Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה למשחיז סכינים

סאונד בראש
שימו לב! השרשור הזה בן 5656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש את האבנים הרגילות להשחזה

ויש כל מיני מכשורים

יש עדיפות למשהו ?

ד"א להב חלק

למכירה , מגבר 2 ערוצים , 2מגברים 4 ערוצים , 2 מגברים מונובלוק, מחשב נייד ,קרוס 3 WAY , פורטים , מידים אילייט , רמקולים פולק אודיו לבית , בקיצור הכל לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המשחיז הזה בתצורת חרב מחוספסת כזו שקיבלתי עם הסכין מתוצרת J A Henkel

ja-henckels-knife-sharpener.gif

שהסכין מפסיקה לחתוך כתמול שלשום, אחרי שייוף של כמה שניות היא חוזרת להיות סכנה לאצבעות

אז אני מתאר לעצמי שאם תרכוש משחיז דומה ואיכותי וכל עוד שהסכינים שלך עם להב לא הרוס זה אמור להשחיז

כמו כן יש משחיזים לסכינים שזקוקות להשחזה מחדש אבל אלא שבאמת עושים את העבודה עולים כמו סכין של כמה מאות שקלים

661_large.jpg

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"משחזת V "מתוצרת כל אחת מחברות הסכינים הגדולות תעשה את העבודה , ברר בחנויות המתעסקות בציוד למטבח או למחנאות.

אבל אין תחליף ביתי להשחזה ידנית איכותית על אבן מים/שמן , קח בחשבון שיש צורך בחוש לזה והרבה השקעה בלימוד ואימון של ההשחזה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו אינו משחיז סכינים, כי אם מכשיר המבצע הונינג, כלומר יישור של הלהב. קודם כול הלהב צריך להיות מושחז וזאת עושים רק ע"י אבן המיועדת לכך. הבעיה היא שהלהב (כול להב) מאבד מחדיותו (כך אומרים?) משום שהוא כבר לא ישר. כלומר מה שקורה הוא שהחלק החד כבר לא ישר, אפילו לאחר מס' חיתוכים. המכשיר הנ"ל מיישר שוב את החלק החד. אבל, הוא אפקטיבי רק על להב שהושחז. אפילו סכין גילוח הרי נשאר חד לאחר שהוא כבר לא מגלח את הזיפים, ובכול זאת אנו זורקים אותו ומחליפים לחדש, וזאת רק בגלל שהחלק החד נהיה גלי והוא כבר לא ישר. המלצתי: גש לחנות המתמחית בנושא ורכוש אבן. היא לא תעלה מאות ש"ח כמו המכשירים ואת מיומנות ההשחזה תוכל לרכוש לבד, לאט לאט. דרוש לקבל נייר או חוברת "הפעלה" עם האבן, ושמור עליה לבל תישבר! אגב, יש לתאם בין האבן לבין סוג המתכת ממנו מיוצר הלהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמויות מידע מטורפות על התחום הזה באינטרנט, באנגלית.

אני משחיז כמו שצריך פעם בשנה בערך אצל הסכינאי (?) ושומר על הלהב

באמצעות המוט שהוזכר כאן - פעם ביום, בערך.

כדי להשחיז לבד תצטרך להתאמן המון - אני בינתיים משחיז רק איזמלים

ולהבים של מקצועות (עם סדרה של ניירות שיוף). עוד לא הצלחתי להשחיז סכין כמו שצריך.

אם אתה באמת רציני בקשר לכניסה לתחום, תקפוץ הישר ל"אבני יהלום".

המחיר מזעזע אבל לפי כל הדיווחים, מדובר ברמה אחרת.

http://images.google.com/images?um=1&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=diamond+stone+sharpening&btnG=Search+Images

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל שועלי במקור חיים המחיר לא מזעזע (הם משחיזים לקהילה הדתית מסביבם שנוהגת יותר להשחיז,פחות לזרוק וגם למפעלים עם ציוד חיתוך וניסור יקר) והידע הוא של דורות במשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני משחיז את הסכינים שלי על תחתית של כוס קראמית?

:roll:

קניתי פעם משחיז ידני קטן של BACKS ניראה לי, משהו כזה...

בנוסף יש לי אבן חביבה שסבא שלי נתן לי אותה.

אני משתמש בהן רק אם הסכין חטפה מכה והלהב ממש ניפגם, אז אני משתמש במשחיז ואחרי זה עם האבן.

