגל לתת ותוכל לטפל בלי שום בעיה גם בנפח כפול ואפילו יותר.

מוטי

פה בארץ יש למקיטה ובוש את המוניטין הכי טוב ומשום מה דיוולט מאחוריהם, לא יודע למה.

יש לי דיסק 4.5 שלהם והוא עובד קשה כבר כמה שנים ללא בעיות.

אין לי בעיה עם מר "גקסון" מבחינת כוח או מהירות חיתוך אבל הוא עושה רעש שקשה לסבול - במיוחד לשכנים.

אבל אחרי מספר סיבובים על פלאזמה אני מרגיש כאילו אני מנסה להדליק אש עם 2 אבנים.

יגאל - תמיד אפשר לבנות ג'יג מפלצי ולקבע הכל ולרתך בTIG, השאלה היא האם זה שווה או הכרחי.

יש הרבה רכבים בגודל מלא שנבנים ככה בארץ ובעולם ברמה מאוד גבוהה( באגים לטיולים ותחרויות ).

עוד לא דיברנו בכלל על מערכת הנעה - אופציה אחת היא ציר מוכן עם ברקס דיסק וגלגל"ש אצל חרט וחיבור המנוע עם שרשרת.

חיבור מנוע עם תמסורת ידנית ( כנראה שלא ) או מנועי עם קלאץ צנטרפוגלי והילוך יחיד.

והאופציה השניה הטובה יותר לדעתי זה לקחת את כל היחידה מטרקטורון דשא ( זה שמכסח דשא כשיושבים עליו ).

יש לך מנועי B&S.

12 כ"ס ללא תמסורת (קלאץ צנטרפוגלי ) והפחתה בסרן האחורי.

אתה קונה את כל היחידה משומשת ומרכיב אותה כמו שהיא.

המנועים האלו אמינים בטירוף ויקחו אותך למהירות של סביב ה40 קמ"ש.

הם מסתובבים לאט ויש להם גוברנר ( מגביל סל"ד ) מה שאני עבדתי איתו חותך ב3800 סל"ד.

מנוע מאוד בטיחותי ושקט אבל לא כיפי.

אני כתבתי על מה שאני מכיר אבל יש הרבה אפשרויות.

אבל אז אנחנו לוקחים ממך את הכיף בתכנון מתלים אחוריים.

רגע...

אתה מעוניין במתלים אחוריים נפרדים או ציר קשיח?

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

איזה יופי! כל הכבוד!

אם נשים רגע בצד את הקטע הטכני/מכאני (שמאוד מעניין אותי, אני וחבר

רוצים להיכנס לפרוייקט של באגי קטנה), מעניין אותי מה לגבי החיפוי (זה העיסוק שלי-מודלים,פיברגלאס וכו')

אני מאמין שזה הולך פיברגלאס, השאלה מה הבסיס?

קלקר/פוליאוריטן מוקצף/חימר? מבנה עץ ומתיחת בדים?

או שבכלל תפתיע עם בודי מוכן? :lol:

בהצלחה!

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו, לאט לאט חבר'ה, אתם לא מצפים שאני אגלה הכל, נכון? :wink:

KD2 -

דווקא כאן DW נחשב לטוב יותר מבוש (ובאמת כך הדבר, וזה מניסיון רב עם כמה וכמה כלים מקבילים שלהם) ומקיטה שלפעמים מצליחים להוציא כלים ממש טובים מתחת לידיים שלהם ולפעמים הם "בסדר".

לגבי הפלזמה, מסכים איתך, רק שאין לי אחת בבית ולכן אסתפק במייקל כרגע.

לגבי השאר, אתה הולך רחוק יותר ממה שאני מתכוון ללכת ויש לזה כמה סיבות שיוסברו לאורך הפרוייקט.

איתי -

הגוף יהיה עשוי משילוב של משטחי אלומיניום עם חלקים שיהיו עשויים מפיברגלאס כמו ה-Nosecone (החלק הקדמי שמאכלס את הגריל) וככל הנראה גם הכנפיים.

אביחי -

יהיה בסדר.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...