בסופו של דבר אני משחיז אותו על גבי כוס הפוכה מתחת למים זורמים.

חותך עגבניה בשלה בנגיעת להב קלילה.

מהכשיר עלה לי אז 50 ש"ח, זה היה לפני 10 שנים בערך. האבן לא עלתה לי כלום ומחזיקה כמה עשרות שנים.

כוסות יש לכולם בבית.

לא צריך להשתגע, אלא אם אתה רוצה מכשיר סקסי שיעמוד על השייש ותוכל להצביע עליו ולהגיד בגאווה "זה עלה לי 700 ש"ח... תיראו איזה יופי..."

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההשחזות שלא בעזרת מכשיר עם זוג גלגלות בצדדים, לרוב סופם יהיה בהרס הסכין.

צריך לדעת לעשות השחזות ידניות שכאלה אחרת הורסים את הסכין. לכן ההמלצה היא אם רוצים בבית אז להשקיע במכשיר שעולה כ-200 ש"ח עם זוג גלגלות קרמיקה כשהסכין עובר בין הגלגלות בתוך קערת מים. יש כאלה לחברת גלובל שהיבואן הוא לובלינסקי.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלובל , שיכין בין 300-500 שח למשחיז, פחות או יותר כמו מחיר של סכין

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה לחברת גלובל שהיבואן הוא לובלינסקי.

מספיק אני משלם ללובינסקי על החלפים של הגרוטאות הצרפתיות, לא הולך גם לשלם לו על השחזות :twisted:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המשחיז הזה בתצורת חרב מחוספסת כזו שקיבלתי עם הסכין מתוצרת J A Henkel

שהסכין מפסיקה לחתוך כתמול שלשום, אחרי שייוף של כמה שניות היא חוזרת להיות סכנה לאצבעות

אז אני מתאר לעצמי שאם תרכוש משחיז דומה ואיכותי וכל עוד שהסכינים שלך עם להב לא הרוס זה אמור להשחיז

כמו כן יש משחיזים לסכינים שזקוקות להשחזה מחדש אבל אלא שבאמת עושים את העבודה עולים כמו סכין של כמה מאות שקלים

מוט השחזה הוא אכן דרך נהדרת לשמירה על החדות של הלהב, אבל רק לתחזוקה שוטפת, ולא לטיפולי פחחות אחרי תאונה.

"משחזת V "מתוצרת כל אחת מחברות הסכינים הגדולות תעשה את העבודה , ברר בחנויות המתעסקות בציוד למטבח או למחנאות.

אבל אין תחליף ביתי להשחזה ידנית איכותית על אבן מים/שמן , קח בחשבון שיש צורך בחוש לזה והרבה השקעה בלימוד ואימון של ההשחזה הנכונה.

וצריך אבן איכותית ולא זבל סיני בשנקל, הזבל יעשה הרבה יותר נזק מתועלת.

זהו אינו משחיז סכינים, כי אם מכשיר המבצע הונינג, כלומר יישור של הלהב.

הונינג אינו יישור של הלהב כי אם השחזה עדינה וסופית שלו לרמת חדות גבוהה מאד. לקרוא למוט הזה "מכשיר הונינג" זה כמו לקרוא לפיאט אונו "משפחתית". זה נכון, אבל זו אנדר-סטייטמנט. זהו כלי עזרה ראשונה שעושה עבודה יעילה עד גבול מסויים.

קודם כול הלהב צריך להיות מושחז וזאת עושים רק ע"י אבן המיועדת לכך.

במקרים קשים שבהם הלהב ממש ניזוק-כן, וצריך אבן איכותית, או משטח יהלום שגם הוא נהיה נפוץ.

הבעיה היא שהלהב (כול להב) מאבד מחדותו (כך אומרים?) משום שהוא כבר לא ישר. כלומר מה שקורה הוא שהחלק החד כבר לא ישר, אפילו לאחר מס' חיתוכים.

לא צריך להגזים, אלא אם אתה חותך בלטות, ואז זה הגיוני.

להב מקבל שינון אחרי שימוש במשך זמן רב וכיפוף של החלק החד (למעשה קריסה של החוד) כלפי עצמו. אז צריך להשחיז עם אבן.

המכשיר הנ"ל מיישר שוב את החלק החד. אבל, הוא אפקטיבי רק על להב שהושחז.

לא נכון לחלוטין ועם קבלות. רק צריך לדעת להשתמש בו.

אפילו סכין גילוח הרי נשאר חד לאחר שהוא כבר לא מגלח את הזיפים, ובכול זאת אנו זורקים אותו ומחליפים לחדש, וזאת רק בגלל שהחלק החד נהיה גלי והוא כבר לא ישר.

לא, אלא בגלל שהוא 1)זול ו-ב)לך תשחיז פלח מתכת דק כל כך שלא תוכל לאחוז בו. אך תשכח את התערים של האסכולה הישנה שהיו דורשים תחזוקה שוטפת.

המלצתי: גש לחנות המתמחית בנושא ורכוש אבן. היא לא תעלה מאות ש"ח כמו המכשירים

תלוי באבן. אבנים שמשתמשים בהם להשחזת קטאנה בסוף הייצור (חרב סמוראית) עולות יותר מווילה בקליפורנייה עם ארנולד שוורצנגר כרב המשרתים בחצאית טוטו.

למשתמש הביתי לא מומלץ כל כך להשקיע באבן איכותית אבל גם לא לגעת בזו שעולה 20 ש"ח.

ואת מיומנות ההשחזה תוכל לרכוש לבד, לאט לאט. דרוש לקבל נייר או חוברת "הפעלה" עם האבן, ושמור עליה לבל תישבר! אגב, יש לתאם בין האבן לבין סוג המתכת ממנו מיוצר הלהב.

? זו פעם ראשונה שאני שומע על זה. ללהב לא משנה על מה הוא מושחז. כמובן משנה כמות הלחץ ומספר השימושים הנדרשים להגיע לתוצאה בגלל סוג הפלדה, אבל אין קשר לסוג האבן.

כדי להשחיז לבד תצטרך להתאמן המון - אני בינתיים משחיז רק איזמלים

ולהבים של מקצועות (עם סדרה של ניירות שיוף). עוד לא הצלחתי להשחיז סכין כמו שצריך.

לא צריך להשתגע-אין בעייה להשחיז לבד. פרטים בהמשך.

אם אתה באמת רציני בקשר לכניסה לתחום, תקפוץ הישר ל"אבני יהלום".

המחיר מזעזע אבל לפי כל הדיווחים, מדובר ברמה אחרת.

http://images.google.com/images?um=1&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=diamond+stone+sharpening&btnG=Search+Images

לא צריך להגזים ולא צריך להשתגע.

ישנם משטחי יהלום זולים יחסית שהם סבירים בהחלט. מה שצריך לזכור זה שהשימוש ביהלום הוא החלק הכי קצר והכי פחות חשוב בהשחזה טובה.

כל ההשחזות שלא בעזרת מכשיר עם זוג גלגלות בצדדים, לרוב סופם יהיה בהרס הסכין.

?! ומשחזות V? ומשחזות מוטות ייעודיים?

ההשחזה וההרס תלויים רק בידי המבצע ולא בכלי שהוא אוחז.

צריך לדעת לעשות השחזות ידניות שכאלה אחרת הורסים את הסכין.

לא מדוייק-אין בעייה להחזיר עטרה ליושנה אם פיקששת ולא יצא טוב, רק מה, אם הורדת יותר מדיי חומר מהלהב, אין מאיפה להשיבו. אבל כדי לעשות את זה צריך להיות כישרוני במיוחד\ילד משועמם מאד. תשאלו את האולר השוויצרי שלי שקיבלתי בגיל 8.

לכן ההמלצה היא אם רוצים בבית אז להשקיע במכשיר שעולה כ-200 ש"ח עם זוג גלגלות קרמיקה כשהסכין עובר בין הגלגלות בתוך קערת מים. יש כאלה לחברת גלובל שהיבואן הוא לובלינסקי.

ישנם הרבה יבואנים, ולא רק הוא. אני מכיר את רובם אישית, וממליץ בחום על לובלינסקי מחד, ויבואן קולד-סטיל מאידך.

מספיק אני משלם ללובינסקי על החלפים של הגרוטאות הצרפתיות, לא הולך גם לשלם לו על השחזות :twisted:.

יופי שמר. רוצה בסקוויט? לא? אז לך לחדר ותכין שיעורים. הילדים הגדולים מדברים עכשיו.

:wink::lol:

(מחכה לתגובה נבזית במיוחד)

טוב.

למה אני בכלל מבלבל לכם במוח? - הביטו בחתימה שלי ותבינו.

מוט השחזה משמש לתיקון קל ומהיר של פאזת החיתוך (=חורפה=לא באמת עזרתי לכם עם המילה הזו, נכון?) לאחר בלאי טבעי. השימוש הנכון הוא בזווית חדה מאד, הרבה פחות מ-45 מעלות (20-30 מעלות למשל).45 מעלות זו זווית שהתקבעה לה במכשירי השחזה כלליים ואינם מתאימים לכל סכין. לסכינים שונות יש פאזות שונות באופי השחזתם. ברון אדום, לחברה קוראים BUCK , לידיעה, וגם להם יש ליין נחמד של מוצרי השחזה ועצות לגבי השחזה נכונה בעלון לצרכן שמקבלים עם כל מוצר שרוכשים מהם (שקשור לסכינים). עד כדי כך, שבו מצויינת הזווית שבה החוד נבנה. במו עיניי אני זוכר שראיתי את זה על אריזת "אודיסיאה" שקניתי.

אם הלהב ניזוק בצורה רצינית יותר (ותאמינו לי רואים את זה), צריך ליישרו עם אבן או משטח יהלום קודם להשחזה סופית. שלב זה מיישר את הלהב ואת הפגמים בו בצורה המכינה את הלהב להשחזה עדינה יותר, ומעלים למעשה את רוב הפגמים. כמו שיוף בונדו עם נייר מים לפני הצבע-צריך שיהיה שטוח עם הגוף של האוטו.

למצבי ביניים (לא הרוס מדיי, אבל יש בעיות) ניתן אכן להשתמש במשחזת V או גלגלים (אותו דרעק, בעיקרון). אבל אז צריך לעשות השחזה עדינה יותר באותה זווית 45 מעלות. אני בעצמי לא מבין את זה, אבל זו הייתה הטעות שלי בהשחזות- הסכין הייתה נשארת חדה בדיוק שבוע, וצריכה לעבור השחזה מחדש...לא עוד!:twisted:

כמובן, כדי לבלבל אתכם עוד יותר, יש גם משחיזים קרמיים, אבנים קרמיות, מתקנים משולשים, תופסנים שנראים כאילו יצאו מפורנו מפלצות יפני, מוט- השחזה -לכיס -דמוי- עט- עם- תפס -לחולצה (תוצרת וויקטורינוקס, מזמן לא ראיתי אחד בארץ:shock: מעניין לאן נעלם), מערכת משולבת גלגלים+מוט, מערכת משולבת מוטות קרמיים + משטח יהלום + משחזת V (משתמש בה דווקא דיי הרבה), ועוד עולם שלם של דברים הזויים יותר או פחות.

מקווה שעזרתי למישהו.

אם לא, אתם יודעים לאיזה פורום להפנות את השאלות הבאות...:arrow:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז , עם כל הרצון הטוב...חפרת.

לבן אדם שלא מעוניין להתחיל ללמוד להשחיז סכינים ידנית על משטח - ישנם מוצרי השחזה המקבעים מספר זויות השחזה ובכך דורשים מהמפעיל אפס מיומנות.

אין הרבה תחום אפור, או זה...או זה , אפשר להתפלפל הרבה בנושא אבל בגדול זה מה שיש וחבל לסבך את מי ששאל שאלה פשוטה ועניינית.

מוט ההשחזה שצורפה פה התמונה שלו , הוא מבלי להתפלצף יותר מידי - כלי ל TOUCH UP תקופתי של החוד.

הוא "מיישר קו" אחרי כל שימוש אינטנסיבי בכדי לתקן/לשחזר את מבנה החוד ובכך - את עמידותו לאורך זמן.

בנוסף הוא מחסל את מה שנקרא בשפה הסיכנאית הלועזית "BURR".

burr.jpg

השימוש בו נעשה בעדינות ובזוית ההשחזה של החורפה.

שבת שלום

ים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחרב ההשחזה שתמונותיה צורפו פה קוראים שטול (shtul).

http://he.wiktionary.org/wiki/%D7%A9%D7%98%D7%95%D7%9C

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור ללא תגובת המבין שבמבינים - ברווז!

הכצעקתא?

בניגוד לכמה חברים פה, יש לי חיים ואני לא גולש בפורום 24\7...:wink:

ברווז , עם כל הרצון הטוב...חפרת.

רציתי להזים טענות מוטעות ומטעות. זה הכל.

לחרב ההשחזה שתמונותיה צורפו פה קוראים שטול (shtul).

תלוי באיזו שפה.

מוט השחזה, "דיק" (אמיתי לחלוטין),ועוד.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...